PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در مورد ایجاد ساختاری برای ایجاد یک آرایه خاص از یک رشته

ali.monje
دوشنبه 17 فروردین 1394, 13:12 عصر
سلام خدمت همه دوستان عزیز
بی مقدمه!
من رشته هایی به شکل زیر داردم (بین کاراکترهای رشته هیچ فاصله ای وجود نداره، اینو گفتم چون دیدم تو مرورگر بین کاراکترهای رشته فاصله گذاشته):

$str = "(,1,(,2,(,3,),),),(,9,),(,5,(,6,),(,7,(,8,),),),(, 10,),(,4,),";

یا

$str = "(1(2(3)))(9)(5(6)(7(8)))(10)(4)";

رشته بالا رو مثل بلوک هایی در نظر بگیرین که باید زیر مجموعه هم باشن:
یعنی آرایه ای که باید از رشته بالا در بیاد به شکل زیر باید باشه( البته ترتیب خانه های آرایه رو عوض کردم بهتر متوجه بشین) :

array(
[1] => 'null',
[2] => 1,
[3] => 2,

[9] => 'null',

[5] => 'null',
[6] => 5,
[7] => 5,
[8] => 7,

[10] => 'null',

[4] => 'null'
}

من خودم خیلی روش کار کدم که بتونم به ساختاری برسم که بتونه هر نوع رشته ای شبیه رشته بالا رو به آرایه ای با ساختار بالا تبدیل کنه ، به راه حل نرسیدم، از دوستان کسی نظری داشت خوشحال میشم بیان کنه :لبخند:
شدید منتظر حضورت دوستان هستم :قلب:

reza_alie
دوشنبه 17 فروردین 1394, 13:50 عصر
سلام
اگه امکان داره ی کمی بیشتر توضیح بده و هدف رو بگو شاید بتونم کمکت کنم

ali.monje
دوشنبه 17 فروردین 1394, 14:00 عصر
سلام
اگه امکان داره ی کمی بیشتر توضیح بده و هدف رو بگو شاید بتونم کمکت کنم

سلام
در ابتدای کار یک لیست ( لیست مربوط به دسته بندی سایت) داریم، که کاربر میتونه محل اونهارو جابجا کنه و زیر مجموعه هم قرار بده، بعد از اینکه کاربر تغییرات خودشو اعمال کرد توسط جیکوئری من حداکثر تونستم این رشته رو بسازم.
نیازه تغییراتی که کاربر داده توی دیتابیس ذخیره بشه برای این کار راحت ترین روش همون آرایه ای است که بالا گذاشتم، یعنی اگه بشه اون آرایه رو از رشته ساخت حله.
بخوام مثال بزنم، بخش دسته بندی ها در سیستم مدریت وردپرس که میشه با درگ و دراپ جاهاشونو عوض کرد یا والد اونها رو تغییر داد.

ali.monje
دوشنبه 17 فروردین 1394, 23:13 عصر
دوستان نظری ندارین؟