PDA

View Full Version : گرفتن خروجی از msProject

aryajonbesh
پنج شنبه 15 تیر 1385, 13:00 عصر
با سلام خدمت دوستانم در این سایت . من یک سوال داشتم و خواستم آنرا در این بخش مطرح کنم که مربوط به کار با بانک اطلاعاتی SQL میباشد و آن هم این مبحث میباشد که آیا میتوان برای SQLبرنامه ای نوشت (حال با هر زبان) که بتواند خروجی برنامه عملیاتی msProjectرا واقعه به واقعه در بانک اطلاعاتی SQLذهخیره کند . در کل آیا میتوان بین این دو ارتباط ایجاد نمود.
با تشکر از تمامی دوستان مجموعه سایت آموزشی و همیاری 'برنامه نویس'.

AminSobati
جمعه 16 تیر 1385, 11:41 صبح
دوست عزیزم،
اگر MS Project مثل Word, Outlook و بسیاری نرم افزارهای دیگه یک Object Model داشته باشه، این کار امکان پذیره. مثلا شما به کمک COM Objectهای برنامه Outlook میتونین یک نامه جدید بسازید و صفحه اون رو در اختیار کاربر قرار بدین. بسیاری از Eventها در اختیار شماست. مثلا وقتی کاربر کلید Send رو کلیک میکنه، شما میتونین در Eventش کد بنویسید که کار خاصی انجام بشه (مثلا به قول شما در SQL Server ثبت بشه). اگر MS Project هم COM Object در اختیار شما قرار میده، پس امکان پذیره، اما باید براش کد نویسی انجام بدین

aryajonbesh
شنبه 17 تیر 1385, 13:00 عصر
دوست عزیزم،
اگر MS Project مثل Word, Outlook و بسیاری نرم افزارهای دیگه یک Object Model داشته باشه، این کار امکان پذیره. مثلا شما به کمک COM Objectهای برنامه Outlook میتونین یک نامه جدید بسازید و صفحه اون رو در اختیار کاربر قرار بدین. بسیاری از Eventها در اختیار شماست. مثلا وقتی کاربر کلید Send رو کلیک میکنه، شما میتونین در Eventش کد بنویسید که کار خاصی انجام بشه (مثلا به قول شما در SQL Server ثبت بشه). اگر MS Project هم COM Object در اختیار شما قرار میده، پس امکان پذیره، اما باید براش کد نویسی انجام بدین
سلام دوست من
با تشکر از راهنمائی مفید مدیریت این بخش Mr AminSobati
من میخواستم اگر امکان آن هست که مختصری توضیح در این بخش در راستای سوال بنده قرار بدهید جواب خودم رو کامل تر می دیدم
با تشکر از دوست عزیزم

aryajonbesh
یک شنبه 18 تیر 1385, 14:16 عصر
سلام مجدد دوست من AminSobati
امیدوارم که از پیامهای بنده رنجیده خاطر نشوی
اما از قدیم گفته اند که جوینده یابنده است
دوست من همانطوریکه در پست قبلی ذکر کردم میخواستم توضیح یا کد مختصری در رابطه با مطلب ارائه شده بالا که از جانب خودتون بود بدید و مطلب خودتون رو یک مقداری کاملتر کنید.
با تشکر دوست خوبم

AminSobati
یک شنبه 18 تیر 1385, 23:22 عصر
توضیح من چند مطلب داره که شما باید برای رسیدن به هدفتون با اونها آشنایی کامل داشته باشید و چیزی نیست که در چند سطر بشه واضحش کرد:
- مبحث COM
- آشنایی با MS Project Object Model (در صورتی که وجود داشته باشه)

با توجه به اینکه با MS Project برنامه نویسی نکردم، کدی هم در اختیار ندارم متاسفانه.

majid_afra222
دوشنبه 19 تیر 1385, 06:39 صبح
سلام
یه کمی قدیمیه ولی شاید بدردتد بخوره :
http://www.kidasa.com/information/programmers/vb/vbexample2.html