PDA

View Full Version : پاس دادن متغیر سمت سرور به اسکریپت سمت مشتری

reihaneh_g
سه شنبه 13 تیر 1385, 07:44 صبح
چطوری میشه یک متغیر را از سمت سرور (با کد VB.NET) به یک تابع جاوا اسکریپت نوشته شده در سمت client پاس داد؟

Behrouz_Rad
سه شنبه 13 تیر 1385, 09:20 صبح
متغیر یا باید حوزه ی تعریف عمومی داشته باشه یا به وسیله ی یک تابع که خروجیش مقدار متغیره به دستش بیاری:

var s =<%= myVariable or myFunction() %>;

اگر متغیر از نوع رشته ای هست، گذاشتن کاراکتر تک کوتیشن یا دبل کوتیشن رو قبل و بعد از کاراکترهای بزرگتر-کوچکتر فراموش نکن.

موفق باشید.

mehdi58
سه شنبه 13 تیر 1385, 12:08 عصر
سلام
برعکسش چه جوری میشه آقای راد .
یعنی پاس دادن مقدار یه متغیر از سمت Client به سمت Server ( یا اینکه امکان پذیر نیست)

Behrouz_Rad
سه شنبه 13 تیر 1385, 14:50 عصر
سلام
برعکسش چه جوری میشه آقای راد .
یعنی پاس دادن مقدار یه متغیر از سمت Client به سمت Server ( یا اینکه امکان پذیر نیست)
قبلا پاسخ دادم.
ساده ست!
تعریف یک Hidden Field و تنظیم خاصیت runat آن برابر با server و اختصاص یک ID به آن.
سپس از طریق دستور getElementById جاوا اسکریپت، مقدار مورد نظر رو در Hidden Field بریز.
و خیلی ساده از طریق آی دی Hidden Field در سمت سرور به اون دسترسی پیدا کن و مقدارش رو بگیر.

موفق باشید.

mehdi58
چهارشنبه 14 تیر 1385, 21:15 عصر
آقای راد منظورتون

Rquest.forms
هست !!

البته زمانی که شما رفته بودین آلمان من این تاپیک رو گذاشتم و جواب سوال اولم رو گرفتم اما جواب سوال دومم دقیقا همون چیزیه که شما میگین و من توی اون اشکال دارم
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=48424

Behrouz_Rad
چهارشنبه 14 تیر 1385, 21:44 عصر
توضیحات به اندازه ی کافی واضح هستند.
با دقت بیشتری بخون.

موفق باشی.

mehdi58
چهارشنبه 14 تیر 1385, 21:51 عصر
فکر میکنم منظورتون اینه که چرا من واسه Hidden Field ام Runat=server نگذاشتم اما من این کار رو کردم وباز هم جواب نگرفتم .