PDA

View Full Version : تغییر اندازه اشیاء بازی

اندرویدی
سه شنبه 26 اسفند 1393, 14:14 عصر
سلام. بازی انگری بردز رو دیدید که اون پرنده ها یک اندازه مشخصی دارند و قسمتی از صفحه رو گرفتند و یا تو هر بازی اشیائی ( یا همون تصاویری) وجود دارند که قسمتی از صفحه گوشی رو با اندازه های متفاوت گرفتند. حالا من که تصویرم رو با فتوشاپ ساختم و اون رو تو پوشه drawable قرار می دهم حالا من چه طوری سایز اون عکس رو به صورت دلخواه تنظیم کنم و چه طوری یک کاری کنم که اون رو در هر مکانی از صفحه نمایش گوشی به صورت دلخواه قرار دهم. کلا تصاویری که می سازیم و در و تو drawable قرار می دهیم چه جوری ساز و مکان اون رو کنترل کنیم. مثلا من می خوام اون تصویر با یک ساز و اندازه مشخص رو در قسمتی دلخواه از صفحه گوشی قرار بدم.ممنون.

اندرویدی
سه شنبه 26 اسفند 1393, 18:24 عصر
ایا سوال من نامفهوم بود. سوالم اینه که این محتویات drawable رو چه طوری تو این صفحه اسکرین گوشی جا بدیم. مثلا هواپیما اندازه اش فلان قدر باشه و در فلان جای صفحه باشه. مثل تمام بازی های اندروید. :عصبانی:

اندرویدی
سه شنبه 26 اسفند 1393, 18:25 عصر
نمیشه با drag کردن محتویات drawable رو در جای جای صفحه تغییر بدیم؟؟ ایا باید از قسمت xml این کار انجام بدیم؟ ایا باید تو خود برنامه کد بنویسیم؟؟ لااقل اگر پاسخ نمی دهید لینک به من بدهید.