PDA

View Full Version : سوال: کمک برای ایجاد چارت بصورت TimeLine

malloc
شنبه 01 فروردین 1394, 13:56 عصر
سلام دوستان گل .....

عیدتون هم مبارک
یه سوال داشتم ممنون میشم هرطور میتونید راهنمایی کنید که بتونم تو ایام عید این چارت رو تکمیل کنیم

سوالمم اینه که من یه چارت زمانی بصورت شکل زیر میخوام درست کنم (اطلاعات از دیتا بیس خودنده میشن)
129617

یعنی مثلا من یه سری اطلاعات دارم که میگه شنبه از فلان ساعت تا فلان ساعت قراره زمانبندی داشته باشیم که قابلیت افزودن و حذف هم داشته باشه...

حالا قابلیت حذف و اضافه رو میشه یجورایی روش فکر کرد اما لپ سوال اینه که کلا چطور و طبق چه سناریویی این ماجرا رو پیاده کنم...

حالا اگه دوستان UserControl مشابه دارن ممنون میشم معرفی کنن که کارم سریعتر راه بیافته

dabirsiaghi
شنبه 01 فروردین 1394, 19:15 عصر
میتونید از کنترل های آماده telerik یا kendo یا از نمونه زیر استفاده نمائید:
http://fullcalendar.io/

malloc
شنبه 01 فروردین 1394, 20:19 عصر
درود ..........
اینی که شما میگی درست احتمال زیاد تلریک یا کامپوننت های دیگه داشته باشن .....
هرچند من این کامپوننت شما رو که مرور کردم اونی که من میخواستم نبود اونی که من میخوام زمانبندی ساعت در روز هست یعنی در روز شاید 20 تا زمانبندی داشته باشیم اما حدودا همون بود ....

ولی من میخوام بتونم خودم کدشو بزنم یا یه UserControl باشه که بتونه همچین چیزی و پیاده کنه

dabirsiaghi
یک شنبه 02 فروردین 1394, 02:46 صبح
میتونید خودتون کاستم بنویسین کار سختی نیست

malloc
یک شنبه 02 فروردین 1394, 11:23 صبح
منم دقیقا همین کاستوم نوشتن و میخوام ..... یه سناریو میخوام .....

مثلا چه کدهایی باید سمت سرور بزنم .... چه کدهایی سمت کلاینت .....

یا یچیزی که ذهنمو مشغول کرده اینه که دیزاین این چارت و چطور پیاده کنم ؟؟؟
خودمم مبهمم .

Tekyegah
یک شنبه 02 فروردین 1394, 20:37 عصر
سلام
سوال هم مبهم هست دوست عزیز ... اما چیزی که برداشت کردم و به ذهنم میرسه اینه که :
تاریخ رو بذارید کلید اصلی
یه فیلد به اسم time1 بذارید
یه فیلد به اسم time2 بذارید
که میشه همون 9 و 13 ( مثلا )
و فیلدهای اضافه مورد نیازتون ( مثلا فیلد job )
--------------------------------------
واسه اضافه کردن باید دقت کنی وقتی تاریخ رو وارد کردی
و time1 و time2 رو میخوای وارد کنی و درج کنی توی دیتابیست ... چک کنی قبلا وجود نداشته باشن که تداخل اطلاعات پیش نیاد .

:) اصلا موضوع بحث رو درست برداشت کرده بودم !!!

malloc
دوشنبه 03 فروردین 1394, 19:01 عصر
سلام مجدد..... بله قابل قبول بود برداشتتون .... و تونستید جدول های فعلی منو بدست بیارید..... من دقیقا همچین فیلدهایی دارم که تاریخ برگزاری کلاس هست .... یعنی در کل من لیست زمانهای شروع و پایان برگزاری جلسات رو دارم و از دیتابیس راحت میخونم.....

مهم این دیزاین هست ..... یعنی من چطور همچون چارتی بکشم ..... با Div بکشم یا با Table ????
حالا من خودم فرضیم روی Table هست که دقیقا 24 ساعت داریم پس 24 تا Cell برای Table تعریف میکنیم و بهشون آی دی میدیم و براساس ساعت Cellها رو پر میکنم ....

اما داستان اینجا واسم حساس میشه که خوب این جلسات همش ساعت نیست مثلا اگه کلاس از ساعت 9:35 تا ساعت 11:40 باشه چیکار کنم ؟؟؟ امیدوارم منظورمو رسونده باشم .. در کل همه دقدقه من اینه که دیزاینشو چیکار کنم که وقتی داده ای مثل 9:35 تا 11:40 میگیره اونوقت چطور اون Cellها یا همون Td های جدول رو پر کنه

malloc
چهارشنبه 05 فروردین 1394, 14:01 عصر
Up................