PDA

View Full Version : حرفه ای: نظر و ایده های شما در مورد این سایت

abolfazl-z
پنج شنبه 06 فروردین 1394, 15:18 عصر
سلام دوستان

پس از یک سال تلاش مداوم توانستم ایده ایی که تو ذهنم بود را پیاده سازی کنم.

حالا نمیدونم جایی از این روش استفاده کرده اند یا نه !

سیستم حرفه ایی است برای توسعه دهنده ها یا حتی برنامه نویس ها.

ولی bbmsu در کنار smarty روی خط مرگ حرکت می کنه اما از این ور هم امنیت تا سر حد مرگ تامین شده.

روی خیلی چیز ها بصورت تخصصی کار نشده ولی در آینده تکمیل میشه

بعد از اینکه روی سرور اومد حدود یک ماه طول کشید تا باگ های اولیه اش فیکس بشه و بیاد بالا

و بعد از آن هم تا قبل از سال تحویل یعنی تا دم دم ساعت تحویل هم در حال تعمیر خطاها بودم.(خطا های ریز و درشت)

حالا از شما می خواهم نظرتون از هر دیدی اعم از امنیت، سئو و سرعت و ... بیان کنید.

منتظر نظرات شما هستم.

اگر سوالی هم داشتین بیان کنید.

اگر باگ امنیتی پیدا کردین حتما پی ام بدهید !

دوستانی هم که فکر می کنن می توانند در زمینه های مختلف اسپانسری انجام دهند حتما در خواستشان را از طریق سایت بفرستند. (هر چی میتونه باشه ما برای هر استعدادی یک چیزی پیدا می کنیم)

دوستان بنده حدود دو سال در زمینه برنامه نویسی وب تجربه دارم.

bbmsu.com (http://bbmsu.com)

alinwp
پنج شنبه 06 فروردین 1394, 22:30 عصر
خوبه وای...
اونجا مثلا افزونه مدیریت حساب هست وقتی میزنی رو پیام میده از طرف مدیریت غیر فعاله بهتر بود اول چک شه اگه فعال بود بعد دکمش نمایش داده میشد
بعدش من یدونه وبلاگ ساختم ولی باز نمیشه http://alireza.bbmsu.com

alinwp
پنج شنبه 06 فروردین 1394, 22:34 عصر
درضمن نصب قالبش دست و پاگیره راحت نیست

abolfazl-z
پنج شنبه 06 فروردین 1394, 23:19 عصر
اول ممنون بابت اینکه وقت گذاشتین و سایت رو دیدین.

اونجا مثلا افزونه مدیریت حساب هست وقتی میزنی رو پیام میده از طرف مدیریت غیر فعاله بهتر بود اول چک شه اگه فعال بود بعد دکمش نمایش داده میشد

خوب اون افزونه از طرف مدیریت غیرفعال شده نه از طرف کاربر. پس اگر مدیریت غیرفعال اش کند کاربر باید بدوند که افزونه از کجا غیرفعال شده در غیر اینصورت فکر می کنه که از سیستم برداشته شده.

ولی اگر خود کاربر غیرفعال کند از کنترل پنل برداشته میشه.

بعدش من یدونه وبلاگ ساختم ولی باز نمیشه
متاسفانه برای اینکه سرعت سرور را افزایش بدهیم مجبور شدیم سایت رو به cloudlfare یا به اختصار CF وصل کنیم که سرعت چشمگیری، امنیت، کارایی و قدرت چشمگیری داره. از این رو پلن های رایگان cf اجازه کار با wildcard dns را نمیدهند وگرنه سرور خودش wildcard است و ما مجبوریم از طریق api اینکار را انجام دهیم و یک ریکورد اضافه کنیم و تا بروز شدن دی ان اس کمی طول میکشه. من خودم بابت این قضیه بسیار ناراحتم.
ولی وبلاگ شما اومده بالا.

چرا ؟ مگر شما چطوری نصب قالب انجام می دهید ؟

البته تو فکر این هستم یک نصب راحت برای کاربران درست کنم.

abolfazl-z
جمعه 07 فروردین 1394, 06:32 صبح

از قرار معلوم مشخص است دکمه نصب به چشمتون نخورده

چند نفر از کاربران دیگر دچار این مشکل شدن ولی باز من رنگ دکمه را تغییر دادم انگار صفحه خیلی شلوغه

دارم فکر میکنم بتونم یک روش خوب پیاده سازی کنم.

alinwp
جمعه 07 فروردین 1394, 06:53 صبح
مثل سیستمای دیگه اصلا لازم نیست قالب ها تو دید مهمونا باشه صفحه هرو خلوت کنید که فقط هر قالب ها به صورت لیست نمایش داده بشن بعدش بزارید توی پنل مدیریت مثل همون چیزای دیگش
یه چیز دیگه توی پنل مدیریت دکمه مشاهد وبلاگ نیست یا هست من نمیبینم؟

abolfazl-z
جمعه 07 فروردین 1394, 07:36 صبح
مثل سیستمای دیگه اصلا لازم نیست قالب ها تو دید مهمونا باشه صفحه هرو خلوت کنید که فقط هر قالب ها به صورت لیست نمایش داده بشن بعدش بزارید توی پنل مدیریت مثل همون چیزای دیگش
خوب نمیشه کنترل پنل رو هم شلوغ کرد.درضمن از اینور هم برای خود سایت اصلی یک بازدید محسوب میشه و از یک طرف دیگر نمیشه زیاد در کنترل پنل مانور داد ولی در صفحه اصلی دست ما باز تر است.

یه چیز دیگه توی پنل مدیریت دکمه مشاهد وبلاگ نیست یا هست من نمیبینم؟

دقیقا شما راست می گویید.

خودم به فکر اش بودم ولی ساختار سیستم طوری است که شما میتونین n نوع کاربر تعریف کنید پس گذاشتن یک لینک باید با افزونه انجام بشود. این رو هم به لیست کار ها اضافه میکنم و موضوع را با گرافیست در میان میزارم[(گرافیست ام تازه شروع به کارکرده با این همه خرابکاری گرافیکی که خودم انجام دادم)

الان دارم بصورت کاملا حرفه روی قالب کار میکنم.

ممنون که سایت را زیر ذره بین گرفتید.

d68715
شنبه 08 فروردین 1394, 23:13 عصر
دوست عزیز سیستم وبلاگ دهی رو کمی تست کردم

1- در ثبت نام فیلدهای اضافی زیاده و ساب دامین فارسی قبول میکنه و سوال امنیتی با رمز یکی باشه رو هم قبول میکنه که کلا این سه مورد اونجا اصلاح بشه بهتره
2- سیستم وبلاگ شما بر روی DNS سرور تون سوار میشه اشتباهه کاربر باید کلی منتظر ست شدن DNS باشه ! شما باید از wildcard بصورت صحیح استفاده کنید.
3- هر ساب دامینی ثبت میشه ! شما باید جدول فیلتر داشته باشی مثلا من admin.blog رو ثبت کردم که نباید اجازه ثبت میداد !
فعلا. (http://shaha.ir) همین ها بود

abolfazl-z
یک شنبه 09 فروردین 1394, 11:38 صبح
دوست عزیز سیستم وبلاگ دهی رو کمی تست کردم
ممنون از لطفتون.

1- و ساب دامین فارسی قبول میکنه

خیلی عجیبه. شاید ساب دامین فارسی در هنگام تایپ قبول کند ولی شما با کلیک بر روی ذخیره و گام بعدی (در سمت کلاینت) شما با خطای آدرس وبلاگ وارد شده صحیح نیست ! رو به رو خواهید شد.(در سمت سرور هم همینطور)

2- سیستم وبلاگ شما بر روی DNS سرور تون سوار میشه اشتباهه کاربر باید کلی منتظر ست شدن DNS باشه ! شما باید از wildcard بصورت صحیح استفاده کنید.

در بالا برای دوستان گفتم عنایت داشه باشید :

متاسفانه برای اینکه سرعت سرور را افزایش بدهیم مجبور شدیم سایت رو به cloudlfare یا به اختصار CF وصل کنیم که سرعت چشمگیری، امنیت، کارایی و قدرت چشمگیری داره. از این رو پلن های رایگان cf اجازه کار با wildcard dns را نمیدهند وگرنه سرور خودش wildcard است و ما مجبوریم از طریق api اینکار را انجام دهیم و یک ریکورد اضافه کنیم و تا بروز شدن دی ان اس کمی طول میکشه. من خودم بابت این قضیه بسیار ناراحتم.
ولی وبلاگ شما اومده بالا.

3- هر ساب دامینی ثبت میشه ! شما باید جدول فیلتر داشته باشی مثلا من admin.blog رو ثبت کردم که نباید اجازه ثبت میداد !

نه هر ساب دامنه ایی ثبت نمیشه !

admin.blog را من در سیستم نگاه کردم نبود شما فقط admin.bbmsu.com را ثبت کرده اید.

سوال امنیتی با رمز یکی باشه رو هم قبول میکنه

به نکته جالبی اشاره کرده اید. یا باید در قالب یک هشدار به کاربر اعلام بشود یا کلا مانع اش بشویم.(در مورد اش فکر می کنم)

abolfazl-z
یک شنبه 09 فروردین 1394, 11:41 صبح

نحوه نصب قالب را کمی ساده و حرفه ایی تر درست کردم.

http://bbmsu.com/fa/templates

abolfazl-z
یک شنبه 09 فروردین 1394, 12:07 عصر
راستی دوستان کسی تا به حال از این ایده استفاده کرده ؟ سیستم مشابه ایی در ایران یا خارج از ایران دیده اید ؟ (به غیر از وردپرس)

اگر دیده اید لطفا لینک اش رو بگذارید.

reza_alie
یک شنبه 09 فروردین 1394, 15:29 عصر
سلام خوبه ولی اگه یک مقداری روی روانشناسی رنگ کارمی کردی بسیار زیباتر میشد
در کل بهتون تبریک میگم حرف نداره

Mohammadsgh
یک شنبه 09 فروردین 1394, 20:18 عصر
من دو دقیقه بیشتر نرفتم ولی از یک چیزش خوشم اومد اونم اینکه validation سمت کاربرش هست ولی یک چیزی که خیلی خیلی بده کپچا ورود هست که باید آسونتر دیده بشه

abolfazl-z
یک شنبه 09 فروردین 1394, 23:34 عصر
سلام خوبه ولی اگه یک مقداری روی روانشناسی رنگ کارمی کردی بسیار زیباتر میشد
در کل بهتون تبریک میگم حرف نداره

ممنون نظر لطفتون است.

در بالاتر عرض کردم خرابکاری گرافیکی داره چون خودم هیچ سر رشته ای در گرافیک ندارم و بیشتر سلیقه ایی طراحی شده تا از دید یک گرافیست (حالا داریم با گرافیک کار ام یکارایی می کنیم)

abolfazl-z
یک شنبه 09 فروردین 1394, 23:40 عصر
من دو دقیقه بیشتر نرفتم ولی از یک چیزش خوشم اومد اونم اینکه validation سمت کاربرش هست ولی یک چیزی که خیلی خیلی بده کپچا ورود هست که باید آسونتر دیده بشه

خوب مزیت کپتچا سخت بودن اش است اما سختی زیاد ممکن از اینور کاربر پسند بودن را ضعیف جلوه بدهد ولی در لیست تغییرات bbmsu حتما تعویض حالت کپتچا را قرار می دهم.(مثل ثبت نام قرار میدهم که خیلی خوب و نرمال است)

http://bbmsu.com/fa/docs/system/class.system/method.getCaptcha

در این لینک تمام مدل کپتچا گذاشته شده از آسان تا سخت. من دومین کپتچا را انتخاب می کنم.

abolfazl-z
یک شنبه 09 فروردین 1394, 23:41 عصر
به نظر شما میشه گفت این ایده جدید است و تا به حال کسی به این شکل چنین سیستمی نساخته ؟