PDA

View Full Version : پر کردن فرم از دیتالیست

masoudsalahi
سه شنبه 04 فروردین 1394, 20:12 عصر
سلام بر دوستان و اساتید
من یک دیتالیست دارم و زیر دیتالیست یک فرم وجود داره برای ارسال نظر در مورد آن مطلب
حالا من می خوام عنوان مطلب را از دیتالیست بخونم به صورت خودکار ، ممنون میشم راهنماییم کنید.

notlikeothers
چهارشنبه 05 فروردین 1394, 12:32 عصر
سلام.فک کنم این کد ج بده
<% "DataBinder.Eval(Container,"dataitem.title#%>

masoudsalahi
دوشنبه 10 فروردین 1394, 00:57 صبح
دوست عزیز ممنون که پاسخ دادید من این کد درج کردم اما مطمئن هستید که این کد دقیقا عنوان همون مطلبی را که در ادامه مطلب باز شده را میگیره ؟ تو دکمه ارسال پیام چطوری مقداری که تو این کد قرار گرفته رو بگیرم ؟ من مبتدیم لطفا بیشتر راهنماییم کنید ممنون

notlikeothers
دوشنبه 10 فروردین 1394, 12:17 عصر
درود.ببین اگه تایتل مطلب تو دیتا بیس رو فیلد جدا در نظر گرفتی و تو دیتا لیست بایند کردی این کدی که گداشتم اون تایتل رو میده حالا واسه اینکه تو یه صفحه دیگه نمایش بدی خو باید ایدی او مطلب رو با کوئری استریگ یا سشن یا هر چی دیگه ببری صفحه بعد از اونجا بایدن شه

اگه یه ویو از کد یا دیزاین بدی ببینم چی کار کردی شاید بهتر بشه کمک کرد

masoudsalahi
دوشنبه 10 فروردین 1394, 19:49 عصر
درود.ببین اگه تایتل مطلب تو دیتا بیس رو فیلد جدا در نظر گرفتی و تو دیتا لیست بایند کردی این کدی که گداشتم اون تایتل رو میده حالا واسه اینکه تو یه صفحه دیگه نمایش بدی خو باید ایدی او مطلب رو با کوئری استریگ یا سشن یا هر چی دیگه ببری صفحه بعد از اونجا بایدن شه اگه یه ویو از کد یا دیزاین بدی ببینم چی کار کردی شاید بهتر بشه کمک کرد notlikeothersجان فکر کنم اشتباه متوجه شدی ببین دیتالیست تو صفحه ادامه مطلب هستش از صفحه عکس گرفتم ببین متوجه میشی برای صفحه ادامه مطلب من query نوشتم where newsid=@newsid و دیتالیست به objectdatasource وصل کردم زیر دیتالیست فرم ارسال پیام هستش من می خوام وقتی کاربر بر روی ارسال پیام کلیک کرد علاوه بر نام و ایمیل و پیام ، عنوان مطلب و فرستده هم ارسال بشه و در دیتابیس ذخیره بشه حالا چطور باید عنوان و فرستده را بدست بیارم ؟ http://uplod.ir/h19b15ob0y3v/desk.jpg.htm

notlikeothers
دوشنبه 10 فروردین 1394, 20:52 عصر
درود مجدد.من فک کنم درست فهمیدم.ببین مگه ایدی رو تو کوئری استرینگ نداری؟؟داری دیگه خوب میتونه با یه پروسیجرساده تایتل هم بگیری.
select newstitle from news where newsid=@newsid
خب؟؟حالا جای @newsidاون کوئری استرینگ رو بزار
اسمم مسعوده:چشمک:

masoudsalahi
سه شنبه 11 فروردین 1394, 02:21 صبح
درود مجدد.من فک کنم درست فهمیدم.ببین مگه ایدی رو تو کوئری استرینگ نداری؟؟داری دیگه خوب میتونه با یه پروسیجرساده تایتل هم بگیری. select newstitle from news where newsid=@newsid خب؟؟حالا جای @newsidاون کوئری استرینگ رو بزار اسمم مسعوده:چشمک: پرچم مسعودا بالاست :چشمک: مسعود جان من الان مشکلم اینه که این چیزی را که میگید نمیتونم پیاده کنم این کد ارسال پیام منه خوب ؟
protected void btnsend_Click(object sender, EventArgs e) { Random rnd = new Random(); string sname, smail, spm, stitle, susername; if (txtname.Text.Trim().Length >= 70) sname = txtname.Text.Trim().Substring(0, 70); else sname = txtname.Text.Trim(); if (txtmail.Text.Trim().Length >= 70) smail = txtmail.Text.Trim().Substring(0, 70); else smail = txtmail.Text.Trim(); if (txtpm.Text.Trim().Length >= 70) spm = txtpm.Text.Trim().Substring(0, 70); else spm = txtpm.Text.Trim(); DataSet1TableAdapters.tblcommandTableAdapter adapter = new DataSet1TableAdapters.tblcommandTableAdapter(); if (txtname.Text == "" || txtmail.Text == "" || txtpm.Text == "") { lblerror.Visible = true; lblsubmit.Visible = false; } else { adapter.addcommand(sname, smail, spm); lblsubmit.Visible = true; lblerror.Visible = false; btnsend.Enabled = false; } } حالا اون کدی که میگی را کجا و چجوری وارد کنم ببخشیدا اینقدر سوال میکنم مبتدیم دیگه دمت گرم

masoudsalahi
سه شنبه 11 فروردین 1394, 02:29 صبح
کد ارسال پیام من معذرت می خوام قبلی بهم ریخت!

protected void btnsend_Click(object sender, EventArgs e)
{
Random rnd = new Random();
string sname, smail, spm, stitle, susername;
if (txtname.Text.Trim().Length >= 70) sname = txtname.Text.Trim().Substring(0, 70);
else sname = txtname.Text.Trim();
if (txtmail.Text.Trim().Length >= 70) smail = txtmail.Text.Trim().Substring(0, 70);
else smail = txtmail.Text.Trim();
if (txtpm.Text.Trim().Length >= 70) spm = txtpm.Text.Trim().Substring(0, 70);
else spm = txtpm.Text.Trim();

DataSet1TableAdapters.tblcommandTableAdapter adapter = new DataSet1TableAdapters.tblcommandTableAdapter();

if (txtname.Text == "" || txtmail.Text == "" || txtpm.Text == "")
{
lblerror.Visible = true;
lblsubmit.Visible = false;
}
else
{
adapter.addcommand(sname, smail , spm);
lblsubmit.Visible = true;
lblerror.Visible = false;
btnsend.Enabled = false;
}
}

notlikeothers
سه شنبه 11 فروردین 1394, 15:07 عصر
درود مسعود.ببین این راه حل که میگم دم دستیه حالا خودت میخوای اصلاح کنی دگه خودت میدونی.
اونجایی که میای دیتا لیست رو بایند میکنی من فرض میکنم اینطوری بایند میکنی.
datalist1.datasource=ds
خب؟؟حالا مقدار تایتل خبر رو میریزی تو یه لیبل که visible=falseباشه
چطوری؟ اینطوری
lable1.text=ds.table[0].rows[0]["newstitle"].tostring()
خب؟؟حالا تو تو کل این صفحه به تایتل خبر دسترسی داری
الان میای تو رویداد کلیک دکمه ارسالت
strtitle=lable1.text
تموم
ببین من خودم از لیبل واسه این کار استفاده نمیکنم.
راه حل زیاده.session.query string,viewstate,..
اگه مشکل داشتی بگووو

masoudsalahi
چهارشنبه 12 فروردین 1394, 01:07 صبح
ممنون مسعود جان خیلی گلی