PDA

View Full Version : سوال: datasnap و خطا Socket error 10061 زمان استفاده در شبکه

fahimi
پنج شنبه 28 اسفند 1393, 21:40 عصر
سلام
تا زمانیکه از datasnap در یک رایانه استفاده می کنم بدون خطا اجرا می شود ولی زمانیکه برنامه از رایانه دیگر(Client) می خواهم به سرور متصل شوم خطا Socket error 10061 مواجه می شوم
تنظیم های SQLConnection

CommunicationProtocol=tcp/ip
Port=211
HostName=ip server
DriverUnit=Data.DBXDataSnap
DatasnapContext=datasnap/
DriverAssemblyLoader=Borland.Data.TDBXClientDriver Loader,Borland.Data.DbxClientDriver,Version=20.0.0 .0,Culture=neutral,PublicKeyToken=91d62ebb5b0d1b1b

BORHAN TEC
جمعه 29 اسفند 1393, 09:36 صبح
سلام،
با همین تنظیمات DataSnap یک پروژه کوچیک رو ایجاد کنید و ضمیمه کنید تا بررسی کنم. احتمالاً جایی اشتباه کردید، مثلاً برنامه سرور به درستی به پورت گوش نمیده و یا پورت توسط فایروال مسدوده و یا .... . در هر صورت اگه یه پروژه کوچک ضمیمه کنید راحت تر میشه بررسی و خطایابی کرد.
موفق باشید.

fahimi
جمعه 29 اسفند 1393, 13:53 عصر
ممنونم از پاسخ و حسن توجه شما
من دقیقا مانند مثال شما برنامه را پیاده سازی کردم ، برنامه سرور"MultiTierServer.exe" را در سمت سرور اجرا کردم و برنامه کلاینت"MultiTierClient.exe" را در کلاینت که به شبکه متصل است اجرا کردم و فقط در تنضیمات SQLConnection بجای HostName=localhost ای پی شبکه را مقدار دهی کردم . ویندوز کلاینت اکس و پی و فایر وال آن غیر فعال است و سرور ویندوز 8.1 و فایر وال آن نیز غیر فعال می باشد.

129603

BORHAN TEC
جمعه 29 اسفند 1393, 15:05 عصر
لطفاً فایلها رو با دقت ضمیمه کنید. فایل FormClientUnit.dfm یافت نشد.

fahimi
جمعه 29 اسفند 1393, 16:32 عصر
لطفاً فایلها رو با دقت ضمیمه کنید. فایل FormClientUnit.dfm یافت نشد.
با عرض تشکر مجدد فایل را آپولود کردم

BORHAN TEC
جمعه 29 اسفند 1393, 17:38 عصر
من در یک شبکه تست کردم و هیچ مشکلی وجود نداشت. البته یونیت midaslib رو به برنامه کلاینت اضافه کردم که اصلاً ربطی به کار کردن یا کار نکردن نداره. تست کنید و ببینید اگر از کامپیوتر 1 به کامپوتر 2 و برعکس ping میکنید جواب میگیرید یا نه.

fahimi
جمعه 29 اسفند 1393, 20:16 عصر
با سلام ping بین دو کامپیوتر مشکلی ندارد و از طریق Sdac به SqlServer کانکت می شود
ولی از طریق Datasnap پیام زیر را می دهد.

BORHAN TEC
جمعه 29 اسفند 1393, 22:19 عصر
این پیام ارتباطی با مشکل شما نداره. شما باید محل وقوع این خطا رو پیدا کنید. با توجه به اینکه این خطا در یک سیستم دیگه رخ میده بهترین روش برای پیدا کردن محل وقوع خطا استفاده از PAServer هست و با آن می توانید به صورت ریموت به دیباگ کردن برنامه بپردازید. :چشمک:

fahimi
شنبه 01 فروردین 1394, 09:28 صبح
با سلام
چون فعلا به شبکه دسترسی ندارم از vmware workstation استفاده می کنم
در سرور تنظیمات tcp/ip ای پی شبکه را گذاشتم ولی به نتیجه نرسیدم تنظیمات خاصی جهت ارتباط بین کامپیوتر لازم است
http://codeverge.com/embarcadero.delphi.multi-tier/delphi-xe2-datasnap-socket-erro/1097290

BORHAN TEC
شنبه 01 فروردین 1394, 09:54 صبح
چیزی که در عکس مشخصه برنامه کلاینت شما خطای AV داره. برای خطایابی باید از PAServer استفاده کنید:
http://delphiaball.co.uk/2014/09/04/debugging-to-pa-server-on-windows/

mm26363@yahoo.co.uk
جمعه 13 شهریور 1394, 06:58 صبح
sqlconnctiion ra yek bardig genrate kon ta unit ijad sheh

fahimi
جمعه 13 شهریور 1394, 12:37 عصر
سلام
ممنونم از پاسخ شما این خطا استفاده از شبکه vmwareبود خوشبختانه در شبکه بدون خطا اجرا شد