PDA

View Full Version : درخواست کمک در مورد دلفی و اکسس

ghafar.t.d
چهارشنبه 14 تیر 1385, 12:07 عصر
سلام
من برای یه پروژه درسی می خوام برنامه انتخاب واحد و ثبت نام دانشجویان را با دلفی و اکسس بنویسم ولی درست نمیدونم از ارتباطات بین جدولها چطوری باید استفاده کرد.
یه جدول برای درسها گذاشتم و یه جدول برای ثبت نام و حفظ مشخصا دانشجویان حالا نمیدونم انتخاب واحد به طوری که وقتی کد درس برای دانشجویی زده میشه به طور خودکار نام درس و مشخصاتش از جمله قیمتش برای دانشجو اضافه بشه چطور باید انجام بشه؟؟
اگه یه جدول دیگه برای انتخاب بزارم روش ارتباط دادن جدولا به هم چطوریه و چطور از این ارتباط در دلفی میشه استفاده کرد که امکانات انتخاب واحد را داشته باشه؟

Babak-Aghili
چهارشنبه 14 تیر 1385, 19:56 عصر
توی این فروم یا کتابهای دلفی یا هرجای دیگری ! این را سرچ کنید :

Master Detail

ghafar.t.d
پنج شنبه 15 تیر 1385, 07:51 صبح
سلام
چیز به درد بخوری پیدا نکردم ...
اگه میشه فقط یکم توضیح بدید ارتباط جدولها چطوری باشه و چطوری در دلفی برای انتخاب واحد از از ارتباط باید استفاده کرد؟

mzjahromi
پنج شنبه 15 تیر 1385, 07:58 صبح
حالا نمیدونم انتخاب واحد به طوری که وقتی کد درس برای دانشجویی زده میشه به طور خودکار نام درس و مشخصاتش از جمله قیمتش برای دانشجو اضافه بشه چطور باید انجام بشه؟؟
لازم نیست اضافه بشه فقط باید نمایش داده باشه.
من فکر میکنم شما بیشتر نیاز به مطالعه اصول طراحی بانکهای اطلاعاتی داشته باشید

ghafar.t.d
پنج شنبه 15 تیر 1385, 09:08 صبح
سلام
بابا من دفعه اوله دارم با بانک اطلاعاتی برنامه نویسی می کنم خوب نمی دونم چیکار باید کرد////////

ghafar.t.d
شنبه 17 تیر 1385, 07:11 صبح
با سلام
فقط بگید چطور باید از دو تا جدول درسها و دانشجویان برای انتخاب واحد در جدول انتخاب استفاده بشه من فقط روش کا را می خوام بدونم نه کد نویسی یعنی می خوام بدونم چیکار باید کرد و از چه ابزاری باید کمک گرفت به طوری که با انتخاب کد درس نام در س و مشخصاتش اتوماتیک توی جدول انتخابها اضافه بشه؟؟؟ اگه از Master / Details باید استفاده بشه روی کدوم جدولها باشه؟

goudarzivahid
شنبه 17 تیر 1385, 14:25 عصر
به نظر من شما باید یک جدول با فیلدهای نام داشجو , کد درس , تعداد واحد و هرچیز دیگه که نیاز داری بسازی .
در مرحله بعد شما در برنامتون وقتی دارید اطلاعات را وارد می کنید مثلا
نام دانشجو : جواد اکبریان
دروس انتخابی :
کد درس 1502 تعداد واحد 2
کد درس 1063 تعداد واحد 1
کد درس 1123 تعداد واحد 2
کد درس 1785 تعداد واحد 2
کد درس 1000 تعداد واحد 0.5
کد درس 1083 تعداد واحد 1
کد درس 1803 تعداد واحد 3
این طوری تو Table وارد کنید
نام کد درس انتخابی تعداد واحد
جواد اکبریان 1502 2
جواد اکبریان 1063 1
جواد اکبریان 1123 2
جواد اکبریان 1785 2
جواد اکبریان 1000 0.5
جواد اکبریان 1083 1
جواد اکبریان 1803 3
بعد وقتی شما در جائی می خوائید ببینید که فلان دانشجو چه درس هایی را گرفته اسم دانشجو را بگیرید و در همسن Table جستجو کنید فیلد های کد رشته و تعداد واحد جاهائی که فیلد نام برابر با اسم دانشجو هست چیه بعد اونا را بنا به میل خود نشون بدید.
اگه این چیزا هون چیزائی که می خواستید تشکر یادتون نره............

ghafar.t.d
شنبه 17 تیر 1385, 15:29 عصر
سلام
ممنون ولی اینارو می دونم مشکل من اینه که چطوری توی برنامه با انتخاب اسم دانشجو و زدن کد درس برای دانشجو انتخاب واحد بشه و مشخصات درس به طور اتوماتیک برای دانشجو توی جدول انتخابها اضافه بشه؟
شما انتخاب واحد انجام شده را گفتید چطور نمایش داده بشه ....