PDA

View Full Version : گفتگو: تبدیل کامیوتر شخصی وب سرور

desatir7316
جمعه 22 اسفند 1393, 16:02 عصر
سلام
یه نگاه به هزینه های سرور اختصاصی انداختم دیدم زیاد هستن
به فکرم رسید سیستم خودم رو ( یه سیستم اضافه ) تبدیل به سرور کنم
فقط می دونم که این کار به راحتی انجام شدنیه ولی از مزایا و معایبش اصلا خبر ندارم
ممنون می شم دوستان راهنمایی کنن این کار رو انجام بدم یا سرور اختصاصی بگیرم
سایتی که آپ می خوام بکنم اشتراک عکس و فیلم و ... هست

id1385
جمعه 22 اسفند 1393, 16:18 عصر
یه سیستم خوب می خوای که جوابگو باشه
یه آیپی استاتیک میخواهید (میدن ولی شرایطی داره و هزینه داره)
بعدشم باید سیستمت روشن بمونه و دان نشه (هزینه برق)
و پورت با ترافیک بالا بگیری مثلاً چند مگ (به این سادگیا نمیدن اگه بدن هم هزینش زیاده اگه نگیری هم بدرد نمیخوره چون با هر یوزر متصل سرعت انتقال داده پایین میاد)

جمع هزینه هاشو بزنی فکر نمیکنم به این فکر بیفتی!!
به نظرت سایتهایی که دانلود دارن مثل سافت 98 چطور با این حجم اطلاعات بازم سرعت دانلود بالایی ارایه میدن و با این اوضاف براشون می صرفه ؟
راههای بهتری هم هست

موفق باشید

desatir7316
جمعه 22 اسفند 1393, 17:30 عصر
به نظرت سایتهایی که دانلود دارن مثل سافت 98 چطور با این حجم اطلاعات بازم سرعت دانلود بالایی ارایه میدن و با این اوضاف براشون می صرفه ؟
راههای بهتری هم هست

ممنون می شم بیشتر توضیح بدین

فرزند کوروش
جمعه 22 اسفند 1393, 19:33 عصر
ببينيد شما نياز داريد يک خط اينترنتي اختصاصي(نه اشتراکي) داشته باشيد که سرعت آپلود اون از سرعت دانلود بالاتر باشه و اگر توي نت در مورد هزينه اينترنت اختصاصي يه جست و جو بکني همين امشکب سرور اختصاصي ميخري :D
vps کارت رو راه نميندازه؟

Mohammadsgh
شنبه 23 اسفند 1393, 00:50 صبح
سیستمت باید خیلی قوی باشه که down نشه چون تجربشو داشتم میگم.همون سرور بخری بهتره

rezaonline.net
شنبه 23 اسفند 1393, 10:36 صبح
سلام
یه نگاه به هزینه های سرور اختصاصی انداختم دیدم زیاد هستن
به فکرم رسید سیستم خودم رو ( یه سیستم اضافه ) تبدیل به سرور کنم
فقط می دونم که این کار به راحتی انجام شدنیه ولی از مزایا و معایبش اصلا خبر ندارم
ممنون می شم دوستان راهنمایی کنن این کار رو انجام بدم یا سرور اختصاصی بگیرم
سایتی که آپ می خوام بکنم اشتراک عکس و فیلم و ... هست

بیایید یه جور دیگه به قضیه نگاه کنیم.
اگر کاری که شما میگید به صرفه بود الان همه توی خونشون یکی یه سرور داشتن :)

در ضمن توی نود درصد مواقع شما نیازی به سرور اختصاصی ندارید کارتون با سرور مجازی راه می افته که هزینه اش ماهی 50 تا 150 تومنه

us1234
شنبه 23 اسفند 1393, 15:33 عصر
اگر واقعا به سخت افزار شخصی و اختصاصی نیاز دارید بهترین راه کلو کردن است .

یک سرور میخرید ( حدود 8 الی 15 تومن بستگی به سخت افزار داره ) و میبرید داخل یکی از دیتاسنترها قرار می دهید و ماهانه حق استفاده از منابع دیتاسنتر را می پردازید که حدودا بین 100 الی 200 تومن برای هر رک در میاد . ( کلو کردن )

دیتاسنترهای افرانت و پارس آنلاین هم گزینه های معتبری برای کلو است.

البته باید این را در نظر بگیرد که بعد از 5 سال سرورتون به دلیل اینکه زیر بار بوده پول سیاهی ارزش نداره :لبخندساده: و باید در طول 5 سال بجز هزینه های متفرقه دست کم 2 برابر پول سرور هم سود کرده باشید ...
در آخر بگم که برای سرور حتما هارد ssd بخرید درسته هزینه ها خیلی بالا میره ولی هارد های معمولی سرورها خیلی سریع خراب میشه ( به قول دوستان میترکه ... ) :لبخندساده:

desatir7316
شنبه 23 اسفند 1393, 16:54 عصر
خیلی از این اطلاعات رو نداشتم و نمی دونستم که راه اندازی به همچین مقوله ای می رسه
ولی خوب شد اطلاعاتم رفت بالاتر
از همه دوستان ممنون