PDA

View Full Version : bind کردن به datagrid view

bahman.net
دوشنبه 12 تیر 1385, 22:54 عصر
با سلام
من چهار تا کوئری درون برنامه ام دارم که هر کدوم جمع به ستون از جداول مختلف پایگاه داده رو میدن حال میخام این نتایج رو در datagridview در c# 2005 نشان بدم هر کاری کردم نشد میشه کمکم کنید یه مثال بذارید ممنون می شم

ghafoori
سه شنبه 13 تیر 1385, 05:11 صبح
منظور شما دوست عزیز این است که شما تمام رکوردها را در دیتاگرید نمایش دهید و سپس جمع ان را هم به اخرش اضافه کنید منظورتان این است یا چیز دیگری است:چشمک:

bahman.net
سه شنبه 13 تیر 1385, 23:44 عصر
نه منظورم اینه که نتایج هر کدام از کوئری ها که یه عدده رو درون دیتا گرید نشون بدم

ghafoori
چهارشنبه 14 تیر 1385, 06:26 صبح
اگر منظور شما رو درست فهمیده باشم شما نتایجی را در datagridview نمایش دهید بدون ان که ان را بایند کنید من فرض کردم شما میخواهید یک جدول چهار ستونی داشته باشید که هر ستون مقدار برگشتی شما را نمایش دهد ببین این کد بدردتون میخورد

dataGridView1.Columns.Add("sum1", "sum1");
dataGridView1.Columns.Add("sum2", "sum2");
dataGridView1.Columns.Add("sum3", "sum3");
dataGridView1.Columns.Add("sum4", "sum4");
object[] param=new object[4];
param[0] = "3565";//sum field 1
param[1] = "3432";//sum field 2
param[2] = "234234";//sum field 3
param[3] = "23423423";//sum field 4
dataGridView1.Rows.Add(param);
بجای مقدارهای param مقدارهای خودتان را بگذارید:لبخند:

bahman.net
چهارشنبه 14 تیر 1385, 23:40 عصر
خیلی ممنون برم امتحان کنم ببینم چی میشه

bahman.net
چهارشنبه 14 تیر 1385, 23:48 عصر
لطفا"در مورد رین مطلب هم راه حل رو بگید
شما تمام رکوردها را در دیتاگرید نمایش دهید و سپس جمع ان را هم به اخرش اضافه کنید

ghafoori
پنج شنبه 15 تیر 1385, 06:20 صبح
خوب شما اول دیتاگریدویو را با اطلاعاتون پر کنید حالا شی table دارای متدی بنام compute است که میتوان با ان از بعضی از توابع sql مانند sum,count,avg,var,std,.... استفاده کرد
خب شما دوباره کد زیر را بنویسید برای افزودن سطر جدید حالا بجای مقادیر پارام از کد زیر استفاده کنید

DataSet1.DataTable1.Compute("sum(column1)", "")

بجای DataSet1 نام دیتاست خودتان و بجای DataTable1 نام جدول دیتاستون و بجای column1
نام ستونی که میخواهید جمع ان بدست اید را بگذارید
حالا اطلاعات جمع هم به اخر اطلاعات دیگرتون اضافه میشود یا میتوانید اول اطلاعات رو داخل دیتاست لود کنید جمع ها را بعنوان یک رکورد جدید به جدول دیتاست اضافه کرده سپس اطلاعات را داخل datagridview نمایش دهید

bahman.net
جمعه 16 تیر 1385, 22:54 عصر
خیلی ممنون از جوابتون