PDA

View Full Version : سوال: فعال کردن یک گزینه با انتخاب گزینه ای دیگر در فرم (ایجاد شرط)

ro_e_ali
شنبه 15 فروردین 1394, 15:20 عصر
سلام
من میخوام تو یک فرم اکسس شرطی ایجاد کنم که در صورن انتخاب یک گزینه از یک فیلد، فیلد بعدی فعال شود و قابل مقدار دهی شود و در صورتیکه گزینه مورد نظر انتخاب نشد فیلد قابل مقدار دهی نباشد. میشه لطفا راهنماییم کنید؟؟

mohsen1393
شنبه 15 فروردین 1394, 15:52 عصر
سلام از طریق استفاده از چک باکس ها و مشروط کردن اونها با دستور IIf این کار رو انجام بدید.

ro_e_ali
شنبه 15 فروردین 1394, 17:15 عصر
سلام از طریق استفاده از چک باکس ها و مشروط کردن اونها با دستور IIf این کار رو انجام بدید.

میشه در مورد ایجاد شرطش با if بیشتر توضیح بدید؟ من مبتدیم:افسرده:

mohsen1393
شنبه 15 فروردین 1394, 21:14 عصر
شما باید اینطوری عمل کنی:
ابتدا در یک جدول یک فیلد از نوع True و False ایجاد کن،سپس در رویداد Befor Update اون فیلد دستور IIf رو بنویس
دستور IIf بدین صورت هست Cartia - True Part , False Part
حالا در قسمت شرط Cartia بگو اگر مقدار فیلد True بود و اگر شرط برقرار بود فیلد بعدی Enable بشه

ro_e_ali
یک شنبه 16 فروردین 1394, 15:26 عصر
شما باید اینطوری عمل کنی:
ابتدا در یک جدول یک فیلد از نوع True و False ایجاد کن،سپس در رویداد Befor Update اون فیلد دستور IIf رو بنویس
دستور IIf بدین صورت هست Cartia - True Part , False Part
حالا در قسمت شرط Cartia بگو اگر مقدار فیلد True بود و اگر شرط برقرار بود فیلد بعدی Enable بشه

میشه لطفا این تغییرات رو رو این فایل انجام بدید؟
می خوام زمانیکه گزینه تعویض پایه تیک خورد بتونم به فیلد تعداد پایه های تعویض شده مقدار بدم در غیر اینصورت غیر فعال شود.
ممنون

mohsen1393
سه شنبه 18 فروردین 1394, 15:34 عصر
سلام فایل اصلاح شد.

ro_e_ali
سه شنبه 18 فروردین 1394, 16:32 عصر
خیلی ممنون از راهنماییتون. فقط مقدار 1- که به taviz دادید، بر چه اساسیه؟:قلب::قلب::قلب::تشویق: :تشویق:

ro_e_ali
سه شنبه 18 فروردین 1394, 16:33 عصر
سلام فایل اصلاح شد.

خیلی ممنون از راهنماییتون. فقط مقدار 1- که به taviz دادید، بر چه اساسیه؟:قلب::قلب::قلب::تشویق:

mohsen1393
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 06:49 صبح
سلام.براساس اینکه چک باکس ها اصولأ دو مقدار میتونن بگیرن مقدار True عدد -1 و برای Fulseمقدار 0

ro_e_ali
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 15:58 عصر
سلام.براساس اینکه چک باکس ها اصولأ دو مقدار میتونن بگیرن مقدار True عدد -1 و برای Fulseمقدار 0
مشکل حل شد دوست عزیز. فقط موقعی که run می زنم یا تو جدول تیک رو می زنم پیام خط می ده که ضمیمه کردم. دلیل این خطا ها چیه؟

ro_e_ali
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 16:12 عصر
دوست عزیز بسیار ممنون از راهنماییت مشکل کاملا بر طزف شد.:قلب::قلب::قلب::قلب::قلب::لب خندساده::لبخندساده::لبخندسا ده::لبخندساده::لبخندساده::لب خندساده: