PDA

View Full Version : حرفه ای: اشتباه در محاسبه ساعت ورود و خروج

shayegh2010
سه شنبه 04 فروردین 1394, 00:47 صبح
باسلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا
امیدوارم تمامی دوستان سال خیلی خوب و پرباری را داشته باشند

چندتا سوال داشتم که امیدوارم دوستان جواب من. بدهند

توضیح مختصر اینکه این برنامه برای ساعت ورود و خروج یا به عبارتی ساعات حضور اعضا می باشد

سوال 1. در فایل ضمیمه شده یک گزارشی وجود دارد که ما میخواهیم با وارد کردن کدملی فرد از تاریخ ... تا تاریخ .... گزارش بدهد اما وقتی گزارش میدهد دو تا مشکل باهاش دارم
الف : ساعت را یک ساعت کم میزند
ب : از ساعت 20 تا 2 بامداد را نمیتونه محاسبه کنه

سوال 2 : سوال بعدی اینکه بلد نیستم چطوری میشه کاری کرد که این کوئری پرسیدن کد ملی یا تاریخ خاص در قالب فرم باشه و مشخص نشه که کوئری هست ؟

سوال 3 : چطوری نیتوان در گزارش مشخص کرد که از چه تاریخ تا چه تاریخی گزارش تهیه شده ؟ میخوایم تو گزارش قید بشه از چه تاریخ تا چه تاریخی درخواست دادند که گزارش بگیریم برای آن کدملی خاص ؟

با تشکر

mohsen1393
سه شنبه 04 فروردین 1394, 11:01 صبح
سلام در خصوص سوال دوم و سوم شما باید بگم که شما باید یک فرم طراحی کنید و سه تا Textbox روی اون قرار بدید سپس Data اون فرم رو به کوئری که اطلاعات رو پردازش میکنه متصل کنید.حالا باید از داخل کودری قسمتی که شرط ها رو میخواد آدرس Textbox های روی فرم طراحی شده رو بدید.با دستور : forms!form1!textbox1 که در این دستور form1 منظور اسم فرم طراحی شده و Tetxbox1 هم میتونه کد ملی روقبول کنه برای تاریخ هم همین کار رو کنید و از دستور Betwen Forms!form1!textbox2 And Forms!form1!textbox2 استفاده کنید.

shayegh2010
سه شنبه 04 فروردین 1394, 12:33 عصر
سلام در خصوص سوال دوم و سوم شما باید بگم که شما باید یک فرم طراحی کنید و سه تا Textbox روی اون قرار بدید سپس Data اون فرم رو به کوئری که اطلاعات رو پردازش میکنه متصل کنید.حالا باید از داخل کودری قسمتی که شرط ها رو میخواد آدرس Textbox های روی فرم طراحی شده رو بدید.با دستور : forms!form1!textbox1 که در این دستور form1 منظور اسم فرم طراحی شده و Tetxbox1 هم میتونه کد ملی روقبول کنه برای تاریخ هم همین کار رو کنید و از دستور Betwen Forms!form1!textbox2 And Forms!form1!textbox2 استفاده کنید.

باسلام و عرض ادب
ممنون میشم بصورت نمونه برام بزارید
باتشکر

shayegh2010
چهارشنبه 05 فروردین 1394, 22:19 عصر
جناب saeed1234n (http://barnamenevis.org/member.php?214191-saeed1234n)
لطفا راهنمایی بفرمایین

mohsen1393
جمعه 07 فروردین 1394, 18:47 عصر
سلام یه نمونه براتون گذاشتم.اما محاسبه ای روی ساعات انجام نمیده فقط در خصوص مواردی هست که قبلأ راهنمایی کردم هستش.راستش تا حالا پیش نیومده محاسبات زمانی رو بخوام تست کنم.
امیدوارم مشکلتون رو حل کنه.:لبخندساده:

shayegh2010
یک شنبه 09 فروردین 1394, 08:32 صبح
سلام یه نمونه براتون گذاشتم.اما محاسبه ای روی ساعات انجام نمیده فقط در خصوص مواردی هست که قبلأ راهنمایی کردم هستش.راستش تا حالا پیش نیومده محاسبات زمانی رو بخوام تست کنم.
امیدوارم مشکلتون رو حل کنه.:لبخندساده:

ممنون
خیلی خوب بود
یه مشکل دیگه
نمیدونم چرا وقتی میخوام کوئری با کدملی بسازم اینجوری نمیشه
نمیدونم مشکلم کجاس
یعنی یه کوئری با کدملی بسازم که اسم و فامیل و ساعات ورود و خروج را بده اما کار نمیکنه

یه سوال مهم دیگه هم دارم
فرض کنید من بخوام یه گزارش ماهیانه بگیرم که چه افرادی بین تاریخ مثلا اول فروردین تا اول اسفندماه ساعات حضور خوردند
نکته مهم کار من که بلد نیستم اینه که : میخوام حتی اگر فردی صدبار ساعت حضور داشته یبار بیشتر اسمش آورده نشه و من فقط میخوام اسمشون یکبار بیاد حتی اگر صدبار اومده باشند

باتشکر فراوان

mosaArabi
یک شنبه 09 فروردین 1394, 12:41 عصر
سلام
در مورد انتخاب بین تاریخ : شما 2 تا تکس باکس درست کن برای درج تاریخ ابتدا و انتها . بعد یک دکمه درست کن و در آن کلیک ان یه کوری درست کن و در آن از دستور بیت وین استفاده کن
در خصوص یکبار نشان دادن اسم نمیدونم در کجا میخوای ببینی . در فرم یا گزارش
اگر در فرم است در کمبو باکس اسامی که لیست میشن شما حالن توتال را بزن
در گزارش هم میتوانی اسم را به عنوان عنوان بذار

shayegh2010
یک شنبه 09 فروردین 1394, 15:09 عصر
سلام
در مورد انتخاب بین تاریخ : شما 2 تا تکس باکس درست کن برای درج تاریخ ابتدا و انتها . بعد یک دکمه درست کن و در آن کلیک ان یه کوری درست کن و در آن از دستور بیت وین استفاده کن
در خصوص یکبار نشان دادن اسم نمیدونم در کجا میخوای ببینی . در فرم یا گزارش
اگر در فرم است در کمبو باکس اسامی که لیست میشن شما حالن توتال را بزن
در گزارش هم میتوانی اسم را به عنوان عنوان بذار

باسلام
برای تاریخ که
mohsen1393 (http://barnamenevis.org/member.php?327556-mohsen1393) زحمتشو کشیدن
برای بین تاریخها هم اگه دقت کنید
مثلا من وقتی برای تاریخی بین 01/01/1393 تا 01/01/1394 کویری میسازم هرچند باری که اومده باشه و ساعت خورده باشه اسمشو میاره
من میخوام اگه حتی 1000 بار هم اومده یک بار اسمش بیشتر نیاد

در قالب گزارش هم میخوام بیاد

ممنون

mosaArabi
یک شنبه 09 فروردین 1394, 17:09 عصر
در نمونه من چیزی از اسم و ... ندیدم

shayegh2010
دوشنبه 10 فروردین 1394, 01:39 صبح
در نمونه من چیزی از اسم و ... ندیدم
سلام
بفرمایید
http://s4.picofile.com/file/8179736100/Malek.zip.html
(http://s4.picofile.com/file/8179736100/Malek.zip.html)من یک گزارش بنام tarikh ساختم
حالا میخوام اگر 100 بار هم ساعت ورود برای یک نفر خورده باشه یکبار بیشنر اسمو فامیلش را نیارد
باتشکر

mohsen1393
چهارشنبه 12 فروردین 1394, 17:01 عصر
سلام برای اینکه اسم افراد یکبار دیده بشه باید دو جدول بسازید به طوری که مشخصات کد ملی و نام و نام خانوادگی فرد در جدول اول باشه و کد ملی رو کلید اصلی قرار بدید و ساعات حضور رو در جدول دوم قرار بدید.

shayegh2010
چهارشنبه 12 فروردین 1394, 18:08 عصر
سلام برای اینکه اسم افراد یکبار دیده بشه باید دو جدول بسازید به طوری که مشخصات کد ملی و نام و نام خانوادگی فرد در جدول اول باشه و کد ملی رو کلید اصلی قرار بدید و ساعات حضور رو در جدول دوم قرار بدید.
متاسفانه متوجه منظورتون نشدم
میشه با یک مثال توضیح بدید

mohsen1393
جمعه 14 فروردین 1394, 09:48 صبح
سلام در فایل نمونه دقیقأ به شکلی که توضیح دادم عمل شده.در واقع در ازای یکبار نمایش کد ملی شاهد بازه گزارش ورود و خروج هر کد ملی هستیم.

shayegh2010
جمعه 14 فروردین 1394, 09:57 صبح
سلام در فایل نمونه دقیقأ به شکلی که توضیح دادم عمل شده.در واقع در ازای یکبار نمایش کد ملی شاهد بازه گزارش ورود و خروج هر کد ملی هستیم.
ایا به غیر از این راه دیگهای وجود نداره
میشه با یه نمونه توضیح بدید
ممنون

mohsen1393
جمعه 14 فروردین 1394, 10:09 صبح
شما بفرمائید دقیقأ چی میخواید تا من راهنمایی کنم.

shayegh2010
جمعه 14 فروردین 1394, 10:15 صبح
شما بفرمائید دقیقأ چی میخواید تا من راهنمایی کنم.

ببین من دوتا تیبل دارم
یه تیبلا اعضا
یه تیبل ساعات ورود و خروج

حالا میخوام ببینم تو مجموعه ای که هستم در سال چند نفر منحصر به فرد میان
میخوام آخر سال پرینتشو بگیرم ببینم چند نفر اومدن و رفتن

همه چیشو درست کردم فقط نمیدونم چطور باید کدنویسی کرد یا چکار باید کرد که بتونم اینجور گزارشی را درست کنم

mohsen1393
جمعه 14 فروردین 1394, 10:30 صبح
از سوال شما دو شکل برداشت میشه
1) تعداد افرادی که در یک سال به شکل منحصر به فرد وارد شدن (ثبت نام شدن) و تعداد افراد(کد ملی ) که از مجموعه خارج شدن.در واقع در اینجا با شمارش کد های ملی سر و کار داریم.
2) هر فرد تا به حال در یک سال چه تعداد ورود و چه تعداد خروج داشته است؟
در حالت های گفته شده مسائل حول تعداد گردش میکنه و پارامتر زمان در آن ها دخیل نیست.
حالا شما کدوم مد نظرت هست؟

shayegh2010
جمعه 14 فروردین 1394, 10:40 صبح
از سوال شما دو شکل برداشت میشه
1) تعداد افرادی که در یک سال به شکل منحصر به فرد وارد شدن (ثبت نام شدن) و تعداد افراد(کد ملی ) که از مجموعه خارج شدن.در واقع در اینجا با شمارش کد های ملی سر و کار داریم.
2) هر فرد تا به حال در یک سال چه تعداد ورود و چه تعداد خروج داشته است؟
در حالت های گفته شده مسائل حول تعداد گردش میکنه و پارامتر زمان در آن ها دخیل نیست.
حالا شما کدوم مد نظرت هست؟

دوتا تیبل را که داریم برای وارد کردن ساعت ورود و خروج
تیبل اعضا را داریم تا بدونیم کلا چندتا عضو داریم
تیبل ساعت ورود و خروج را داریم تا بدونیم هرنفر چند ساعت در سال در مجموعه ما حضور دارند و تیبل ورود و خروج برا همین هست

من با این تیبل ساعت ورود و خروج میزان ساعات حضور سالیانه را استخراج میکنیم

حالا ممکنه ما در طول سال افرادی داشته باشیم که عضو باشند اما در مجموعه حضور پیدا نکنند و ما فقط میخایم ببینیم چه کسانی حتی برای یکبار اومدن

الان که دیگه مبهم نبود ؟

mohsen1393
جمعه 14 فروردین 1394, 10:56 صبح
بله متوجه منظور شما شدم. حقیقت من در خصوص محاسبات زمانی یک بار تست زدم اما در کوئری عملیات جمع و تفریق زمان انجام نشد.کلا تا حالا پیش نیومده که بخوام روی زمان پردازش انجام بدم.اما در خصوص تاریخ مشکلی وجود نداره.

shayegh2010
جمعه 14 فروردین 1394, 11:00 صبح
بله متوجه منظور شما شدم. حقیقت من در خصوص محاسبات زمانی یک بار تست زدم اما در کوئری عملیات جمع و تفریق زمان انجام نشد.کلا تا حالا پیش نیومده که بخوام روی زمان پردازش انجام بدم.اما در خصوص تاریخ مشکلی وجود نداره.

اوکی
با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا
راجع به ورود افراد منحصر به فرد آیا راهی وجود داره ؟

باتشکر

mohsen1393
جمعه 14 فروردین 1394, 11:03 صبح
بله شما میتونید به راحتی تعداد افراد رو با تابع Count بشمرید.

shayegh2010
جمعه 14 فروردین 1394, 11:06 صبح
ممنون میشم اگر با یک فایل نمونه توضیح بدید
باتشکر

mohsen1393
جمعه 14 فروردین 1394, 11:34 صبح
ممنون میشم اگر با یک فایل نمونه توضیح بدید
باتشکر
نمونه بروز شده-البته یه نمونه دیگه هم که بسیار خوب هست و پردازش زمان هم دارده که از همین تالار گرفتم برات میزارم .انشاا... مورد استفاده قرار بگیره.

shayegh2010
شنبه 15 فروردین 1394, 19:24 عصر
نمونه بروز شده-البته یه نمونه دیگه هم که بسیار خوب هست و پردازش زمان هم دارده که از همین تالار گرفتم برات میزارم .انشاا... مورد استفاده قرار بگیره.
باسلام مجدد
فایل تردد عالی بود
راجع به حضور منحصر به فرد افراد ممنون میشم اگر در قالب فایل خودم توضیح بدید
چون من در قالب این فایل نمونه نفهمیدم
اگر زحمتی نیست در قالب فایل نمونه خودم که آپلود شده توضیح بدید
باعرض تشکر و پوزش

mohsen1393
شنبه 15 فروردین 1394, 21:39 عصر
روی فایل شما کار خواهم کرد.منتظر بمانید.

shayegh2010
شنبه 15 فروردین 1394, 22:15 عصر
روی فایل شما کار خواهم کرد.منتظر بمانید.
ممنونم
باتشکر
منتظر میمانم

mohsen1393
سه شنبه 18 فروردین 1394, 15:24 عصر
ممنونم
باتشکر
منتظر میمانم

سلام اصلاح روی فایل انجام شده.سعی کنید از خلاقیت خودتون هم با الهام گرفتن از تغییرات انجام شده در راستای ارتقاع هرچه بیشتر استفاده کنید.

shayegh2010
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 14:40 عصر
سلام اصلاح روی فایل انجام شده.سعی کنید از خلاقیت خودتون هم با الهام گرفتن از تغییرات انجام شده در راستای ارتقاع هرچه بیشتر استفاده کنید.

باسلام

ممنونم ازتون
لطف کردید

saeidmohammadi-hesabdar
دوشنبه 24 فروردین 1394, 16:13 عصر
با سلام چرا فایل باز نمیشه؟ باید برنامه خاصی باشه؟

shayegh2010
دوشنبه 24 فروردین 1394, 16:24 عصر
با سلام چرا فایل باز نمیشه؟ باید برنامه خاصی باشه؟
مشکلی نداره فایل و باید باز بشه

saeidmohammadi-hesabdar
پنج شنبه 08 مرداد 1394, 18:34 عصر
شرمنده میشه فایل 2003 رو هم بذارید . چون من برنامه آفیس 2010 رو متاسفانه ندارم

mohsen1393
پنج شنبه 08 مرداد 1394, 20:43 عصر
خوب اون رو نصب کنید.:متفکر:

saeidmohammadi-hesabdar
یک شنبه 11 مرداد 1394, 16:19 عصر
متاسفانه هر کار کردم رو سیستمم نصب نشد:خجالت: