PDA

View Full Version : حجم بالای دیتابیس

reza_azizi2010
جمعه 29 اسفند 1393, 23:16 عصر
من یک دیتابیس sqlite با افزونه sqlite manager ایجاد کردم. توی دیتابیس 50 تا جدول دارم که هر کدوم تقریبا 8 تا فیلد داره. هنوز هیچ رکوردی وارد نکردم اما همین 50 تا تیبل خالی حجمش شده 3 مگابایت. چرا اینقدر زیاد شده؟

reza_azizi2010
شنبه 01 فروردین 1394, 11:12 صبح
من یک دیتابیس sqlite با افزونه sqlite manager ایجاد کردم. توی دیتابیس 50 تا جدول دارم که هر کدوم تقریبا 8 تا فیلد داره. هنوز هیچ رکوردی وارد نکردم اما همین 50 تا تیبل خالی حجمش شده 3 مگابایت. چرا اینقدر زیاد شده؟

دوستان اگه طبیعیه بگین که من رو این مسئله درگیر نشم

Abbas Naghdi
شنبه 01 فروردین 1394, 11:24 صبح

سلام برنامه نویس :)
میخوای سیستم ناسا درست کنی با 50 تا تیبل :)

طبیعی نیست ... هرچند زیادم غیر طبیعی نیست ... بستگی داره چه فیلد هایی داخل دیتابیس داشته باشی هر دو تیبل سه فیلدی حجم تغریبی 8 کیلوبایت میگیره حالا خودت ظربش کن .
آها ... یه احتمالش هست یه سری بکاپ ها داخل دیتابیست از تیبل ها باشه .... معمولا وقتی یه تیبل درست میکنی و بعدا ویرایشش میکنی یه بکاپ نگه میدارن .

reza_azizi2010
شنبه 01 فروردین 1394, 11:38 صبح
اکثر فیلدهام از نوع تکست انتخاب شده،
یه تیبل اضافه شده به نام master table که من نساختمش. اون چیه؟
ممکنه ازون باشع؟ حذفش کنم مشکلی پیش میاد؟

Abbas Naghdi
شنبه 01 فروردین 1394, 13:29 عصر
اکثر فیلدهام از نوع تکست انتخاب شده،
یه تیبل اضافه شده به نام master table که من نساختمش. اون چیه؟
ممکنه ازون باشع؟ حذفش کنم مشکلی پیش میاد؟

حذفش کن ... اما قبلش بکاپ بگیر شاید مشکل اجاد بشه ... من به این پلاگین کار نکردم

و بعدا از نرم افزار Navicat for SQLite استفاده کن ... برای ساخت دیتابیس