PDA

View Full Version : سوال: چطور یک همچین چیزی در سیستم های چت می سازند؟

ABZiko
شنبه 08 فروردین 1394, 02:30 صبح
سلام دوستان، یک سوال داشتم، توی سیستم های چت، چطور پس از اینکه اطلاعات رو کاربر وارد می کنه، (مثل نام مستعار) در عین این که در دیتابیس ثبت می شه، از همون طرف (بدون نیاز به لاگین) ID کاربر به صفحه قسمت چت فرستاده می شه؟

id1385
شنبه 08 فروردین 1394, 03:09 صبح
طرق مختلف:
بهترینش IP
اسکریپتهایی که تو ایران استفاده میشه سورسش تو نت هست ، سرچ کنی پیدا میکنی

MMSHFE
شنبه 08 فروردین 1394, 09:17 صبح
IP برای این کار منطقی نیست. معمولاً سشن ساخته میشه و دلیل تأییدش هم اینه که اگه مرورگر رو ببندین، دیگه تو چت نمیمونین. اگه موندین هم احتمالاً از کوکی استفاده شده. اگه با IP کار کنین، علاوه بر خود کلاینت، تمام کاربرانی که همون آی گی رو دارن هم لاگین میشن. مثل کسانی که توی یک شبکه وای فای هستم و با NAT کار میکنن یا کسانی که توی یک رنج IP هستن.

ABZiko
شنبه 08 فروردین 1394, 11:29 صبح
اتفاقا من خودم می خواستم از سشن استفاده کنم، ولی نمی دونم چطور، می شه یکم بیشتر توضیح بدین؟

ABZiko
شنبه 08 فروردین 1394, 11:31 صبح
یک سوال دیگه هم داشتم، امکانش هست که توسط تابع header، یک id یا هرچیزی رو به صورت GET به صفحه دیگه بفرستیم؟ مثلا

header('location:Chat.php?id=Ali');

ABZiko
شنبه 08 فروردین 1394, 11:43 صبح
اصلا نیازی هست که در همون موقع که نام کاربر ثبت می شه، لاگین کرد؟ چون امتحان کردم نشد، مثلا نمی شه همون مقادیر ارسال شده برای ثبت رو برابر Session قرار بدیم و به صفحه بعد برسونیم؟

Pedram77
یک شنبه 09 فروردین 1394, 15:55 عصر
کلا برای ساختن چت روم توی پی اچ پی به دو تا چیز نیازه که پایه ی ساخت چت رومه :

Ajax
Socket Programming

اولیش که فناوری آجاکسه که خیلی بدرد بخوره دومیش برنامه نویسی سوکته که توی بیشتر زبون های برنامه نویسی امروزی میشه پیداش کرد. اطلاعات بیشتر:
AJAX w3schools (http://www.w3schools.com/ajax/default.asp)
Socket Programming PHP (http://www.codeproject.com/Tips/418814/Socket-Programming-in-PHP)

Mohammadsgh
یک شنبه 09 فروردین 1394, 19:39 عصر
nodejs برای چت روم بهتر و قوی تره

ABZiko
دوشنبه 10 فروردین 1394, 13:43 عصر
آها ، یعنی کلا این کار هایی کثل این رو کلا با Socket Programming می سازن .. ، ممنون ...