PDA

View Full Version : حرفه ای: کدام فریم ورک برای کار من مناسب است ؟

alasht
جمعه 22 اسفند 1393, 14:34 عصر
با سلام خدمت دوستان
من خیلی کم با فریم ورک کار کردم و بیشتر پروژه هام رو سعی کردم با cms هایی مثل وردپرس و جوملا راه اندازی کنم
حالا پروژه ای دارم که نمیخوام از وردپرس یا جوملا استفاده کنم و میخوام خودم با استفاده از فریم ورکهای موجود براش cms بنویسم
طبق بررسی هایی که انجام دادم به این سه تا فریم ورک رسیدم yii 2 و cakephp و laravel
هر جا مطلبی راجع به فریم ورکها خوندم همه اکثرا این سه تا رو پیشنهاد میکنن ولی یکی میگه این بهتره یکی میگه اون بهتره و چون باهاشون کار نکردم نمیدونم کدوم درست میگه
و این هم بارها خوندم که میگن انتخاب فریم ورک سلیقه ایه و خود برنامه نویس مهمه که چطور باهاشون کار کنه
این جمله دیگه خیلی برام کلیشه ای شده همه جا خوندم لطفا شما دیگه نگید !
من با هیچکدوم کار نکردم و میخوام تازه شروع کنم به یادگیری پس برام خیلی مهمه درست انتخاب کنم و وسط کار پشیمون نشم که وقتم هدر بره

حالا با توجه به پارامترهایی که میگم کدوم فریم ورک برام مناسب تره
1 . سرعت بالا و استفاده کمتر از منایع سرور (سایتی که میخوام طراحی کنم خیلی پر بازدیده و بخشهای زیاده داره )
2. این پروژه امکانات زیادی نیاز داره میخوام فریم ورک مورد نظر از همه نظر امکانات خوبی داشته باشه و نیاز نباشه خودم کدی بنویسم و بیشتر از امکانات خودش استفاده کنم
3. امکان گروه بندی و دادن حق دسترسی برای کاربر وجود داشته باشه
4. قابلیت تعویض تم رو داشته باشه میخوام مثل وردپرس بتونم جوری ساختار تم رو درست کنم که بشه سه چهار مدل براش تم طراحی کرد و مدیر سایت هر کدوم رو خواست از پنل مدیریت بزاره رو سایتش و نیاز به دستکاری ساختار کدها نباشه دقیقا مثلا وردپرس و جوملا (این قابلیت هم برای ادمین باشه همه صفحه نخست )
5. قابلیت نوشتن پلاگین داشته باشه

ممنون میشم از دوستان تجربیات خودشون رو در اختیارم بزارن
با تشکر

H:Shojaei
جمعه 22 اسفند 1393, 15:02 عصر
انتخاب فریم ورک سلیقه ایه و خود برنامه نویس مهمه که چطور باهاشون کار کنه! (من گفتم دوباره خخخخ) کی گفته؟! به نظر من که همچین چیزی نیست...
بسته به پروژه هایی که کار میکنید باید فریمورک پیشنهادی رو بسته به امکانات و حجم فریمورک انتخاب کنید (هرچند واسه کارای نسبتا کوچیک کلا فرق زیادی بین اینها ایجاد نمیشه که کدوم انتخاب بشه)...
تا جایی که من میدونم cakephp ساده و سبک هست یادگیریش هم خیلی سادس و به درد کارهای نسبتا معمولی تر میخوره و کاربرد بیشتری داره، در صورتی که yii نسبت به cakephp سنگینتر و البته قابلیتها و امکانات بیشتر داره.
شما میخواید هم سبک باشه هم بیشترین امکانات رو داشته باشه، عملا با استفاده از یک فریمورک بدون تغییرات به همچین چیزی نمیتونید دستیابی داشته باشید چون امکانات زیاد قطعا باعث سنگین شدن میشه و بخواید سبک باشه بیاید امکاناتش کمتر باشه مگر این که مثلا یا cakephp رو انتخاب کنید و توسعه بدینش... یا yii رو انتخاب کنید و امکاناتی که نیاز ندارید رو ازش بردارید و مثائلی که باعث سبک تر شدن این فریمورک ها میشه رو رعایت کنید...

alasht
شنبه 23 اسفند 1393, 00:00 صبح
ولی من یه جا خونده بودم کیک سنگیتره !!!
کدوم بالاخره درسته
من میخوام یه پروژه بزرگ رو راه بندازم نمیخوام انتخابم غلط باشه پس فردا که تموم شد پروژه مشتری بگه سایت دیر لود میشه و سرور خیلی روش فشار هست
در ضمن طوری باشه که برای پروژه های کوچیک هم که رو هاستهای اشتراکی هست اکثرا جواب بده
دوستان دیگه کسی نظری نداره

MMSHFE
شنبه 23 اسفند 1393, 00:21 صبح
اگه پروژه بزرگی هست و میخواین روی سرور اختصاصی یا VPS کار کنید، بطور جدی درمورد Phalcon تحقیق کنید اما برای هاستهای اشتراکی، من Yii رو شخصاً توصیه میکنم (دلیلش کاملاً شخصیه) ولی باید دقت کنید که اگه اصول بهینه نویسی و امکاناتی مثل انواع مختلف کش که توی این فریمورک مطرح هست رو درنظر نگیرین، سایتتون سنگین خواهد شد.

Mohammadsgh
شنبه 23 اسفند 1393, 00:40 صبح
انتخاب فریم ورک سلیقه ایه و خود برنامه نویس مهمه که چطور باهاشون کار کنه! (من گفتم دوباره خخخخ) کی گفته؟! به نظر من که همچین چیزی نیست...
بسته به پروژه هایی که کار میکنید باید فریمورک پیشنهادی رو بسته به امکانات و حجم فریمورک انتخاب کنید (هرچند واسه کارای نسبتا کوچیک کلا فرق زیادی بین اینها ایجاد نمیشه که کدوم انتخاب بشه)...
تا جایی که من میدونم cakephp ساده و سبک هست یادگیریش هم خیلی سادس و به درد کارهای نسبتا معمولی تر میخوره و کاربرد بیشتری داره، در صورتی که yii نسبت به cakephp سنگینتر و البته قابلیتها و امکانات بیشتر داره.
شما میخواید هم سبک باشه هم بیشترین امکانات رو داشته باشه، عملا با استفاده از یک فریمورک بدون تغییرات به همچین چیزی نمیتونید دستیابی داشته باشید چون امکانات زیاد قطعا باعث سنگین شدن میشه و بخواید سبک باشه بیاید امکاناتش کمتر باشه مگر این که مثلا یا cakephp رو انتخاب کنید و توسعه بدینش... یا yii رو انتخاب کنید و امکاناتی که نیاز ندارید رو ازش بردارید و مثائلی که باعث سبک تر شدن این فریمورک ها میشه رو رعایت کنید...

دوست گرامی فریم ورک cake به سرور رو رم فشار میاره و کارایی کمتری نسبت به دیگر فریم ورکها داره

Mohammadsgh
شنبه 23 اسفند 1393, 00:42 صبح
با اون چیزهایی که شما میگید یی خوبه البته برای مورد 4 لاراول بهتره که موتور پوستش(template engine )خیلی خوبه که blade هست

vahidqara
شنبه 23 اسفند 1393, 08:46 صبح
درود قبلا در تالار در مورد این مبحث بحث شده لطفا جستجو کنید

hamedarian2009
شنبه 23 اسفند 1393, 13:02 عصر
من هم قبلا برای اینکه بتونم یک فریمورک خوب رو پیدا کنم با توجه به جستجوهایی که کردم به سه فریمورک laravel, yii , symfony رسیدم که با هر دو یک پروژه بلاگ رو ایجاد کردم مخصوصا در شرایط مشابه یی و سیمفونی رو دقیق مقایسه کردم و نشون داد که سرعت لود صفحات در یی در برابر سیمفونی به طور وحشتناکی بیشتره و چون پروژه های توی وب اکثرا کوچیک هستن از روی تجربه پیشنهاد من yii هست و برای پروژه های بزرگ symfony