PDA

View Full Version : مشکل با DAO در ++ Visual C

bm106648
چهارشنبه 24 دی 1382, 15:29 عصر
سلام

من جدیدا یک برنامه به زبان++ Visual C بدستم رسیده که باید بانک آنرا از Access به SQLServer تغییر بدم :shock: در این برنامه از DAO برای ارتباط با بانک استفاده شده و من هم نمیخوام تغییرات زیادی در این برنامه بدم و اصلا Visual C کار نیستم :roll: ولی با پایگاه های داده کار کرده ام :wink: من از ODBC استفاده کردم و تونستم با بانک ارتباط برقرار کنم و اطلاعات رو بخونم :) ولی مشکل اینجاست که ارتباطی که با بانک برقرار میشه یه ارتباط ReadOnly هست و جاهاییکه میخواد اطلاعات رو Edit کنه پیغام خطا میده :-x
هر چی هم که Help خوندم فایده ای نداشته :cry:
لطفا هر کی میتونه کمک کنه

برنامه نویس جوان
پنج شنبه 25 دی 1382, 14:51 عصر
سلام

شاید این ربطی به برنامه نداشته باشه و ممکنه فایل سیستم شما NTFS باشه و اجازه لازم برای نوشتن توی بانک اطلاعاتی رو نداشته باشید این رو چک کنید بعد برید سراغ برنامه شاید مساله حل شد

Anti_Evil
جمعه 26 دی 1382, 04:58 صبح
شما اطلاعات کافی ندادید.
اگر شما از رابط ODBC استفاده کردید باید بدانید که در این صورت تقریبا لازم نیست تغییری در کدتان بدهید.
شاید کافی باشد Connection string را دوباره چک کنید.
نصیحت برنامه نویس جوان رو هم عمل کن :wink:

موفق باشید.

bm106648
جمعه 26 دی 1382, 13:37 عصر
شما اطلاعات کافی ندادید.
اگر شما از رابط ODBC استفاده کردید باید بدانید که در این صورت تقریبا لازم نیست تغییری در کدتان بدهید.
شاید کافی باشد Connection string را دوباره چک کنید.
نصیحت برنامه نویس جوان رو هم عمل کن :wink:

موفق باشید.

با تشکر :تشویق: باید عرض کنم که همه چیز را چند بار کنترل کرده ام و سیستم عامل من هم Windows98 است و اصلا نمیدونم مشکل چیست. من هم در واقع میخوام بدون هیچ تغییری برنامه از رابط ODBC استفاده کرده و من اصلا در خود برنامه تغییری ندم .
اگر مورد دیگری به نظرتان رسید لطفا منو هم با خبر کنید :flower:

hossein_kho
سه شنبه 15 اردیبهشت 1383, 14:36 عصر
سلام.
من این کار را کرده ام. شما می تواند از دستور زیر جهت اطمینان از ReadOnly بودن مطمئن شوید و اگر ReadOnly بود مطمئن شوید که در رشته ارتباط؛ یک query انتخاب نشده است چرا که در این صورت حتما ReadOnly باز می شود :idea: .
if(m_cDB.CanUpdate) m_cDB.AddNew(); //m_cDB is a CRecordset
اگر همچنان مشکل باقیست خط زیر را هم ببینید:
A recordset might be read-only if the underlying data source is read-only or if you specified CRecordset::readOnly in the dwOptions parameter when you opened the recordset.