PDA

View Full Version : هزینه‌های جاری یک شرکت

khafannevis
جمعه 14 فروردین 1394, 20:07 عصر
با سلام خدمت دوستان،

هدف من از این تاپیک (که امیدوارم محل درستی براش انتخاب کرده باشم) اینه که هزینه‌های سالیانه‌ی یک شرکت با زمینه‌ی فعالیت توسعه‌ی وب و تجارت الکترونیک رو دربیارم. راستش قصد دارم یک شرکت برای خودم ثبت کنم و کار توسعه‌ی وب (دریافت سفارش وبسایت + پیاده‌سازی ایده‌های خودم + ایجاد فروشگاه اینترنتی) رو به صورت رسمی شروع کنم. یک محل کوچیک برای شرکت در نظر گرفتم که مال خودمه (پس هزینه‌ی اجاره‌ی مکان حذف می‌شه). از اون جایی که این جا اساتیدی هستند که خودشون شرکت دارند ممنون می‌شم اگه لیست هزینه‌های متوسط تاسیس یک شرکت و همچنین هزینه‌های سالیانه‌ی اون رو این جا ارائه کنند. می‌خوام ببینم اصلاً وسعم می‌رسه که چند سال نگهش دارم تا کارم بگیره یا نه.

m.esmaeilzadeh
شنبه 15 فروردین 1394, 10:29 صبح
میخوای شرکت رو ثبت کنی و اصولی کار رو استارت بزنی یا نه ؟! صرفا میخوای خودت بشینی و کار کنی ؟ :چشمک:

khafannevis
یک شنبه 16 فروردین 1394, 15:43 عصر
میخوای شرکت رو ثبت کنی و اصولی کار رو استارت بزنی یا نه ؟! صرفا میخوای خودت بشینی و کار کنی ؟ :چشمک:
توو مرحله‌ی اول می‌خوام خودم تنها شروع کنم. شرکت ثبت کنم و پروژه بگیرم.

deragonpc
یک شنبه 16 فروردین 1394, 17:03 عصر
درود
هزینه های دقیق رو نمیتونم بگم اما اندک تجربه ای دارم که شاید بدردتون بخوره دوست عزیز .
بستگی به توقع شما داره مسلما روز ها و حتی چند ماه اول یا درامد ندارید یا اگر دارید پایینه واسه همین باید حواستون به جیبتون باشه .
بعد از اون اگر شرکت ثبت کرده باشید باید یک حسابدار نیمه وقت بگیری یا یکی که حساب داری بلده رو بیاری تا کارای حساب داری و مالیاتی رو انجام بده البته بیشترش رو باید سر سال انجام بدی که خیلی مشکلی نداره درضمن باید حواست به درصد مالیات هم باشه . یعنی پول مالیات رو از همین اول کار بزاری کنار خیلی از دوستان فکر میکنن مالیات الکیه اما یه دفعه میبینی همون سال اول بخاطر مالیات زمین میخوری .
اگر میخوای خودت تنها شروع کنی و بعد کارتو گسترش بدی یادت باشه تاجایی که میتونی کارتو محدود و تخصصی کنی . چون زمان کم میاری . وقتی کارات گسترده باشه نمیتونی به همه ی کار ها برسی مثلا اگر هم کارای طراحی وب انجام بدی هم هاست بفروشی و هم فروشگاه قالب سایت داشته باشی هرگز نمیتونی به همه اینا برسی چون باید هم پشتیبانی تمامی بخش های هاستینگت باشی و هم مدیرش و هم کارای فروشگاه و سفارشات طراحی رو انجام بدی . پس حتما حواست به زمانت هم باشه .
سعی کن یه آگهی استخدام واسه برنامه نویس یا حالا هرچی که لازم داری بصورت پروژه ای بدی چون یک دفعه سرت شلوغ میشه و تا بخوای بگردی و چند نفر رو پیدا کنی خیلی طوا میکشه واسه همین اگر این کار رو بکنی میدونی که چند تا آدم قابل اتمینان توی دست و بالت داری .
و در آخر اگر واقعا میخوای خیلی توپ شرکتت پا بگیره چند تا پروژه از قبل آماده کن مثلا چند تا قالب یا سایت آماده واسه فروش . یه سری چیز ها رو هم رایگان توی انجمن های مختلف منتشر کن تا شناخته بشی . اینجوری هم زودی میشناسنت و هم میتونی قالب ها رو به عنوان نمونه کار یا ....... به نمایش بگذاری . راستی کاربرا عاشق چیز های رایگان اروزن و تخفیف دار هستن .

khafannevis
یک شنبه 16 فروردین 1394, 23:21 عصر
ممنون از راهنماییتون. اطلاعات خوبی بود.

khafannevis
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 15:30 عصر
کسی نظر دیگه‌ای داره؟

bestsitedesign
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 10:13 صبح
نه اطلاعات خوبی داده شد

khafannevis
دوشنبه 24 فروردین 1394, 12:16 عصر
یه همچین شرکت تازه تاسیسی سالیانه چقدر باید مالیات بده؟ اصلاًً میزان مالیات به چی بستگی داره؟

sun2rise
دوشنبه 31 فروردین 1394, 02:58 صبح
من خودم تو کار طراحی سایت و برنامه نویسی هستم تا الان هم برای خیلی ها سایت راه اندازی و برنامه نویسی کردم
ولی شرکت ثبت نکردم دلیلش هم اینه که مالیاتی که برای یک شرکت در نظر میگیرن اصولی نیست
یعنی از هیچ فرمول و منطقی برخوردار نیست و به دلخواه میتونن یه مبلغی رو برات بنویسن
به غیر از هزینه اجاره مکان ، تلفن ، برق ، اینترنت ، گاز ، آب ، طراح ، کدنویس فکر نکنم هزینه دیگه ای داشته باشه ، من که فقط اینا رو میدم شما رو نمیدونم

khafannevis
دوشنبه 31 فروردین 1394, 10:26 صبح
من خودم تو کار طراحی سایت و برنامه نویسی هستم تا الان هم برای خیلی ها سایت راه اندازی و برنامه نویسی کردم
ولی شرکت ثبت نکردم دلیلش هم اینه که مالیاتی که برای یک شرکت در نظر میگیرن اصولی نیست
مشکلی که من با فریلنسینگ دارم اینه که تا جایی که من می‌دونم دستمزدی که فریلنسر برای یه پروژه می‌گیره از یه شرکت رسمی خیلی کمتره و حتی اگه کارش خوب باشه تا وقتی که آدم دفتر-دستک نداشته باشه زیاد بهش اعتماد نمی‌شه مخصوصاً اون اوایل که کسی نمی‌شناسدش. من روابط عمومی آن چنانی ندارم. نظرتون چیه؟

sun2rise
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1394, 01:25 صبح
مشکلی که من با فریلنسینگ دارم اینه که تا جایی که من می‌دونم دستمزدی که فریلنسر برای یه پروژه می‌گیره از یه شرکت رسمی خیلی کمتره و حتی اگه کارش خوب باشه تا وقتی که آدم دفتر-دستک نداشته باشه زیاد بهش اعتماد نمی‌شه مخصوصاً اون اوایل که کسی نمی‌شناسدش. من روابط عمومی آن چنانی ندارم. نظرتون چیه؟

منم یه زمانی فریلنسینگ بودم و کاملا با این مشکلات آشنا هستم و تصمیم گرفتم که یک دفتری رو برای خودم راه اندازی کنم ، راه اندازی همین دفتر باعث شده هرکسی که وارد دفترم میشه بدون این که حرف اضافی بزنن قرارداد امضا کنند
هزینه ای که برای یک دفتر میکنم بیشتر از مالیات و ثبت شرکت و... است ولی خوبیش اینه که پرستیژ کاریتون بالا میره و مشتری بیشتر قبولتون میکنه
الان عقل همه به چشم هاشونه
البته فن بیان هم خیلی مهمه که باید روی فن بیان خودتون کار کنید اگه فن بیانتون خوب نباشه به هیچ عنوان نمیتونید یک مشتری رو از پشت تلفن به سر قرارداد بیارید

masoud_pnu
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 10:21 صبح
دوستان خواهشا هرکس اطلاعات بیشتری داره دریغ نکنه.بنده شدیدا دنبال ثبت یه شرکت هستم و چون پارک علم و فناوری حمایتش بد نیست،میخوام تحت نظر اونا باشم.شاید سوالم خنده دار باشه!ولی واقعا یه سوال کلی و بسیار مهم دارم:چطور درآمد زایی کنم؟!که بتونم پول برنامه نویس ها رو بدم.ببینید تا الان که فریلنسینگ کار میگرفتم بیشتر بصورت آشنا بازی و...اینا بود.ولی وقتی شرکت بزنم،مسلما کار مشکلتره.چجور با برنامه نویسا قرارداد ببندم و...
ممنون میشم لطف کنید و راهنمایی کنید.