PDA

View Full Version : log off یا restart

limpizik
شنبه 08 فروردین 1394, 16:01 عصر
سلام دوستان.
من یک بار سیستمم رو ریستارت میکنم و یکبار هم لاگ آف .
آیا روشی هست که بشه تشخیص داد که ویندوز قبل از اجرا log off شده یا restart ؟

Hamid2547
شنبه 08 فروردین 1394, 16:12 عصر
فکر میکنم از طریق Audit Policy و فعال کردنشش بتونید بفهمید چه یورزی کی لاگ آن شده، برای این کار توی ران بنویسید gpedit.msc بعد برید به:
Local Computer Policy –> Computer Configuration –> Windows Settings –> Security Settings –> Local Policies –> Audit Policy
بخش سکسس و فیلیر رو تیک بزنید، بعد از این کار هر لاگین توی Event Viewer ذخیره میشه و اونجا Windows Logs –> Security میتونید تاریخ و ساعت هر لاگ آن رو ببینید.

limpizik
شنبه 08 فروردین 1394, 22:21 عصر
فکر میکنم از طریق Audit Policy و فعال کردنشش بتونید بفهمید چه یورزی کی لاگ آن شده، برای این کار توی ران بنویسید gpedit.msc بعد برید به:
Local Computer Policy –> Computer Configuration –> Windows Settings –> Security Settings –> Local Policies –> Audit Policy
بخش سکسس و فیلیر رو تیک بزنید، بعد از این کار هر لاگین توی Event Viewer ذخیره میشه و اونجا Windows Logs –> Security میتونید تاریخ و ساعت هر لاگ آن رو ببینید.

ممنونم از راهنماییت دوست من.آیا در محیط .net امکان این وجود نداره؟یا مثلا وقتی ما ریستارت میکنیم آیا امکانش هست که ما یجور متوجه بشیم و یه جا ذخیره کنیم و بعد به طریقی متوجه بشیم که سیستم ریستارت شده نه لاگ آف.

plus
شنبه 08 فروردین 1394, 22:47 عصر
طبق گفته MSDN، پیغام WM_ENDSESSION (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa376889%28v=vs.85%29.aspx) به برنامه‌ها قبل از Shutdown یا Logoff... ارسال میشه. در #C شما میتونید با override کردن متد WndProc در فرم اصلی، منتظر پیغام با مقدار 0x16 باشید. پارامتر lParam میتونه تعیین کنه که آیا یک Logoff هست یا خیر. برای توضیحات بیشتر به صفحه MSDN مراجعه کنید.