PDA

View Full Version : آیا C#‎ به همراه SQL Server برای شروع پروژه‌های ساده مبتنی بر پایگاه داده مناسب‌ترین است؟

rasoolll
شنبه 01 فروردین 1394, 23:29 عصر
با سلام.
برای پروژه‌ی کوچکی مانند حسابداری یا سیستم مدیریت مؤسسه‌ی مالی اعتباری (در کل پروژه‌های مبتنی بر پایگاه داده - پروژه تمرینی) بهترین گزینه برای شروع ترکیب کدام زبان‌هاست؟
مزیت‌های ترکیب تکنولوژی‌های مایکروسافت به ترکیب Java + MySql چیست؟

پانویس:
۱. من با زبان‌های c، C++‎‎‎‎‎ جاوا و پایتون کار کرده‌ام اما سی‌شارپ نه. دوستان به دلیل شباهت جاوا و سی‌شارپ و البته آسون بودن آن، شروع پروژه را با ترکیب C#‎‎‎‎‎ و SQL Server پیشنهاد می‌دهند.
۲. سهولت راه‌اندازی،‌ سادگی و هماهنگی دیتابیس با زبان مهم است.
۳. با توجه به این‌که به صورت پیش‌فرض از ویندوز استفاده نمی‌کنم و این‌که پروژه‌ی Mono نسبت به ابزارهای ویندوزی کامل نیست، خودم شخصاً ترجیح می‌دهم از سی‌شارپ استفاده نکنم اما اگر دلایل قانع‌کننده‌ای داشته باشم، برای این پروژه از سی‌شارپ استفاده می‌کنم.
۴. قابل توجه بودن تعداد سورس‌‌کدهای آماده‌ی موجود، راهنمایی‌ها و کامیونیتی‌های کامل زبان برایم مهم است.

لطفاً در مورد انتخاب این موارد مرا راهنمایی کنید.
با تشکر از نظر شما دوست برنامه‌نویس. :خجالت:

SabaSabouhi
دوشنبه 03 فروردین 1394, 10:21 صبح
سلام
دلیل این که دوستان #C رو توصیه می‌کنن، برتری #C نیست. بیشتر می‌شه گفت که ابزارهایی که در کنار این زبان هستن برتری محسوس دارن. مثلاً برای کار با Java هیچ محیط توسعه‌ای حتا با یک سوم قدرت و راحتی VS
نمی‌تونی پیدا کنی.
اگه مثلاً Eclipse یا JavaBean کارت رو راه می‌ندازه، شاید #C هیچ امتیاز ویژه‌ای بهت نده. من خودم خیلی از Java خوشم میاد، اما فاصله‌ی Eclipse و Visual Studio از زمین تا آسمونه

صبا صبوحی

elec60
جمعه 07 فروردین 1394, 13:10 عصر
اگه مدتی با Visual Studio کار کنی دیگه نمیتونی با IDE های دیگه(حتی xCode اپل برای OSX) کار کنی.
و اگه برای ساخت UI از تکنولوژی فوق العاده WPF استفاده کنی متوجه میشی که نظیرش رو هیچ جای دیگه پیدا نمیکنی. با اومدن Windows 10 هم دیگه توسعه این تکنولوژی حتمیه:)
در مورد دیتابیس هم اگه با EF 6.0 کار کنی متوجه میشی که gap بین دنیای شی گرا و دنیای مزخرف سیکول و زبان T-SQL پر شده و کار با دیتا بسیار راحت تر و سریعتر و لذت بخش تر شده(منهای بحث سرعت که اکثرا موردی ایجاد نمیکنه و مطمعنم تو ورژن های جدیدتر بهبود پیدا میکنه)

samadblaj
جمعه 07 فروردین 1394, 14:20 عصر
سلام؛
و سعی کنید کمی در مورد Delphi تحقیق کنید...