PDA

View Full Version : سوال: مشکل با NEW کردن فرم

(3rr0r)
یک شنبه 02 فروردین 1394, 15:57 عصر
دوستان برنامه نویس سلام
من در یکی از فرم هام از notifyIcon استفاده کردم که در قسمت system tray نمایش داده میشه حالا وقتی در یک فرم دیگر این فرم را new میکنم در قسمت system tray دو تا آیکون از برنامه رو دارم
چطوری میتونم این مشکل رو حل کنم؟که یک دونه آیکون نشون بده

Mahmoud Zaad
یک شنبه 02 فروردین 1394, 16:14 عصر
سلام
یعنی وقتی موس رو میبری روی آیکن دومی، محو نمیشه؟

plus
یک شنبه 02 فروردین 1394, 18:39 عصر
معمولا به ازای هر نرم افزار یک Notify Icon ایجاد میکنن. بنابراین اگه برنامه شما جوری هست که یک فرم اصلی دارین، بهتره شی NotifyIcon رو اونجا ایجاد کنید که به این مشکل نخورید. اگه اینطور نیست، میتونید به طریقی کنترل کنید که یک شی از NotifyIcon بیشتر ساخته نشه. برای این کار بجای ایجاد NotifyIcon از طریق Designer، اون رو بوسیله کد ایجاد کنین. برای کنترل اینکه بیش از یکی ایجاد نشه هم میشه از الگوی Singleton یا کلاس static و ... استفاده کرد.

(3rr0r)
یک شنبه 02 فروردین 1394, 22:07 عصر
سلام
یعنی وقتی موس رو میبری روی آیکن دومی، محو نمیشه؟

نه محو نمیشه

(3rr0r)
یک شنبه 02 فروردین 1394, 22:09 عصر
معمولا به ازای هر نرم افزار یک Notify Icon ایجاد میکنن. بنابراین اگه برنامه شما جوری هست که یک فرم اصلی دارین، بهتره شی NotifyIcon رو اونجا ایجاد کنید که به این مشکل نخورید. اگه اینطور نیست، میتونید به طریقی کنترل کنید که یک شی از NotifyIcon بیشتر ساخته نشه. برای این کار بجای ایجاد NotifyIcon از طریق Designer، اون رو بوسیله کد ایجاد کنین. برای کنترل اینکه بیش از یکی ایجاد نشه هم میشه از الگوی Singleton یا کلاس static و ... استفاده کرد.

فقط توی فرم اصلی دارمش
ولی چون کنترلهای دیگه نیاز دارم از فرم اصلی دسترسی بهشون داشته باشم هنگام new کردن اونم میاد
پس به فرموده شما با کد ایجادش کنم .اوکی بسرچم در مورد این موضوع