PDA

View Full Version : محبوب ترین PHP Framework در سال ۲۰۱۵

Unique
شنبه 08 فروردین 1394, 22:51 عصر
سایت معتبر sitepoint (http://www.sitepoint.com/best-php-framework-2015-sitepoint-survey-results/) گزارشی از یک نظر سنجی در مورد Framework های PHP منتشر کرده که بر اساس کشور (ایران هم جزوشونه !!!) ، سن و ... بوده و محبوب ترین Frameowk هم Laravel شناخته شده.

البته استفاده از Framework خیلی سلیقیه ای ولی چون میدونم کاربر های زیاید توی همین انجمن ازش استفاده میکنند گفتم مطرح کنم.

rezakho
شنبه 08 فروردین 1394, 23:02 عصر
البته با اینکه باید از نتیجه این گزارش خوشحال بشم!!! ولی نتایج کمی مشکوکه!
مخصوصا رتبه چند فریمورک جدید Nette و PHPixie که خیلی بالاست، نه امکانات خاصی دارند و نه تعداد دانلود نسخه هاشون (از طریق کامپوزر) زیاده! و حتی خیلی خیلی کم و مشکوکه! البته ممکنه گفته بشه چون دانلود مستقیم دارند ممکنه از کامپوزر زیاد استفاده نشده برای نصبشون، ولی باز هم مشکوکه!
و البته رتبه Yii که خیلی پایین شده اینبار!

hamedarian2009
شنبه 08 فروردین 1394, 23:07 عصر
من خودم هم نظرم روی سیمفونی و لاراول بود و این نظر سنجی هم نظرم رو تایید کرد اما اینکه yii اینهمه رای پایینی آورده زیاد نمیشه زیاد این نظر سنجی رو ملاک قرار داد

rezaonline.net
یک شنبه 09 فروردین 1394, 00:30 صبح
من اعتراض دارم اینا لابی کردن

under22
یک شنبه 09 فروردین 1394, 08:47 صبح
سایت معتبر sitepoint (http://www.sitepoint.com/best-php-framework-2015-sitepoint-survey-results/) گزارشی از یک نظر سنجی در مورد Framework های PHP منتشر کرده که بر اساس کشور (ایران هم جزوشونه !!!) ، سن و ... بوده و محبوب ترین Frameowk هم Laravel شناخته شده.

البته استفاده از Framework خیلی سلیقیه ای ولی چون میدونم کاربر های زیاید توی همین انجمن ازش استفاده میکنند گفتم مطرح کنم.

چند تا نکته هست
اومدن فریمورک Yii 1 رو با Yii 2 جدا کردن در صورتی که فریمورک laravel هم دو نسخه 4 و 5 داره ولی نیمدن اون ها رو از هم جدا کنند چون میخاستن رای اون ها روی هم جمع بشه ولی اومدن فریمورک Yii رو جدا کردن که رای ها کمتر بشه در مورده فریمورک Zend هم اومدن همین کار رو کردن .
اگه رای دو نسخه رو جمع کنیم Yii با کمی اخنتلاف به رتبه دومی رتبه سوم میشه .
نکته بعدی اینه تو کامنت ها قبل برگزاری ما و بقیه بابت جدا کردن نسخه های فریمورک اعتراض کردیم گفتیم لاراول هم جدا کنید گفتند تو آمار کلی میژیم و نسخه ها رو جدا نمیکنیم ولی اینکارو کردن که لاراول اول بشه ورگنه نمیشد و رای اون پخش میشد .
نکته بعدی اینکه نیمدن اطلاعات دقیق بدن از رای دهنده ها و تعدادشون و اینکه حتی برنده ها هم اسم هاشون نیست .
در کل امار مورد قبولی نیست و نمیشه بهش اعتماد کرد

rezaonline.net
یک شنبه 09 فروردین 1394, 11:48 صبح
این امار نظر سنجیه دیگه ، از نظر علمی نمیشه بهش اکتفا کرد و دلیلی بر برتری فریم ورک خاصی نیست بلکه محبوب بودن و مورد استفاده قرار بودنش رو نشون میده . مثلا توی ایران سی درصد ماشین ها پرایده ، همه میدونن که پراید جز آشغالترین ماشین هاست و به اقتضای شرایط انقدر محبوب شده . لاراول هم بستر مناسب رو برای کسایی فراهم کرده که از روش مرسوم کد نویسی اسپاگتی مهاجرت میکنن به یه لایه پیشرفته تر Codeigniter هم همینطوری بود واسه همین محبوب بود . برعکس زند کاملا اصولی و محکم و مقید به قانون هست و مناسب برای اماتور ها نیست . Yii هم در اول راه اگر شخصی به روش مرسوم اسپاگتی بخواد بهش مهاجرت کنه با مفاهیم جدید رو به رو میشه و تقریبا سنگین هست براش . لاراول قابل فهمتر هست برای مبتدی ها اما Yii برای کساییکه واقعا حرفه ای کار میکنن خیلی روونتره و باحالتره

rezakho
یک شنبه 09 فروردین 1394, 12:19 عصر
این امار نظر سنجیه دیگه ، از نظر علمی نمیشه بهش اکتفا کرد و دلیلی بر برتری فریم ورک خاصی نیست بلکه محبوب بودن و مورد استفاده قرار بودنش رو نشون میده . مثلا توی ایران سی درصد ماشین ها پرایده ، همه میدونن که پراید جز آشغالترین ماشین هاست و به اقتضای شرایط انقدر محبوب شده . لاراول هم بستر مناسب رو برای کسایی فراهم کرده که از روش مرسوم کد نویسی اسپاگتی مهاجرت میکنن به یه لایه پیشرفته تر Codeigniter هم همینطوری بود واسه همین محبوب بود . برعکس زند کاملا اصولی و محکم و مقید به قانون هست و مناسب برای اماتور ها نیست . Yii هم در اول راه اگر شخصی به روش مرسوم اسپاگتی بخواد بهش مهاجرت کنه با مفاهیم جدید رو به رو میشه و تقریبا سنگین هست براش . لاراول قابل فهمتر هست برای مبتدی ها اما Yii برای کساییکه واقعا حرفه ای کار میکنن خیلی روونتره و باحالتره

این دیگه از اون حرف ها بود!
استفاده از پراید جبره، ولی انتخاب فریمورک که جبر نیست!

vahid78
یک شنبه 09 فروردین 1394, 13:00 عصر
رتبه های YII و Zend جالبن!
جدی نگیریم این نظرسنجی ها را

hamedarian2009
یک شنبه 09 فروردین 1394, 13:10 عصر

توی همین نظرسنجی فریمورک Symfony رتبه دوم رو بدست آورده هرچند لاراول هم خودش پروژه ای از سیمفونی هست و نظرتون رو نقض میکنه چون فکرنمیکنم کسی اعتقاد داشته باشه سیمفونی برای افراد مبتدی مناسب باشه

Unique
یک شنبه 09 فروردین 1394, 13:15 عصر
راستش من خودم از هیچ فریمورکی استفاده نمیکنم و نظری ندارم اما توی خیلی از شبکه های اجتماعی و انجمن ها در موردش صحبت شده بود و گفتم توی انجمن مطرحش کنم.

MMSHFE
یک شنبه 09 فروردین 1394, 19:19 عصر
بنده شخصاً این نظرسنجی به چند دلیل مردود میدونم:
1- وقتی نظرسنجی برگزار شده بود، اعلام کرده بودن که نظرات رو مستدل میگذارن ولی اینکار انجام نشد (نظرات همراه با ایمیل فرد نظردهنده منتشر نشده و حتی مشخص نیست چندمورد از نظرات رو حذف کردن)
2- امکان انتخاب چندگانه در فریمورکها قرار بود لحاظ بشه که اونم نشد (مثلاً خیلی از کسانی که با Yii2 کار میکنن هنوز هم توی پروژه های قبلی به استفاده از Yii1.1 ادامه میدن ولی مجبورن یکی رو انتخاب کنن و این باعث میشه رأی Yii بشکنه. همین مسئله درمورد Zend هم صدق میکنه)
3- نظرسنجی که میکروفریمورکها رو در کنار فریمورکهای بزرگ قرار میده قابل استناد نیست.
4- نظرسنجی برای انتخاب فریمورک ملاک نیست و باید بنچمارک و بررسیهای تخصصی و فنی رو ملاک انتخاب قرار داد چون نظرسنجی یک مسئله شخصی و فردیه و ازطرفی خیلی از کسانی که بطور حرفه ای دارن کار میکنن، از برگزاری چنین نظرسنجیهایی اطلاع کافی ندارن که بخوان بیان و رأی بدن. بعلاوه خیلیها ممکنه فقط تجربه کار با یک فریمورک رو داشته باشن و چه بسا اگه فریمورک دیگری رو تجربه میکردن، به اون سوئیچ میکردن و درنتیجه این نظرسنجی نمیتونه ملاک انتخاب فریمورک برتر باشه.
5- الان که نظرسنجی برگزار شده، امکان اعتراض و درج نظر درخصوص نتایج نیست و وقتی به آدرس community.sitepoint.com مراجعه میکنیم، صفحه سفید میاد. سایتی مثل SitePoint قاعدتاً نباید با این خطاها به مدت طولانی مواجه بشه اونم درحالی که خود سایتی که نتایج رو داره نشون میده، باز میشه و فقط بخش نظردهی باز نمیشه. اینطوری تا مدتی افراد نتایج رو میبینن و قضاوت میکنن درحالی که کسانی که اعتراض دارن نمیتونن حرفشون رو بزنن (این موضوع درمورد نظرسنجی قبلی هم وجود داشت و گویا سیاست سایتشونه که بعداً هم میخوان با یه عذرخواهی سر و ته قضیه رو هم بیارن).

درنهایت: به این نظرسنجیها اهمیت ندین و به کار با فریمورک محبوب خودتون ادامه بدین (هرچی که هست).

rezaonline.net
دوشنبه 10 فروردین 1394, 12:46 عصر
این دیگه از اون حرف ها بود!
استفاده از پراید جبره، ولی انتخاب فریمورک که جبر نیست!

کسی شما رو مجبور نمیکنه پراید بخرید فقط تنها دلیل خرید پراید قیمت پایین و کم مصرفی اش هست که رابطه مستقیمی با جیب شما داره .

کسی هم شما رو مجبور نمیکنه که از لاراول یا سایر فریم ورک ها استفاده کنید ، بلکه میزان درک و فهم و دانش و توانایی و ضریب هوشی شما روی این مساله تاثیر داره .

شما از لاراول استفاده میکنید چون درکش براتون ساده است و قابل فهمه و برعکس در مقابل به طور مثال ذهنتون در مقابل درک ساختار Yii مقاوت نشون میده .

:)

rezaonline.net
دوشنبه 10 فروردین 1394, 12:49 عصر
توی همین نظرسنجی فریمورک Symfony رتبه دوم رو بدست آورده هرچند لاراول هم خودش پروژه ای از سیمفونی هست و نظرتون رو نقض میکنه چون فکرنمیکنم کسی اعتقاد داشته باشه سیمفونی برای افراد مبتدی مناسب باشه

دوست عزیز مطلبی که من مطرح کردم صرفا یک رابطه بازگشتی نیست :لبخند:
منظورم این بود محبوب بودن یک فریم ورک دلیل بر قدرتمند بودنش نیست !!!!!!
اما قدرتمند بودن یک فریم ورک مثلا سیمفوی ، میتونه باعث محبوبیتش باشه

متوجه شدید ؟

الان یه سوال شخصی ، به طور مثال شما حاضرید با مشاهده این نظر سنجی ، بطور قطعی تایید کنید فریم ورکی که رتبه اول رو آورده ، قویترین فریم ورک هست ؟!!!!!!!
آیا حاضرید با مشاهده چنین نظر سنجی هایی ، خودتون رو ملزم کنید به تغییر چهار چوب کاری چون جمعی استفاده بیشتری از یک فریم ورک دیگر دارند ؟؟

ما ایرانی ها متاسفانه خیلی دوست داریم بحث کنیم و حاشیه بریم (نمونه اش توی فوتبال)
اما هیچ کدوممنون به این فکر نمیکنیم چیز بهتری بسازیم یا کارهای مهتری انجام بدیم .

rezakho
دوشنبه 10 فروردین 1394, 13:55 عصر
کسی شما رو مجبور نمیکنه پراید بخرید فقط تنها دلیل خرید پراید قیمت پایین و کم مصرفی اش هست که رابطه مستقیمی با جیب شما داره .

کسی هم شما رو مجبور نمیکنه که از لاراول یا سایر فریم ورک ها استفاده کنید ، بلکه میزان درک و فهم و دانش و توانایی و ضریب هوشی شما روی این مساله تاثیر داره .

شما از لاراول استفاده میکنید چون درکش براتون ساده است و قابل فهمه و برعکس در مقابل به طور مثال ذهنتون در مقابل درک ساختار Yii مقاوت نشون میده .

:)

1- این نظرسنجی مبنای علمی نداره و در پست اول هم اشاره کردم که نتایج غیر منطقیه، البته شواهد حاکی از اینه که لاراول همچنان در صدره
2- همه در انتخاب فریمورک آزادند و من منکر این نشدم و اتفاقا جمله قبلیم همین مفهوم رو می رسونه نه اونچه که شما برداشت کردید!
3- باور کنید ما لاراول کارها، فهم و بهره هوشی کمتر از شما و سایرین نداریم!
4- لاراول به صعود خودش ادامه میده، چه من ازش استفاده کنم، چه استفاده نکنم، چه از یی خوشم بیاد و چه نیاد!

rezakho
دوشنبه 10 فروردین 1394, 13:58 عصر

متوجه شدید ؟

الان یه سوال شخصی ، به طور مثال شما حاضرید با مشاهده این نظر سنجی ، بطور قطعی تایید کنید فریم ورکی که رتبه اول رو آورده ، قویترین فریم ورک هست ؟!!!!!!!
آیا حاضرید با مشاهده چنین نظر سنجی هایی ، خودتون رو ملزم کنید به تغییر چهار چوب کاری چون جمعی استفاده بیشتری از یک فریم ورک دیگر دارند ؟؟

ما ایرانی ها متاسفانه خیلی دوست داریم بحث کنیم و حاشیه بریم (نمونه اش توی فوتبال)
اما هیچ کدوممنون به این فکر نمیکنیم چیز بهتری بسازیم یا کارهای مهتری انجام بدیم .

صرف بحث کردن که اشکال نداره عزیز!
چرا، بعضی ها به این چیزها فکر می کنند و اتفاقا دست به کار هم می شند، نمونش توی همین انجمن هم هست، منتها یک دست صدا نداره!

شما قدرت فریمورک رو در چی می بینید؟

مهندسی بودن رو در چی؟

hamedarian2009
دوشنبه 10 فروردین 1394, 17:16 عصر

متوجه شدید ؟

نه خیر من هیچ وقت از روی نظر سنجی تصمیم نمی گیرم بلکه سعی میکنم خودم یکبار اونهارو تست و یک اپلیکیشن باهاشون ایجاد کنم و اینطوری بهتر میتونم تصمیم گیری کنم و بحثم در مورد این نظر سنجی نبود. مقایسه پراید هم جالب نبود چون همه میدونن BMW بهتره اما پولشو ندارن و انتخابشون فقط به پراید محدوده اما یادگیری و استفاده از فریمورکها پول نمیخاد و میتونن هرکدوم رو انتخاب کنند و نگین که هوشش کمتره چون هرکی لاراول بلده میتونه فریمورک های دیگه هم به راحتی کار کنه و انقدر تفاوت چندانی ندارن

godofphp
دوشنبه 10 فروردین 1394, 17:24 عصر
لاراول مثل هلو هست

rezaonline.net
دوشنبه 10 فروردین 1394, 22:43 عصر
1- این نظرسنجی مبنای علمی نداره و در پست اول هم اشاره کردم که نتایج غیر منطقیه، البته شواهد حاکی از اینه که لاراول همچنان در صدره
2- همه در انتخاب فریمورک آزادند و من منکر این نشدم و اتفاقا جمله قبلیم همین مفهوم رو می رسونه نه اونچه که شما برداشت کردید!
3- باور کنید ما لاراول کارها، فهم و بهره هوشی کمتر از شما و سایرین نداریم!
4- لاراول به صعود خودش ادامه میده، چه من ازش استفاده کنم، چه استفاده نکنم، چه از یی خوشم بیاد و چه نیاد!
1. در صدر چیه ؟
2.:لبخند:
3. ببین دوست خوبم ، مطمئنم من خیلی قبلتر از شما لاراول رو شروع کردم بررسی کردم و مدتی تستش کردم . شروع یادگیری لاراول با مقایسه با فریم ورک هایی چون Yii و کیک و زند بسیار بسیار ساده تر هست اینو هم من میدونیم هم شما ، واسه همین واسه کد نویسای آماتوری که یه مرحله بالاتر میان خیلی مناسب هست و سریع مجذوبش میشن
این دوستمون هم تایید کرده

لاراول مثل هلو هست

4. بر منکرش لعنت ، اما حدس میزنم شما سنتون پایینه :لبخند: فکر میکنید بنده با فریم ورک خاصی پدر کشتگی دارم یا طرفدار فریم ورک خاصی هستم !

rezaonline.net
دوشنبه 10 فروردین 1394, 22:49 عصر
نه خیر من هیچ وقت از روی نظر سنجی تصمیم نمی گیرم بلکه سعی میکنم خودم یکبار اونهارو تست و یک اپلیکیشن باهاشون ایجاد کنم و اینطوری بهتر میتونم تصمیم گیری کنم و بحثم در مورد این نظر سنجی نبود. مقایسه پراید هم جالب نبود چون همه میدونن BMW بهتره اما پولشو ندارن و انتخابشون فقط به پراید محدوده اما یادگیری و استفاده از فریمورکها پول نمیخاد و میتونن هرکدوم رو انتخاب کنند و نگین که هوشش کمتره چون هرکی لاراول بلده میتونه فریمورک های دیگه هم به راحتی کار کنه و انقدر تفاوت چندانی ندارن

کلمه "نمیخاد" صحیحش "نمیخواد هست" با عرض پوزش البته ، گفتم من بعد درستش رو بکار ببرید .

اما در مورد حرفتون مخصوصا این جمله

نه خیر من هیچ وقت از روی نظر سنجی تصمیم نمی گیرم بلکه سعی میکنم خودم یکبار اونهارو تست و یک اپلیکیشن باهاشون ایجاد کنم و اینطوری بهتر میتونم تصمیم گیری کنم و بحثم در مورد این نظر سنجی نبود.
خب خدا پدر و مادرتو بیامرزه من هم همینو میگم دیگه :)

نگین که هوشش کمتره چون هرکی لاراول بلده میتونه فریمورک های دیگه هم به راحتی کار کنه و انقدر تفاوت چندانی ندارن
شما خودتون قطعا یه تستی روی فریم ورک ها انجام دادید ، مثل من و سایرین
خداییش مجددا بررسی کنید ، برای یک فردی که دانش خوبی در مورد php داره و به مباحث شی گرایی آشناست ، برای اینکه یک اپلیکیشن بنویسه ، به نظرتون اگر بخواد Yii رو یاد بگیره و پروژه رو تموم کنه سریعتر انجام میده یا با لاراول ؟
اینو تست کنید روی یکی از دوستاتون یا خودتون و جوابشو بهم بدید :)

سیاست لاراول بر مبنای سادگی است .

rezakho
دوشنبه 10 فروردین 1394, 23:18 عصر
1. در صدر چیه ؟
2.:لبخند:
3. ببین دوست خوبم ، مطمئنم من خیلی قبلتر از شما لاراول رو شروع کردم بررسی کردم و مدتی تستش کردم . شروع یادگیری لاراول با مقایسه با فریم ورک هایی چون Yii و کیک و زند بسیار بسیار ساده تر هست اینو هم من میدونیم هم شما ، واسه همین واسه کد نویسای آماتوری که یه مرحله بالاتر میان خیلی مناسب هست و سریع مجذوبش میشن
این دوستمون هم تایید کرده

4. بر منکرش لعنت ، اما حدس میزنم شما سنتون پایینه :لبخند: فکر میکنید بنده با فریم ورک خاصی پدر کشتگی دارم یا طرفدار فریم ورک خاصی هستم !

در بالا بودن سطح شما که شکی نیست! کاملا مشخصه و البته سن پایین من !!!

hamedarian2009
سه شنبه 11 فروردین 1394, 00:28 صبح
کلمه "نمیخاد" صحیحش "نمیخواد هست" با عرض پوزش البته ، گفتم من بعد درستش رو بکار ببرید .

خداییش مجددا بررسی کنید ، برای یک فردی که دانش خوبی در مورد php داره و به مباحث شی گرایی آشناست ، برای اینکه یک اپلیکیشن بنویسه ، به نظرتون اگر بخواد Yii رو یاد بگیره و پروژه رو تموم کنه سریعتر انجام میده یا با لاراول ؟

جالب بود غلط املایی :چشمک: ولی من خودم از قصد اینجوری مینویسم چون خلاصه تره
من همین ماه قبل با سه تا فریمورک yii2 , laravel5 , symfony2 همزمان یک برنامه تست و شبیه به هم رو develop کردم و این رو قبول دارم لاراول نسبت به دوتای دیگه کار باهاش راحت تره و سریعتر از دوتای دیگه به نتیجه می رسین اما از همشون بهتر سیمفونی بود که یک فریمورک قدرتمند و همه جانبه هست فقط بدرد پروژه های کوچیک نمیخوره

Mohammadsgh
سه شنبه 11 فروردین 1394, 02:49 صبح

خیلی ببخشید اینو میگم من با یی کار کردم دیگه از فریم ورک زده شدم نه این که بگید درک نکردم و یاد نگرفتم.از ساختارش خوشم نیومد.این هم نگید یی از لاراول سختتره و لاراول کارها از یی کمتر میدونن.یی لذت کد نویسی به برنامه نویس نمیده

m.esmaeilzadeh
سه شنبه 11 فروردین 1394, 18:09 عصر
دو بحث در اکثر انجمن های برنامه نویسی خیلی داغ و صد البته بیهوده و بدون نتیجه هستش :
1 - asp بهتره یا php ?
2 - کدام فریم ورک php بهتر هستش ؟
:لبخند:
اینکه یک فریم ورک چقدر طرفدار داره یا بهترین هستش مهم نیست ! اینکه برنامه نویس چجوری بتونه باهاش کد بزنه و خروجی کار چی دربیاد مهم عه !!!
مثالی که من همیشه برای دانشجوها میزنم :
شما فرض کن یکی میاد با ماشین پراید آنچنان رانندگی میکنه که دهن آدم وا میمونه ....
( پراید رو میشه فریم ورک های شخصی و کدهای آشفته هم در نظر گرفت ! )
ولی یکی میاد با ماشین پورشه یا بنز حتی نمیتونه یک پارک 30 سانت انجام بده !!!

Mahdi-563
سه شنبه 11 فروردین 1394, 18:39 عصر
دو بحث در اکثر انجمن های برنامه نویسی خیلی داغ و صد البته بیهوده و بدون نتیجه هستش :
1 - asp بهتره یا php ?
2 - کدام فریم ورک php بهتر هستش ؟
:لبخند:
اینکه یک فریم ورک چقدر طرفدار داره یا بهترین هستش مهم نیست ! اینکه برنامه نویس چجوری بتونه باهاش کد بزنه و خروجی کار چی دربیاد مهم عه !!!
مثالی که من همیشه برای دانشجوها میزنم :
شما فرض کن یکی میاد با ماشین پراید آنچنان رانندگی میکنه که دهن آدم وا میمونه ....
( پراید رو میشه فریم ورک های شخصی و کدهای آشفته هم در نظر گرفت ! )
ولی یکی میاد با ماشین پورشه یا بنز حتی نمیتونه یک پارک 30 سانت انجام بده !!!

من با حرف شما کاملا موافقم اما بحث قدرت یک فریم ورک

من الا 8 سال برنامه نویسم تو این 8 سال از vb6 تا c# , asp.net و php و java و ... کار کردم

جوابتو با مثال خودت جواب می دم

پراید اخرین سرعتی که با دنده 5 میره چند کیلومتر در ساعت و پورشه چقدره!!!
اینقدر که توی رانندگی با پورشه راحتی با پراید هم راحتی!!!
و خیلی مثال دیگه

من الان الاراول رو انتخاب کردم قبلا یی کار می کردم قبل ترش کیک کار می کردم و الی آخر

هیچکدوم به قدرت لاول نمی رسه

m.esmaeilzadeh
سه شنبه 11 فروردین 1394, 18:47 عصر
من با حرف شما کاملا موافقم اما بحث قدرت یک فریم ورک

من الا 8 سال برنامه نویسم تو این 8 سال از vb6 تا C#‎ , asp.net و php و java و ... کار کردم

جوابتو با مثال خودت جواب می دم

پراید اخرین سرعتی که با دنده 5 میره چند کیلومتر در ساعت و پورشه چقدره!!!
اینقدر که توی رانندگی با پورشه راحتی با پراید هم راحتی!!!
و خیلی مثال دیگه

من الان الاراول رو انتخاب کردم قبلا یی کار می کردم قبل ترش کیک کار می کردم و الی آخر

هیچکدوم به قدرت لاول نمی رسه

ممنون ولی شما متوجه مفهوم اصلی مثال من نشدید !
منظورم این بود که شما تا رانندگی ( برنامه نویسی ) بلد نباشی بنز و پورشه ( فریم ورک ) بدردت نمیخوره
و چه بسا کسانی هستند که با ماشین ارزان قیمت کارایی میکنن که اون بنز و پورشه سوار هم نمیتونه بکنه !!!
پورشه درسته بعضی مدل هاشکه توربو هستن تا 300 کیلومتر هم میره , ولی کسی رانندگی بلد نباشه 10 تا سرعت هم بره تصادف میکنه ....
:چشمک: