PDA

View Full Version : حذف ادرس سایت از history اینترنت براوزر

alirezador
پنج شنبه 15 تیر 1385, 13:30 عصر
سلام دوستان .
من یک سایتی دارم که نمی خوام بعد این که کاربر رفت اونجا ادرس اون تو history ذخیره بشه برای جلوگیری از این کار باید چی کار بکنم
در ضمن به حد کافی جستجو کردم
ممنون می شم اگه کمکم بکنید

msnasiri
پنج شنبه 15 تیر 1385, 16:40 عصر
خب باسه چی داخل history پاک بشه.
این طوری که من فهمیدم فکر کنم، شما برای تنظیمات به یه صفحه می رید که هر کسی اگه اون آدرس رو داشته باشه می تونه به اون قسمت بره.
اگه اینجوره باید بگم شما باید روشتون رو عوض کنید تا دنبال این روش هستید.!!!!

alirezador
جمعه 16 تیر 1385, 10:27 صبح
سلام دوست من
آقای msnasiri من روی یک پروژه ای کار می کنم که فقط تجزیه و تحلیل اون 2 سال زمان برده پس هیچ وقت عوض کردن روش کار عاقلانه ای نیست
ولی وقتی که میشه با استفاده از دستور header جلوی cache شدن فایلها را گرفت باید این مسئله امکان داشته باشه که نذاری آدرس صفحه در history کاربر ذخیره بشه من فکر میکنم این کار با دستور header امکان داره ولی چطوری ؟

msnasiri
جمعه 16 تیر 1385, 11:01 صبح
بنظرم با جاوا اسکریپت باید بشه این کارو کرد.

و اما من هنوز نفهمیدم چرا باید آدرس پاک بشه؟

alirezador
جمعه 16 تیر 1385, 12:55 عصر
امنیت بعضی از صفحاتی که اجرا میشن برامون محم هست و نمی خوایم آدرس بعضی از صفحاتمون لو بره

msnasiri
جمعه 16 تیر 1385, 16:28 عصر
خب آدرسش لو بره.
چی مشه؟
اگه می خواین بگین که اگه کسی این آدرسا رو بدونه می تونه به بعضی جاها دسترسی پیدا کنه پس شما باید از روشی دیگه استفاده کنید.
با سشن ها و کوکی های این مشکل حل می شه.

spsgorgan
جمعه 16 تیر 1385, 21:02 عصر
علیرضا جان من هم اهمیت اینکه در سوابق کاربر ثبت نشه رو نمیفهمم ؟ اما اگر کاربر یکم تیز باشه خوب ادرس رو دستی ذخیره میکنه ! پس فکر کنم اگر مایلید آدرس لو نره از کارهایی که مثلا یاهو انجام میده بهره ببرید .

msnasiri
جمعه 16 تیر 1385, 22:53 عصر
منظورتون چه کاری هست که یاهو انجام می ده؟
آخه من تا حالا حواسم نبوده.
یا اگه می شه بگین داخل چه آدرسی و چه قسمتی این کارو انجام می ده؟

spsgorgan
جمعه 16 تیر 1385, 23:09 عصر
آقای نصیری عزیز
شما اگر در آدرس بار خودتون در یاهو دقت کنید هیچگاه ادرس یکسانی مشاهده نمیکنید . این عمل تا به اونجا پیشرفته هست که شما نمیتونید زبان سایت رو در هر مرحله تشخیص بدید .

msnasiri
شنبه 17 تیر 1385, 07:18 صبح
من خیلی با یاهو کار نکردم. اگه می شه مثلاً آدرس اون جایی رو که می گید بنویسید یا اینکه بگید چه قسمتی هست.؟

houtanal
شنبه 17 تیر 1385, 11:45 صبح
امنیت بعضی از صفحاتی که اجرا میشن برامون محم هست و نمی خوایم آدرس بعضی از صفحاتمون لو بره
سیستمی که امنیتش با لو رفتن URL به خطر بیفته بهتر طراحی نشه.

alirezador
شنبه 17 تیر 1385, 14:44 عصر
خیلی جالب بود فکر کونم حق با شما باشه نباید به آدرس وابسته باشه
خیلی ممنون از زحمتی که کشیدین

spsgorgan
شنبه 17 تیر 1385, 20:54 عصر
آقای نصیری توی همون میل برید . در هر بار مراجعه آدرس بار رو مشاهده کنید