PDA

View Full Version : فضای سفید اضافی

MohammadReza1994
شنبه 08 فروردین 1394, 21:27 عصر
سلام. راه کاری وجود داره تا هنگام require یا include کردن یه فایل دیگه این فضای اضافی سفید به وجود نیاد؟ من خیلی وقته با پی اچ پی کار میکنم ولی هنوز یه راه حل برای این مشکل پیدا نکردم دیگه خسته شدم از بس از css برای رفع این مشکل استفاده کردم. اینترنتم زیر و رو کردم ولی چیزی پیدا نکردم. فقط یه راه بود اونم استفاده از ob_clean() که باعث میشه دیگه فایلای css اجرا نشن. اگه چیزی میدونید بگید. درضمن من سایتارو به صورت ام وی سی از صفر (پایه) مینویسم و الانم این فایل سفید مربوط به فایل include شده view هستش که دارای کلاس view هستش. تشکر.129832

Pedram77
یک شنبه 09 فروردین 1394, 00:00 صبح
اینو امتحان کردی؟

<... Style='margin-top:0px' ...>

thacker
یک شنبه 09 فروردین 1394, 12:20 عصر
فکر کنم باید کدهاتون رو بصورت utf-8 without bom ذخیره کنید...

id1385
یک شنبه 09 فروردین 1394, 12:50 عصر

فایلهایی که اینکلود میشن رو باید با فرمت utf-8 without bom در نظر بگیرید تا این کارکتر اضافی که فضای خالی هست رو وارد نکنه.

MohammadReza1994
یک شنبه 09 فروردین 1394, 21:35 عصر
فایلهایی که اینکلود میشن رو باید با فرمت utf-8 without bom در نظر بگیرید تا این کارکتر اضافی که فضای خالی هست رو وارد نکنه.
زبان فارسی اونجوری پشتیبانی نمیشه :(

MohammadReza1994
یک شنبه 09 فروردین 1394, 21:36 عصر
زبان فارسیو چه کنم دوست عزیز؟

MohammadReza1994
یک شنبه 09 فروردین 1394, 21:37 عصر
اینو امتحان کردی؟

<... Style='margin-top:0px' ...>

دوست عزیز گفتم که از css برای حل این مشکل خسته شدم. اونجوری طراحی layout مکافات میشه.

hamedarian2009
یک شنبه 09 فروردین 1394, 21:40 عصر
دوست عزیز گفتم که از css برای حل این مشکل خسته شدم. اونجوری طراحی layout مکافات میشه.

شما یکبار از css reset استفاده کنید دیگه نیاز نیست هربار با css ست کنید

MMSHFE
دوشنبه 10 فروردین 1394, 11:51 صبح
فایلهاتون رو با کدگذاری UTF-8 without BOM ذخیره کنید و کد زیر رو هم توی بخش head بگذارین:

<meta charset="utf-8" />

abolfazl-z
دوشنبه 10 فروردین 1394, 12:10 عصر
سلام. راه کاری وجود داره تا هنگام require یا include کردن یه فایل دیگه این فضای اضافی سفید به وجود نیاد؟ من خیلی وقته با پی اچ پی کار میکنم ولی هنوز یه راه حل برای این مشکل پیدا نکردم دیگه خسته شدم از بس از css برای رفع این مشکل استفاده کردم. اینترنتم زیر و رو کردم ولی چیزی پیدا نکردم. فقط یه راه بود اونم استفاده از ob_clean() که باعث میشه دیگه فایلای css اجرا نشن. اگه چیزی میدونید بگید. درضمن من سایتارو به صورت ام وی سی از صفر (پایه) مینویسم و الانم این فایل سفید مربوط به فایل include شده view هستش که دارای کلاس view هستش. تشکر.129832

دوست عزیز اون فضای خالی شاید مربوط به نوع ذخیره سازی شما باشه و شاید هم extension ها در مرورگر ها این کار را انجام می دهند.

اولا شما در مرورگر های مختلف امتحان کنید. ثانیا اون فضای خالی شما مطمئن هستید که فضای خالی است. چون فضای خالی هیچ وقت روی design تاثیر نمیزاره مگر اینکه کد html باشه یا استایل خاصی بهش داده باشین

شما روی صفحه در همین موزیلا راست کلیک کنید و گزینه view page source را انتخاب کنید و کد هاتون را اینجا بگذارید.(روی عکس راست کلیک نکنید)

همچنین روی صفحه راست کلیک کنید و گزینه inspect element را انتخاب کنید و در تب inspector دنبال تگ html و body بگردید و آن ها را انتخاب کنید و ببینید وضعیت شان چطور است یعنی css ست شده یا نه یا ....

abolfazl-z
دوشنبه 10 فروردین 1394, 12:17 عصر
راستی برای مطمئن شدن از گقته دوستان که آیا utf-8 without bom باشه فایل PHP ضمیمه شده را اجرا کنید تا همه فایل های PHP را به utf-8 without bom تبدیل کند.

یادتون باشه که از پروژه هاتون بک آپ بگیرید.