PDA

View Full Version : کاربرد WPF در وب؟

leontry89
چهارشنبه 27 اسفند 1393, 20:53 عصر
دوستان خواهش میکنم با زبان ساده بگید این WPF چی هستش (ساده) و ایا سمت وب هم میشه باهاش کار کرد؟
یکی از برنامه نویس های بهم گفته بود در اینده همه چیز میخواد بره سمت wpf ممنظورش چی بود؟
لطفا با زبان ساده و به شکل مشخص برام شرح بدید ممنونم

SabaSabouhi
پنج شنبه 28 اسفند 1393, 09:02 صبح
دوستان خواهش میکنم با زبان ساده بگید این WPF چی هستش (ساده) و ایا سمت وب هم میشه باهاش کار کرد؟
یکی از برنامه نویس های بهم گفته بود در اینده همه چیز میخواد بره سمت wpf ممنظورش چی بود؟
لطفا با زبان ساده و به شکل مشخص برام شرح بدید ممنونم

سلام
1. WPF برای وب نیست و برای Desktop هست.
2. اگه برای Desktop آینده‌ای باشه حتماً مال WPF هست.
3. برای وب معادل می‌شه Silverlight که گمان نکنم زیاد موفق باشه
4. WPF با استفاده از DirectX قدرت گرافیکی خیلی بالایی داره
و با کمک گرفتن از مفهوم جدیدی به نام Dependency Property قابلیت برنامه نویسی
و کنترل نویسی رو تا حد بسیار زیادی بالا برده. تا حدی که اگه 6 ماه WPF کار کنی دیگه
حاضر نخواهی شد که WinForm کار کنی.

صبا صبوحی

leontry89
پنج شنبه 28 اسفند 1393, 11:13 صبح
بسیار خلاصه و عالی ممنونم

MRasoul
دوشنبه 03 فروردین 1394, 10:40 صبح
سلام
3. برای وب معادل می‌شه Silverlight که گمان نکنم زیاد موفق باشه
صبا صبوحی

سلام دوست عزیز
ممنون از توضیحات
با توجه به مورد سوم توضیحاتتون که می گین "Silverlight که گمان نکنم زیاد موفق باشه" پس بنظرتون برای وب چی بهتره؟

Mori Bone
دوشنبه 03 فروردین 1394, 12:05 عصر
سلام دوست عزیز
ممنون از توضیحات
با توجه به مورد سوم توضیحاتتون که می گین "Silverlight که گمان نکنم زیاد موفق باشه" پس بنظرتون برای وب چی بهتره؟

silverlight که اصلا موفق نبود و من تو ایران کسی رو ندیدم یا به ندرت دیدم که بخواد یه سایت رو با این تکنولوژی بیاره بالا. جواب قسمت دوم رو هم سرچ کنید:چشمک:

Mani_rf
دوشنبه 17 فروردین 1394, 09:22 صبح
silverlight که اصلا موفق نبود و من تو ایران کسی رو ندیدم یا به ندرت دیدم که بخواد یه سایت رو با این تکنولوژی بیاره بالا. جواب قسمت دوم رو هم سرچ کنید:چشمک:

حدود 3 سال پیش مایکروسافت اعلام کرد که دیگه SilverLight رو برای وب توسعه نخواهد داد. دلیل اون هم قدرت گرفتن HTML 5 بود. این تکنولوژی امکانات غیر قابل تصوری رو در اختیار طراحان قرار میده که هم استاندارده و هم این که کاربر نیازی نیست مثل فلش و سیلورلایت پلاگین جداگانه روی بروزر نصب کنه.
برای نمونه مثال های گرد آوری شده در این سایت (http://code.tutsplus.com/articles/21-ridiculously-impressive-html5-canvas-experiments--net-14210) را ببینید.(روی هر لینک کلیک کنید و به صورت جدا جدا هر لینک رو ببینید.)