PDA

View Full Version : مبتدی: نحوه ویرایش کردن اطلاعات

specter
شنبه 23 اسفند 1393, 13:28 عصر
سلام یه مشکل ابتدایی واسم پیش اومده هرچی جستجو کردم مشکلم حل نشد.
اطلاعات رو میخوام با توجه به کد ملی جستجو بشن و اگه چنین اطلاعاتی وجود داشت اونها رو داخل تکس باکس هایی بریزه واسه ویرایش و بعد ثبت بشن؟

partovinia
شنبه 23 اسفند 1393, 16:57 عصر
سلام دوست عزیز .کد ملی در بانک هستش ؟ اگه در بانک باشه باید براش stored procedure بنویسین که کد ملی هم باید unique(منحصر به فرد) بعد از اون درسمت شی شارپ اطلاعاتی که گرفتین رو می فرستین به سمت sql و اگر با کد ملی برابر بود و اطلاعات مورد نظر شما رو هم داشت , دوباره برمی گردونین سی شارپ ,دوباره stored procedur برای ویرایش بنویسی تو بانکت که ویرایش مورد نظرت رو با توجه به داده های تکس باکست انجام بده ...یعنی اون فیلد رو برابر text box کنه ! بعد هم ثبت میشه دیگه
اگه کمکت نکرد بگو بیشتر توضیح بدم دوست عزیز

specter
شنبه 23 اسفند 1393, 22:07 عصر
ممنون از توصیحات تون. میشه یکم توضیح بدید آخه قبلا با PHP کار میکردم تازه شروع کردم سی شارپ کتاب هم خوندم ولی یه مسیر آموزشی بسته مشخصی داشت و کارم رو راه ننداخت

Mofid.m
شنبه 23 اسفند 1393, 22:46 عصر
سلام دوست عزیز
من نمیدونم دقیقا کجاشو مشکل داری، آخه این چیزایی که گفتی هر کدومش (خواندن از دیتابیس، اتصال به شی، ذخیره در دیتابیس) یه قسمت جدایی هستن.
اما من حدسی میگم
بیشتر افراد با اتصال یه دیتاتیبل یا دیتاسورس به شی مشکل دارن.
که اگر فرض کنیم شی شما textBox باشه و اطلاعات توی یه دیتاتیبل باشه کد اتصالش میشه

textBox1.DataBindings.Add("Text", objDataTable, "col1");

اگر هم حدسم اشتباه بود بگو تا همون قسمتو واست توضیح بدم.

partovinia
یک شنبه 24 اسفند 1393, 12:40 عصر
سلام . از بانک خود سی شارپ استفاده می کنید یا از sql ? توی پستها بگردی حتما پیدا می کنی...
منم تا چند روز دیگه براتون می نویسم .

specter
یک شنبه 24 اسفند 1393, 18:40 عصر
من یه کپی از فایل رو میذارم فعلا واسش رمز نذاشتم جای رمزab وارد کنید

http://freeupload.ir/eq0dzfmgeqkr/sanad.zip.html