PDA

View Full Version : سوال: کار نکردن ویندوز سرویس در سرور

niloofar13
شنبه 08 فروردین 1394, 07:18 صبح
سلام من در سی شارپ یک ویندوز سرویس نوشتم و با استفاده از visual studio command prompt به صورت لوکال نصب کردم. به درستی کار می کرد. بعد از آنکه آن را به سرور منتقل کردم چون در سرور ویژوال استودیو نصب نبود, با استفاده از دستور sc create سرویس را نصب کردم و سپس start اش کردم ولی سرویس در سرور اصلا کار نمی کند. انگار هیچ کاری انجام نمی دهد. ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

SabaSabouhi
شنبه 08 فروردین 1394, 08:38 صبح
سلام من در سی شارپ یک ویندوز سرویس نوشتم و با استفاده از visual studio command prompt به صورت لوکال نصب کردم. به درستی کار می کرد. بعد از آنکه آن را به سرور منتقل کردم چون در سرور ویژوال استودیو نصب نبود, با استفاده از دستور sc create سرویس را نصب کردم و سپس start اش کردم ولی سرویس در سرور اصلا کار نمی کند. انگار هیچ کاری انجام نمی دهد. ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

سلام
قرار نیست تو سرور VS نصب باشه. شما نیازمندی‌های سرویس خودت رو باید بدونی. مثلاً اگه Target رو DotNet Framework 4.5 انتخاب کردی، باید این نسخه تو
سرور نصب باشه.
غیر از این شما باید از Event Log استفاده کنی و خطاهای به وجود اومده رو توی Event Log بنویسی. به این شکل می‌تونی در صورت بروز هر نوع خطا خیلی راحت
بری سراغ محل ایجاد خطا و رفعش کنی.

صبا صبوحی

niloofar13
شنبه 08 فروردین 1394, 08:55 صبح
ممنون از پاسختون, سرویس در لیست سرویس های سرور وجود دارد و start شده اگه مشکلی داشت نباید در اجرا دچار مشکل میشد؟ چطور می تونم از event log استفاده کنم؟

SabaSabouhi
شنبه 08 فروردین 1394, 12:37 عصر
ممنون از پاسختون, سرویس در لیست سرویس های سرور وجود دارد و start شده اگه مشکلی داشت نباید در اجرا دچار مشکل میشد؟ چطور می تونم از event log استفاده کنم؟

سلام
شما نوشته بودی، start کردم ولی کار نمی‌کنه. من نمی‌تونستم مطمئن باشم که آیا سرویس start شده یا نه.
وقتی سرویس start شده، دیگه شما نمی‌تونی از حال و احوالش اطلاع داشته باشی مگر این که از eventlog استفاده کنی.
تو eventlog می‌تونی پیام‌های متنوعی به صورت Info, Warning, Error ثبت کنی و با برنامه‌ی Event Viewer که در
Control Panel~Administrative Tools قرار داره اون‌ها رو ببینی. برای استفاده از این لینک استفاده کن:
http://support.microsoft.com/en-us/kb/307024

صبا صبوحی