PDA

View Full Version : یک سوال در مورد رزولوشن تصاویری که در drawable می گذاریم؟

اندرویدی
دوشنبه 25 اسفند 1393, 12:00 عصر
سلام. من وقتی تصاویرم رو با فتوشاپ می سازم. وقتی رو تصویر روم زیادی می کنم تصاویر بی کیفیت میشه. اما وقتی خیلی کوچک می کنم از اون حالت در میاد. حالا سوال من اینه که برای تبلت ها چی کار کنم. من که داکیومنت ها رو می خوندم نوشته بود خود اندروید رزولوشن تصاویر رو اتوماتیک تنظیم می کنه. تصاویر روی گوشی ها چون کوچک اند باید معمولا خوب نمایش داده باشند اما نمی خوام وقتی تو تبلت های بزرگ نمایش داده شد مثل جریان زوم کردن بشم. ایا من نگران نباشم و تصویرم رو تو فتوشاپ با png24 ذخیره کنم و کیفیت رزولوشن رو بسپارم به اندروید یا باید کار دیگه ای بکنم. اگر باید کار دیگه ای بکنم لطفا بگید چه از چه روشی استفاده کنم.ممنون.

abbasalim
دوشنبه 25 اسفند 1393, 12:04 عصر
سلام. خوب شما چرا کار رو برعکس انجام نمی دید؟ یعنی ایکون ها رو برای سایز تبلت بسازید و وقتی اندروید برای گوشی کوچک کرد اتفاقی نیفته.
پیشنهاد من اینه آیکونها رو برای پوشه xxhdpi بزنید اینجوری هم صفحه نمایش های بی کیفیت و هم با کیفیت عملکرد مطلوبی دارند

golbafan
دوشنبه 25 اسفند 1393, 13:50 عصر
اگر میتونید از تصاویر وکتور استفاده کنید

اندرویدی
دوشنبه 25 اسفند 1393, 14:22 عصر
اگر میتونید از تصاویر وکتور استفاده کنید
راستش من از دو نرم افزار illustrator و photpshop با هم استفاده می کنم. علتش به خاطر اینه که این دو تا نرم افزار کاملا با تمام ابزار هاش اشنایی ندارم. مثلا من نیاز دارم تا در یک new میام یک توپ رو می کشم اون توپ رو بتونم ببرم و یا هر شکل دیگه ای ( شکل هایی که لزوما دایره و مثلث و شبیه این ها نیست). تو فتوشاپ می تونم این برش رو برای هر شکل انجام بدم و بقیه میز کار رو خالی بذارم و بعد اون رو با png ذخیره کنم تا اون حواشی سفید دیگه جزو عکس نباشه و فقط خود قسمت برش خورده جزو عکس باشه. اما من خودم نرم افزار illustrator رو خیلی دوست دارم علتش اینه که ابزاری داره که لرزش دست رو برطرف می کنه و اتوماتیک منحنی می کنه. اما من هر چی توی این نرم افزار رو نگاه کردم تا برش انجام بدم مانند چیزی که در فتوشاپ است رو پیدا نکردم.