PDA

View Full Version : پایگاه داده آنلاین برای سی شارپ

saeedalipour20
یک شنبه 16 فروردین 1394, 13:34 عصر
سلام دوستان خسته نباشین

من یه برنامه توی سی شارپ نوشتم که پایگاه دادش sql server هستش
چه جوری میشه من این پایگاه رو انتقال بدم توی هاست و برنامه تحت ویندوزی نوشتم بره تغییرات رو روی اون پایگاه داده اعمال کنه

یعنی پایگاه دادم آنلاین باشه :)

محمد رضا فاتحی
یک شنبه 16 فروردین 1394, 13:39 عصر
شما اگه هاست ویندوزی داری مشکل خاصی نیست فقط اگه بتونی وب سرویس بنویسی کارت راحت تر می شه ولی در مورد هاست لینوکس باید از mysql استفاده کنی که سرچ بزنی نمونه کد و اسمبلی هاش هست ولی یه مطلب مهم هاست های رایگان اجازه همچین کاری نمی دن باید سرور مجازی بگیری

saeedalipour20
یک شنبه 16 فروردین 1394, 13:45 عصر
مرسی از جوابتون
اخه مشکلم اینجاس که
اصلا من بلد نیستم چه جوری باید این کار رو بکنم.
برنامه رو با دستورات لینک نوشتم
الان اگه پایگاه داده رو انتقال بدم
باید تو برنامه
چی کار کنم که بره وصل بشه به هاست ام و از اونجا پایگاه رو بخونه و تغییرات رو اعمال کنه :)

saeedalipour20
یک شنبه 16 فروردین 1394, 23:22 عصر
مرسی از جوابتون
اخه مشکلم اینجاس که
اصلا من بلد نیستم چه جوری باید این کار رو بکنم.
برنامه رو با دستورات لینک نوشتم
الان اگه پایگاه داده رو انتقال بدم
باید تو برنامه
چی کار کنم که بره وصل بشه به هاست ام و از اونجا پایگاه رو بخونه و تغییرات رو اعمال کنه :)
از دوستان عزیز کسی نیست راهنمایی کنه؟

am_al_59
یک شنبه 16 فروردین 1394, 23:36 عصر
همه مواردی که گفته شد کاملاً درسته
اما یک کا راحت میتونی بکنی منم خودم استفاده کردم و مشکل خاصی نداشتم
یک هاست ویندوز بخر
آی پی استاتیک میتونی بگیری میتونی نگیری
کل کد بانکو به همراه دادهها ارتباطات جداول توابع بانکتو جنریت کن میتونی با SQL Management 2012 راحت این کارو بکنی (کدها یکم ویرایش میخواد که همو 5 6 خط اوله)
با همون Sql Management وصل شو به SQL سایت و کد رو اجرا کن
ویژوال استودیو رو باز کن و یک کانکشن به بانک سایتت درست کن و همونطوری که با بانک لوکال کار میکنی باهاش رفتار کن (جداول رو بنداز تو Designer Linq)
برنامت کلاً آنلاین شد
چند تا نکته ریز داره تو کار خودت متوجه میشی اگر نه همینجا بیشتر توضیح میدم
تست کن اگر دوست داشتی شروع کن
فقط قبلش اینو بگم که برنامت شدیداً وابسته به سرعت اینترنت میشه اما عملیه من همین الان دارم برناممو بطور زمانی کرایه میدم
(بیشتر مشتری هام شرکت های پیمانکاری هستن و نمیخوان پول برنامه کاملو بدن دوست دارن در بازه های زمانی که میخوان با برنامه کارکنن و میخوان آنلاین هم باشه) رکورد هاشونم بعضی وقتها بالای ده هزارتا میشه که فقط کوئری فیلتر شدش 3 مگه

محدودیتش اینه که با هر خط اینترنتی و طبیعتاً از هر جایی نمیتونن استفاده کنن(به خاطر سرعت)

saeedalipour20
دوشنبه 17 فروردین 1394, 16:33 عصر
همه مواردی که گفته شد کاملاً درسته
اما یک کا راحت میتونی بکنی منم خودم استفاده کردم و مشکل خاصی نداشتم
یک هاست ویندوز بخر
آی پی استاتیک میتونی بگیری میتونی نگیری
کل کد بانکو به همراه دادهها ارتباطات جداول توابع بانکتو جنریت کن میتونی با SQL Management 2012 راحت این کارو بکنی (کدها یکم ویرایش میخواد که همو 5 6 خط اوله)
با همون Sql Management وصل شو به SQL سایت و کد رو اجرا کن
ویژوال استودیو رو باز کن و یک کانکشن به بانک سایتت درست کن و همونطوری که با بانک لوکال کار میکنی باهاش رفتار کن (جداول رو بنداز تو Designer Linq)
برنامت کلاً آنلاین شد
چند تا نکته ریز داره تو کار خودت متوجه میشی اگر نه همینجا بیشتر توضیح میدم
تست کن اگر دوست داشتی شروع کن
فقط قبلش اینو بگم که برنامت شدیداً وابسته به سرعت اینترنت میشه اما عملیه من همین الان دارم برناممو بطور زمانی کرایه میدم
(بیشتر مشتری هام شرکت های پیمانکاری هستن و نمیخوان پول برنامه کاملو بدن دوست دارن در بازه های زمانی که میخوان با برنامه کارکنن و میخوان آنلاین هم باشه) رکورد هاشونم بعضی وقتها بالای ده هزارتا میشه که فقط کوئری فیلتر شدش 3 مگه

محدودیتش اینه که با هر خط اینترنتی و طبیعتاً از هر جایی نمیتونن استفاده کنن(به خاطر سرعت)

خیلی خیلی ممنون واسه راهنمایی تون

راستش من برنامه رو با sql Server Express که روی خود سی شارپ بود نوشتم
خود برنامه رو با دستورات لینک نوشتم
بین جداول پایگاه هم ارتباط هست
ولی رسمش نکردم و توی برنامه رابطه ها رو join کردن درست کردم

میشه بیشتر تو این موضوع ""که چجوری پایگاهم رو ببرم روی هاست و باهاش ارتباط داده ای برقرار کنم "" بیشتر توضیح بدین؟
یا اگر فایل اموزشی دارین لطف کنین و بذاریین
خیلی لازمه این کار
خدا خیرت بده :لبخندساده:

NasimBamdad
دوشنبه 17 فروردین 1394, 19:27 عصر
از MySQL استفاده نکنید ، چرا که Syntax ها در SQL Server و MySQL متفاوت هست و باعث Conflict میشه

از یک هاست ویندوزی استفاده کنید و دقت کنید که ورژن های SQL Server مورد استفاده شما و اون هاست ویندوزی مثل هم باشه . مثلا 2012 باشه یا 2014 یا 2008 . چرا که موقع انتقال دیتابیس به ویندوز و به سرور ویندوزی مشکل تداخل ورژن پیش نیاد

شما هاست ویندوز بخر واز یک Backup ازدتیابیست بگیر و روی هاست ویندوزی Restore کن .

کانکشن String ات هم همون که داری استفاده می کنید میشه ، فقط بجاش آدرس اون سرور ( IP ) بده .

شما دیتابیس تحت شبکه داشتی تا حالا ؟

am_al_59
دوشنبه 17 فروردین 1394, 20:51 عصر
با SQL Management 2012 این طوری پیش برو
روی دیتابیست راست کلیک کن
برو روی گزینه Task
Generate Scripts... رو انتخاب کن
بقیشم ویزارد هست و واضحه
وقتی فایل کد تولید دیتابیست درست شد خط مربوط به نسخه و آدرس فایل رو پاک کن
من خودم همیشه هاستی میگیرم که SQL 2012 داشته باشه
توی همون Generate کردن هم میتونی نوع نسخه ای که میخوای کد براش تولید بشه رو مشخص کنی البته برای من که تا الان فرقی نکرده و همیشه کد مربوط به نوع نسخه رو بر میداشتم تا مطابق با Server سایت عمل بشه

saeedalipour20
دوشنبه 17 فروردین 1394, 22:34 عصر
از MySQL استفاده نکنید ، چرا که Syntax ها در SQL Server و MySQL متفاوت هست و باعث Conflict میشه

از یک هاست ویندوزی استفاده کنید و دقت کنید که ورژن های SQL Server مورد استفاده شما و اون هاست ویندوزی مثل هم باشه . مثلا 2012 باشه یا 2014 یا 2008 . چرا که موقع انتقال دیتابیس به ویندوز و به سرور ویندوزی مشکل تداخل ورژن پیش نیاد

شما هاست ویندوز بخر واز یک Backup ازدتیابیست بگیر و روی هاست ویندوزی Restore کن .

کانکشن String ات هم همون که داری استفاده می کنید میشه ، فقط بجاش آدرس اون سرور ( IP ) بده .

شما دیتابیس تحت شبکه داشتی تا حالا ؟

am_al_59 (http://barnamenevis.org/member.php?28554-am_al_59) خیلی ممنون بابت کمکهاتون

NasimBamdad (http://barnamenevis.org/member.php?211253-NasimBamdad) راستش رو بخای نه تا حالا دیتا بیس تحت شبکه نداشتم

در مورد کانکشن String آخه اصلا تو برنامه من از linq استفاده کردم و کانکشن String استرینگ ندارم
باید این قسمتش رو چی کار کنم
ممنون بابت وقتی که میزارین :)

am_al_59
دوشنبه 17 فروردین 1394, 23:28 عصر
وقتی شما از Linq استفاده میکنی یک فایل کانفیگ تو پروژت ایجاد میشه که ConnectionString توسط Designer خود Linq در اون قرار میگیره
منظور ایشون هم همین بود
اسم فایل کانفیگ شما اگر پروژه از نوع وب باشه web.config و اگر از نوع application باشه app.config هست
در هردو تگی به نام connectionStrings هست که داخلش رشته اتصال شما با تگ add اضافه شده
در حالت لوکال نام DataSource شما اسم کامپیوتر به همراه نام Instace اس کیو ال لوکالت هست
مثل این:

<connectionStrings>
<add name="connectionName" connectionString="Data Source=YourPcNameOrDotOnly/InstanceName;Initial Catalog=DatabaseName;Persist Security Info=True;/>
</connectionStrings>

ایشون منظورشون اینه که YourPcNameOrDotOnly/InstanceName با ای پی عوض کنید و کاملاً هم صحیحه

برای سرور آتلاین صفات دیگری هم به تگ add اضافه میشه مثل provider و user و پسورد
نیازی به اعمال تغییرات دستی نداری فقط فایل لینکو درست کن و جداول رو از بانک آنلاینت بنداز توش همه کارها خودش انجام میشه

saeedalipour20
دوشنبه 17 فروردین 1394, 23:46 عصر
وقتی شما از Linq استفاده میکنی یک فایل کانفیگ تو پروژت ایجاد میشه که ConnectionString توسط Designer خود Linq در اون قرار میگیره
منظور ایشون هم همین بود
اسم فایل کانفیگ شما اگر پروژه از نوع وب باشه web.config و اگر از نوع application باشه app.config هست
در هردو تگی به نام connectionStrings هست که داخلش رشته اتصال شما با تگ add اضافه شده
در حالت لوکال نام DataSource شما اسم کامپیوتر به همراه نام Instace اس کیو ال لوکالت هست
مثل این:

<connectionStrings>
<add name="connectionName" connectionString="Data Source=YourPcNameOrDotOnly/InstanceName;Initial Catalog=DatabaseName;Persist Security Info=True;/>
</connectionStrings>

ایشون منظورشون اینه که YourPcNameOrDotOnly/InstanceName با ای پی عوض کنید و کاملاً هم صحیحه

نیازی به اعمال تغییرات دستی نداری فقط فایل لینکو درست کن و جداول رو از بانک آنلاینت بنداز توش همه کارها خودش انجام میشه

دستتون درد نکنه
واقعا ممنون

Yanehsar
یک شنبه 03 آبان 1394, 22:33 عصر
منظور ایشون هم همین بود
مثل این:

<connectionStrings>
</connectionStrings>

سلام
مشکلی که بنده هم به تحت شبکه کردن برنامه خودم دارم و مورد نیاز شدید مشتریم هستش
بنده هم از لینک استفاده کردم وقتی در properties برنامه نگاه میکنم متوجه شدم که نوع یا Scope آن از نوع application هستش یعنی توسط کاربر قابل دستکاری نیست؟؟؟؟؟؟ آیا این درسته ؟؟؟؟؟تصویر فوق .
136259

میشه راهنمائیم کنید جه چطوری میشه از داخل برنامه فرمی طراحی کردهش که به راحتی در هنگام نصب و یا بعد از نصب تصمیم گیری بشه به صورت local اجرا بشه تا تحت شبکه ؟؟؟؟
(متغییر های اضافی که داخل عکس می بینید برای این منظور طراحی شده هستند ).