PDA

View Full Version : سیستم مناسب برنامه نویسی اندروید

alikhani1015
جمعه 22 اسفند 1393, 16:36 عصر
سلام
بر دوستان سیستم فعلی من خیلی ضعیفه قصد خرید یک لبتاب رو دارم به نظر شما سیستمی با مشخصات ذیل برای برنامه نویسی آندروید ترجیحا با IntelliJ IDEA میتونه به خوبی جوابگو باشه؟

پردازنده مرکزی:AMD Quad Core A4-6210 1.80 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 4 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: 500 گیگابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400RPM
پردازنده گرافیکی:AMD Radeon HD 8570M 1GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768

TeacherMath
جمعه 22 اسفند 1393, 16:40 عصر
من یه لپ تاپ با این مشخصات دارم اما وقتی املاتور اندروید اجرا می شه تا برنامه رو اجرا کنم هنگ می کنه . یه گوشی اندروید گرفتم و برنامه ها مو الان روی گوشی ران می کنم و کامپیوتر دیگه هنگ نمی کنه.

alikhani1015
جمعه 22 اسفند 1393, 16:46 عصر
من یه لپ تاپ با این مشخصات دارم اما وقتی املاتور اندروید اجرا می شه تا برنامه رو اجرا کنم هنگ می کنه . یه گوشی اندروید گرفتم و برنامه ها مو الان روی گوشی ران می کنم و کامپیوتر دیگه هنگ نمی کنه.

من گوشی آندروید دارم الان شما با این سیستم راحت هستی وقتی چندتا پروزه باهم باز میکنی گیر نمیزنه؟ چون یکی از دوستان برنامه نویس آندرویدم پردازنده core i5 و رمش هم 4 هست ولی سیستمش کنده و اذیت میشه

TeacherMath
جمعه 22 اسفند 1393, 17:14 عصر
وقتی چند تا پروژه باز میشه سیستم کند میشه

mrtzxxx
جمعه 22 اسفند 1393, 19:13 عصر
من با این سیستم کار کردم هیچ مشکلی نداشتم . نه با امولاتور خود ایکلیپس نه با youwaye

cpu 3GHZ
ram 1GHZ
GP 512mb
H.D.D 160GB

alikhani1015
جمعه 22 اسفند 1393, 21:13 عصر
من با این سیستم کار کردم هیچ مشکلی نداشتم . نه با امولاتور خود ایکلیپس نه با youwaye

cpu 3GHZ
ram 1GHZ
GP 512mb
H.D.D 160GB
cpu شما تک هسته ایی بود و هیچ مشکلی نداشتی چقدر حافظه کش داشت؟

Apriliyaa
جمعه 22 اسفند 1393, 22:50 عصر
من 5 هسته ای و 4 گیگ رم دارم هیچ مشکلی هم در کار نیست

golbafan
شنبه 23 اسفند 1393, 10:01 صبح
من 5 هسته ای و 4 گیگ رم دارم هیچ مشکلی هم در کار نیست

منظورتون از 5 هسته ای همون corei5 هست؟؟؟
جهت اطلاع اینها دو هسته فیزیکی هستند که هر هسته شامل دو تا پردازنده مجازیه
جمعا 4 هسته ای میشه

Nevercom
شنبه 23 اسفند 1393, 19:09 عصر
من در ابتدا یه لپ تاپ Core i3 با ۳ گیگ رم داشتم. برای توسعه ی اندروید به تنهایی مشکلی نداشتم.
اما کار من به شکلی بود که باید همزمان Eclipse+GenyMotion+Google Chrome+NetBeans رو باز نگه میداشتم که خب به شدت سیستم رو ناپایدار می کرد.
در نهایت تصمیم گرفتم لپ تاپم رو عوض کنم، این بار لپ تاپ با رم بالا گرفتم، تصمیم خودم بر رم 8 گیگ بود، اما یه لپ تاپ با رم 16 گیگ پیدا کردم که قیمتش خیلی مناسب بود و گرفتمش. نظر من اینه که 4 گیگ خیلی کمه، حداقل۶ گیگ و اگه میتونی ۸ گیگ بگیر.

CPU هم i5 یا i7 (یا معادل همین از AMD)

اگر هم میخوای دنیات خیلی شیرینتر بشه، یه هارد SSD بگیر (من یه ۱۲۰ گرفتم برای سیستم عامل و برنامه ها و هارد اصلی هم برای بقیه ی فایل ها)، به شدت سرعت سیستم میره بالا.

mrtzxxx
شنبه 23 اسفند 1393, 20:49 عصر
cpu شما تک هسته ایی بود و هیچ مشکلی نداشتی چقدر حافظه کش داشت؟

یادم نمیاد دقیقا.

#root#
شنبه 23 اسفند 1393, 20:51 عصر
من در ابتدا یه لپ تاپ Core i3 با ۳ گیگ رم داشتم. برای توسعه ی اندروید به تنهایی مشکلی نداشتم.
اما کار من به شکلی بود که باید همزمان Eclipse+GenyMotion+Google Chrome+NetBeans رو باز نگه میداشتم که خب به شدت سیستم رو ناپایدار می کرد.
در نهایت تصمیم گرفتم لپ تاپم رو عوض کنم، این بار لپ تاپ با رم بالا گرفتم، تصمیم خودم بر رم 8 گیگ بود، اما یه لپ تاپ با رم 16 گیگ پیدا کردم که قیمتش خیلی مناسب بود و گرفتمش. نظر من اینه که 4 گیگ خیلی کمه، حداقل۶ گیگ و اگه میتونی ۸ گیگ بگیر.

CPU هم i5 یا i7 (یا معادل همین از AMD)

اگر هم میخوای دنیات خیلی شیرینتر بشه، یه هارد SSD بگیر (من یه ۱۲۰ گرفتم برای سیستم عامل و برنامه ها و هارد اصلی هم برای بقیه ی فایل ها)، به شدت سرعت سیستم میره بالا.

بعد مشکلی با سایز نمایشگر لپ تاپ ندارین؟ ( که احتمالاً 15.6 اینچه) یا گرم شدنش؟ (از فن هایی که زیرش میزارن دارید؟)

اگر ممکنه مدل لپ تاپتون رو هم بگین لطفاً.

ali-star
شنبه 23 اسفند 1393, 21:03 عصر
به نظر من PC برای برنامه نویسی بهتره تا لپتاپ... راحت هم میشه قطعات رو ارتقا داد.

shahin bahari
شنبه 23 اسفند 1393, 22:11 عصر
به نظر من هم مقدار رم خیلی مهم هست. قبلا که رم لپ تاپم 4 بود موقع کار مقدار رم مصرفی تا 96 درصد هم بالا میرفت و مجبور بودم چند تا از برنامه ها رو ببندم. دیدم خیلی اذیت می کنه رم رو 8 کردم الان بدون مشکل کار می کنم و حتی چند تا جنی موشن و فایرفاکس و کلی برنامه دیگه رو می تونم همزمان باز داشته باشم بدون کند شدن سیستم.
مشخصات سیستم من:
cpu : core i5 - 3210 - 2.5 Ghz
graphic : Geforce 610m - 2GB
HDD : 5400 rpm

Nevercom
شنبه 23 اسفند 1393, 23:38 عصر
بعد مشکلی با سایز نمایشگر لپ تاپ ندارین؟ ( که احتمالاً 15.6 اینچه) یا گرم شدنش؟ (از فن هایی که زیرش میزارن دارید؟)

اگر ممکنه مدل لپ تاپتون رو هم بگین لطفاً.

نه، مشکلی با سایز صفحه نمایش ندارم، گرچه اگه رزولوشنش Full HD بود بهتر بود چون محیط کاری بیشتری بهم میداد.
اون یک ماهی که لپ تاپ قبلیم رو فروختم و منظر بودم لپ تاپ جدیدم بدستم برسه، رو PC شرکت اوبونتو و ادیتورهایی که میخواستم رو نصب کردم و رو اون کارامو انجام میدادم، اما زیاد راحت نبودم و با لپ تاپ بسیار راحت ترم.

مشکل گرم شدن هم ندارم و چون اهل بازی و اینا هم نیستم، اصرار داشتم لپ تاپی که میگیرم کارت گرافیک مجزا نداشته باشه که هم مصرفش کمتر باشه و هم دردسر نصب درایور واسه کارت گرافیک رو روی اوبونتو نداشته باشم.

این مدل لپ تاپ من هست: Toshiba Satellite S55-A5237 (http://www.toshiba.com/us/computers/laptops/satellite/S50/S55T-A5237)

چیزایی که خیلی برام مهم بود رم بالا و صفحه کلید با نور پس زمینه (بخاطر اینکه شب ها کار میکنم بیشتر وقتا) و CPU i7 بود که این مدل رو پیدا کردم

majid_7
جمعه 04 اردیبهشت 1394, 09:42 صبح
با مدل لپ تاپ شما میشه راحت کد زد
اما گیرهای الکی از ویندوز بخاطر دیر لود شدن توی امولاتور خود اکلیپس ممکنه اذیت کنه
من خودم با همین مشکل درگیر بودم
یه سره میگفت SDK رو آپدیت کن (کلی ترافیک سوزندم تا فهمیدم مشکل از لپ تاپه)
همون SDK رو آوردم توی PC به راحتی هرچه تمام تر جوابگو بود
به نظرم اگه از خود امولاتور اکلیپس استفاده نکنی با این مشخصات سیستمت راحت تری
از BlueStacks استفاده کن
منتهای باز یه مشکل داره که Log نمیده

gjmkdyttyhujk
جمعه 04 اردیبهشت 1394, 10:13 صبح
به نظر من شما با مشخصات سیستمی که فرمودید به راحتی می توانید برنامه نویسی کنید. شما 4 گیگ رم دارید. از اون 4 گیگ حدود 800 الی 900 مگابایتش برای خود ویندوز مصرف میشه. اکلیپس هم اگه خیلی ازش کار بکشی حدود 600 الی 700 مگابایت از حافظه رو مصرف میکنه. در این حالت اگه شما یه براوزرتون مثلا موزیلا در حال اجرا باشه اون هم با تب های زیاد می تونه 300 الی 400 مگابایت از حافظه رو مصرف کنه. فکر نمی کنم دیگه چیز دیگری برای اجرای همزمان با این برنامه ها احتیاج داشته باشید. نهایتش شما یه کلیپی رو باز می کنید که جو بگیردتون:لبخندساده: که اون هم نهایت 200 الی 300 مگابایت از حافظه مصرف می کنه. بنابراین اگه این موارد رو جمع بزنیم حدود 900+700+400+300+(برنامه های کوچیک حدود 400)=2700 مگابایت که اگه ویندوز شما حدود 3.5 گیگ از رم 4 گیگی تون رو بشناسه میشه حدود 77 درصد که بازم میتونه جوابگوی شما باشه. و بدون هیچ مشکل خاصی برنامه های شما اجرا میشه. ولی اگه برنامه های اضافی که بودنشون تو حافظه ضرورتی نداره باز باشه مانند فتوشاپ که درسته لازم میشه ولی می تونه براتون مشکل ایجاد کنه. در هر صورت به نظر من این سیستم می تونه خوب از پس کدنویسی بربیاد و مشکل خاصی نداره.