PDA

View Full Version : سوال: مشکل قالب در نمایش تصاویر بندانگشتی اسلایدر پست ها

tahoom
جمعه 22 اسفند 1393, 18:41 عصر
سلام رفقا
سایت من وردپرس هست و وقتی سایتم رو با GTMetrix چک میکنم این یکی از ایراداتی هست که بهم میگیره(چند تا عکس با این مشکل دارم که این یکیشه):

Serve scaled images:

http://*********/2014/11/رادیاتور-ماشین-600×450.jpg is resized in HTML or CSS from 600×450 to 200×150. Serving a scaled image could save 28.8KiB (88% reduction).

که این فقط یکی از عکس هایی هست که تو قسمت پست اسلایدر تو صفحه اصلی سایت قرار داره که مشخصا داره به جای یه تصویر ۲۰۰×۱۵۰ یه تصویر ۶۰۰×۴۵۰ رو لود میکنه!! داخل کد نویسی اسلایدر پست ها رو که نگاه کردم:
http://uploadboy.com/zz5h7ospb4z2.html
این کد رو دیدم (کلا زیاد از کدنویسی سر در نمیارم ولی با کمی سرچ یکم اطلاعات در این مورد کسب کردم):
‘thumb_size’ => ‘medium’,
که اگه اشتباه نکنم داره سایز مدیوم رو برای تصویر بندانگشتی فراخوانی میکنه و تصویر میانه من در تنظیمات رسانه رو ۴۰۰×۳۰۰ تنظیم شده که مشخصا این فراخوانی اون رو هم نمیخونه و میره سراغ تصویر ۶۰۰×۴۵۰ ، تو فایل functions.php هم چند تا اندازه تصویر تعریف شده مثل
add_image_size(‘mpcth-horizontal-columns-4′, 300, 225, true);
که سعی کردم و به جای medium تصویر mpcth-horizontal-columns-4 رو جایگزین کردم تا حداقل ۳۰۰×۲۲۵ رو بخونه تا حجم کمتری رو بارگذاری کنه ولی تغییری تو نتایج GTMetrix حاصل نشد و دوباره نشون میده که با ۶۰۰×۴۵۰ داره لود میکنه.
من تو اسلایدر پست ها میخوام ۸ تا پست رو لود کنم که اینطوری حجم اضافه و بیخودی به صفحه تحمیل میشه، چطوری میتونم رو همون ۲۰۰×۱۵۰ تنظیمش کنم؟
خیلی این موضوع برام اهمیت داره، پیشاپیش از راهنمایی هاتون متشکرم

meysam1366
جمعه 22 اسفند 1393, 18:55 عصر
سلام دوست عزیز

اولا یکمی باید صبر کنید تا تغییرات تو سایت
GTMetrix اعمال بشه

دوما به جای medium بنویسید thumbnail انشاالله که درست میشه

موفق باشید

tahoom
جمعه 22 اسفند 1393, 20:10 عصر
سلام دوست عزیز

اولا یکمی باید صبر کنید تا تغییرات تو سایت
GTMetrix اعمال بشه

دوما به جای medium بنویسید
thumbnail انشاالله که درست میشه

موفق باشید
من از افزونه W3 total cache استفاده میکنم و هر دفعه که empty page cache رو میزنم تغییراتی که تو سایت ایجاد میکنم سریعا تو GTMetrix نمود پیدا میکنه و تغییرات رو نشون میده. شما کدی که آپلود کردم رو نگاه کردید؟ چون قبلا اینکار رو انجام دادم و medium رو به thumbnail یا حتی thumb تغییر دادم ولی تفاوتی ایجاد نشد. میخوام ببینم غیر از اون خطی که خودم تو پست قبلی نوشتم جای دیگه ای هست که تصویر بندانگشتی رو فراخوانی کنه؟ یا فقط همونو درست کنم باید درست بشه؟
با تشکر فراوان