PDA

View Full Version : سوال: ذخیره زیر مجموعه ای که هنوز مجموعه آن در فرم ثبت نشده !

shahab_ksh
یک شنبه 09 فروردین 1394, 01:55 صبح
با سلام

فرمی را در نظر بگیرید که یک دانشجو در ابتدای فرم اطلاعات شخصی خود و بعد در همان فرم لیست واحد های مربوط به خود را وارد نمایید !
و در نهایت با Submit ی 1- اطلاعات شخصی در جدول Profile و 2- اطلاعات واحد ها در جدول Unit ذخیره گردد که کلید اصلی Profile_ID کلید خارجی Unid_Profile_ID بشود !

ساختار فرم
----------------
Profile Information
----------------
Unit Information
1
2
3
----------------
Submit

اما یک مشکل هنوز رکورد Profile ذخیره نشده که بشه Profile_ID رو بدست آورد ! یعنی وقتی طرف میخاد اطلاعات مربوط به واحد ها رو وارد کنه قاعداتا اول باید واحد ها ثبت بشه بعد Profile چون یک به چند است ! از طرفی کلید خارجی جدول Unit کلید اصلی Profile_Id هست

چطور میشه این مشکل رو منطقی حل کرد. (بجز حالت ثبت دو صفحه ای و یا کار غیر منطقی استفاده از یک رکورد موقت)

amir_T_2008
دوشنبه 10 فروردین 1394, 09:55 صبح
دوست عزيز اگر به جواب رسيديد لطفا قرار بديد اينجا تا بقيه هم استفاده كنند.

shahab_ksh
دوشنبه 10 فروردین 1394, 23:50 عصر
دوست عزيز اگر به جواب رسيديد لطفا قرار بديد اينجا تا بقيه هم استفاده كنند.

دوست من راهی که غیر از موادی که اعلام کردم میرسه استفاده از فرم های دینامیک با استفاده از jquery است یا یک فرم ورک کلاینت سایت اما گقتم شاید راهی دیگه باشه

RmeXXXXXXXXX
سه شنبه 11 فروردین 1394, 00:01 صبح
استفاده از تراکنش ها!
تراکنش یعنی یه سری کار که منطقاً به هم مرتبط هستند. اگر یکی از کارها درست انجام نشد دیگه هیچ کدام هم نباید بشن و عملیات شکست میخوره بدون هیچ تأثیر مخرب و ناپایدار شدن دیتابیس.
مراجعه کنید به:
http://www.dotnettips.info/post/1540/%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%87%D8%A7
حتمن مفیده

shahab_ksh
سه شنبه 11 فروردین 1394, 00:08 صبح
شما متوجه سوال نشدید

amir_T_2008
سه شنبه 11 فروردین 1394, 01:02 صبح
من خودم چون دنبال این روش بودم و چندتا تاپیک هم زدم و کسی یا منظور منو متوجه نشد یا نمیدونست نمیدونم ولی به جواب نرسیدم ولی اگر به جواب رسیدید لطفا قرار بدید و من هم روش کار میکنم به جواب رسیدم حتما قرار میدم