PDA

View Full Version : گفتگو: ساخت صفحه به صورت داینامیک

hossein_va
جمعه 22 اسفند 1393, 16:13 عصر
سلام.
آیا ساخت صفحه به صورت داینامیک وجود داره؟

من قبلا منوی داینامیک ساختم که به یه صفحه وصل میشه.الان مشتری بهم میگه که باید خودش بتونه هر وقت خواست یه قسمت تو منو سایت اضافه کنه. خوب اگه اینجور باشه بعد صفحه ای وجود نداره که این منو بهش لینک بشه!؟ :متفکر: یه اصلا من از کجا بدونم قالب اون صفحه باید چجوری باشه ؟ من بهش گفتم شدنی نیست ولی میگه با ووردپرس این کار میشه ؟؟ یعنی میشه واقعا ؟؟ اگه اینجور بود ما صفحه اول سایت را می ساختیم میدادیم به مشتری دیگه خودش میرفت بقیه صفحات مثل تماس با ما و درباره ما و ... را میساخت که؟

Mousavmousab
جمعه 22 اسفند 1393, 16:39 عصر
سلام
دوست عزیز ، ساخت صفحه در زمان ران تایم شدنی هست ولی برای حل مشکل شما نیازی نیست این کار پیچیده را انجام بدین.

شما باید از تکنیک های دیگه استفاده کنید. فرض کنید یه صفحه دارین به نام Display.aspx و شما یک منو دارید با n تا Sub menu و دائم داره این زیر منو ها به صورت دینامیک ساخته میشه.

شما باید طوری سناریو را طراحی کنی که وقتی کاربر روی هر موضوعی کلیک کرد شما بری توی صفحه Display.aspx اما هر دفعه با پارامتر های یکتا و مربوط به اون موضوع

به این صورت:
Display.aspx?id=1
Display.aspx?id=2
Display.aspx?id=3

.
.
.

حالا باید توی رویداد فرم لود از صفحه Display.aspx چک کنی اگر پارامتر فلان اومد فلان User Control را لود کن.

به این صورت :

if(request["id"] != null)

{

string res= request["id"].tostring();

}

موفق باشی

hossein_va
جمعه 22 اسفند 1393, 16:46 عصر
سلام.ممنون از راهنماییتون.این روش را قبلا کار کردم و میدونستم.سوال من اینه ک مثلا بعد ی ماه از گذشت سایت مدیر خواست یه صفحه ای به وجود بیاره مگه این کار نباید تو قسمت پشتیبانی سایت انجام بشه. این روش شما قالب صفحه مشخصه و وجود خارجی داره ولی اینکه این میخواد اینه که خود مدیر بتونه صفحه اضافه کنه که قبلا ساخته نشده و وجودم نداره و مثلا textbox اضافه کنه به صفحه و کارای خاصی را انجام بده.اصلا مگه میشه همچین چیزی؟:عصبانی++: فکر کن تو اون صفحه بخواد به بانک وصل بشه وقتی کد نویسی وجود نداره چطور همچین اتفاق بیفته؟

امید وارم منظورم را فهمیده باشید

alibehi
جمعه 22 اسفند 1393, 17:01 عصر
فک کنم اون طرف ازت یه چیزی مثل وردپرس کلا میخواد براش بنویسی

keiv@n
جمعه 22 اسفند 1393, 17:02 عصر
سلام.ممنون از راهنماییتون.این روش را قبلا کار کردم و میدونستم.سوال من اینه ک مثلا بعد ی ماه از گذشت سایت مدیر خواست یه صفحه ای به وجود بیاره مگه این کار نباید تو قسمت پشتیبانی سایت انجام بشه. این روش شما قالب صفحه مشخصه و وجود خارجی داره ولی اینکه این میخواد اینه که خود مدیر بتونه صفحه اضافه کنه که قبلا ساخته نشده و وجودم نداره و مثلا textbox اضافه کنه به صفحه و کارای خاصی را انجام بده.اصلا مگه میشه همچین چیزی؟:عصبانی++: فکر کن تو اون صفحه بخواد به بانک وصل بشه وقتی کد نویسی وجود نداره چطور همچین اتفاق بیفته؟

امید وارم منظورم را فهمیده باشید

مشتری از شما پورتال خواسته و باید از مدیریت محتوا استفاده کنی مثل دات نت نیوک (asp.net) و وردپرس (php)

hossein_va
جمعه 22 اسفند 1393, 17:11 عصر
اره تفریبا یه وردپرس کامل میخواد :لبخند: اینجور که میگه . حتی با مدیرت محتوا مثل وردپرس هم نمیشه کامل همچین چیزی را پیاده سازی کرد