PDA

View Full Version : اتصال textbox با trackbar

hassan181
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 10:53 صبح
سلام
در برنامه کاربر با textbox (که به صورت دینامیک ساخته میشه) فقط از طریق trackbar می تونه مقدار دهی کنه.
من می خوام کنترل پس از انتخاب textbox به trackbar منتقل بشه و کاربر با فلش های چپ و راست ترک بار را جابجا کنه. ممنون میشم کمک کنید.
از trackbar.focus() و trackbar.select() هم استفاده کردم جواب نداد.

mahdi87_gh
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 15:19 عصر
دوست عزیز شما گزینه readonly تکست باکس رو true قرار بده و گزینه tabStop رو هم False کن
به این ترتیب در فرم با زدن دکمه tab کنترل فوکوس بطور اتوماتیک از تکست باکس رد شده و به trackbar منتقل میشه

hassan181
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 16:02 عصر
دوست عزیز شما گزینه readonly تکست باکس رو true قرار بده و گزینه tabStop رو هم False کن
به این ترتیب در فرم با زدن دکمه tab کنترل فوکوس بطور اتوماتیک از تکست باکس رد شده و به trackbar منتقل میشه
دوست عزیز این کار رو کردم اما چون track bar توی پنل دیگه ای هست حتی با عوض کردن tabindex هم به trackbar منتقل نمیشه.!!
ضمنا حتما باید کلید تب رو بزنیم تا به trackbar منتقل بشه.(دوست دارم بدون نیاز به تب به trackbar منتقل بشه)
ممنون میشم کمک کنید...

mahdi87_gh
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 16:11 عصر
private void textBox1_Enter(object sender, EventArgs e) {
trackBar1.Focus();
}

دوست عزیز این کد هم در موقع کلیک کردن و هم در موقع دریافت فوکوس از کنترل قبلی به تکست باکس، کنترل رو به تراک بار منتقل میکنه. همین الان تست شد.

hassan181
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 16:47 عصر
private void textBox1_Enter(object sender, EventArgs e) {
trackBar1.Focus();
}

دوست عزیز این کد هم در موقع کلیک کردن و هم در موقع دریافت فوکوس از کنترل قبلی به تکست باکس، کنترل رو به تراک بار منتقل میکنه. همین الان تست شد.
ممنونم
برای textbox های دینامیک چجوری میشه پیاده کرد؟

mahdi87_gh
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 17:12 عصر
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
TextBox txt = new TextBox();
txt.Location = new Point(50, 50);
txt.Enter += txt_Enter;
this.Controls.Add(txt);
}

void txt_Enter(object sender, EventArgs e)
{
trackBar1.Focus();
}