PDA

View Full Version : استفاده از کامپوننت Shamsi.dll جهت تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

mehdi58
چهارشنبه 14 تیر 1385, 21:06 عصر
سلام
برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی من از کامپوننت Shamsi.dll مربوط به گروه نرم افزاری اوکسین استفاده می کنم . ( البته رایگانه و ضمیمه هم کردم )
اما در این زمینه چند تا سوال دارم

سوال اول )
آیا کسی با اون تا به حال کار کرده ؟ ( منظورم اینه که میشه به اون اعتماد کرد یا نه ؟)

سوال دوم )
هنگام استفاده از تابع ShamsiCurrentMonthName به منظور پیدا کردن نام ماه جاری پیغام Type mismatch ظاهر میشه !!! چرا ؟

سوال سوم )
چند روز پیش ( تقریبا بعد از یکی دو ماه از Add کردن این کامپوننت به پروژه ام ) هنگام اجرای پروژه با پیغام خطای ناشی از عدم وجود این کامپوننت روبرو شدم .
وقتی به قسمت Solution explorer مراجعه کردم دیدم که در قسمت Reference و در کنار نام اون کامپوننت یه علامت تعجب زرد رنگ دیده میشه و من هم اون کامپوننت رو حذف کردم و وقتی خواستم دوباره Add اش کنم با پیغام خطای زیر روبرو شدم :

A reference to ‘ d:\comp\shamsi.dll’ could not be found . Could not load the type library . Error loading type library dll.

به پوشه Bin پروژه که مراجعه کردم دیدم اسم فایل به intrope.shamsiDLL.dll تغییر پیدا کرده . اون رو حذف موقت کردم و دوباره همه این کارها رو از اول انجام دادم اما باز هم همون پیغام خطا و عدم اضافه کردن کامپوننت به وجود می اومد .

آخر سر دوباره فایل حذف موقت شده (intrope.shamsiDLL.dll) رو Add کردم و این بار ازم قبول کرد
به نظر شما دلیل این اتفاق چی میتونه باشه ؟

SalarSoft
پنج شنبه 15 تیر 1385, 05:49 صبح
چون این Dll با استفاده از دات نت نوشته نشده یا به عبارت بهتر یک ابزار COM است؛ اکیدا توصیه می کنم که از آن در برنامه تحت وب خود استفاده نکنید!
دلیل این امر Single thread بودن آنها در هنگام تعامل با دات نت است و این به ثبات و پایداری برنامه وب شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

اما تغییر نام فایل آن به دلیل ماهیت COM آن است که دات نت برای این گونه ابزار ها فایل های intrope.dll رو ایجاد می کند.

mehdi58
پنج شنبه 15 تیر 1385, 07:54 صبح
آیا شما کامپوننتی رو پیشنهاد می کنین که دیگه این مشکلها رو به وجود نیاره ؟

Behrouz_Rad
پنج شنبه 15 تیر 1385, 08:10 صبح
http://www.shahabfar.com/misc/persia

اَرژنگ
پنج شنبه 15 تیر 1385, 14:42 عصر
آیا شما کامپوننتی رو پیشنهاد می کنین که دیگه این مشکلها رو به وجود نیاره ؟
.Net 2.0 .
Persian Calender

mehdi58
یک شنبه 18 تیر 1385, 19:22 عصر
.Net 2.0 .
Persian Calender
سلام
دوست عزیز من با VS2003 کار می کنم .

از دوستان کسی محبت می کنه اون Upload کنه یا به Email من بفرسته .
من به اون سایت مراجعه کردم وEmail ام رو هم دادم اما هنوز خبری نشده .
متشکرم .
emi_1358@yahoo.com

Mahdavi
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 13:06 عصر
سلام
قبلا گفته شده .
این مطلب رو ببنید :
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=27817&highlight=%CA%C7%D1%ED%CE