PDA

View Full Version : مشکل با Jet Engine 4

Javadxp
چهارشنبه 14 تیر 1385, 21:50 عصر
سلام.

من وقتی از ADO Data Control در پروژه ام استفاده می کنم و Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 رو به عنوان Provider انتخاب می کنم، هنگام اجرای برنامه پیام زیر رو دریافت می کنم:

---------------------------
Adodc1
The Microsoft Jet database engine could not find the object 'Field 1'. Make sure the object exists and that you spell its name and the path name correctly.
OK

به عبارت دیگر آخرین فیلد رو پیدا نمیکنه. لطفا راهنمایی کنید.

amirhosein
پنج شنبه 15 تیر 1385, 06:25 صبح
فکر کنم کنترل ado را به هیچ کنترلی وصل نکرده اید یعنی باید خاصیت datsource یک کنترل مثل یه textbox رو به ado وصل کنید.

Javadxp
پنج شنبه 15 تیر 1385, 09:13 صبح
ممنون از توجه تان
نه. حتی هنگامی که می خوام یه TextBox رو Bind کنم(قبل از اجرای برنامه) باز هم همون پیام ظاهر می شه.

SoftDevCo
پنج شنبه 15 تیر 1385, 10:09 صبح
http://support.microsoft.com/kb/241471/en-us

Javadxp
پنج شنبه 15 تیر 1385, 12:18 عصر
خیلی ممنون ولی مثل اینکه لینکی که شما دادید، همین مشکل رو در FoxPro حل می کنه.

Javadxp
پنج شنبه 15 تیر 1385, 14:14 عصر
لطفا راهنمایی کنید چون خیلی مهمه!!!!!!!

ali_t264
شنبه 17 تیر 1385, 06:33 صبح
احتمالاً شما ado رو اشتباه وصل کرده اید فیلدهای ado رو چک کن و بعد اونو دوباره وصل کن اگه نشد پروژه ات رو زیپ کن و به الیملی من بفرست ببینم چه اشکالی داره؟
alitaheri_4@hotmail.com

Javadxp
شنبه 17 تیر 1385, 10:59 صبح
وقتی وی بی رو اجرا می کنم و کنترل Microsoft ADO Data Control رو به به پروژه اضافه می کنم بعد از ساختن ConnectionString با Provider =Jet 4.0 و دادن دستور SELECT * FROM TABLE1 هنگامی که میخوام یه TextBox رو Bind کنم این پیام داده میشه.
راستی من این مشکل رو با Jet 3.51 ندارم.

r_o_o_z_y
شنبه 14 مرداد 1385, 01:39 صبح
من هم همین مشکل را دارم ! تنها راهش استفاده از Add in Manager برای ساخت data bas هستش