PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد تغییر عکس ایمیح ویویه انتخابی توی لیست ویو سفارشی

iman0111
سه شنبه 18 فروردین 1394, 20:18 عصر
به نام خداوند خورشید و ماه
سلام من یه مشکلی برام پیش اومده بود واونم این که تو برنامم یه لیست ویو سفارشی بود و توی اون لیست ویو یه ایمیج ویو هست که یه تصویر مشخص داره الان من میخوام موقعی که اون تصویر رو کاربر روش کلیک میکنه تصویر ایمیج ویو تغییر کنه به یه عکس دیگه اما مشکلم اینجاس که وقتی رو اون عکسی که میخوام تغییر کنه کلیک میکنم عکس یه ایتم دیگه تغییر میکنه به نظر شما من باید چکار کنم

gjmkdyttyhujk
سه شنبه 18 فروردین 1394, 20:59 عصر
به نام خداوند خورشید و ماه
دوستان سلام امیدوارم که همتون سرحال رو فرم و مثل شنگول و منگول باشین من یه مشکلی برام پیش اومده واونم اینه که تو برنامم یه لیست ویو سفارشی هست و توی اون لیست ویو یه ایمیج ویو هست که یه تصویر مشخص داره الان من میخوام موقعی که اون تصویر رو کاربر روش کلیک میکنه تصویر ایمیج ویو تغییر کنه به یه عکس دیگه اما مشکلم اینجاس که وقتی رو اون عکسی که میخوام تغییر کنه کلیک میکنم عکس یه ایتم دیگه تغییر میکنه به نظر شما من باید چکار کنم

id ایمیج ویو رو چک کنید ببینید اشتباهی ندادید.

iman0111
سه شنبه 18 فروردین 1394, 21:09 عصر
id ایمیج ویو رو چک کنید ببینید اشتباهی ندادید.

نه کلا یه ایمیج ویو بیشتر نیست و کلان هم همه ی ایتم های لیست ویوم از همین یه ایمیج ویو عکس گوشه سمت راست شون رو میگیرن اما من میخوام تو کد نویسی یه کاری کنم که هر وقت تو لیست ویو بر روی یکی از اون عکس ها کلیک کرد مثلا بر روی ایمیج ویو ایتم 4 عکس اون ایتم تغییر کنه اما طبق کد نویسی هایی که من انجم دادم عکس تغیر میکنه اما عکس اون ایتمی که بر روش کلیک شده نه عکس یه ایتم دیگه تغیر میکنه امیدوارم توضیحاتم روشن باشه و ممنونم ازت که کمکم میکنی

gjmkdyttyhujk
سه شنبه 18 فروردین 1394, 21:32 عصر
نه کلا یه ایمیج ویو بیشتر نیست و کلان هم همه ی ایتم های لیست ویوم از همین یه ایمیج ویو عکس گوشه سمت راست شون رو میگیرن اما من میخوام تو کد نویسی یه کاری کنم که هر وقت تو لیست ویو بر روی یکی از اون عکس ها کلیک کرد مثلا بر روی ایمیج ویو ایتم 4 عکس اون ایتم تغییر کنه اما طبق کد نویسی هایی که من انجم دادم عکس تغیر میکنه اما عکس اون ایتمی که بر روش کلیک شده نه عکس یه ایتم دیگه تغیر میکنه امیدوارم توضیحاتم روشن باشه و ممنونم ازت که کمکم میکنی

خواهش میکنم. من از گفته هات چیز زیادی متوجه نشدم. اگه تصویری از لایوت ات بزاری و اونجا توضیح بدی بهتر میشه متوجه منظورت شد و اینکه دقیقا چی میخوای.

iman0111
سه شنبه 18 فروردین 1394, 21:50 عصر
الله هم صل علی محمد و آل محمد

atpf67
سه شنبه 18 فروردین 1394, 22:17 عصر

سلام بزرگوار
توی آداپترتون تو متد getView به صورت زیر عمل کنید.

convertView.findViewById(R.id.yourImageViewId).set OnClickListener(new OnClickListener() {

@Override
public void onClick(View v) {
((ImageView)v).setImageResource(resId);

}
});

iman0111
سه شنبه 18 فروردین 1394, 22:38 عصر
سلام بزرگوار
توی آداپترتون تو متد getView به صورت زیر عمل کنید.

convertView.findViewById(R.id.yourImageViewId).set OnClickListener(new OnClickListener() {

@Override
public void onClick(View v) {
((ImageView)v).setImageResource(resId);

}
});

سلام عزیز خیلی ممنون بابت راهنماییتون من کاری که گفتین کردم اما برنامه فورس کلوز داد میشه یه خورده در مورد کد توضیح بدین و این که تو خط اول کد ای دی main_hehp مربوط به چیه ایا همون ویوی ایمیج ویو هست یا چیز دیگه ایه بازم ممنون

atpf67
سه شنبه 18 فروردین 1394, 22:46 عصر
سلام عزیز خیلی ممنون بابت راهنماییتون من کاری که گفتین کردم اما برنامه فورس کلوز داد میشه یه خورده در مورد کد توضیح بدین و این که تو خط اول کد ای دی main_hehp مربوط به چیه ایا همون ویوی ایمیج ویو هست یا چیز دیگه ایه بازم ممنون

ببخشید اون اشتباهی اومده بود تو کد D: اونجا رو باید آیدی ImageView تون بذارید.

موفق و سربلند باشید.

iman0111
سه شنبه 18 فروردین 1394, 23:08 عصر
ببخشید اون اشتباهی اومده بود تو کد D: اونجا رو باید آیدی ImageView تون بذارید.

موفق و سربلند باشید.
الله هم صل علی محمد و آل محمد

mohsen..f
سه شنبه 18 فروردین 1394, 23:14 عصر
سلام. فقط واسه اطمینان تو خط اول به جای yourImageViewId ای دی عکس خودتونو ست میکنید؟

iman0111
سه شنبه 18 فروردین 1394, 23:24 عصر
سلام. فقط واسه اطمینان تو خط اول به جای yourImageViewId ای دی عکس خودتونو ست میکنید؟

علیک سلام نه اونجا ایدی ایمیج ویو رو میذاشتم اما خطا میداد

atpf67
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 01:58 صبح
نه اونجا ایدی ایمیج ویو رو میذارم اما خطا میده

بزرگوار کدتون رو بذارید تا بررسی بشه!

iman0111
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 08:12 صبح
بزرگوار کدتون رو بذارید تا بررسی بشه!

اینم کده اداپتر :

130128

atpf67
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 10:40 صبح
دوست خوبم اینم کده اداپتر :

130128

دوست خوبم بهتره به جای اون View که با نام row ساختین از همون convertView استفاده کنید یعنی بجای اینکه یه ویو جدید رو inflate کنید convertView رو inflate کنید به صورت زیر:

convertView= inflater.inflate....

و بعد در آخر هم: return convertView;

در غیر اینصورت توی کدی که خدمتتون دادم باید به جای find کردن از convertView، از همون row عمل find رو انجام بدید به این صورت:

row.findViewById(R.id.yourImageViewId)...

iman0111
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 11:22 صبح
دوست خوبم بهتره به جای اون View که با نام row ساختین از همون convertView استفاده کنید یعنی بجای اینکه یه ویو جدید رو inflate کنید convertView رو inflate کنید به صورت زیر:

convertView= inflater.inflate....

و بعد در آخر هم: return convertView;

در غیر اینصورت توی کدی که خدمتتون دادم باید به جای fiind کردن از convertView، از همون row عمل find رو انجام بدید به این صورت:

row.findViewById(R.id.yourImageViewId)...

ککا یه دنیا ممنونتوم خودم دیشب با یه ارایه نوشتمش به این صورت که وقتی بر روی عکس کلیک میشد پوزیشن رو میگرفت و بعد بر اساس پوزیشن مقدار ارایه رو تغییر میداد و بعد لیست و رفرش میکرد اما خیلی دنگو فنگ داشت مث این بود که بخای با کف دست گردو بشکنی اما با کمکت کارم خیلی راحت تر شد بازم یه دنیا ممنون:لبخندساده::لبخندساده: