PDA

View Full Version : سوال در مورد "بازار" و "کافه بازار"

اندرویدی
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 17:02 عصر
سلام راستش نمیدونم این سوال رو باید اینجا می پرسیدم یا نه . ولی گفتم شاید دوستان جوابش رو بدونن. من این سوال رو تو stakoverflow کردم. ولی بابا این ها خیلی خیلی سخت گیرند. ادم هرچی سوال می کنه یک ایرادی می گیره میگه لطف کنید نحوه پرسیدن سوال رو بخونید. مودبانه هم سوال می کنم ها. ولی علاوه بر اینکه جواب نمی دهند چند تا منفی هم نثار بنده می کنند. من خیلی تعریف این سایت رو. شنیدم و البته خودم از سرچ هایی که می کنم متوجه می شوم که سایت پرباریه. اما از شانس من هر چی می پرسم میگن لطفا طرز پرسیدن صحیح سوال رو در این لینک بخونید.!!!! حالا بگذریم.
ببینید. گوگل پلی و یا بازار و یا کندو و یا مشابه این ها یک برنامه مخصوص خودشون رو دارند که با جاوا نوشته شده و با اون برنامه میشه وارد بازار و یا کندو و یا ... شد و برنامه دانلود کرد و یا خرید. اما موضوع اینجاست که خود بازار با پایتون نوشته شده. برای من جالبه که برنامه ای مثل بازار که با جاوا نوشته شده چه طوری به کافه بازاری که با پایتون نوشته شده وصل میشه؟ منظورم جزییات فنی اون نیست. بلکه ایا این واقعا شدنیه. ایا امکان داره که بازار یک نسخه حاوایی از سایت کافه بازار رو داشته باشه که کاربرها با برنامه بازار می توانند وارد سایت کافه بازار بشوند و برنامه ها رو لود کنند و دانلود کنند.؟؟؟ چیزی که سواله اینه که بازار با جاوا نوشته شده و این بازار قرار وصل بشه به کافه بازاری که با پایتون نوشته میشه؟ ایا همچین جیزی شدنیه؟ لطفا اگه دوستان اطلاعاتی دارند دریغ نکنند و مثل stackoverflow منفی ندهند!!! ممنون.

Nevercom
چهارشنبه 19 فروردین 1394, 17:17 عصر
بله، شدنی هست و نیازی نیست زبان های برنامه نویسی یکی باشه.
اصولاً استانداردها برای این گسترش داده میشن که صرفنظر از اینکه سیستم ها از چه زبان و سیستم عاملی استفاده می کنن، بتونن با هم ارتباط برقرار کنن.

برنامه درخواست رو به سایت میفرسته و مثلاً این درخواست از استاندارد HTTP پیروی می کنه. سایت کافه بازار هم با همین استاندارد کار می کنه و میتونه درخواست رو دریافت کنه و پردازش کنه.
در نهایت پاسخی میفرسته که برای برنامه قابل فهمه.

البته جریان خیلی ساده تر از این هاست، شما درخواستت رو میفرستی و نگران استاندارد ها و پروتوکل ها نیاز نیست باشی، تو سایت هم درواقع سیستمی رو آماده می کنی که برنامه بتونه درخواست ها رو براش ارسال کنه.