PDA

View Full Version : سوال: آیا نسخه SQL استفاده شده در برنامه هنگام نصب مهم است؟

راحیل مهربان
سه شنبه 26 اسفند 1393, 22:46 عصر
سلام
وقت بخیر

دوستان من یه برنامه با VS2010 نوشتم و برای بانک از Sql Server 2008 r2 Express استفاده کردم. (همون sql ای که همراه با vs2010 نصب میشه)
سوالی که برام پیش اومده اینه: اگر من از این برنامه ستاپ بگیرم و روی سیستم دیگه ای که Sql server 2008 r2 داره بخوام نصب کنم ، امکان پذیره؟ یا موقع نصب خطا میده؟؟

Mofid.m
سه شنبه 26 اسفند 1393, 22:58 عصر
نه مهم نیست
میتونی از دیتابیس اسکریپت بگیری و توی هر نسخه ایی اجراش کنی میتونه برات دیتابیس رو بسازه.

SabaSabouhi
چهارشنبه 27 اسفند 1393, 08:50 صبح
سلام
وقت بخیر

دوستان من یه برنامه با VS2010 نوشتم و برای بانک از Sql Server 2008 r2 Express استفاده کردم. (همون sql ای که همراه با vs2010 نصب میشه)
سوالی که برام پیش اومده اینه: اگر من از این برنامه ستاپ بگیرم و روی سیستم دیگه ای که Sql server 2008 r2 داره بخوام نصب کنم ، امکان پذیره؟ یا موقع نصب خطا میده؟؟

سلام
ضمن تایید نوشته‌ی دوستمون Mofid.m اضافه می‌کنم که شما تنها چیزی رو که باید کنترل کنی، حداقل نسخه‌ی قابل قبول هست.
شما ممکنه از بعضی ویژگی‌ها استفاده کرده باشی که در تمام نسخه‌ها وجود ندارن. مثلاً من از dataType تاریخ به صورت date استفاده
می‌کنم که از نسخه‌ی 2008 به بعد اضافه شده. پس حداقل نسخه‌ی قابل قبول برای من نسخه‌ی 2008 هست.
اگه از این ویژگی استفاده نکرده بودم، نسخه‌ی 2005 هم قابل قبول می‌شد.

صبا صبوحی