PDA

View Full Version : مشکل با ReadOnly بودن پوشه مربوط به دیتابیس

setareh_sorbee3
یک شنبه 02 فروردین 1394, 17:43 عصر
با سلام
من از local database مربوط به VS استفاده می کنم. در ویندوز xp مشکل نداشت ولی به دلیل لایه های امنیتی موجود در ویندوز 7 و 8 ، پوشه های نصب برنامه به صورت اتوماتیک Readonly میشه و من نمی تونم در دیتابیس ذخیره کنم. ضمنا پوشه appdata و ProgramData را نیز امتحان کردم.
حتی پروژه نصب با install shield هم ساختم پوشه های مربوطه را با پرمیشن فول و قابل نوشتن تنظیم کردم. ولی بازم موقع نصب به کاربر خطای عدم داشتن پرمیشن برای قابل نوشتن کردن پوشه رو میده. ضمنا خود فایل ReadOnly هست ولی بازم قابل نوشتن نیست . ولی اگر پوشه نصب رو از Readonly خارج کنم برنامه به درستی نصب میشه. و نکته دیگه اینکه چرا با راست کلیک کردن بر روی پوشه و اصلاح ReadOnly، ویندوز بصورت اتوماتیک بازم ReadOnly میکنه !!!!
دو روزه تو اینترنت میگردم نمی تونم مشکل رو حل کنم. لطفا سریع جواب بدین من باید سریع پروژه رو اصلاح کنم.

sohil_ww
یک شنبه 02 فروردین 1394, 18:04 عصر
دو راه
یک برنامه رو تو مسیری غیر از درایو سی بزار
دو برنامه رو تحت ادمی اجرا کن

setareh_sorbee3
یک شنبه 02 فروردین 1394, 18:05 عصر
سلام. جفتش رو تست کردم . هیچ کدوم جواب نمیده

setareh_sorbee3
یک شنبه 02 فروردین 1394, 18:34 عصر
مشکلم حل شد دوستان. روش آدرس دادنم برای پوشه appdata اشتباه بود که در نهایت فهمیدم باید اینجوری باشه
string ConnectionString = @"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=" + Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolde r.ApplicationData).ToString() + @"\xxx\Database.mdf ;Integrated Security=True";

sohil_ww
یک شنبه 02 فروردین 1394, 18:35 عصر
مطمیئی ؟! با ادمین اجرا کرده ای بعد ایراد Read only داد ؟!
پوشه های محافظت فقط تو درایو سی هست و اگه عوضش کنید مشکل باید حل بشه