PDA

View Full Version : کدام بهتر است فون گپ یا آندروید استودیو

khoramshahr
جمعه 29 اسفند 1393, 06:12 صبح
سلام
من با آندروید استودیو کار کردم و میخوام برم سمت فون گپ ولی چیز زیادی در مورد فون گپ نمی دونم
به نظر شما کدوم بهتره ؟
فون گپ
یا
آندروید استودیو

مزایا معایب نسب به هم ؟

کار با کدوم آسونتر هست ؟
و.....

Nevercom
جمعه 29 اسفند 1393, 10:23 صبح
سوال اشتباه هست، فون گپ یک فریم وورک هست و اندروید استودیو یک IDE

منظور شما احتمالاً این هست که فون گپ بهتر هست یا برنامه نویسی اندروید با JAVA و Android SDK

پاسخ هم اینه که اگر جای فون گپ هر اسم دیگری رو هم بگذارید باز هم جواب Java خواهد بود، برنامه نویسی با Java برای اندروید (تنها اندروید) همیشه بهترین گزینه هست.

اما فون گپ و فریم وورک های دیگه هم مزایایی دارن:
فون گپ برای طراحان وب ساخته شده، اگر شما HTML+CSS+JS رو خوب بلدید، برای برنامه نویسی اندروید نیاز نیست جاوا رو یاد بگیرید، با همون فون گپ میتونید بسازید و البته نه فقط برای اندروید، iOS و WinPhoneو ....، اما Performance خیلی خیلی بالایی نداره، یکی دوسال پیش که امتحانش کردم افتضاح بود و استفاده ازش اشتباه محض، اما الان شاید وضعیتش بهتر شده باشه.
ضمن اینکه فون گپ هم تنها فریم وورک بر پایه تکنولوژی های وب نیست، چندین فریم وورک دیگه هم وجود دارن که میشه ازشون استفاده کرد.

khoramshahr
جمعه 29 اسفند 1393, 17:20 عصر
مرسی ممنون .
چون اکثر برنامه هایی که تو بازار مارکت دیدم فقط یه سری اطلاعات متنی رو نشون میدن در صورتی که کار با متن توی آندروید استودیو به مراتب سخت تر از بقیه جاها هست .
ولی توی فون گپ با کمی علم css , html , bootstrap , javascript میشه برنامه خیلی شکیلتر و گرافیکی تر درست کرد درد سرشم میگن کمتر هست بعدشم سطح برنامه نویسی تو ایران در همین حد هست که فایل متنی رو لود کنن . البته نظر بنده هست

mahkoom021
جمعه 29 اسفند 1393, 18:47 عصر
مرسی ممنون .
چون اکثر برنامه هایی که تو بازار مارکت دیدم فقط یه سری اطلاعات متنی رو نشون میدن در صورتی که کار با متن توی آندروید استودیو به مراتب سخت تر از بقیه جاها هست .
ولی توی فون گپ با کمی علم css , html , bootstrap , javascript میشه برنامه خیلی شکیلتر و گرافیکی تر درست کرد درد سرشم میگن کمتر هست بعدشم سطح برنامه نویسی تو ایران در همین حد هست که فایل متنی رو لود کنن . البته نظر بنده هست

توی مارکت رو بررسی نکنید
اونا یه اپلیکیشن نوشتن که مخاطبشون جمعیت کمی هستن و نیازی به حرفه ای بودن ندارن
تمام این فریم ورکها در اخر کد شمارو به جاوا پارس میکنن
پس اگر یه موقع کار حرفه ای داشته باشید الکی زمان اجرای برنامه بالا میره
درنتیجه برنامه حرفه ای رو نمیدن به کسی که با مثلا دات نت بلده برنامه اندروید بنویسه