PDA

View Full Version : سوال در مورد روش آپدیت ورژن جدید پروژه اندروید

pasargadweb
دوشنبه 25 اسفند 1393, 14:26 عصر
با سلام و خسته نباشید
من دارم یک برنامه اندروید برنامه نویسی میکنم و سوالی که داشتم این است که اگر من این پروژه را ارائه دادم و بعد از چند ماه مثلا چند گزینه به برنامم اضافه کردم و می خواهم کسانی که از این برنامه را دارند استفاده میکنند این گزینه های که جدیدا اضافه شده به برنامه شون اضافه شود باید از چه روشی استفاده کنم؟
مثل اکثر برنامه های اندروید که بعد از مدتی آپدیت ی شوند(با حجم کم).
لازم بذکر است که برنامه تحت سرور است و دائم با سرور در ارتباط است و می تونم ورژن را چک کنم و فقط مشکل آپدیت دارم.

hosseinaryai
دوشنبه 25 اسفند 1393, 21:26 عصر
خب راستش اگه منظورتو درست متوجه شده باشم می خوای فقط آپدیت از یه برنامه رو بدی بیرون ..
خب اگه مشکل فقط همینه ، توی اکلیپس باید بری توی منیفست , versionCode رو یه دونه اضافه کن ..
, و توی اندروید استودیو باید بری توی buildgradl و اونجا versionCode رو یه دونه ببری بالاتر

pasargadweb
سه شنبه 04 فروردین 1394, 16:47 عصر
اما می خواهم کسانی که از ورژن قبلیه برنامه دارند استفاده می کنند بتوانند نرم افزارشون را آپدیت کنند

barnamenevisjavan
سه شنبه 04 فروردین 1394, 17:44 عصر
اما می خواهم کسانی که از ورژن قبلیه برنامه دارند استفاده می کنند بتوانند نرم افزارشون را آپدیت کنند
سلام
باتوجه به اینکه داری توی ایران برنامه میسازی و بهترین راهش انتشار از طریق مارکت ها هستش طبق قوانین اونا شما نمیتونی از داخل برنامه عمل بروزرسانی رو انجام بدی.
تنها راه اینه که شما برنامت رو توی مارکت ها منتشر کنی بعدش هروقت قابلیت جدید اضافه کردی نسخه جدید رو توی مارکت ها و به عنوان بروزرسانی برای برنامت قرار میدی.حالا اگه کسی برنامه شما نصب داشته باشه و برنامه کلاینت مارکت ها هم روی گوشیش نصب باشه خود اون برنامه به کاربر اطلاع میده که نسخه جدید موجود هست

ali_khodayar
دوشنبه 17 فروردین 1394, 08:50 صبح
سلام دوستان . نخواستم یه تاپیک جدید ایجاد کنم. سوالم رو همینجا میپرسم .

سوال من هم همین سوال دوستمون Pasargadweb هست اما با این تفاوت که برنامه من اصلأ به اینترنت متصل نیست. یه برنامه کاملأ local نوشتم. حالا اگر بعد از مدتی بخوام تغییراتی توی برنامه بدم و تغییرات روی دستگاه هایی که برنامه من روشون نصب شده اعمال بشه باید چیکار کنم. ؟؟

ali_khodayar
دوشنبه 17 فروردین 1394, 15:19 عصر
به دلیل اینکه برنامم دسترسی به اینترنت نداره ، میتونم گزینه ای ، یا تابعی و یا کلاسی را براش در نظر بگیرم که در صورت ایجاد ورژن جدید برنامم آپدیت بشه؟؟ (درضمن برنامم رو درون بازار نمیخوام بزارم خودم میخوام بفروشم و مشکل آپدیتش رو دارم )