PDA

View Full Version : می خوام search برای سایتم درست کنم ، کمکم کنید

mohammadaghigh
چهارشنبه 14 تیر 1385, 11:09 صبح
با سلام دوستان عزیز
من یک سایت درست کردم که به زبان php ,html نوشته شده است ، البته شایان ذکر است که چند صفحه بیشتر از پی اچ پی نیست .
من می خواهم برای این سایت جستجو بزارم که هر وقت کلمه ای که در سایت بود را نوشتم انرا پیدا کند و نمایش دهد . همه صفحات سایت را تحت پوشش قرار دهد .
ممنون می شم کمکم کنید

armin390
چهارشنبه 14 تیر 1385, 14:57 عصر
می خوای تو چی! جستجو کنی؟

javad_hosseiny
چهارشنبه 14 تیر 1385, 19:44 عصر
اگر اطلاعاتی که می خواهی در آن جستجو بکنی بصورت فایل html است با استفاده از توابع فایل (fopen, fgets,...) محتوی فایل رو می خونی و تو متغیر می ریزی و نهایتا در داخلش به دنبال عبارت موردنظر می گردی
و اگر در دیتابیس هست که به راحتی یک select می کنی و با توجه به نوع جستجو در شرط where و با استفاده like عبارت موردنظر را سرچ می کنی
-----
در هر دو صورت یک نمونه از هر کدام برایت اینجا آپلود می کنم
در اولی در یکسری فایلهای html که مسیرش را بصورت پیش فرض در سورس قرار داده ام (به راحتی می توانی آن را تغییر دهید) و یا scope که برای آن طراحی کرده ام را تغییر دهید.
(مثلا برای هر عنوان یک شاخه قرار داده ام و نام آن را به عنوان محدوده جستجو در یک combox نمایش می دهم) می تونی استفاده بکنی.

با مطالعه سورسش به راحتی می تونی اون رو تغییر بدی ولی روش کلی کار این است که با توجه به تعیین محدوده فایلهای موجود در شاخه ها تعیین شده را بدست آورده و در داخل آن یک به یک جستجو می کند و سپس جمله حاوی عبارت موردنظر را با لینک مربوطه در لیست نتایج جستجو نمایش می دهد.

----
در مورد دوم هم مشابه روش اول ولی در تعیین محدوده تنها نام جدول مشخص می شود و خوب با همان دستور select و شرط where جستجو انجام می گردد.

mohammadaghigh
جمعه 16 تیر 1385, 12:41 عصر
سلام اقای حسینی
از راهنمایی خوبتان ممنون ، ولی والا من روم نمیشه بگم ولی من اینا که شما گفتید بلد نیستم باهاش کار کنم ، یعنی راستشو بخواین بلد نیستم کد ها رو دستکاری کنم ، این سایت را که می نویسم برای این سایت می خواهم ، من در مورد دیتابیس و بقیه چیزی بلد نیستم خیلی اماتورم
اگر بیشتر راهنمایی کنید ممنون می شم ،
سایت : www.shimikaran.net (http://www.shimikaran.net)
موفق و سر بلند باشید ،‌بازم ممنون از کمکی که کردید.

cybercoder
جمعه 16 تیر 1385, 17:42 عصر
از SearchEngineBuilderPro استفاده کن. مال آماتور هاست و آماده یه Search engine به زبان ASP , JS یا PHP تحویل می ده.

البته MS-ACcess و My-SQL رو هم Support می کنه

موفق باشید.

mohammadaghigh
شنبه 17 تیر 1385, 06:46 صبح
وحید جان از راهنمایی خوبت ممنون