PDA

View Full Version : زبان برنامه نویسی برای یادگیری در کنار php

n0o0b_sina
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 03:16 صبح
سلام
دوستان به نظره شما کنار php چه زبانی مناسبه تا هر از چند گاهی وقتای بیکاری بهش سر بزنیم و البته مثله php به وب محدود نباشیم!
من مدتی به خاطره پروژه های اندرویدی که بهم میخورد رفتم سراغه جاوا، در سطحه نوشتن چند تا برنامه اندروید جاوا بلدم ولی نه تنها ازش خوشم نیومد بلکه وقتی با جاوا کد مینویسم لذت که نمیبرم هیچ عذاب هم میکشم یه درخواست POST میفرستی نتیجه رو باید 10 بار تبدیل کنی تا بشه string این چه وضعیه :| یعنی فدای php خودمون تو جاوا یه آرایه/object هم نمیشه مثله آدم درست کرد!!! یا اگرم بشه نمیشه key کاستوم بهش داد باید از یه کلاس!!!! واسه ساخت یه آرایه!!! استفاده کرد باره اول که داشتم یاد میگرفتم کم مونده بود کلمو بکوبم به دیوار :| :| :|
زبانی که پیشنهاد میدید:
1- قابلیت نوشتن برنامه اندروید رو حتما داشته باشه
2- به وب محدود نباشه یک زبانه چند منظوره به حساب بیاد
3- جاوا نباشه به دلیل بالا، جاوااسکریپت هم نباشه چون درسته منعطفه ولی اصلا به درد نمیخوره :دی (به جاوااسکریپت دوستان برنخوره چون خودمم جوااسکریپت رو خیلی دوست دارم ولی چیزیه که هست همین cordova باهاش یه برنامه بنویسید 10 دقیقه طول میکشه listener کلیک عمل کنه :|)
4- مثله php خودمون کاربردی باشه و مثله python بعده یادگیری نمونه دستمون :دی
5- مثله php یه منبع درسته حسابی داشته باشه، من که برای جاوا پیدا نکردم فقط توی stackoverflow میخوابیدم :)
---
دوستان ممنون میشم تجربیاتتونو با بنده ی حقیر به اشتراک بزارید.

ravand
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 09:00 صبح
من چند سال پیش رفتم سراغ جاوا. 5 ماه روش کار کردم. ولی برام سخت بود چون فکر میکردم سخته! بعد رفتم کلی زبان رو امتحان کردم. آخرش به این نتیجه رسیدم که جاوا با وجود این همه مزیتی که داره بهترین زبان برنامه نویسیه. آقای شهرکی (مدیر بخش php ) اون موقع بهم گفت اشتباه میکنی ولش میکنی من گوش ندادم الان دارم ضررش رو می بینم. و الان مجبور شدم دوباره بیام سراغش. منم الان بهت میگم برو سراغ جاوا.
باور کن کدنویسیش سخت نیست. داری سخت میگیری. زبانی مثل پایتون که میبینی کدنویسیش از جاوا ساده تره قابلیت هاش به پای جاوا نمیرسه.
این مزیت های جاوا رو در نظر بگیر: اینکه شما برنامه ای می نویسی و روی همه ی سیستم عامل ها کار میکنه . بعد میری برای مبایل می نویسی بعد اگه سیستم عاملش اندروید بود تبدیلش میکنی به اندروید. بعد تحت وب هم داره.
به این سایت های ایرانی توجه نکن. برو توی سایت های خارجی اموزش های زیادی داره. مثلا سایت : http://www.roseindia.net/
و http://www.java2s.com/ یه سایت دیگه ام بود الان ادرسش رو یادم نیست.
موفق باشی.

under22
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 09:12 صبح
منم با دوست عزیزم راوند موافقم با این مشخصاتی که گفتید جاوا بهترین گزینه برای شماست . تو هر زبانی اولش سخته ولی خب بازار کار جاوا فوق العادس و پروژه های اکثرا قیمت خیلی بالایی دارن

freeman99
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 09:16 صبح
منم میخواستم همینو بگم.
جاوا جایگزین بهینه ای نداره!
ضمنا منم همین چند وقت پیش روی برنامه نویسی اندروید کار کردم و تا جاییکه دیدم اونقدرها هم سخت نبود این جاوا! البته درسته کدش از PHP بیشتر میشه و سختگیرتر و verbose هستش به نسبت، ولی بازم قابل درکه و هنوزم تاحد زیادی راه دسته. البته شاید برای برنامه نویسی اندروید اینطور باشه چون در اندروید برنامه نویسی جاوا طبیعتا خیلی محدودتره و کتابخانه و فریمورک خاص خودش رو داره. منکه اصلا برنامه نویسی جاوا نخونده بودم و دنبالش نرفتم ولی توی اندروید هرچی از جاوا دیدم همش برام قابل درک بود و هیچ نیازی به یادگیری خاصی ندیدم. البته شاید یک علتش این بود که قبلا چند زبان رو یاد گرفتم. آدم چند زبان رو که قبلا یاد گرفته باشه بعدا یادگیری و درک زبانهای جدید براش خیلی راحتتر و سریعتر میشه شاید گاهی حتی میتونی یک راست بپری توی یک زبان جدید!

j_naroogha@yahoo.com
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 09:29 صبح
خب تنها زبانی که هم وب و هم ویندوز و هم موبایل جاوا هستش....
بهتره برین سراغش اگه میخاین فقط یه زبانو یاد بگیرین
من خودم سی شارپ واسه ویندوز و پی اچ پی واسه وب و بیسیک (:لبخند:) واسه موبایل کار میکنم
خیلی اینجوری سخته.... بعضی وقتا میبینی کد میزنم بعدش دیباگ که میکنم میبینم توی پی اچ پی از توابع دات نت استفاده کردم :لبخند: اصن یه وضی
کلانم قصد مهاجرت به جاوا رو دارم یه روزی:خجالت:

n0o0b_sina
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 11:37 صبح
من جاوا بلدم در حده چند تا اپ اندروید کد زدم باهاش، و به قوله دوستمون جناب freeman99 (http://barnamenevis.org/member.php?229578-freeman99)، برام از همون اول هم قابل درک بود، ولی به نظرم خیلی چیزای اضافه داره که نباید داشته باشه باید یکمی ساده تر میگرفتن :دی مثلا 2 تاشو بالا ذکر کردم. واسه همون گفتم ببینم شاید جایگزینه دیگ ای براش هست که مثله php باحال باشه. ولی انصافا php در مقایسه با سایر زبان ها به نظره من کدهاش خیلی خوشگل تر و کمتر و تمیز تر میشه! حیف دیگ حیف :دی

n0o0b_sina
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 11:39 صبح
من چند سال پیش رفتم سراغ جاوا. 5 ماه روش کار کردم. ولی برام سخت بود چون فکر میکردم سخته! بعد رفتم کلی زبان رو امتحان کردم. آخرش به این نتیجه رسیدم که جاوا با وجود این همه مزیتی که داره بهترین زبان برنامه نویسیه. آقای شهرکی (مدیر بخش php ) اون موقع بهم گفت اشتباه میکنی ولش میکنی من گوش ندادم الان دارم ضررش رو می بینم. و الان مجبور شدم دوباره بیام سراغش. منم الان بهت میگم برو سراغ جاوا.
باور کن کدنویسیش سخت نیست. داری سخت میگیری. زبانی مثل پایتون که میبینی کدنویسیش از جاوا ساده تره قابلیت هاش به پای جاوا نمیرسه.
این مزیت های جاوا رو در نظر بگیر: اینکه شما برنامه ای می نویسی و روی همه ی سیستم عامل ها کار میکنه . بعد میری برای مبایل می نویسی بعد اگه سیستم عاملش اندروید بود تبدیلش میکنی به اندروید. بعد تحت وب هم داره.
به این سایت های ایرانی توجه نکن. برو توی سایت های خارجی اموزش های زیادی داره. مثلا سایت : http://www.roseindia.net/
و http://www.java2s.com/ یه سایت دیگه ام بود الان ادرسش رو یادم نیست.
موفق باشی.
آموزش که زیاد هست، ولی مثله php (php.net) یه منبع خوب پیدا نکردم که "همه" توابع و کلاس هاشو توضیح بده، اگه سراغ دارید خوشحال میشم معرفی کنید. در کل جاوا خیلی به هم ریختست به چشمه من، یه منبع داشت کدهاش خیلی بهتر تو ذهن آدم میموند.

MMSHFE
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 11:48 صبح
هرچند اینجا تالار PHP هست و سؤالتون ارتباطی به این تالار نداره ولی از اونجا که معمولاً توی تالار PHP نمیخوایم کسی بی جواب بمونه، این دو لینک رو بررسی کنید. کتابهایی که توی اونها عنوان Beginning یا for beginners و امثال اون داره، گزینه های مناسبی برای شروع یادگیری هستن.
http://bookzz.org/s/?q=beginning+java&t=0
http://it-ebooks.info/tag/java

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 12:31 عصر
سلام
دوستان به نظره شما کنار php چه زبانی مناسبه تا هر از چند گاهی وقتای بیکاری بهش سر بزنیم و البته مثله php به وب محدود نباشیم!
من مدتی به خاطره پروژه های اندرویدی که بهم میخورد رفتم سراغه جاوا، در سطحه نوشتن چند تا برنامه اندروید جاوا بلدم ولی نه تنها ازش خوشم نیومد بلکه وقتی با جاوا کد مینویسم لذت که نمیبرم هیچ عذاب هم میکشم یه درخواست POST میفرستی نتیجه رو باید 10 بار تبدیل کنی تا بشه string این چه وضعیه :| یعنی فدای php خودمون تو جاوا یه آرایه/object هم نمیشه مثله آدم درست کرد!!! یا اگرم بشه نمیشه key کاستوم بهش داد باید از یه کلاس!!!! واسه ساخت یه آرایه!!! استفاده کرد باره اول که داشتم یاد میگرفتم کم مونده بود کلمو بکوبم به دیوار :| :| :|
زبانی که پیشنهاد میدید:
3- جاوا نباشه به دلیل بالا، جاوااسکریپت هم نباشه چون درسته منعطفه ولی اصلا به درد نمیخوره :دی (به جاوااسکریپت دوستان برنخوره چون خودمم جوااسکریپت رو خیلی دوست دارم ولی چیزیه که هست همین cordova باهاش یه برنامه بنویسید 10 دقیقه طول میکشه listener کلیک عمل کنه :|)
5- مثله php یه منبع درسته حسابی داشته باشه، من که برای جاوا پیدا نکردم فقط توی stackoverflow میخوابیدم :)
---

سلام دوست عزیز
من در کنار PHP زبان C/C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ رو ترجیح میدم بنا به دلایلی که وجود داره.

ساختار و Syntax مشابه... کافیه به زبان C آشنایی داشته باشید به راحتی میتونید زبان هایی مثل PHP رو یاد بگیرید و یا برعکس حالا که شما با PHP کار میکنید همینکه وارد زبان C/C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ بشید نسبت به زبان های دیگه بهتر میتونید درکش کنید.
در رابطه با قابلیت نوشتن برنامه اندروید : توسط این زبان شما میتونید هم برنامه Android و حتی iOS و تمام پلتفرم های رایج مثل Blackberry , Linux , Windows و Mac OS X رو بنویسید بدون نیاز به یاد گرفتنم جاوا یا Objective C دلیلشم اینه که زبان C/C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ از ابتدا یک زبان همه فن حریف و خارق العاده ای بوده و یک زبان مادر بعید نیست همه کار رو انجم بده مخصوصا از لحاظ سرعت و Performance تنهال زبانی هستش که رقیبی نداره.
خوشبختانه C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ قبلا به سیستم و دسکتاپ محدود بود ولی در حال حاضر میتونید با رابط HTML5 هم باهاش ارتباط برقرار کنید مخصوصا فناوری QML که با خودش JavaScript رو هم روانه این زبان کرده میشه رابط های کاربری جذاب و خاصی رو تولید کرد و این به این معناست شما میتونید هم برنامه های تحت دسکتاپ تولید کنید و هم برنامه های تحت انواع دیوایس های موبایلی و تبلتی و در صورت لزوم تحت وب... ولی من تحت وبش رو توصیه نمیکنم چون PHP بهترین گزینه در بخش وب هستش ولی به شدت توصیه میکنم PHP و C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ در کنار هم غوغا میکنه.
زبانی نیستش که بمونه رو دستتون... همه جا برا سرش قسم میخورن و دنبال متخصصین C/C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ هستن از شرکت های خصوصی بگیر برو تا بانک ها و اداره های کله گنده.
هرچقدر منبع بخوای داره... مستندات و منابع بسیار قدرتمندی داره برای هر یک از کتابخانه های کلی نمونه و آموزش های جامع پیدا میکنید.
در نهایت برای شروع کار و توضیحات بیشتر که با این زبان چه کارها میتونید کنید پیشنهاد میکنم به پست های موجود مراجعه کنید : http://barnamenevis.org/showthread.php?436304-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-C-%E2%80%8E%E2%80%8E-Qt-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85
در نهایت بنده بعد از 13 سال برنامه نویسی با هزار جور زبان از دات نتو C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و VB گرفته تا بیا برو Java و ... آخرش تسلیم C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ شدم البته همراه با PHP با این دو زبان هیچ چیزی نشد نداره.
اینم یک لینک راجب 15 زبانی که باید یاد بگیرید که در بین اینها صحبت از قدرت و سرعت C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ شده و به کمک کتابخانه های قدرتمند و مدرنی مثل Qt میتونید بسیاری از نیاز هاتون رو بر آورده کنید : http://nanosoftco.com/news/technology/15-programming-languages-you-need-to-know-in-2015.html

منم با دوست عزیزم راوند موافقم با این مشخصاتی که گفتید جاوا بهترین گزینه برای شماست . تو هر زبانی اولش سخته ولی خب بازار کار جاوا فوق العادس و پروژه های اکثرا قیمت خیلی بالایی دارن
بزرگترین و مدرن ترین برنامه ها با جاوا نوشته نمیشه ....
شاید دور از انتظار باشه ولی کافیه اشاره کنم برنامه های نه چندان ریزی مثل Viber , Skype , Photoshop , Telegram و

من خودم سی شارپ واسه ویندوز و پی اچ پی واسه وب و بیسیک (:لبخند:) واسه موبایل کار میکنم
خیلی اینجوری سخته.... بعضی وقتا میبینی کد میزنم بعدش دیباگ که میکنم میبینم توی پی اچ پی از توابع دات نت استفاده کردم :لبخند: اصن یه وضی

این خیلی سخته که زود زود بین زبان ها سوئیچ کنیم بهتره یک زبان رو بگیرید برید تا آخر البته نه هر زبانی رو چون شاید یکی برای وب مختص باشه.
برای مثال بهتره زبان هایی مثل PHP یا C++‎‎‎‎‎‎‎‎ رو یاد بگیرید و در کنار اینها از فناوری های مورد نیاز استفاده کنید مثل JavaScript , HTML , CSS , QML , XML , JSon و ... رو یاد بیگریم و در این زبان ها استفاده کنیم.

در رابطه با Java فقط این رو پیشنهاد میکنم اگه فقط و فقط در زمینه Android متخصص هستید برید سراغش چون دیگه آب از سرتون گذشته تا بیایید با C++‎‎‎‎‎‎‎‎ آشنا بشید باید یک عمر تلاش کنید.
پشنهاد من اینه اگه دنبال زبانی هستید که یک بار کد بنویسید و برای همه پلتفرم ها خروجی بگیرید برین سراغ C++‎‎‎‎‎‎‎‎... با این زبان با یکبار نوشتن برای Windows , Mac Os X , Linux , Android , iOS , BlackBerry خروجی میگیرید و دیگه نیازی نیست برید سراغ جاوا برای اینکه میخواهید برای اندروید برنامه نویسی کنید یا حتی نیازی نیست برید Objective-C یاد بگیرید برای برنامه نویسی iOS و OS X و بقیه موارد هم که خب مشخصه.

اینهم مواردی که میشه با این زبان فراهمشون کرد :

برنامه نویسی و توسعه سیستم عامل ها (تمامی سیستم عامل ها بر پایه Unix و DOS)
سخت افزار و سیستم (به عنوان مثال به شرکت های بزرگی مثل Intel یا IBM و ... مراجعه کنید 100% نمونه کتابخانه های C/C++‎‎‎‎‎‎‎‎ رو در اونها پیدا خواهید کرد)
بازی سازی و کنسول های بازی (همین دستگاه های بازی که بازارشونم خیلی گرمه مثل Xbox One و Playstation 4 و ...) و بازی های مربوط به تمامی کنسول ها و PC
اپلیکیشن برای موبایل و ... مثال های به روز بخوام بزنم : Viber , Telegram و ...
نرم افزار های کاربردی مهندسی و صنعتی و ... مثال : Photoshop , 3DsMax , Autocad , Skype , Google Earth و ... هر چی که دلت بخواد.
صنعت پزشکی , صنعت مهندسی و هر صنعتی که از فکرتون میگذره : ماشین ها و رباط های هوشمند که در صنعت کنونی مشاهده میشه شاید در مملکت ما دور از انتظار باشه ولی باور کنید همه این خودرو های مدرن مثل BMW و Benz یا .. همشون تحت خانواده C برنامه نویسی میشوند یا در علم پزشکی برنامه نویسی برای هر نوع سنسور تحت این زبان خیلی رایج هستش.
برنامه نویسی و توسعه دیگر زبان های برنامه نویسی :قهقهه: والله همین PHP رو بخوام مثال بزنم توسط خانواده C توسعه داده میشه دیگه چی بگم آخه... :(
و کلی مثال های دیگه...
نگرانی ما این هستش که چطور میشه با C++‎‎‎‎‎‎‎‎ رابط کاربری تولید کرد دلیل اینکه نمیدونیم یا اطلعاتمون کم هست بر میگرده به شناخت اشتباه از این زبان ... هریک از ما شاید در مرحله اول در دانشگاه ,مدرسه و هر مرکز آموزشی دیگه یک محیط DOS دیدیم از خروجی C++‎‎‎‎‎‎‎‎ و این شده برای ما شناختی از این زبان در حالی که اصلا چنین نیست. به لینکی که در بالا اشاره کردم در رابطه با کتابخانه های انحصاری مثل Qt که نمونه ای از آن هاست و برای طراحی رابط کاربری مراجعه کنید.

در نهایت با یک تیر چند نشان رو بزنید خیلی بهتره تا چندین تیر بگیرید به دستتون و خدایی نکرده در نهایت یکی از این تیر ها به هدف نخوره!
اینها چکیده ای از تجربیات بنده بود که طی یک دهه کسب کردم در نهایت با همه این زبان ها آشنایی دارم و پیشنهادم اینه سختی C++‎‎‎‎‎‎‎‎ رو قبول کنید یکم زحمت بکشید در عوض یک عمر راحت و آسوده خاطر باشید.

در رابطه با زبان های انحصاری بیخیال بشید مثل Objective-C برای اپل و فریم ورک دات نت برای MS این ها یک سیاستی دارن که برنامه نویس هارو برای پول افزایش در آمد خود شرکت ها به کار میگیرن ! ولی C++‎‎‎‎‎‎‎‎ چی ؟ آیا مختص شرکت خاصی هست ؟ آیا شرکت یا شخصی داره پول های کلان ازش میزنه و همه رو مجبور میکنه برن سراغش ؟! به ازاد بودن فکر کنید به متن باز بودن و قدرتمند بودن ! لینوکس رو در نظر بگیرید ... و همچنین شاید شنیدین خبرهایی از Open Source شدن ویندوز هست... اگه این سیستم عامل نیز Open Source بشه به نتظر شما باید با Java یا C#‎‎‎‎‎‎‎‎ و اینجور چیزا توسعش بدن !؟ خیر چنین نخواهد بود اگه دقت کنید در آخرین کنفرانس های همین شرکت مایکروسافت صحبت از Modern C++‎‎‎‎‎‎‎‎ شده که این نشون میده قبل اینکه ابزار ها و برنامه های مایکروسافتی رو Open Source کنن دارن یک سری قدم ها برای شناساندن این زبان میکنن در این 3 سال اخیر بیشترین و بهترین به روز رسانی ها در رابطه با C++‎‎‎‎‎‎‎‎ صورت گرفته که منجر به دو نسخه پشت سر هم با نام های C++‎‎‎‎‎‎‎‎ 11 و 14 شد که در طی اون هم کتابخانه های قدرتمندی مثل Poco (http://pocoproject.org), Qt (http://qt.io)با سرعت بسیار بالایی دارن پیشرفت میکنن چرا ؟ فقط به خاطراینکه آینده در دست این زبان هستش یا حتی شنیدین که جدید فیسبوک موتورش رو تغییر داده به HipHop (http://en.wikipedia.org/wiki/HipHop_for_PHP)؟ موتوری که وظیفش این هست در زیر ساختار تمامی پردازش های مربوطه رو توسط C++‎‎‎‎‎‎‎‎ انجام میده و این باعث شده این شرکت با سرعت بسیار بالایی از صرف هزینه های بسیار کلان در ارتباط با به روز رسانی سرورهاش انجام نده ! این ها همش مدیون زبان C++‎‎‎‎‎‎‎‎ هستش و یا سیستم عامل های گردن کلفتی مثل Windows , Ubuntu , Mac OS X همه اینها بر پایه خانواده C تولید و توسعه داده میشوند و یا این روابط گرافیکی خارق العاده امروزی در بدیوایس ها و یا بازی هایی که ازشون لذت میبرید همه اینها توسط این زبان نوشته میشوند که متاسفانه ما فکر میکنیم این زبان فقط به درد کنسولو محیط داسو اینجور چیزا میخوره... بنا براین یکم در این مورد تحقیق کنید تا دیر نشده.

در نهایت اگر بازهم مبهمه میتونم با مثال های واضحتر روشنتون کنم... حالا شاید بگید چرا این شخص داره طرفداری این زبان رو میکنه نه واقعا چنین نیست من فقط سعی میکنم یکم از هم وطنان رو روشن کنم مسیری رو که دارن میرن واقعا بیراهه هستش مثل این میمونه که بزرگراه رو بزاری از کوچه پس کوچه ها مسیرت رو ادامه بدی :-D در نهایت همه اینها منجر به یک مقصد هستند ولی اینکه با چه سرعتی با چه کیفیتی و با چه ساختار و امکاناتی ادامش بدی مهمه.

پیروز باشید و موفق.:چشمک:

hamedarian2009
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 13:20 عصر
من هم ++C رو پیشنهاد میکنم دلایلشم دوست بالا کامل تشریح کردن و سینتکس php هم شبیهش هست و کارتون برای یادگیری خیلی راحته

n0o0b_sina
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 13:42 عصر
هرچند اینجا تالار PHP هست و سؤالتون ارتباطی به این تالار نداره ولی از اونجا که معمولاً توی تالار PHP نمیخوایم کسی بی جواب بمونه، این دو لینک رو بررسی کنید. کتابهایی که توی اونها عنوان Beginning یا for beginners و امثال اون داره، گزینه های مناسبی برای شروع یادگیری هستن.
http://bookzz.org/s/?q=beginning+java&t=0
http://it-ebooks.info/tag/java
جناب شهرکی من واقعا از شما و تالاره "انصافا" عالیتون تشکر میکنم، واقعا هیچ کدوم از تازه واردا یا حتی برنامه نویسهای حرفه ای بی جواب نمیمونن!!!

سلام
زبانی که پیشنهاد میدید:
---

سلام دوست عزیز
من در کنار PHP زبان C/C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ رو ترجیح میدم بنا به دلایلی که وجود داره.

ساختار و Syntax مشابه... کافیه به زبان C آشنایی داشته باشید به راحتی میتونید زبان هایی مثل PHP رو یاد بگیرید و یا برعکس حالا که شما با PHP کار میکنید همینکه وارد زبان C/C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ بشید نسبت به زبان های دیگه بهتر میتونید درکش کنید.
در رابطه با قابلیت نوشتن برنامه اندروید : توسط این زبان شما میتونید هم برنامه Android و حتی iOS و تمام پلتفرم های رایج مثل Blackberry , Linux , Windows و Mac OS X رو بنویسید بدون نیاز به یاد گرفتنم جاوا یا Objective C دلیلشم اینه که زبان C/C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ از ابتدا یک زبان همه فن حریف و خارق العاده ای بوده و یک زبان مادر بعید نیست همه کار رو انجم بده مخصوصا از لحاظ سرعت و Performance تنهال زبانی هستش که رقیبی نداره.
خوشبختانه C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ قبلا به سیستم و دسکتاپ محدود بود ولی در حال حاضر میتونید با رابط HTML5 هم باهاش ارتباط برقرار کنید مخصوصا فناوری QML که با خودش JavaScript رو هم روانه این زبان کرده میشه رابط های کاربری جذاب و خاصی رو تولید کرد و این به این معناست شما میتونید هم برنامه های تحت دسکتاپ تولید کنید و هم برنامه های تحت انواع دیوایس های موبایلی و تبلتی و در صورت لزوم تحت وب... ولی من تحت وبش رو توصیه نمیکنم چون PHP بهترین گزینه در بخش وب هستش ولی به شدت توصیه میکنم PHP و C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ در کنار هم غوغا میکنه.
زبانی نیستش که بمونه رو دستتون... همه جا برا سرش قسم میخورن و دنبال متخصصین C/C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ هستن از شرکت های خصوصی بگیر برو تا بانک ها و اداره های کله گنده.
هرچقدر منبع بخوای داره... مستندات و منابع بسیار قدرتمندی داره برای هر یک از کتابخانه های کلی نمونه و آموزش های جامع پیدا میکنید.
در نهایت برای شروع کار و توضیحات بیشتر که با این زبان چه کارها میتونید کنید پیشنهاد میکنم به پست های موجود مراجعه کنید :http://barnamenevis.org/showthread.p...AF%D8%A7%D9%85 (http://barnamenevis.org/showthread.php?436304-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-C-%E2%80%8E%E2%80%8E-Qt-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85)
در نهایت بنده بعد از 13 سال برنامه نویسی با هزار جور زبان از دات نتو C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و VB گرفته تا بیا برو Java و ... آخرش تسلیم C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ شدم البته همراه با PHP با این دو زبان هیچ چیزی نشد نداره.
اینم یک لینک راجب 15 زبانی که باید یاد بگیرید که در بین اینها صحبت از قدرت و سرعت C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ شده و به کمک کتابخانه های قدرتمند و مدرنی مثل Qt میتونید بسیاری از نیاز هاتون رو بر آورده کنید : http://nanosoftco.com/news/technolog...w-in-2015.html (http://nanosoftco.com/news/technology/15-programming-languages-you-need-to-know-in-2015.html)

http://barnamenevis.org/images/misc/quote_icon.png نوشته شده توسط under22 http://barnamenevis.org/images/buttons/viewpost-left.png (http://barnamenevis.org/showthread.php?p=2196997#post2196997)

بزرگترین و مدرن ترین برنامه ها با جاوا نوشته نمیشه ....
شاید دور از انتظار باشه ولی کافیه اشاره کنم برنامه های نه چندان ریزی مثل Viber , Skype , Photoshop , Telegram و

http://barnamenevis.org/images/misc/quote_icon.png نوشته شده توسط j_naroogha@yahoo.com http://barnamenevis.org/images/buttons/viewpost-left.png (http://barnamenevis.org/showthread.php?p=2197004#post2197004)

این خیلی سخته که زود زود بین زبان ها سوئیچ کنیم بهتره یک زبان رو بگیرید برید تا آخر البته نه هر زبانی رو چون شاید یکی برای وب مختص باشه.
برای مثال بهتره زبان هایی مثل PHP یا C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ رو یاد بگیرید و در کنار اینها از فناوری های مورد نیاز استفاده کنید مثل JavaScript , HTML , CSS , QML , XML , JSon و ... رو یاد بیگریم و در این زبان ها استفاده کنیم.

در رابطه با Java فقط این رو پیشنهاد میکنم اگه فقط و فقط در زمینه Android متخصص هستید برید سراغش چون دیگه آب از سرتون گذشته تا بیایید با C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ آشنا بشید باید یک عمر تلاش کنید.
پشنهاد من اینه اگه دنبال زبانی هستید که یک بار کد بنویسید و برای همه پلتفرم ها خروجی بگیرید برین سراغ C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎... با این زبان با یکبار نوشتن برای Windows , Mac Os X , Linux , Android , iOS , BlackBerry خروجی میگیرید و دیگه نیازی نیست برید سراغ جاوا برای اینکه میخواهید برای اندروید برنامه نویسی کنید یا حتی نیازی نیست برید Objective-C یاد بگیرید برای برنامه نویسی iOS و OS X و بقیه موارد هم که خب مشخصه.

اینهم مواردی که میشه با این زبان فراهمشون کرد :

برنامه نویسی و توسعه سیستم عامل ها (تمامی سیستم عامل ها بر پایه Unix و DOS)
سخت افزار و سیستم (به عنوان مثال به شرکت های بزرگی مثل Intel یا IBM و ... مراجعه کنید 100% نمونه کتابخانه های C/C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ رو در اونها پیدا خواهید کرد)
بازی سازی و کنسول های بازی (همین دستگاه های بازی که بازارشونم خیلی گرمه مثل Xbox One و Playstation 4 و ...) و بازی های مربوط به تمامی کنسول ها و PC
اپلیکیشن برای موبایل و ... مثال های به روز بخوام بزنم : Viber , Telegram و ...
نرم افزار های کاربردی مهندسی و صنعتی و ... مثال : Photoshop , 3DsMax , Autocad , Skype , Google Earth و ... هر چی که دلت بخواد.
صنعت پزشکی , صنعت مهندسی و هر صنعتی که از فکرتون میگذره : ماشین ها و رباط های هوشمند که در صنعت کنونی مشاهده میشه شاید در مملکت ما دور از انتظار باشه ولی باور کنید همه این خودرو های مدرن مثل BMW و Benz یا .. همشون تحت خانواده C برنامه نویسی میشوند یا در علم پزشکی برنامه نویسی برای هر نوع سنسور تحت این زبان خیلی رایج هستش.
برنامه نویسی و توسعه دیگر زبان های برنامه نویسی :قهقهه: والله همین PHP رو بخوام مثال بزنم توسط خانواده C توسعه داده میشه دیگه چی بگم آخه... :(
و کلی مثال های دیگه...
نگرانی ما این هستش که چطور میشه با C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ رابط کاربری تولید کرد دلیل اینکه نمیدونیم یا اطلعاتمون کم هست بر میگرده به شناخت اشتباه از این زبان ... هریک از ما شاید در مرحله اول در دانشگاه ,مدرسه و هر مرکز آموزشی دیگه یک محیط DOS دیدیم از خروجی C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و این شده برای ما شناختی از این زبان در حالی که اصلا چنین نیست. به لینکی که در بالا اشاره کردم در رابطه با کتابخانه های انحصاری مثل Qt که نمونه ای از آن هاست و برای طراحی رابط کاربری مراجعه کنید.

در نهایت با یک تیر چند نشان رو بزنید خیلی بهتره تا چندین تیر بگیرید به دستتون و خدایی نکرده در نهایت یکی از این تیر ها به هدف نخوره!
اینها چکیده ای از تجربیات بنده بود که طی یک دهه کسب کردم در نهایت با همه این زبان ها آشنایی دارم و پیشنهادم اینه سختی C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ رو قبول کنید یکم زحمت بکشید در عوض یک عمر راحت و آسوده خاطر باشید.

در رابطه با زبان های انحصاری بیخیال بشید مثل Objective-C برای اپل و فریم ورک دات نت برای MS این ها یک سیاستی دارن که برنامه نویس هارو برای پول افزایش در آمد خود شرکت ها به کار میگیرن ! ولی C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ چی ؟ آیا مختص شرکت خاصی هست ؟ آیا شرکت یا شخصی داره پول های کلان ازش میزنه و همه رو مجبور میکنه برن سراغش ؟! به ازاد بودن فکر کنید به متن باز بودن و قدرتمند بودن ! لینوکس رو در نظر بگیرید ... و همچنین شاید شنیدین خبرهایی از Open Source شدن ویندوز هست... اگه این سیستم عامل نیز Open Source بشه به نتظر شما باید با Java یا C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و اینجور چیزا توسعش بدن !؟ خیر چنین نخواهد بود اگه دقت کنید در آخرین کنفرانس های همین شرکت مایکروسافت صحبت از Modern C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ شده که این نشون میده قبل اینکه ابزار ها و برنامه های مایکروسافتی رو Open Source کنن دارن یک سری قدم ها برای شناساندن این زبان میکنن در این 3 سال اخیر بیشترین و بهترین به روز رسانی ها در رابطه با C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ صورت گرفته که منجر به دو نسخه پشت سر هم با نام های C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ 11 و 14 شد که در طی اون هم کتابخانه های قدرتمندی مثل Poco (http://pocoproject.org/), Qt (http://qt.io/)با سرعت بسیار بالایی دارن پیشرفت میکنن چرا ؟ فقط به خاطراینکه آینده در دست این زبان هستش یا حتی شنیدین که جدید فیسبوک موتورش رو تغییر داده به HipHop (http://en.wikipedia.org/wiki/HipHop_for_PHP)؟ موتوری که وظیفش این هست در زیر ساختار تمامی پردازش های مربوطه رو توسط C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ انجام میده و این باعث شده این شرکت با سرعت بسیار بالایی از صرف هزینه های بسیار کلان در ارتباط با به روز رسانی سرورهاش انجام نده ! این ها همش مدیون زبان C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ هستش و یا سیستم عامل های گردن کلفتی مثل Windows , Ubuntu , Mac OS X همه اینها بر پایه خانواده C تولید و توسعه داده میشوند و یا این روابط گرافیکی خارق العاده امروزی در بدیوایس ها و یا بازی هایی که ازشون لذت میبرید همه اینها توسط این زبان نوشته میشوند که متاسفانه ما فکر میکنیم این زبان فقط به درد کنسولو محیط داسو اینجور چیزا میخوره... بنا براین یکم در این مورد تحقیق کنید تا دیر نشده.

در نهایت اگر بازهم مبهمه میتونم با مثال های واضحتر روشنتون کنم... حالا شاید بگید چرا این شخص داره طرفداری این زبان رو میکنه نه واقعا چنین نیست من فقط سعی میکنم یکم از هم وطنان رو روشن کنم مسیری رو که دارن میرن واقعا بیراهه هستش مثل این میمونه که بزرگراه رو بزاری از کوچه پس کوچه ها مسیرت رو ادامه بدی :-D در نهایت همه اینها منجر به یک مقصد هستند ولی اینکه با چه سرعتی با چه کیفیتی و با چه ساختار و امکاناتی ادامش بدی مهمه.

پیروز باشید و موفق.

اول از همه واقعا ازتون تشکر میکنم که تجربیاته واقعا با ارزشتون رو در اختیار ما قرار دادید! (ممکن بود منم مثله شما برم همه رو تست کنم بعد چند سال سرم بی کلاه بمونه :دی)
حتی زبان جاوا نیز (طبق گفته ویکیپدیا) با خانواده c نوشته شده، و در قدرت c هیچ شکی نیست! php که هیچ node.js و جاوااسکریپت کلا توی همه چی از زبان c/C++‎‎‎ اثری میتونیم ببینیم!
آقا تمومه هرچی اثر جاوا تو سیستم بود زدم شیفت دلتش کردم :دی فقط میمونه این 2 تا موارد :دی
1- یه محیط برای کدنویسی
2- یه منبع برای نوشتن hello world :دی
آقا اینارو کمک کنید من بسم الله رو بگم بقیش رو خدا بزرگه :دی

m.esmaeilzadeh
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 13:58 عصر
جاوا یک دنیایی دیگه هستش و از نظر مفهومی و لاجیک کار با خیلی از زبان ها مثلا php متفاوت هستش !
زبانی هم نیست که یک یا دو شبه بتونه بگی من جاوا بلدم و جاوا کار میکنم !!!
البته بگذریم که در کشور ما هر کسی یک کتاب میخونه و 2 خط کد مینویسه خودش رو خدای اون کار میدونه :چشمک:

n0o0b_sina
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 14:11 عصر
جاوا یک دنیایی دیگه هستش و از نظر مفهومی و لاجیک کار با خیلی از زبان ها مثلا php متفاوت هستش !
زبانی هم نیست که یک یا دو شبه بتونه بگی من جاوا بلدم و جاوا کار میکنم !!!
البته بگذریم که در کشور ما هر کسی یک کتاب میخونه و 2 خط کد مینویسه خودش رو خدای اون کار میدونه :چشمک:
دقت کنید نوشتم در حده چند تا برنامه اندروید جاوا بلدم! اگه جاوا یه دنیای دیگ باشه c که جاوا هم باهاش نوشته شده چیه اونوقت؟ :دی

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 14:22 عصر
1- یه محیط برای کدنویسی
2- یه منبع برای نوشتن hello world :دی
آقا اینارو کمک کنید من بسم الله رو بگم بقیش رو خدا بزرگه :دی

در رابطه با محیط برنامه نویسی برای اینکه آخر سطر با مشکل خاصی در هم خوانی و ناهماهنگی در کامپایل و غیره با برنخورید از ابتدای کار برید سراغ یک محیط برنامه نویسی که Cross platform هستش که بین تمامی اینها Qt Creator بسیار قدرتمند عمل میکنه برای اطلاعات بیشتر بهتره در این تاپیک دوباره نویسی نشه و پیشنهاد من اینه این تاپیک رو دنبال کنید که قبلا برای دوستان عزیز توضیحات رو ریز به ریز دادم : http://barnamenevis.org/showthread.php?436304-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-C-%E2%80%8E%E2%80%8E-Qt-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85

منابع برای نوشتن Hello world هم در همین تاپیک هست ولی در حالت استاندار پیشنهاد من قبل از هر چیز یاد گیری خود C++‎‎‎ هست که یک مقدار یک چیزایی من در اینجا نوشتم به کارتون میاد : http://barnamenevis.org/showthread.php?438351-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-C-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85 فقط به خاطر کمبود وقت فعلا نتونستم ادامه بدم ولی منابع رسمیتری رو براتون در زیر لیست میکنم :

منابع رسمی C++‎‎‎ :

Cplusplus Tutorials
(http://www.cplusplus.com)
CplusPlus Reference
(http://www.cppreference.com)
www.learncpp.com (http://www.learncpp.com/)
Google Code University (http://code.google.com/edu/languages/cpp/basics/index.html)
C++‎‎‎ FAQ (http://www.parashift.com/C++‎‎‎-faq-lite/index.html)
The C++‎‎‎ Standards Website (http://isocpp.org/)
Dr Dobbs C++‎‎‎ articles (http://drdobbs.com/cpp/)
Scott Meyers' Blog (http://scottmeyers.blogspot.co.uk/)
Herb Sutter's Blog (http://herbsutter.com/)
The C++‎‎‎ Source (http://www.artima.com/cppsource)
سایت های زیادی هستش در این مورد ولی این منابع مخصوصا سه منبع اول رو برای یادگیری خود C++‎‎‎ به صورت مدرن توصیه میکنم و بعد از این موارد برید سراغ کتابخانه های این زبان مثل Qt , Poco , Boost و ...
به فکر منابع فارسی هم نباشید چون همشون در محیط کنسولو دات نتو کلا در بیراه های C++‎‎‎ آموزش داده اند که گمراهتون میکنه.

موفق باشید.

Mohammadsgh
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 18:30 عصر
ولی من توصیه میکنم یک فیلد رو برید و تو همون فیلد کار کنید.من دوستم php کار هست یک سالی هست که رفته سراغ جاوا و اندروید.سمت phpایش ضعیف شده.یک نکته ای که خیلی مهمه نگارش این دو زبان زمین تا آسمون با هم فرق دارن دیدتون نسبت به وب با اندروید و جاوا فرق میکنه خیلی سخته که هم زمان هر دوش رو برید جلو.از دید من یکیش رو برید جلو خیلی بهتره.نمیخوام نا امیدتون کنم ولی شاید وسط راه اذیت بشید و هر دوش رو ول کنید

n0o0b_sina
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 20:25 عصر
ولی من توصیه میکنم یک فیلد رو برید و تو همون فیلد کار کنید.من دوستم php کار هست یک سالی هست که رفته سراغ جاوا و اندروید.سمت phpایش ضعیف شده.یک نکته ای که خیلی مهمه نگارش این دو زبان زمین تا آسمون با هم فرق دارن دیدتون نسبت به وب با اندروید و جاوا فرق میکنه خیلی سخته که هم زمان هر دوش رو برید جلو.از دید من یکیش رو برید جلو خیلی بهتره.نمیخوام نا امیدتون کنم ولی شاید وسط راه اذیت بشید و هر دوش رو ول کنید
آخه برای من چیزی تو php نمونده یاد بگیرم شاید الان همه بیان بگن چرا اینقدر ادعا داری و از این حرفا ولی من توی php چیزیم ندونم کافیه یه سرچ بزنم خیلی راحت یادش میگیرم چه فریمورک باشه چه مطلب جدید، البته فریمورک به نظره من phalcon (پروژه های بزرگ) و codeigniter (پروژه های کوچیک و معمولی) کافیه بقیه خیلی حجمشون زیاده، سرعتشون کمه واسه همین اصلا نزدیکشون نمیشم و به جاش codeigniter رو توسعه میدم! phalcon هم که یه چیزه همه فن حریف و سریع :)
و یه مورد دیگ هم اینکه من که نمیخوام php رو کلا ول کنم و الویته اولم php و مخصوصا یادگیری کامل سرور لینوکس هست که هر دو کامل به هم مرتبطن، همونطور که بالا عرض کردم وقتای بیکاریم دوست دارم یه زبانی سومی هم باشه (php و جاوااسکرپت، جاوا یا C++‎‎‎‎‎) که برام تنوع ایجاد بشه و مخصوصا به وب محدود نباشم، حداقل واسه من کسی پیدا نشد که "تبریز" باشه و برنامه نویسی بلد باشه واسه همون باید یه جاوا یا C++‎‎‎‎‎ یاد بگیرم تا نیازامو برطرف کنم. هر دو زبان واقعا گستره و کابردی هستن پس به جای فیلم نگاه کردن میتونیم روی یکی وقت بزاریم :)
بخوایم به تفاوت زبان ها نگاه کنیم php با همه زبان ها متفاوته!

freeman99
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 21:04 عصر
در رابطه با قابلیت نوشتن برنامه اندروید : توسط این زبان شما میتونید هم برنامه Android ...
...
...
در رابطه با Java فقط این رو پیشنهاد میکنم اگه فقط و فقط در زمینه Android متخصص هستید برید سراغش چون دیگه آب از سرتون گذشته تا بیایید با C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ آشنا بشید باید یک عمر تلاش کنید.
پشنهاد من اینه اگه دنبال زبانی هستید که یک بار کد بنویسید و برای همه پلتفرم ها خروجی بگیرید برین سراغ C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎... با این زبان با یکبار نوشتن برای Windows , Mac Os X , Linux , Android , iOS , BlackBerry خروجی میگیرید و دیگه نیازی نیست برید سراغ جاوا برای اینکه میخواهید برای اندروید برنامه نویسی کنید
...
همین PHP رو بخوام مثال بزنم توسط خانواده C توسعه داده میشه دیگه چی بگم آخه... :(
...

دوست عزیز گوگل خودش برای اندروید فقط جاوا رو توصیه اکید کرده. NDK و این حرفا هم خودش گفته که برای مواردی هست که مجبور هستیم مثل کدها و برنامه های موجود از قبل که میخوان Port کنن و یا یکسری موارد خاص که نیاز به پرفورمنس حداکثری دارن.
یکسری آلترناتیوهای third party و اینا هم که هست بدون مشکل و محدودیت نیستن و پشتیبانی رسمی ندارن و اکثرا نسبت به فریمورک و زبان اصلی خود گوگل کم و بیش عقب تر هستن چون همیشه باید گوگل و امکانات و نسخه های جدید اندروید رو دنبال کنن و بعد از اینکه گوگل نسخهء جدید سیستم عامل و امکانات برنامه نویسی خودش رو منتشر کرد تازه برن دنبال آپدیت و تطبیق خودشون.

درمورد Telegram و Viber هم مطمئنید؟ شاید مثلا فقط نسخهء PC اونا با سی++ باشه. بعدشم خب اینکه دلیل نمیشه بگیم حتما سی++ برای اینطور برنامه های اندروید بهتر بوده! این همه نرم افزار دیگر هم هست که با سی++ نیستن. شاید انتخاب سی++ برای بعضی برنامه ها اصلا به دلایل خاص خودشون باشه مثل اینکه برنامه نویسهاش از قبل مسلط و حرفه ای سی++ بودن گفتن خب چرا بریم حالا جاوا یاد بگیریم یا باهاش درگیر بشیم در حالیکه در سی++ حرفه ای و خیلی مسلط هستیم و بنابراین میتونیم راحتتر و سریعتر برناممون رو با سی++ درست کنیم. البته شاید یکی از دلایلش هم گاهی این باشه که میخوان بتونن کد رو خوب Obfuscate کنن تا نشه براحتی مهندسی معکوس و دستکاریش کرد و از طرز کارش سردرآورد، ولی این گاهی میتونه حتی نشانهء ضعف برنامه نویسی باشه و اینکه شاید اون برنامه امنیتش اصولی نبوده و بنابراین خواستن از امنیت از طریق تیرگی استفاده کنن! گاهی برنامه هایی که با عجله و سطحی نوشته میشن و نمیتونن یا نمیخوان روی مسائلی مثل امنیت بصورت حرفه ای و اصولی و گسترده کار کنن به این شکل هستن، چون این میتونه در کوتاه مدت هم که شده امنیت رو کمی بالا ببره و از دسترس هکرها دورتر کنه، ولی در اصل یک نوع ماست مالی و آشغال ها رو به زیر فرش جارو کردن هست اگر جایگزین روشهای اصولی و دقیق بشه.

این همه هم از سی++ تعریف و تمجید کردید، درسته سی++ هم از زبانهای پدر و مادر دار و همه جاییه، ولی بازم من فکر نمیکنم در همه جا و همه وقت و همه چیز از زبانهای دیگر بهتر باشه. PHP پایتون جاوا همهء اینا مفید هستن و به درد میخورن. من خودم قبلا Qt کار کردم، پایتون هم بلدم، ولی یه وقتا شده میخواستم برنامه ای رو سریع درست کنم هیچوقت اول به فکر Qt نیافتادم و یا با PHP درست کردم یا پایتون، چون توسعه در این زبانها سریعتر و راحت تره. یک مزیت زبانهای اسکریپتی هم اینه که نیاز به بند و بساط و پیچیدگی و زمان های صرف شده برای کامپایل ندارن، هرجا میخوای سورس رو تغییر میدی سیو میکنی و بلافاصله اجرا میکنی و نتایج رو میبینی. در امر تست و توسعه این خیلی کمک میکنه.

خیلی از موارد دیگه هم که شما گفتید عملا هیچوقت به درد بیشتر افراد نمیخورن، چون افراد خیلی کمی هستن که اینقدر علاقه و استعداد و وقت و همت داشتن باشن برن توی این همه زمینه گسترده و بخوان و بتونن کار بکنن. مثلا همین PHP شما حساب کن اصلا با سی نوشته شده و بحث اکستنشن سازی رو هم داره تازه که در برنامه نویسی وب هم میتونه کاربرد زیادی داشته باشه، ولی با این حال عمرا خیلی از برنامه نویسان PHP در طول عمرشون نمیان یاد بگیرن و یدونه اکستنشن هم درست کنن و نهایت خیلی شاهکار کنن توی همون PHP خبره بشن و برنامه ها حرفه ای درست کنن. هر حیطه ای اینقدر گسترده هست که بخوای درش به حد خبرگی و کمال برسی خودش سالها زمان و زحمت و جدیت میخواد و برای خیلی ها همین حد آخرین حدی میتونه باشه که میخوان و میتونن برن. همین که به یه جایی برسن که درآمد کافی داشته باشن هم دیگه علاقه ای ندارن دنبال چیز دیگه برن.

در کل بنظر من نمیخوام بگم که حرفهای شما مطلقا نادرسته و مفید نیست، ولی فکر میکنم یک مقدار عجولانه و هیجان آمیز و اغراق و افراطیه. ضمنا وضعیت موجود باید ببینی چیه، چون الان در این رشتهء ما سالهاست که دیگه هیچ چیزی اونقدرها ثبات و قابلیت پیشبینی روشن و محکم و بقدر کافی دقیق نداره. هر روز یک زبان ممکنه بیاد یک فناوری یک سیاست یک پلتفرم که میتونه بازی رو تاحد قابل توجهی تغییر بده. برای خیلی ها بیشتر مهم اینه که با مد روز و تقاضای بازار هماهنگ باشن. مثلا طرفی که توی ایران زندگی میکنه الان در ایران دات نت و سی شارپ خب خیلی فرصت و تقاضا داره واقعیت اینه هرکاری بکنی سی++ به این راحتی نیست. بله میشه البته ولی باید واقعا برنامه نویس قدر و با تجربه ای بشی و فرصت کاریت از کانال های حرفه ای تر و عمیق تری تامین بشه (اون مواردی هم که شما اشاره کردی اکثرا افرادی با روابط یا حداقل سابقه و روزمه و اعتبار قوی قبلی میتونن بگیرن). ولی مثلا سی شارپ هرجا نگاه کنی آگهی و فرصت کاریش ریخته. هرچند من خودم از این کارهای سطحی و کیلویی و کم کیفیت خوشم نمیاد اما بهرحال اینکه این قابلیت رو هم داشته باشی یه مزیت و انعطافه بجای خودش که در واقعیت کاربرد داره. یوقت اگر عجله داشتی مشکلی داشتی کار بهتر گیر نیاوردی میدونی که کلی فرصت کاری سطح پایین تر برات هست و میتونی مدتی بصورت موقت هم که شده بری و هم درآمدی کسب کنی و هم تجربه و جایگاهی پیدا کنی و با افراد و موقعیت های دیگری هم آشنا بشی.
از اون طرف سی++ اگر پیشرفت میکنه خب زبانهای دیگه هم همینطور پیشرفت میکنن یک جا نمیمونن که!

n0o0b_sina
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 23:44 عصر
درسته، منی که فریلنس کار میکنم تا حالا ندیدم یه آگهی کاری برای C++‎‎‎ یا c باشه یا حتی یک پروژه مرتبط.
کسایی که توانایی تبلبغات و جذب دانلود رو ندارن معمولا برنامشونو توی یک از مارکت های ایرانی منتشر میکنن که توی اونها حتما باید از پرداخت درون برنامه ای خوده مارکت استفاده بشه و تا اونجایی که من دیدم همه با زبان جاوا هستن. پس با C++‎‎‎ نمیتونیم برناممون رو توی مارکت ها منتشر کنیم.
خلاصه آدم باید یجوری قبول کنه که الان استخداما و پروژه های کاری اول برای فناوری های مایکروسافت هست مخصوصا آگهی های استخدام که واقعا همه جا پره از درخواست برنامه نویس C#‎‎‎، بعد جاوا و php به لطف وجود سرورهای ارزون و cms های بیشمار
ولی در کل تو ایران با جاوا و php میشه بیشتر از 90 درصد پروژه هارو گرفت و توی بستر نرم افزاری کاری نخواهد بود که نتونه انجام بده. اگرم یه روزی خواست میتونه راحت استخدام بشه.
ولی از لحاظ کاری C++‎‎‎ هیچی ندیدم تا حالا... فقط بین بازی سازا استفاده میشه که اونم الان با unity فکر کنم کمتر بشه.

Mohammadsgh
جمعه 21 فروردین 1394, 00:32 صبح
آخه برای من چیزی تو php نمونده یاد بگیرم شاید الان همه بیان بگن چرا اینقدر ادعا داری و از این حرفا ولی من توی php چیزیم ندونم کافیه یه سرچ بزنم خیلی راحت یادش میگیرم چه فریمورک باشه چه مطلب جدید، البته فریمورک به نظره من phalcon (پروژه های بزرگ) و codeigniter (پروژه های کوچیک و معمولی) کافیه بقیه خیلی حجمشون زیاده، سرعتشون کمه واسه همین اصلا نزدیکشون نمیشم و به جاش codeigniter رو توسعه میدم! phalcon هم که یه چیزه همه فن حریف و سریع :)و یه مورد دیگ هم اینکه من که نمیخوام php رو کلا ول کنم و الویته اولم php و مخصوصا یادگیری کامل سرور لینوکس هست که هر دو کامل به هم مرتبطن، همونطور که بالا عرض کردم وقتای بیکاریم دوست دارم یه زبانی سومی هم باشه (php و جاوااسکرپت، جاوا یا C++‎‎‎‎‎‎) که برام تنوع ایجاد بشه و مخصوصا به وب محدود نباشم، حداقل واسه من کسی پیدا نشد که "تبریز" باشه و برنامه نویسی بلد باشه واسه همون باید یه جاوا یا C++‎‎‎‎‎‎ یاد بگیرم تا نیازامو برطرف کنم. هر دو زبان واقعا گستره و کابردی هستن پس به جای فیلم نگاه کردن میتونیم روی یکی وقت بزاریم :)بخوایم به تفاوت زبان ها نگاه کنیم php با همه زبان ها متفاوته!ببینید بلد بودن با تجربه داشتن فرق داره.شاید شما با خیلی چیزها کار کنی (الگوهای طراحی وفریم ورک و...) ولی داشتن تجربه خیلی مهمه.تجربت بره بالا خیلی خوب میشه.اگر هم اصرار دارید زبان دیگه ای یاد بگیرید همون جاوا که دوستان هم گفتن یاد بگیرید

freeman99
جمعه 21 فروردین 1394, 00:33 صبح
البته همونطور که گفتم اکثر این فرصت های کاری سطح بالایی ندارن و یکسری شرکت ها و موارد زپرتی توشون زیاد هست و طبیعتا به همین نسبت از نظر درآمد و آینده و مزایا و امنیت شغلی هم نمیشه زیاد روشون حساب کرد. ولی خب واقعیت اینه که حجم و آمار دارن دیگه. از یکی دراومدی میتونی صاف بری بچپی توی یکی دیگه :قهقهه:
کار حرفه ای و اصولی و پایدار مسلما بهتره، مثلا یه شرکت برنامه نویسی واقعا حرفه ای، ولی خب میگم که برنامه نویس باید قدر باشه باید روابط هم داشته باشی بتونی جاهای خوب پروژه های مهم و حرفه ای بگیری یا حداقل باید از نظر اعتبار و رزومه و سابقه و آشنایی کافی داشته باشی که بتونی بری و پذیرفته بشی.

m.esmaeilzadeh
جمعه 21 فروردین 1394, 20:01 عصر
دقت کنید نوشتم در حده چند تا برنامه اندروید جاوا بلدم! اگه جاوا یه دنیای دیگ باشه c که جاوا هم باهاش نوشته شده چیه اونوقت؟ :دی

البته شما ظاهرا php رو هم کامل مسلط نیستی و بهتره فعلا روی خود php تمرکز داشته باشی !!!
چونکه php اصلا صرفا به وب محدود نمیشه و میشه باهاش کارای فراتر از وب سایت هم انجام داد ....
گفتم جاوا یک دنیا دیگه هست , چونکه واقعا یک معماری و داستان دیگه داره !
حالا شما سطحی نگر بودی و محتوا کلام رو نگرفتی از باینری شروع کن بیا به اسمبلی و بالاتر که ببینی کدوم چیه اونوقت !!!!

arash691
جمعه 21 فروردین 1394, 20:41 عصر
بنظرم زبون مهم نیست ، اصول برنامه نویسی رو بلد باشی کافیه ... خودم فکر میکنم در زمینه طراحی الگوریتم ، طراحی بهینه پایگاه داده و مباحثی که در مهندسی نرم افزار بصورت کاربردی کار بشه بیشتر بشما کمک میکنه

amin1softco
جمعه 21 فروردین 1394, 20:58 عصر
از من می شنوید در کنار php حتماً با دستورات لینوکس و ویندوز آشنایی داشته باشید که هر وقت کارتون به مشکل برخورد سریع بتونید از قابلیت برنامه های بش یا ویندوز بسته به هاستتون استفاده کنید ;)

n0o0b_sina
جمعه 21 فروردین 1394, 21:36 عصر
البته شما ظاهرا php رو هم کامل مسلط نیستی و بهتره فعلا روی خود php تمرکز داشته باشی !!!
چونکه php اصلا صرفا به وب محدود نمیشه و میشه باهاش کارای فراتر از وب سایت هم انجام داد ....
گفتم جاوا یک دنیا دیگه هست , چونکه واقعا یک معماری و داستان دیگه داره !
حالا شما سطحی نگر بودی و محتوا کلام رو نگرفتی از باینری شروع کن بیا به اسمبلی و بالاتر که ببینی کدوم چیه اونوقت !!!!

Writing desktop applications. PHP is probably not the very best language to create a desktop application with a graphical user interface, but if you know PHP very well, and would like to use some advanced PHP features in your client-side applications you can also use PHP-GTK to write such programs. You also have the ability to write cross-platform applications this way. PHP-GTK is an extension to PHP, not available in the main distribution. If you are interested in PHP-GTK, visit » its own website (http://gtk.php.net/).
منبع: http://php.net/manual/en/intro-whatcando.php
---
شاید من اشتباه متوجه منظوره شما شدم! ولی سینتکس php کلا با همه زبون ها تفاوت داره!

n0o0b_sina
جمعه 21 فروردین 1394, 21:38 عصر
از من می شنوید در کنار php حتماً با دستورات لینوکس و ویندوز آشنایی داشته باشید که هر وقت کارتون به مشکل برخورد سریع بتونید از قابلیت برنامه های بش یا ویندوز بسته به هاستتون استفاده کنید ;)
حتما! یادگیری دستورات لینوکس و کار با سرور الویته اولمه، زبان دیگ رو هم قصد ندارم به صورت جدی روش کار کنم فقط در مواقع بیکاری تا تنوع ایجاد بشه.

MMSHFE
شنبه 22 فروردین 1394, 00:31 صبح
اگه بخاطر تنوع دنبال یه زبان دیگه هستین، وقتتون رو تلف نکنید. زبان برنامه نویسی چیزی نیست که توی اوقات فراغت بخواین یاد بگیرین چون درگیری ذهنی داره و دستور زبانشون با هم فرق میکنه. اگه دنبال تنوع هستین، با همین زبانی که کار میکنید، کارهای متنوع انجام بدین و پروژه های روتین و تکراری کار نکنید. یه مدت بیاین سمت فریمورکها و... ولی از یه شاخه به شاخه دیگه نپرین. توی برنامه نویسی تا وقتی که متمرکز کار نکنید، پیشرفت نمیکنید. خود من الان 6 ساله که فقط PHP کار میکنم و تازه احساس میکنم دارم به یه جاهایی توی این زبان میرسم. قبول دارم که جذابیتهای زبانهای دیگه باعث میشه متمرکز شدن روی یک زبان کار خیلی سختی باشه ولی باید مقاومت کنید تا به نتایج مناسب برسین. اگر هم دنبال تنوع هستین، بنظر من PHP رو کلاً رها کنید و بطور کامل روی جاوا متمرکز بشین تا بتونین توی تمام پلتفرمها کار کنید.

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 01:27 صبح
اگه بخاطر تنوع دنبال یه زبان دیگه هستین، وقتتون رو تلف نکنید. زبان برنامه نویسی چیزی نیست که توی اوقات فراغت بخواین یاد بگیرین چون درگیری ذهنی داره و دستور زبانشون با هم فرق میکنه. اگه دنبال تنوع هستین، با همین زبانی که کار میکنید، کارهای متنوع انجام بدین و پروژه های روتین و تکراری کار نکنید. یه مدت بیاین سمت فریمورکها و... ولی از یه شاخه به شاخه دیگه نپرین. توی برنامه نویسی تا وقتی که متمرکز کار نکنید، پیشرفت نمیکنید. خود من الان 6 ساله که فقط PHP کار میکنم و تازه احساس میکنم دارم به یه جاهایی توی این زبان میرسم. قبول دارم که جذابیتهای زبانهای دیگه باعث میشه متمرکز شدن روی یک زبان کار خیلی سختی باشه ولی باید مقاومت کنید تا به نتایج مناسب برسین. اگر هم دنبال تنوع هستین، بنظر من PHP رو کلاً رها کنید و بطور کامل روی جاوا متمرکز بشین تا بتونین توی تمام پلتفرمها کار کنید.

والاه من php رو رها کنم باید از گرسنگی بمیرم و مگس بکوبم زمین! تقریبا 99 درصد پروژه هام برای php هست. با این حال کراس پلتفرم بودن هم خیلی مهمه برام و از این خیلی لذت میبرم.

توی php خیلی چیزا هست که من هنوز دانششو ندارم و تجربیاته زیادی هست که باید بدست بیارم، ولی دوست داشتم این کار برای یه زبان همه فن حریف باشه و هیچ جا کم نیاره البته php تو وب واقعا شاهکاره، از سرعت توسعه گرفته تا امکاناتش
مثلا جاوا رو نگاه کنید توی هسته همه ی سایتای بزرگ میتونیم اثری ازش ببینیم در حالی که php فقط واسه فیسبوک هست که اونم توی بخش هاییش از جاوا و c++ بهره برده یاهو هم که انگار داره میره سمته node.js، netbeans و محصولات jetbrains همه جاوا هستن، برنامه های اندروید و... (من یه جا هم خوندم سیستم پرداخت بانک های ایرانی هم با jsp هست) توی ایران روزی 10 تا مسابقه واسه برنامه نویسی اندروید میزارن و اگه یه برنامه شاخ بنویسی راحت میری بالا بهت ارزش میدن (من با php گوگل رو بنویسم هیچ کس بهم آفرین هم نمیگه "مثال زدم دوستان")!!!
الانم که هرچی میاد واسه جاوااسکریپت میاد! از زبان هایی مثله less گرفته (چند تا کامپایلر واسه php داره ولی چنگی به دل نمیزنن قدیمی هستن) تا برو به unity که با جاوااسکریپت میشه واسه بازی اسکریپت نویسی کرد، یعنی تقریبا هر کاری با جاوا میشه کرد با جاوااسکریپت هم میشه، از نوشتن برای ویندوز گرفته تا تمام سیستم عامل های موبایل (البته با قدرتش کاری ندارم) هر روز یه چیزه جدید براش میاد و گستره تر میشه من موندم این چرا اینقدر سریع توسعه داده میشه!
از اون طرفم c++ هست که نمیشه بهش چیزی گفت فقط چون سخته سرعته توسعه رو میاره پایین تنها مشکلش همینه
ولی php چی؟
حتی php خیلی از Hack که هم خانوادشه و نسخه توسعه یافته php هست عقب افتاده یه نگاه به benchmark ، hello world این دو بندازید خیلی تفاوت دارن!
ببینید من نمیخوام بگم php بده ضعیفه، برعکس توی وب خیلی هم خوبه. ولی یسری واقعیت هارو باید قبول کنیم و برای رفعش کمک کنیم.
php فقط برای وب بوجود اومد ولی الان دیگ زمونه زمونه ی زبان های کراس پلتفرمه. حتی بین موتورهای بازی سازی اونایی که پلتفرم های مختلف رو پشتیبانی نمیکنن کلا از رده خارج شدن!
واسه همین تاپیک زدم تا از تجربه دوستان استفاده کنم بد جور گیرم من فعلا جوونم نمیخوام پس فردا پشیمون بشم :(

freeman99
شنبه 22 فروردین 1394, 08:14 صبح
مهندس حرفایی که میزنی ضد و نقیضه چون خیلی وقتا خودت گفتی که در زبانها و حیطه های دیگری هم کار میکنی! مثلا از این گفتی که در کار تولید game هم هستی.

golbafan
شنبه 22 فروردین 1394, 09:17 صبح
سلام
بنظر من شما که php بلدی الان c++ رو یاد بگیرید و بعدش هم جاوا رو یاد بگیرید
همین سه تا رو بلد باشی دیگه کاری نیست که ازت بر نیاد!!!

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 10:20 صبح
سلام
بنظر من شما که php بلدی الان C++‎ رو یاد بگیرید و بعدش هم جاوا رو یاد بگیرید
سلام
خب چه کاریه، یکی از این دوتارو یادبگیرم هرکاری از دستم بر میاد دیگ

LastAirbender
شنبه 22 فروردین 1394, 10:26 صبح
سلام
دوستان به نظره شما کنار php چه زبانی مناسبه تا هر از چند گاهی وقتای بیکاری بهش سر بزنیم و...

گفتید مواقع بیکاری ، پس یعنی نمی خواید وقت و سرمایه زیادی روش بزارید ، من توصیم اینم در این ایام بیکاریتون چند تا زبان اسکریپتی یاد بگیرید یا اینکه نه چنتا نرم افزار یاد بگیرید (یک نمونه سادش من خودم الان فوتوشاپ بلد نیستم باید کارامو بدم اینو و اون واسم انجام بده) چون تو اوقات فراغت و اینها نمیشه ++C یاد گرفت و انتظار داشت به یک جایی باهاش رسید ، مگر اینکه واقعا هدفتون صرفا سرگرمی و تحقیق باشه و هدفی درش نباشه که از نظر من نوعی وسواس و جنون خواهد بود،آقای اسد زاده گفتن برین ++C یاد بگیرید و دیگر هیچ، از من بپرسن من میگم دوست دارم همه از جمله خودم برن ++C یاد بگیرن ، ولی آیا ممکنه؟ اگر قرار بود همه برنامه نویسان کارای بزرگ بکنن سیستم عامل درست کنن ، آنتی ویروس بسازن.. اون وقت کارهای کوچک رو کی انجام میداد؟ اگر شما هدفتون اینه تحقیقات بکنید و علم حاضر رو یک تکونی بدید یا برای ایران افتخاری بیافرینید مطمئن نه PHP بلکه Java هم بدرد نخواهد خورد حداکثر سطحی که باید کار کنید ++C هست ، اما باید پرسید از چند سالگی دارید برنامه می نویسید و برای چند ساله دیگه میتونید انرژیتون رو و وقتتون رو صرفش بکنید؟ آیا از نظر مالی تامین هستید؟؟ شکم گرسنه که C++‎‎‎‎‎‎ و علم حالیش نیست.. این مدیر بخش داره میگه 6 ساله داره PHP (که یک زبان خیلی کوچتری نسبت به Java یا C#‎‎‎‎‎‎ هست) کار میکنه اون وقت تازه به مرزهای اون رسیده و زرنگ باشه و وقت بکنه تازه از این به بعد میتونه یک تکونی به این مرزا بده و تو توسعه PHP مشارکتی داشته باشه ،
من در جواب پست های مثل این :

سلام
بنظر من شما که php بلدی الان C++‎‎‎‎‎‎‎ رو یاد بگیرید و بعدش هم جاوا رو یاد بگیرید

باید بگم که ، کاریم نیست که ازت بر بیاد!
من البته ++C ندید نیستم و اون رو یک صفحه کنسول سیاه نمیدونم ولی به جرات میتونم بگم در مدت زمانی که آدم میخواد ++C رو مسلط بشه میتونی دو زبان مث Java و C#‎‎‎‎‎‎ رو یاد بگیره ،

MMSHFE
شنبه 22 فروردین 1394, 10:32 صبح
مهندس حرفایی که میزنی ضد و نقیضه چون خیلی وقتا خودت گفتی که در زبانها و حیطه های دیگری هم کار میکنی! مثلا از این گفتی که در کار تولید game هم هستی.

ساخت گیم رو خیلی وقته که کار میکنم. از زمانی که با DirectX SDK کار میکردم و رایج بود تا حالا تجربه کار با XNA (و حتی نوشتن یه کتاب آموزشی براش) داشتم و مدتی هم هست که UDK و Unity3D هم کار میکنم ولی نه به موازات PHP و الان نزدیک یک ساله که دیگه PHP رو جدی دنبال نمیکنم. نه بخاطر اینکه ارزش نداره بلکه بخاطر اینکه من دیگه انگیزه ای برای کار توی حوزه وب اپلیکیشن ندارم. بعلاوه کار من با ایشون فرق میکنه. من شغلم آموزشه و لازمه که خیلی چیزها رو در حدی که بتونم آموزش بدم، یاد بگیرم ولی ایشون میخواد از خود این تخصصها کسب درآمد کنه و درنتیجه نباید مدام بینشون سوئیچ کنه.

LastAirbender
شنبه 22 فروردین 1394, 10:50 صبح
یه نکته دیگه اینکه آقای اسد زاده گفتن گفتن نرم افزار ها با ++C نوشته شده ، خب در نظر بگیرین این نرم افزارا مال کی هستن ، شاید خیلی از اینا را الان اگه میخواستن استارت بزنن با یک زبان دیگه می نوشتن ، و بعد تازه همونطور که گفتم باید شرایطم در نظر داشت شما الان تو ایران همون فوتوشاپی رو که گفتی به همون خوبی ساختی میخوای باهاش چیکار بکنی؟؟ همین فوتوشاپ رو با یه نرم افزار دومگی تو مملکت تغییر میدن میزنن به نام خودشون ، یا مهندسا کرکش می کنن میزارن واسه دانلود ، بعد گفتی performance و اینها ، مگه خیلی از این برنامه نویسا چه قدر می تونن از قابلیتهای همین C#به درستی استفاده بکنن؟ و اصلا آیا لازمشون میشه که برنامه هایی بنویسن که performance درش اهمیتی داشته باشه ، اونم با این سرعت رشد سخت افزار.. خب این دلایل رو میارین اون وقت پرسش کننده که کمی احساسی باشه زود میاد میگه که آقا

آقا تمومه هرچی اثر جاوا تو سیستم بود زدم شیفت دلتش کردم :دی..
آخه رو چه حساب؟؟

saeed-71
شنبه 22 فروردین 1394, 10:50 صبح
ساخت گیم رو خیلی وقته که کار میکنم. از زمانی که با DirectX SDK کار میکردم و رایج بود تا حالا تجربه کار با XNA (و حتی نوشتن یه کتاب آموزشی براش) داشتم و مدتی هم هست که UDK و Unity3D هم کار میکنم ولی نه به موازات PHP و الان نزدیک یک ساله که دیگه PHP رو جدی دنبال نمیکنم. نه بخاطر اینکه ارزش نداره بلکه بخاطر اینکه من دیگه انگیزه ای برای کار توی حوزه وب اپلیکیشن ندارم. بعلاوه کار من با ایشون فرق میکنه. من شغلم آموزشه و لازمه که خیلی چیزها رو در حدی که بتونم آموزش بدم، یاد بگیرم ولی ایشون میخواد از خود این تخصصها کسب درآمد کنه و درنتیجه نباید مدام بینشون سوئیچ کنه.
چرا دیگه انگیزه ای برای کار توی حوزه وب اپلیکیشن ندارید؟چون بازار اشباع شده؟

راستش من خودم پی اچ پی کار میکردم و هنوزم کار میکنم.بعدش رفتم سراغ جاوا و اندروید.البته به خاطر اینکه بتونم اپ اندروید وب سایت هامو خودم پیاده سازی کنم.خدا روشکر زیادم طول نکشید یادگیریش.حدود 1 ماه.چون هم منبع اموزشی خوبی داشتم و هم قبلا تجربه برنامه نویسی با زبان های برنامه نویسی دیگه رو داشتم.من قبلا c و c++ رو هم کار کرده بودم اما خیلی کم در حد مبتدی.
این که شما بخوای جاوا رو هم در کنار پی اچ پی یاد بگیری فک نکنم کار سختی باشه !
اگرم فک میکنی مثلا اگه جاوا یاد بگیری یا پی اچ پی قاطی میکنی اصلا اینجوری نیست.
به نظر من اینکه جاوا رو یاد بگیری گزینه خوبی هستش.

freeman99
شنبه 22 فروردین 1394, 10:55 صبح
من خودم نمونهء یک آچار فرانسه همه کاره هیچ کاره موفق :لبخند:

MMSHFE
شنبه 22 فروردین 1394, 11:51 صبح
چرا دیگه انگیزه ای برای کار توی حوزه وب اپلیکیشن ندارید؟چون بازار اشباع شده؟

چون من کارم آموزشه نه پروژه نوشتن و دیگه به حد کافی توی زمینه PHP محتوای آموزشی ساختم و وظیفه خودمو بعنوان یه ایرانی انجام دادم. وقتشه برم رو فیلدهای دیگه کار کنم.

!Hidden Hacker
شنبه 22 فروردین 1394, 11:57 صبح
با سلام
مناسب ترین گزینه همونطور که بقیه دوستان اشاره کردن ++C هستش.
دلالیلشم کاملاً ذکر شد توسط بعضی دوستان.
یه دلیل دیگه اینه که شما میتونی App اندرویدیتو با ترکیب ++C بنویسی و امنیتش رو خیلی ببری بالاتر.
جاوا به تنهایی کاربرد آنچنانی نداره الان...
این نظر شخصی منه:
اول ++C بعدش Java
موفق باشید.

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 11:59 صبح
من تا بخوام به C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ مسلط بشم و بتونم کاری بکنم 10 بار جاوا رو تموم کردم!!! و دیگ پیر شدم و دست خالی!!!

الان دیگ با هر کی صحبت میکنی میگه php کارم بعدم که کار بهش میدی "..." تو کار!!!

با این اوصاف قالبای آماده ی وردپرس و جوملا و... هم که بازار php رفته رفته داره کم و کمتر میشه دیگ کسی حاضر نیست به جای 45 تمن بیار 1 تمن واسه سایت هزینه کنه مردم با تجارت الکترونیک آشنایی ندارن و فکر میکنن بدون نوآوری و امکانات تکراری میتونن موفق بشن!! همین مارکت همیار وردپرس قالبش آمادست که حتی زحمت ترجمه بعضی بخش هارو هم نکشیدن!!! :| دیگ چه انتظاری از بقیه میتونه آدم داشته باشه؟ این از وضعیت php، البته خدارو شکر تا اینجا من راضی هستم و رفته رفته داره بهتر میشه این وضعیت منم که php بلدم پس مشکلی ندارم

از اون طرفم من بعضی چیزارو که میبینم و میخوام یاد بگیرم توی php به بن بست میخورم، مثلا برنامه نویسای C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ که هممون میگم بدن و آخن، خیلی راحت میان یه اپ مثله TeamViewer مینویسن در حالی که من حتی نمیدونم کامپیوتره طرف میشه سروره سوکت یا از یه سروره جدا دارن استفاده میکنن برای اتصال کلاینت ها!!! یا حتی نمیدونم ویدئو رو چطوری تیکه تیکه میفرستن و نمایش میدن!!! :( من خیلی علاقه دارم این چیزارو بدونم ولی تو php تقریبا غیر ممکنه!!! اینم از محدودیتمون که منو خیلی عذاب میده

چرا من نباید برم طرف یه زبان برنامه نویسی دیگ و در کنارش سرور لینوکس رو کامل یادبگیرم (دانش سرور توی هر زبانی مهمه و خیلی ضروری، در آمدشم اگه به بازار وارد باشی بد نیست) و از php فقط برای نون در آوردن استفاده کنم و اگه وضع بازار بهتر شد توی وب هم سوئیچ کنم روی jsp (البته واسه پروژه های شخصی)؟ شمارو نمیدونم ولی من خیلی ناراحت میشم وقتی مشتری رو برای برنامه ویندوز یا اندروید ارجا میدم به یه نفر دیگ!!!

!Hidden Hacker
شنبه 22 فروردین 1394, 12:05 عصر
چی بگم والا...
آخه شما با ذکر کردن اون همه گزینه در مورد زبانی که تمایل دارین و دنبالشین که یاد بگیرین خیلی از انتخاب ها رو محدود کردین واسه خودتون و چیزی جز ++C و Java نمیمونه با این حساب...!
تازه ++C هم بزور نمره قبولی میگیره از اون همه فیلتر
مثلاً تو این تاپیکم (http://barnamenevis.org/showthread.php?468419-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C) بحث همین بوده و اونجا هم Java پیشنهاد شده(بغیر از در نظر گرفتن فیلترهای شما)

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 12:18 عصر
چی بگم والا...
آخه شما با ذکر کردن اون همه گزینه در مورد زبانی که تمایل دارین و دنبالشین که یاد بگیرین خیلی از انتخاب ها رو محدود کردین واسه خودتون و چیزی جز ++C و Java نمیمونه با این حساب...!
تازه ++C هم بزور نمره قبولی میگیره از اون همه فیلتر
من وقتی php رو شروع کردم به یادگرفتن 24 ساعته فقط کارم یادگیری و تست بود! ولی الان این امکان برام فراهم نیست و فقط میتونم کارهای تفریحیمو که معمولا روزی 1 ساعت فیلمی سریالی چیزی میبینم رو حذف کنم اختصاص بدم به C++‎‎‎ اینجوری نمیدونم چقدر طول بکشه که من بتونم در حده مبتدی این زبان قدرتمندو یاد بگیرم! اگه هم زیاد وقت بزارم از گرسنگی میمیرم!! ولی جاوا نسبتا وضعیتش بهتره

!Hidden Hacker
شنبه 22 فروردین 1394, 12:28 عصر
Java به قول از نقل قول زیر! که مال تاپیک دیگه ایه آیندش به اندروید برمیگرده
حالا درسته حالا حالاها اندروید باقیه ولی زمزمه هایی میاد که داره آخرای عمرشو میگذرونه تو چند سال آینده
بعدشم الان Java کارییهاش محدودتره نسبت به ++C برای یه کاربر که تازه میخواد شروعش کنه و طول میکشه تا درهای جدیدی رو به شما از این زبان باز بشه
یعنی ثمرشو دیرتر میبینین

"به نظر من" آینده جاوا تا حد زیادی به آینده اندروید بستگی داره. جاوا واسه وب خوبه ولی زیاد محبوب نیست. الان 85 درصد سایتا با پی اچ پی هست. سهم جاوا فقط 2 درصده. برای برنامه نویسی چندسکویی دسکتاپ هم راه حل های بهتر از جاوا وجود داره. مثل سی++ و کیوت. معمولا برنامه هایی که توسط کمپانی های بزرگ واسه دسکتاپ ساخته میشن با سی++ هست. این علت برتری سی++ به جاوا در برنامه نویسی دسکتاپ نیست، معلولش هست.
من جاوا رو دوست ندارم به خاطر ماشین مجازی. برنامه ای که (1) برنامه ی شما رو "کنترل" میکنه. (2) سرعتشو کم میکنه.

به تاپیکی که در پست قبلیم ذکر شد حتماً سری بزنین

یا این نقل قول:

این لینک راجع به اندروید، جاوا، کیوت، سی پلاس پلاس بحث شده (http://barnamenevis.org/showthread.php?455620-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B2-Q-t). حتما صحبت های آقای pswin.pooya (http://barnamenevis.org/member.php?34511-pswin-pooya) رو اونجا بخونید.

یا حرف کاملاً بجایی که این دوستمون زدن:

ببینید یک روزی استاد عزیزم حرف قشنگی زد و منم می خوام اونو براتون بازگو کنم :
ببینید سوپ هم غذاست، قرمه سبزی هم غذاست ، پیتزا هم غذاست اما سوپ را با قاشق می خورند، قرمه سبزی رو هم با قاشق و چنگال، پیتزا هم با دست، سالاد هم با چنگال
تا حالا دیدید که کسی سوپ را با چنگال بخوره؟
زبانهای برنامه نویسی هر کدومشون برای یک زمینه ای مناسب هستند و مقایسه اونها با هم اصلا کار درستی نیست،جاوا زبان برنامه نویسی بسیار خوبیه که خیلی قابلیت ها داره و نسبتا سادست و میتونه گزینه خوبی برای شروع برنامه نویسی باشه.
++C هم که به نوعی پدر جاواست، توی دنیای واقعی شاید یک فرزند از پدر در زمینه های مختلف بهتر باشه اما در کامپیوتر حداقل در زمینه برنامه نویسی این موضوع صدق نمیکنه
اینکه گوگل بیاد و جاوا رو بزاره کنار غیرممکنه نه بخاطر ترس از دست دادن برنامه نویسها بلکه اصلا از اول هم گوگل به دلیل اینکه به مایکروسافت دهن کجی کنه رفت سراغ جاوا تا #C بره تو حاشیه، دوم اینه که جاوا به مراتب مقبولیت خیلی بیشتری نسبت به golang داره و خیلی محبوب تره پس این قضیه که مثل همون شایعاتیه که میگفتن گوگل می خواد اندرویدو بزاره کنار یه سیستم عامل مخصوص خودش بسازه

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 13:04 عصر
والاه من این لینک هارو زیر رو کردم، بازم نتیجه شد C++ در کنار php، عجب گرفتاری شدیم ها :دی یعنی اگه اندروید نبود واقعا جاوا حداقل تو ایران میمرد چون همه به خاطره اندروید به جاوا فکر میکنن یکیش خوده من!!!

freeman99
شنبه 22 فروردین 1394, 13:18 عصر
از اون طرفم من بعضی چیزارو که میبینم و میخوام یاد بگیرم توی php به بن بست میخورم، مثلا برنامه نویسای C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎ که هممون میگم بدن و آخن، خیلی راحت میان یه اپ مثله TeamViewer مینویسن
خب ببین بالاخره دات نت و سی شارپ واسه برنامه نویسی دسکتاپ هم هست رسما و کلی برنامه نویس دسکتاپ داره. اینا هم میگی این کارا رو میکنن (بنا رو بر حرف شما بذاریم و بگیم میکنن و راحت هم میکنن :لبخند:) شاید کامپوننت آماده و این حرفا استفاده میکنن.

من خیلی علاقه دارم این چیزارو بدونم ولی تو php تقریبا غیر ممکنه!!! اینم از محدودیتمون که [B]منو خیلی عذاب میده
آره دیگه خب PHP عمدتا واسه سرور و برنامه نویسی وبه. ولی کارهایی بیشتر از اونچه فکر کنید هم میشه باهاش کرد، به شرطی که طرف بره دنبالش و بلد باشه خودش از قبل یه چیزایی رو، تجربه ای چیزی داشته باشه، چون اینا رو توی PHP شما یاد نمیگیری به اون صورت و نیست چون 99.99% کاربرد PHP و برنامه نویسان و کدها و برنامه های موجودش واسه این چیزا نیست. ولی اونایی که مثلا سی، سی++ و اینها کار کردن طبیعتا احتمالش بیشتره با این چیزا برخورد کرده باشن کار کرده باشن چون بحث اصلا بحث سمت سرور و وب نیست و دسکتاپ و شبکه هست. ولی اون پایه ها رو بلد باشی حتی با PHP هم میتونی یه کارهای خاص و جالبی بکنی، حتی شده بیای کتابخانه های سی++ رو توی PHP هم میتونی استفاده کنی. ولی خب راه حل اصلی و بهینه بیشتر همون زبانهای خاص دسکتاپ و کامپایلی مثل سی++ است دیگه!

شمارو نمیدونم ولی من خیلی ناراحت میشم وقتی مشتری رو برای برنامه ویندوز یا اندروید ارجا میدم به یه نفر دیگ!!!
بنظر من اندروید با جاوا اونقدری هم سخت نیست و نیازی هم نداره حتما جاوا رو مسلط باشید و اول برید کلی وقت و انرژی بذارید جاوا رو کامل و دقیق یاد بگیرید و توش به احاطه برسید. مستقیم میتونید برید سراغ یادگیری برنامه نویسی خود اندروید. حداقل در حد برنامه هایی که آنچنان بزرگ و پیشرفته نیستن من فکر میکنم نیازی نیست. ظرف مدت کوتاهی میشه فهمید چی به چیه. البته اینم باز بگم شاید چون شما زبانهای پایه و دسکتاپ و کامپایلی مثل سی و سی++ کار نکردی اون مسائل پایه رو بلد نیستی برات سخت باشه، ولی برای بنده مثلا چیز خاصی نیست چون قبلا همهء اینا رو به لحاظ یادگیری و تئوری هم که شده بلد بودم.
خب یه دلیل که من این همه مباحث متفرقه و حیطه های دیگر رو مطالعه کردم همین بوده که میخواستم همه چیز رو بدونم و بتونم تا در صورت لزوم استفاده کنم و بعدا دچار ناتوانی و حسرت نشم و خودم به تنهایی بتونم همه کار بکنم. مبحث 1 خورگی!
طبیعتا نمیشه زبانها و حیطه ها رو مرزبندی مطلق کرد و بگی هیچ ربطی به هم ندارن. برعکس، خیلی بیش از اونچه فکر کنید میتونن بهم ربط پیدا کنن و نیاز به استفاده از زبانهای مختلف و کدنویسی در حیطه های مختلف باشه.
همه فن حریف بودن بد نیست، ولی خب خیلی وقت و انرژی میبره و جدیت و اراده و همت زیادی میخواد. از اونور میگن همه فن حریف هیچ کاره چندان هم نابجا نیست و ممکنه اونوقت از نظر کاری و درآمد بهینه و عاقلانه نباشه! پول و علاقه و احساسات خیلی وقتا با هم کاملا هم جهت نیستن. بعضی وقتا هم البته هستن! بستگی داره خب. یا میتونی شما یک راه بینابین رو انتخاب کنی و مثلا بری سراغ همون دات نت و سی شارپ، یا شاید جاوا، که بتونی در حیطه های گسترده تر و متنوعی باهاشون راحتتر کار کنی. ولی بازم فکر نکن که کسی فقط با دات نت و سی شارپ برنامه نویس همه کاره قدرتمندی میشه. مطمئن باش بازم کارهای مختلف و جالبی خواهد بود که اونی که سی++ هم بلده میتونه ولی اون برنامه نویس سی شارپ نمیتونه. ضمنا شاید خیلی ها با استفاده از یک کامپوننت آماده ارضا بشن فکر کنن کارشون خوبه و لذت ببرن، ولی واسه آدمهای خوره ای مثل من هنر بحساب نمیاد و آنچنان ارضا و لذتی درش نیست که مثلا یه کامپوننت بذارم برنامم کار TeamViewer رو هم بکنه! شما امروزه میتونی مثلا کامپوننت یه مرورگر وب رو براحتی توی برنامه های دسکتاپ یا موبایل بذاری و در درون برنامت یک مرورگر وب پیشرفته با امکانات کامل داشته باشی، ولی خب که چی مثلا هنره؟ سخته؟ اونی که نمیدونه نگاه میکنه فکر میکنه وه عجب کار حرفه ای و حتما سخته هرکسی نمیتونه طرف چقدر سواد داشته!! ولی ما که میدونیم اینطور نیست!

کامبیز اسدزاده
شنبه 22 فروردین 1394, 13:32 عصر
اجازه بدین به صورت کلی و یکمی جامع تر و بدون تعصب به زبان راجب این موضوع فکر کنیم : بنابراین لینک رسمی یک نتیجه گیری کلی از طرف مرکز تحقیقاتی Startup Compass رو میتونیم بررسی کنیم :

http://fundersandfounders.com/software-engineer-salary-2014/

کاملا مشخص میکنه که چه زبانی در کجا بیشترین کاربرد و همچنین بیشترین در آمد رو داره.

بنابراین نتیجه گیری :

۱- ++C با میانگین درآمد سالانه ۱۱۰ هزار دلار

۲- Python با میانگین درآمد سالانه ۱۰۲ هزار دلار

۳- C با میانگین درآمد سالانه ۱۰۰ هزار دلار

۴- AWS آمازون با میانگین درآمد سالانه ۹۵ هزار دلار

۵- #C با میانگین درآمد سالانه ۹۲ هزار دلار

۶- Ruby با میانگین درآمد سالانه ۹۰ هزار دلار

۷- Java با میانگین درآمد سالانه ۹۰ هزار دلار

۸- SQL با میانگین درآمد سالانه ۸۰ هزار دلار

۹- JavaScript با میانگین درآمد سالانه ۷۸ هزار دلار

۱۰- Objective C با میانگین درآمد سالانه ۷۶ هزار دلار

۱۱- PHP با میانگین درآمد سالانه ۷۶ هزار دلار

۱۲- CSS با میانگین درآمد سالانه ۶۴ هزار دلار

۱۳- JavaScript - Design با میانگین درآمد سالانه ۶۰ هزار دلار

۱۴- CSS - Design با میانگین درآمد سالانه ۶۰ هزار دلار

البته به اینم اشاره کنم وقتی زبان PHP در رده ۱۱ قرار داره به این معنی نیست که به کار نمیاد ! فقط میانگین در آمدی رو نشون میده که میشه با این زبان ها بهش رسید و این طبیعیه چون PHP در زمینه وب تمرکز داره نباید انتظار داشته باشیم رتبه ۱ رو برای خودش تخصیص بده و یا در رابطه با C++‎‎‎‎‎‎‎ که بیشترین در آمد رو داره طبیعیه درسته رو وب ازش استفاده نمیکنن و لی در تمام زیر ساخت ها و اشاره هایی که بنده در پست اول بهش کردم کاربرد داره.

حد اقل میتونیم بگیم از این پس هم به همین شکل میشه روشون حساب کرد.

به هرحال برای درک بیشتر و کالبد شکافیه جزئیات به لینکی که اشاره کردم مراجعه کنید.

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 13:44 عصر
اجازه بدین به صورت کلی و یکمی جامع تر و بدون تعصب به زبان راجب این موضوع فکر کنیم : بنابراین لینک رسمی یک نتیجه گیری کلی از طرف مرکز تحقیقاتی Startup Compass رو میتونیم بررسی کنیم :

http://fundersandfounders.com/software-engineer-salary-2014/

کاملا مشخص میکنه که چه زبانی در کجا بیشترین کاربرد و همچنین بیشترین در آمد رو داره.

بنابراین نتیجه گیری :

۱- ++C با میانگین درآمد سالانه ۱۱۰ هزار دلار

۲- Python با میانگین درآمد سالانه ۱۰۲ هزار دلار

۳- C با میانگین درآمد سالانه ۱۰۰ هزار دلار

۴- AWS آمازون با میانگین درآمد سالانه ۹۵ هزار دلار

۵- #C با میانگین درآمد سالانه ۹۲ هزار دلار

۶- Ruby با میانگین درآمد سالانه ۹۰ هزار دلار

۷- Java با میانگین درآمد سالانه ۹۰ هزار دلار

۸- SQL با میانگین درآمد سالانه ۸۰ هزار دلار

۹- JavaScript با میانگین درآمد سالانه ۷۸ هزار دلار

۱۰- Objective C با میانگین درآمد سالانه ۷۶ هزار دلار

۱۱- PHP با میانگین درآمد سالانه ۷۶ هزار دلار

۱۲- CSS با میانگین درآمد سالانه ۶۴ هزار دلار

۱۳- JavaScript - Design با میانگین درآمد سالانه ۶۰ هزار دلار

۱۴- CSS - Design با میانگین درآمد سالانه ۶۰ هزار دلار

البته به اینم اشاره کنم وقتی زبان PHP در رده ۱۱ قرار داره به این معنی نیست که به کار نمیاد ! فقط میانگین در آمدی رو نشون میده که میشه با این زبان ها بهش رسید و این طبیعیه چون PHP در زمینه وب تمرکز داره نباید انتظار داشته باشیم رتبه ۱ رو برای خودش تخصیص بده و یا در رابطه با C++‎‎‎‎‎‎‎‎ که بیشترین در آمد رو داره طبیعیه درسته رو وب ازش استفاده نمیکنن و لی در تمام زیر ساخت ها و اشاره هایی که بنده در پست اول بهش کردم کاربرد داره.

حد اقل میتونیم بگیم از این پس هم به همین شکل میشه روشون حساب کرد.

به هرحال برای درک بیشتر و کالبد شکافیه جزئیات به لینکی که اشاره کردم مراجعه کنید.
تو این لیست Python رتبه دومو داره و این نشان از کاربرد زیادشه از c++ خیلی ساده ترم هست، نظرتون راجب این زبان چیه؟! و البته این لینک: http://qpython.com/

freeman99
شنبه 22 فروردین 1394, 13:53 عصر
تو این لیست Python رتبه دومو داره و این نشان از کاربرد زیادشه از C++‎‎‎ خیلی ساده ترم هست، نظرتون راجب این زبان چیه؟! و البته این لینک: http://qpython.com/
آمار دستمزد لزوما ربطی به آمار استفاده نداره.
مثلا یه زبان خاصی رو ممکنه افراد خیلی کمی بلد باشن بهش احاطه داشته باشن، و در زمینه های خیلی خاصی بکار میره، اونوقت اون شرکت و سازمانی که نیاز به برنامه نویس اون زبان داره ممکنه حقوق و دستمزد بالایی برای اون برنامه نویسان بپردازه.
دستمزد میانگین یعنی جمع دستمزدها رو تقسیم بر تعداد افراد بکنی. حالا چه 100 نفر باشن چه 1 میلیون نفر، میانگین دستمزد میتونه بالا یا پایین باشه. لزوما ربطی به این نداره که کدوم زبان بیشتر استفاده میشه کدوم کمتر.
پایتون هم تعداد برنامه نویسان خبره و کار درستش خب کمه و هرجایی و هرشرکت زپرتی و توی هر پروژهء بازاری هم استفاده نمیکنن، بخاطر همین میانگین دستمزد برنامه نویسانش بالاتره.
ولی حالا PHP رو نگاه کن خب توش از سطح زپرتی هم کار زیاد داره و هم برنامه نویس تا برس به سطوح بالاتر. طبیعتا میانگین دستمزد رو اون فرصت های کاری و برنامه نویسان زپرتی میارن پایین! ولی این به معنی بد بودن و کم کاربرد بودن PHP یا اینکه میشه ازش درآمد خوبی هم داشت نیست.

ضمنا اینقدر هم سی++ رو از نظر سختی گنده نکنید! مگه چیه حالا غول بی شاخ و دمه؟ من قبلا سی زیاد کار کردم، مقداری هم سی++. تازه سی از سی++ سخت تره بنظر من و سطح پایین تر.
یه موضوع مباحث برنامه نویسی هست و نه خود زبان. اینکه شما ساختمان داده و مسائل سطح پایین تری رو باید بلد باشی و مدیریت و حل کنی چون سطح برنامه نویسی و نوع برنامه ها اون شکلی تره مثلا نسبت به PHP و غیره. وگرنه خود زبان به تنهایی یه سینتاکس و تشکیلات مشابهی بیشتر نیست که هرچقدر هم سخت باشه بازم اونقدر که شما فکر میکنی سخت نیست و میشه به مرور هم یاد گرفت و پیشرفت کرد.

کامبیز اسدزاده
شنبه 22 فروردین 1394, 13:56 عصر
تو این لیست Python رتبه دومو داره و این نشان از کاربرد زیادشه از C++‎‎‎‎ خیلی ساده ترم هست، نظرتون راجب این زبان چیه؟! و البته این لینک: http://qpython.com/

چندباری باهاش کار کردم ولی واقعیتش به دلم نچسبید فقط به خاطر ساده بودنش بستگی داره به نظر شخصی من بیشتر دنبال چیزی هستم که سختیه کار داشته باشه مثل C++‎‎‎ که یاد گیریش سخته ولی واقعا شیرینه چون دنبال هر سختیه یه دلچسبیه خاصی پنهان هستش که من این رو فقط روی C++‎‎‎ درکش کردم.

اما از نظر اینکه به خاطر ساده بود Py رو سریع میشه یاد گرفت نظرم مثبته اگر شما باهاش کار کردین یا اشخاص دیگه نظراتشون رو و تجربیاتشون رو به اشتراک بزارن ماهم استفاده کنیم.

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 13:58 عصر
خب ببین بالاخره دات نت و سی شارپ واسه برنامه نویسی دسکتاپ هم هست رسما و کلی برنامه نویس دسکتاپ داره. اینا هم میگی این کارا رو میکنن (بنا رو بر حرف شما بذاریم و بگیم میکنن و راحت هم میکنن :لبخند:) شاید کامپوننت آماده و این حرفا استفاده میکنن.

آره دیگه خب PHP عمدتا واسه سرور و برنامه نویسی وبه. ولی کارهایی بیشتر از اونچه فکر کنید هم میشه باهاش کرد، به شرطی که طرف بره دنبالش و بلد باشه خودش از قبل یه چیزایی رو، تجربه ای چیزی داشته باشه، چون اینا رو توی PHP شما یاد نمیگیری به اون صورت و نیست چون 99.99% کاربرد PHP و برنامه نویسان و کدها و برنامه های موجودش واسه این چیزا نیست. ولی اونایی که مثلا سی، سی++ و اینها کار کردن طبیعتا احتمالش بیشتره با این چیزا برخورد کرده باشن کار کرده باشن چون بحث اصلا بحث سمت سرور و وب نیست و دسکتاپ و شبکه هست. ولی اون پایه ها رو بلد باشی حتی با PHP هم میتونی یه کارهای خاص و جالبی بکنی، حتی شده بیای کتابخانه های سی++ رو توی PHP هم میتونی استفاده کنی. ولی خب راه حل اصلی و بهینه بیشتر همون زبانهای خاص دسکتاپ و کامپایلی مثل سی++ است دیگه!

بنظر من اندروید با جاوا اونقدری هم سخت نیست و نیازی هم نداره حتما جاوا رو مسلط باشید و اول برید کلی وقت و انرژی بذارید جاوا رو کامل و دقیق یاد بگیرید و توش به احاطه برسید. مستقیم میتونید برید سراغ یادگیری برنامه نویسی خود اندروید. حداقل در حد برنامه هایی که آنچنان بزرگ و پیشرفته نیستن من فکر میکنم نیازی نیست. ظرف مدت کوتاهی میشه فهمید چی به چیه. البته اینم باز بگم شاید چون شما زبانهای پایه و دسکتاپ و کامپایلی مثل سی و سی++ کار نکردی اون مسائل پایه رو بلد نیستی برات سخت باشه، ولی برای بنده مثلا چیز خاصی نیست چون قبلا همهء اینا رو به لحاظ یادگیری و تئوری هم که شده بلد بودم.
خب یه دلیل که من این همه مباحث متفرقه و حیطه های دیگر رو مطالعه کردم همین بوده که میخواستم همه چیز رو بدونم و بتونم تا در صورت لزوم استفاده کنم و بعدا دچار ناتوانی و حسرت نشم و خودم به تنهایی بتونم همه کار بکنم. مبحث 1 خورگی!
طبیعتا نمیشه زبانها و حیطه ها رو مرزبندی مطلق کرد و بگی هیچ ربطی به هم ندارن. برعکس، خیلی بیش از اونچه فکر کنید میتونن بهم ربط پیدا کنن و نیاز به استفاده از زبانهای مختلف و کدنویسی در حیطه های مختلف باشه.
همه فن حریف بودن بد نیست، ولی خب خیلی وقت و انرژی میبره و جدیت و اراده و همت زیادی میخواد. از اونور میگن همه فن حریف هیچ کاره چندان هم نابجا نیست و ممکنه اونوقت از نظر کاری و درآمد بهینه و عاقلانه نباشه! پول و علاقه و احساسات خیلی وقتا با هم کاملا هم جهت نیستن. بعضی وقتا هم البته هستن! بستگی داره خب. یا میتونی شما یک راه بینابین رو انتخاب کنی و مثلا بری سراغ همون دات نت و سی شارپ، یا شاید جاوا، که بتونی در حیطه های گسترده تر و متنوعی باهاشون راحتتر کار کنی. ولی بازم فکر نکن که کسی فقط با دات نت و سی شارپ برنامه نویس همه کاره قدرتمندی میشه. مطمئن باش بازم کارهای مختلف و جالبی خواهد بود که اونی که سی++ هم بلده میتونه ولی اون برنامه نویس سی شارپ نمیتونه. ضمنا شاید خیلی ها با استفاده از یک کامپوننت آماده ارضا بشن فکر کنن کارشون خوبه و لذت ببرن، ولی واسه آدمهای خوره ای مثل من هنر بحساب نمیاد و آنچنان ارضا و لذتی درش نیست که مثلا یه کامپوننت بذارم برنامم کار TeamViewer رو هم بکنه! شما امروزه میتونی مثلا کامپوننت یه مرورگر وب رو براحتی توی برنامه های دسکتاپ یا موبایل بذاری و در درون برنامت یک مرورگر وب پیشرفته با امکانات کامل داشته باشی، ولی خب که چی مثلا هنره؟ سخته؟ اونی که نمیدونه نگاه میکنه فکر میکنه وه عجب کار حرفه ای و حتما سخته هرکسی نمیتونه طرف چقدر سواد داشته!! ولی ما که میدونیم اینطور نیست!

خب مشکل همینه دیگ، واگرنه به php راضی بودم! اگه تمرکزو بزاریم روی 2 تا زبان و درکنارش مباحث فنی لینوکس و سرور و... رو یاد بگیریم هم از لحاظ در آمدی برامون خوب خواهد بود، هم از بابت دریافت تقریبا تمام پروژه های نرم افزاری، هم که 2 تا زبانو میتونه آدم توی 2 سال و اندی به سطح مطلوبش برسونه، ولی اگه انتخابش برای زبون دوم خوب نباشه ممکنه چند سال از عمرش به فنا بره چون واسه php که هممون میدونیم اومده به وب که تو وب بمونه :) الان مسئله روی موبایل و دسکتاپه

freeman99
شنبه 22 فروردین 1394, 14:04 عصر
بهرحال یک نفر بخواد همزمان در بیش از یک حیطه و زبان کار بکنه کار راحتی نیستا! فکر میکنی میتونی؟ ساده است؟ همزمان همه پروژه ها رو بگیری هم بخش وب و هم بخش موبایل و هم بخش دسکتاپ خودت یه نفر برنامه هاش رو بنویسی؟ این حجم کار و زمان رو چطوری خودت یه نفری واسه پروژه های تجاری از پسش برمیای؟
منو بگی بحث علاقمندی بوده و خورگی و کارهای شخصی یا موردی و کوچک. وگرنه پروژه های جدی و تجاری و بزرگتر و اینها خب یک نفر چطوری میتونه نقش چند نفر رو ایفا بکنه بعد چقدر زمان ببره واسه هر پروژه به موقع تحویل بده با کیفیت کافی و چقدر دستمزد بگیره نمیدونم!

مگر اینکه میگی مثلا هر از چند گاهی فقط یکی از این انواع پروژه ها بهت بخوره.

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 14:09 عصر
چندباری باهاش کار کردم ولی واقعیتش به دلم نچسبید فقط به خاطر ساده بودنش بستگی داره به نظر شخصی من بیشتر دنبال چیزی هستم که سختیه کار داشته باشه مثل C++‎‎‎‎ که یاد گیریش سخته ولی واقعا شیرینه چون دنبال هر سختیه یه دلچسبیه خاصی پنهان هستش که من این رو فقط روی C++‎‎‎‎ درکش کردم.

اما از نظر اینکه به خاطر ساده بود Py رو سریع میشه یاد گرفت نظرم مثبته اگر شما باهاش کار کردین یا اشخاص دیگه نظراتشون رو و تجربیاتشون رو به اشتراک بزارن ماهم استفاده کنیم.
ببینید دلیل اصلی من برای اومدن به سمت برنامه نویسی علاقه شدیدم به کامپیوتر و برنامه نویسی بوده، از همون بچه گی میرفتم فایلای بازی های مختلف رو میگشتم پسوندشونو مقایسه میکردم یادمه اولین اتورانی که ساختم (بدون برنامه نویسی با درگ و دراپ) چقدر خوشحال شدم و این لذت هنوزم تو من هست.
ولی چون من این راه رو انتخاب کردم بالاخره در آینده باید کسب در آمد هم داشته باشم واسه همین برای انتخابم در آمد خیلی تاثیر داره.
میخواستم ازتون سوال کنم که درآمد شما آیا به برنامه نویسی مرتبط هست اگه بله چه میزان از اون از طریق c++ تامین میشه و فعلا توی چه شغلی مشغول هستید، وضعیت c++ و پروژه های اون توی شهرهایی مثله تبریز و شهر خودتون ارومیه چطوره؟ و اگه برنامه نویسی c++ برای موبایل و بازی سازی رو کسر کنیم از چه راه هایی میشه کسب درآمد کرد این زبان توی ایران در کدوم بخش ها خواهان داره، ممنون میشم پاسخ بدید.

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 14:12 عصر
بهرحال یک نفر بخواد همزمان در بیش از یک حیطه و زبان کار بکنه کار راحتی نیستا! فکر میکنی میتونی؟ ساده است؟ همزمان همه پروژه ها رو بگیری هم بخش وب و هم بخش موبایل و هم بخش دسکتاپ خودت یه نفر برنامه هاش رو بنویسی؟ این حجم کار و زمان رو چطوری خودت یه نفری واسه پروژه های تجاری از پسش برمیای؟
منو بگی بحث علاقمندی بوده و خورگی و کارهای شخصی یا موردی و کوچک. وگرنه پروژه های جدی و تجاری و بزرگتر و اینها خب یک نفر چطوری میتونه نقش چند نفر رو ایفا بکنه بعد چقدر زمان ببره واسه هر پروژه به موقع تحویل بده با کیفیت کافی و چقدر دستمزد بگیره نمیدونم!

بله هر از چند گاهی بهم میخوره بیشتر پروژه هام مرتبط با php هست.
البته دلیل اصلیم همین طور که گفتم کنجکاویه و در سطح تحقیقاتی دنبال پروژه هایی مثله TeamViewer هستم نه یه چیزه تجاری چون همه میدونن برای پروژه های تجاری امکانش نیست.

freeman99
شنبه 22 فروردین 1394, 14:24 عصر
[B]
البته دلیل اصلیم همین طور که گفتم کنجکاویه و در سطح تحقیقاتی دنبال پروژه هایی مثله TeamViewer هستم نه یه چیزه تجاری چون همه میدونن برای پروژه های تجاری امکانش نیست.
بابا اینا فکر کردی حالا خیلی شاهکار میکنن مثلا چیه! هیچی نیست بنظر من!
الان دیگه این چیزا کامپوننت و کتابخانه هاش واسه Embed کردن هست میذارن استفاده میکنن. مث مرورگر وب که هرکس راحت میتونه توی برنامهء دسکتاپ یا موبایل خودش بذاره. همینطور خیلی چیزهای دیگه هست که میشه Embed کرد توی برنامه ها؛ مثلا مفسر پایتون رو میشه توی برنامه گذاشت و به برنامت قابلیت اسکریپت نویسی اختصاصی بدی.
اگر یه همچین چیزی رو واقعا خودشون نوشته باشن خب اونوقت بحثش جداست، ولی بنظر منکه برنامه نویسان دات نت وطنی عمدتا چنین سوادی ندارن! مگر اینکه قبلا خبره و برنامه نویس بوده باشن مثلا با سی++ کار کرده باشن.

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 14:39 عصر
اشکال نداره منم دوست دارم بدنم این ویدئو رو چطوری تیکه تیکه پخش میکنن و سرور سوکت کجاست توی این نرم افزارها، مردم تفریحشون فوتباله تفریحه منم اینه، نمیدونی چه حالی میکنم اینارو میفهمم :دی

freeman99
شنبه 22 فروردین 1394, 19:25 عصر
نه بابا تو هم خوره ای مث من؟ :متعجب:
ولی فک نمیکنم شدت خورگیت به من برسه :متفکر:

راستی درمورد TeamViewer تاجاییکه میدونم (قبلا یه مطلبی راجع بهش خوندم) اول دو طرف با یک سرور مرکزی تماس میگیرن حضور و از طریق اون Public IP همدیگر رو شناسایی میکنن، بعد از اون بین خودشون ارتباط مستقیم P2P ایجاد میکنن و بقیهء ماجرا بدون دخالت سرور انجام میشه (اینطوری اون بارهای سنگین به سرور وارد نمیشه که اگر وارد میشد مسلما سرورهاشون باید در حد گوگل میبود!).
البته متاسفانه ارتباط P2P برقرار کردن چندان ساده و سرراست نیست چون خیلی از کلاینت ها پشت NAT هستن و اتصال اولیه به همین سادگی نمیتونه از این NAT عبور کنه. برای این مشکل و ایجاد اتصال اولیه از ترفندی استفاده میکنن بنام hole punching (دو نوع داره TCP hole punching و UDP hole punching)؛ بنده قبلا در این مورد هم تحقیق و کار کرده بودم: http://hamidreza-mz2.tk/?p=428 چون میدونستم چیه و چقدر مهمه و کجاها نیاز میشه :چشمک:

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 19:54 عصر
نه بابا تو هم خوره ای مث من؟ :متعجب:
ولی فک نمیکنم شدت خورگیت به من برسه :متفکر:

راستی درمورد TeamViewer تاجاییکه میدونم (قبلا یه مطلبی راجع بهش خوندم) اول دو طرف با یک سرور مرکزی تماس میگیرن حضور و از طریق اون Public IP همدیگر رو شناسایی میکنن، بعد از اون بین خودشون ارتباط مستقیم P2P ایجاد میکنن و بقیهء ماجرا بدون دخالت سرور انجام میشه (اینطوری اون بارهای سنگین به سرور وارد نمیشه که اگر وارد میشد مسلما سرورهاشون باید در حد گوگل میبود!).
البته متاسفانه ارتباط P2P برقرار کردن چندان ساده و سرراست نیست چون خیلی از کلاینت ها پشت NAT هستن و اتصال اولیه به همین سادگی نمیتونه از این NAT عبور کنه. برای این مشکل و ایجاد اتصال اولیه از ترفندی استفاده میکنن بنام hole punching (دو نوع داره TCP hole punching و UDP hole punching)؛ بنده قبلا در این مورد هم تحقیق و کار کرده بودم: http://hamidreza-mz2.tk/?p=428 چون میدونستم چیه و چقدر مهمه و کجاها نیاز میشه :چشمک:
از کجا میدونی شاید برسه :دی
بابا وبلاگت فیلتره :))
الان یعنی این (http://ehsanavr.com/18940/microsoft-dot-net/%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1/) برادرمون یه سرور واسه نرم افزار تحقیقاتی راه انداخته و داره اونو با 10 تمن میده مردم؟! راستی میدونی چطوری ویدئو رو تیکه تیکه پخش میکنن؟ اگه بدونی احتمالا بشه با php هم این کارو کرد و از طریق سوکت اطلاعات ویدئو رو تیکه تیکه بفرستیم و اونور نمایش بدیم.

freeman99
شنبه 22 فروردین 1394, 21:52 عصر
بخاطر علم باید تا چین هم بری، یه هیتلرشکن که چیزی نیست :چشمک:

الان یعنی این (http://ehsanavr.com/18940/microsoft-dot-net/%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1/) برادرمون یه سرور واسه نرم افزار تحقیقاتی راه انداخته و داره اونو با 10 تمن میده مردم؟!
نخیر ظاهرا سرورش رو هرکس خودش باید داشته باشه.
خودش توی کامنت ها گفته:

در این برنامه سرور باید آیپی ولید داشته باشه.
...
در صورتی که آیپی استاتیک نداشتید میتونید از یک سرور مجازی استفاده کنید.

راستی میدونی چطوری ویدئو رو تیکه تیکه پخش میکنن؟
یعنی چی تیکه تیکه پخش میکنن؟ :متفکر:

اگه بدونی احتمالا بشه با php هم این کارو کرد و از طریق سوکت اطلاعات ویدئو رو تیکه تیکه بفرستیم و اونور نمایش بدیم.
جان؟ :متفکر:
ویدئو رو بفرستی اونور نمایش بدی؟ کجا؟ واسه چی اونوقت؟

freeman99
شنبه 22 فروردین 1394, 22:04 عصر
من خودم قبلا یه برنامه مانیتور از راه دور با Qt نوشته بودم. حجمی هم نداشت همش چند خط کد بیشتر نبود. البته تنها کاری که میکرد از صفحه اسکرین شات میگرفت میفرستاد؛ ولی میشه قابلیت های ساده دیگری رو هم براحتی بهش اضافه کرد که من دیگه دلیل و وقت و اولویت برای اضافه کردن این موارد رو نداشتم. مثلا اجرای خط فرمان، خاموش و ریستارت کردن سیستم، مشاهده و انتقال فایلها (یخورده پیشرفته تره) و غیره. ولی اگر بخوای حالت دسترسی کامل باشه مث اینکه خودت نشستی پشت سیستم اونوقت بنظرم کار زیاد میبره و خب کاملا پیشرفته هست دیگه. البته ویندوز API و پروتکل و Hook و اینها داره و میشه استفاده کرد مثلا اینکه چطوری کنترل ماوس و کیبورد رو انجام بدی و این حرفا. موضوع اینه که من و شما هیچوقت نرفتیم اختصاصی برنامه نویسی دسکتاپ ویندوز کار کنیم، وگرنه من بودم الان همه اینا رو میدونستم کاری نداشت واسم! ولی من از بازمتن خوشم میامد، از لینوکس، دوست نداشتم به دنیای انحصاری ویندوز و میکروسافت محدود و وابسته باشم. بهرحال آدم هروقت بخواد میتونه یاد بگیره. کار حرفه ای بخوای بکنی، خصوصا روی ویندوز، فکر میکنم حتما باید اختصاصی ویندوز یاد بگیریم با زبانها و محیطهای رسمی خودش هم بیشتر (منظورم ویژوال سی++ و این حرفاست).

این یارو هم توی توضیحاتش اسمی از کنترل کامل نیاورده. مگه شما گرفتی دیدی تست کردیش؟ کنترل کامل درحد TV میده؟ سرعت و کیفیتش چطوره؟ با حداقل چه سرعت اینترنتی قابل قبول کار میکنه؟

LastAirbender
شنبه 22 فروردین 1394, 22:11 عصر
الان یعنی این (http://ehsanavr.com/18940/microsoft-dot-net/%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1/) برادرمون یه سرور واسه نرم افزار تحقیقاتی راه انداخته و داره اونو با 10 تمن میده مردم؟! راستی میدونی چطوری ویدئو رو تیکه تیکه پخش میکنن؟ اگه بدونی احتمالا بشه با php هم این کارو کرد و از طریق سوکت اطلاعات ویدئو رو تیکه تیکه بفرستیم و اونور نمایش بدیم.

گرفتن تصاویر از دسکتاپ و انتقال چن بایت از این ور به اون ور ساده ترین مبحثی هست که تو شبکه باید باد بگیرین ، اگر خوره و اینها هم هستین باید بگم ++C و اینها اصلا به درد شما نمیخوره چون توش اگه از کامپوننت و کتابخونه ی خارجی استفاده نکنین باید مث یک ربات بصورت 24 ساعته برنامه بنویسین ، باز #C خوبیش اینه نمی تونین سورس کتابخون هاشو ببینین و این کتابخونه هاش یجورایی باهاش عجین شده و فریمورکش رو نمیتونی جدای از خودش ببینی ، و #C یعنی دات نت و دات نت هم یعنی #C ...

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 23:03 عصر
ویدئو رو بفرستی اونور نمایش بدی؟ کجا؟ واسه چی اونوقت؟
ببین فرض کن یه چت رومه من 10 کیلوبایت از ویدئو رو میفرستم به تو بعده 10 ثانیه 10 کیلوبایت دیگ از همون ویدئو، ولی این دیتای دومی باید بچسبه به دیتای اولی و 20 کیلوبایت فیلم رو به کاربر نشون بده همینطور تا کامل فیلم داره ارسال میشه کاربر هم بتونه real time ویدئو رو ببینه! یعنی تمام هنر اون اپی که بهت دادم لینکشو همینه.

n0o0b_sina
شنبه 22 فروردین 1394, 23:05 عصر
من خودم قبلا یه برنامه مانیتور از راه دور با Qt نوشته بودم. حجمی هم نداشت همش چند خط کد بیشتر نبود. البته تنها کاری که میکرد از صفحه اسکرین شات میگرفت میفرستاد؛ ولی میشه قابلیت های ساده دیگری رو هم براحتی بهش اضافه کرد که من دیگه دلیل و وقت و اولویت برای اضافه کردن این موارد رو نداشتم. مثلا اجرای خط فرمان، خاموش و ریستارت کردن سیستم، مشاهده و انتقال فایلها (یخورده پیشرفته تره) و غیره. ولی اگر بخوای حالت دسترسی کامل باشه مث اینکه خودت نشستی پشت سیستم اونوقت بنظرم کار زیاد میبره و خب کاملا پیشرفته هست دیگه. البته ویندوز API و پروتکل و Hook و اینها داره و میشه استفاده کرد مثلا اینکه چطوری کنترل ماوس و کیبورد رو انجام بدی و این حرفا. موضوع اینه که من و شما هیچوقت نرفتیم اختصاصی برنامه نویسی دسکتاپ ویندوز کار کنیم، وگرنه من بودم الان همه اینا رو میدونستم کاری نداشت واسم! ولی من از بازمتن خوشم میامد، از لینوکس، دوست نداشتم به دنیای انحصاری ویندوز و میکروسافت محدود و وابسته باشم. بهرحال آدم هروقت بخواد میتونه یاد بگیره. کار حرفه ای بخوای بکنی، خصوصا روی ویندوز، فکر میکنم حتما باید اختصاصی ویندوز یاد بگیریم با زبانها و محیطهای رسمی خودش هم بیشتر (منظورم ویژوال سی++ و این حرفاست).

این یارو هم توی توضیحاتش اسمی از کنترل کامل نیاورده. مگه شما گرفتی دیدی تست کردیش؟ کنترل کامل درحد TV میده؟ سرعت و کیفیتش چطوره؟ با حداقل چه سرعت اینترنتی قابل قبول کار میکنه؟
نوشتن و ارسال تصویر خیلی سادست چون 1 دونه عکسه، حرف روی ارسال تیکه تیکه ی ویدئو هست.
---
نوشته همرو اگه کامل بخونی هست، میتونه تصویرم سیاه و سفید کنه تا برای اینترنت سرعت کم هم مناسب باشه.
چه کنیم میگی بیخیاله همه چی بشیم؟ :)

Mohammadsgh
شنبه 22 فروردین 1394, 23:12 عصر
والاه من php رو رها کنم باید از گرسنگی بمیرم و مگس بکوبم زمین! تقریبا 99 درصد پروژه هام برای php هست. با این حال کراس پلتفرم بودن هم خیلی مهمه برام و از این خیلی لذت میبرم.

توی php خیلی چیزا هست که من هنوز دانششو ندارم و تجربیاته زیادی هست که باید بدست بیارم، ولی دوست داشتم این کار برای یه زبان همه فن حریف باشه و هیچ جا کم نیاره البته php تو وب واقعا شاهکاره، از سرعت توسعه گرفته تا امکاناتش
مثلا جاوا رو نگاه کنید توی هسته همه ی سایتای بزرگ میتونیم اثری ازش ببینیم در حالی که php فقط واسه فیسبوک هست که اونم توی بخش هاییش از جاوا و C++‎ بهره برده یاهو هم که انگار داره میره سمته node.js، netbeans و محصولات jetbrains همه جاوا هستن، برنامه های اندروید و... (من یه جا هم خوندم سیستم پرداخت بانک های ایرانی هم با jsp هست) توی ایران روزی 10 تا مسابقه واسه برنامه نویسی اندروید میزارن و اگه یه برنامه شاخ بنویسی راحت میری بالا بهت ارزش میدن (من با php گوگل رو بنویسم هیچ کس بهم آفرین هم نمیگه "مثال زدم دوستان")!!!
الانم که هرچی میاد واسه جاوااسکریپت میاد! از زبان هایی مثله less گرفته (چند تا کامپایلر واسه php داره ولی چنگی به دل نمیزنن قدیمی هستن) تا برو به unity که با جاوااسکریپت میشه واسه بازی اسکریپت نویسی کرد، یعنی تقریبا هر کاری با جاوا میشه کرد با جاوااسکریپت هم میشه، از نوشتن برای ویندوز گرفته تا تمام سیستم عامل های موبایل (البته با قدرتش کاری ندارم) هر روز یه چیزه جدید براش میاد و گستره تر میشه من موندم این چرا اینقدر سریع توسعه داده میشه!
از اون طرفم C++‎ هست که نمیشه بهش چیزی گفت فقط چون سخته سرعته توسعه رو میاره پایین تنها مشکلش همینه
ولی php چی؟
حتی php خیلی از Hack که هم خانوادشه و نسخه توسعه یافته php هست عقب افتاده یه نگاه به benchmark ، hello world این دو بندازید خیلی تفاوت دارن!
ببینید من نمیخوام بگم php بده ضعیفه، برعکس توی وب خیلی هم خوبه. ولی یسری واقعیت هارو باید قبول کنیم و برای رفعش کمک کنیم.
php فقط برای وب بوجود اومد ولی الان دیگ زمونه زمونه ی زبان های کراس پلتفرمه. حتی بین موتورهای بازی سازی اونایی که پلتفرم های مختلف رو پشتیبانی نمیکنن کلا از رده خارج شدن!
واسه همین تاپیک زدم تا از تجربه دوستان استفاده کنم بد جور گیرم من فعلا جوونم نمیخوام پس فردا پشیمون بشم :(
شما از یک طرف میگی همه درآمدت از php هست.از اون طرف میخوای بری سراغ جاوا.هدفت رو مشخص کن اگه میخوای بری سراغ وب همون php کار کن.شما داری میگی همه میرن سراغ cross platform درسته یک مزیته واسه خودش ولی اینجور زبان ها مانند. پایتون و روبی و جاوا و... تو یکی چیزی مشخصی قوی نیستن.اگه میخواید سراغ دسکتاپ برید همون جاوا رو برید اگر هم وب فقط php.مظمئن باشید همون جاوا رو که میگید به گردش نمیرسه
پیروز و سربلند باشید

Unique
شنبه 22 فروردین 1394, 23:53 عصر
از اون تاپیک ها شده ها ! معمولا این تاپیک ها را باز نمیکنم ! چرا !؟ در ادامه میگم اما وقتی دیدم انقدر داره پست میخوره گفتم شاید بتونم تجربیات خودم را در اختیار بقیه دوستان بگذارم.

آقا سینا ، به نظرم شما خیلی خیلی داری مسیر را اشتباه میری. نمیدونم چند سالته اما به نظر میاد دور و بر ۲۰ یا ۲۰ و اندی باشی. الان را نبین حال و حوصله زیادی داری و پر از انرژی هستی. هر چی سن بالاتر میره از مقدار این شور و نشاط و انرژی کم میشه. من هم توی بازاز Desktop کار کردم (البته دلفی و نه ++C) و هم وب (هم Asp .net و هم PHP). به نظر من شما داری راه را اشتباه میری. شما میگی وقت اضافه داری ! اگه واقعا وقت اضافه داری برو عشق دنیا را بکن ! چرا میخوای یک زبانی را برای وقت های اضافت یاد بگیری !؟ یا مثلا میخوای teamviewer بنویسی که چی بشه !؟ یا بدونی چطور کار میکنه ؟ مگه شما نمیگی ۹۹ درصد درآمدت از PHP و وب هستش. پس PHP حتما جای کار داره. (برنامه نویسی سوکت و Video Stream هم با PHp میشه انجام داد ، میتونی توی وقت اضافه که داری یاد بگیریش)

کلا مارکت وب مخصوصا توی ایران خیلی خیلی جای کار داره. حتی توی کارهایی که به نظر خیلی ها اشباع شده مثل فروشگاه آنلاین. خارج از ایران ۱۰۰ ها یا ۱۰۰۰ ها مارکت مثل دیجی کالا هست اما توی ایران همه میخوان آخرش بشن دیجی کالا ! میخوام بگم توی اشباع ترین هم باز جای کار هست.

شما اول از همه باید بیای ببینی برای چی برنامه نویسی میکنی ! اگه هدفت مثل آقای شهرکی آموزش باشه که خوب حد و اندازش معلومه و .... اما اگه از برنامه نویسی مثل من زندگیت را میگذرونی به نظر من وقتت را روی یادگیری زبان های دیگه مخصوصا Platform های دیگه تلف نکن مگه اینکه کلا قید وب را بخوای بزنی ! اصلا مهم نیست شما چقدر PHP بلدین. مهم این هست که از این مقدار PHP که بلدین چقدر درآمد دارین.

حرف آخرم اینه از انرژی که داری برای به بار نشستن معلوماتت استفاده کن نه اینکه هر روز یک سازی بزنی !
برنامه نویسی Desktop توی ایران خیلی اشباع تر از برنامه نویسی وب هست در مورد موبایل هیچ نظری ندارم اما واقعا وقت حتی نوشتن یک برنامه اندروید برای خودم را هم ندارم و ترجیح میدم out source کنم ! من اگه توی سن شما بودم از معلوماتم فقط روی کار آفرینی و برنامه نویسی روی یک اپلیکشن اختصاصی استفاده میکردم.

نمیدونم تجربیات بقیه چقدر برات مهمه اما امیدوارم روزی نیاد که بگی ای کاش از کنار پست Unique به این سادگی نمیگذشتم.

MMSHFE
یک شنبه 23 فروردین 1394, 08:09 صبح
ضمناً بحثهای حاشیه ای مثل ساخت تیم ویور و... رو هم توی این تاپیک دنبال نکنید. دارین از بحث اصلی تاپیک منحرف میشین. درصورت ادامه، پستهای غیرمرتبط حذف خواهد شد.

freeman99
یک شنبه 23 فروردین 1394, 08:18 صبح
شما میگی وقت اضافه داری ! اگه واقعا وقت اضافه داری برو عشق دنیا را بکن ! چرا میخوای یک زبانی را برای وقت های اضافت یاد بگیری !؟
بهت هشدار میدم :لبخند:
بچه رو ناامید نکن وگرنه باهات برخورد میشه میدمت دست مهندس شهرکی :لبخند:

د لا مروت تو آخه اصلا حس خورگی نداری! عشق دنیا مگه فقط چیزای دیگس مگه با یادگیری و کسب دانش و توانایی های جدید نمیشه عشق کرد؟ خب خوره ها اینطوری هستن دیگه. تازه خوبی این عشق و حال اینه که پول نمیخواد، ویلا نمیخواد، ماشین نمیخواد، ... فقط استعداد و همت + یک دستگاه رایانه و اینترنت + کمی وقت کمی پول.

MMSHFE
یک شنبه 23 فروردین 1394, 08:19 صبح
با پست جناب Unique کاملاً موافقم. اگه دنبال کسب درآمد هستین، یا روی ایده خاصی از خودتون که مطمئن هستین به درآمد میرسه وقت بگذارین و خوب و کامل پیاده سازیش کنید و بعد مسیر رشدش رو ادامه بدین تا بعد از چند سال، شاهد به بار نشستن و درآمدهای میلیاردی ازش باشین و یا اینکه مهارتهاتون رو اینقدر گسترش بدین که یک پروژه بزرگ وب رو هم بتونید توی کمتر از یکماه انجام بدین. اینطوری میتونید به همون درآمدی که میخواین از کارکردن با چند زبان بهش برسین، دست پیدا کنین و کارتون هم نسبتاً راحتتر خواهد بود. دستمزد خوب میگیرین و کار رو هم خوب تحویل میدین. درمورد بقیه فیلدها هم بگذارین بقیه کسب درآمد کنن. بخیل بودن، صفت خوبی نیست و نتایج منفی اون، به خودتون برمیگرده. هدفتون رو طوری انتخاب کنید که اگه خواستن توی کشور اسم 10 نفر PHP کار حرفه ای رو بیارن، اسم شما جزو لیست ده نفره باشه. اونوقت خواهید دید که چطور درآمد و پروژه های متعدد خودبخود به سمت شما سرازیر میشه. این رو هم مطمئن باشین که با یادداشتن چند زبان (که توی اوقات فراغت دنبالشون کردین)، به یک صدم این درآمد هم نخواهید رسید. بزرگان برنامه نویسی دنیا رو ببینید که با چند زبان دارن کار میکنن. به آش شله قلم کار برنامه نویسی در ایران نگاه نکنید. از تجربیات بزرگترها مثل جناب Unique و سایر دوستان استفاده کنید (اگه قصدتون از ایجاد تاپیک، گرفتن مشورت بوده).

یه بار یه بنده خدایی یادمه که میگفت:

دو سال وقت گذاشتم و با FoxPro تحت داس، یه موتور جستجو نوشتم که از موتور جستجوی خود فاکس پرو 2 برابر سریعتر بود. اما الان که فکرشو میکنم، با خودم میگم «که چی؟!» الان خود فاکس پرو کجاست که برنامه من بخواد جایگاهی داشته باشه؟ الان که 40 سالمه، هروقت ایده ای رو میخوام پیاده سازی کنم، میبینم که دقیقاً 2 سال عقبم و تا بخوام اجراش کنم و به بهره برداری برسه، 2 سال گذشته و توی این فاصله یکی دیگه اون رو اجرا کرده. این 2 سال، همون 2 سالیه که وقت گذاشتم برنامه ای رو نوشتم که آخرش دارم میگم «که چی؟!»

منظورم اینه که حسرت خیلی زود آدمو پیر میکنه. بدترین حسرت هم حسرت چیزیه که نتونین جبرانش کنین: زمان

موفق باشید.

MMSHFE
یک شنبه 23 فروردین 1394, 08:25 صبح
بهت هشدار میدم :لبخند:
بچه رو ناامید نکن وگرنه باهات برخورد میشه میدمت دست مهندس شهرکی :لبخند:

د لا مروت تو آخه اصلا حس خورگی نداری! عشق دنیا مگه فقط چیزای دیگس مگه با یادگیری و کسب دانش و توانایی های جدید نمیشه عشق کرد؟ خب خوره ها اینطوری هستن دیگه. تازه خوبی این عشق و حال اینه که پول نمیخواد، ویلا نمیخواد، ماشین نمیخواد، ... فقط استعداد و همت + یک دستگاه رایانه و اینترنت + کمی وقت کمی پول.

بله ولی این حس خورگی رو بهتره توی مسیری قرار بدیم که به درآمد و پیشرفت توی زندگی هم منجر بشه وگرنه کلی دانش داشتن و به اجرا و درآمد نرسوندن، مفت نمی ارزه.

بزرگی را گفتند: عالِم بی عمل به چه مانَد؟ گفت: به زنبور بی عسل

مطمئن باشین وقتی به سن امثال من و جناب Unique برسین، همین حس خورگی مثل خوره میفته به جونتون که چرا عمرم رو تو مسیری رفتم که به رشد زندگیم کمک نکرد. الان داغی حالیت نیست. بگذار یکم بگذره تو خرج و مشکلات زندگی گیر کنی، اونوقت میفهمی خوره یعنی چی. وقتی خانواده تشکیل دادی و همسر و فرزندانت مثل خوره به جونت افتادن که پول بده و نداشتی، اونوقت معنی واقعی خورگی رو درک میکنی. بعد میفهمی که اینهمه با جدیت و دقت رفتی دنبال اصول امنیت درحالی که کاربرد خاصی نداره (حداقل توی کشور ما)، یعنی حرکت با یه ماشین آخرین مدل و سوخت عالی و تجهیزات کامل و بی عیب نقص، توی یک اتوبان اشتباه که به مسیر موفقیت (بنا به تعریف مورد تأیید اجتماع یعنی پول و شهرت و اعتبار جهانی و ملی) منتهی نمیشه.

freeman99
یک شنبه 23 فروردین 1394, 08:26 صبح
منکه حسرت عمر رفته رو نمیخورم. چون با توجه به علاقه و عقل و خرد خودم برنامه ریزی کردم تاجاییکه در توانم بود هم تلاش کردم.
این مهندس همش میگه پول پول ...!
جدا فک میکنی با پول همه چیز بدست میاد؟
رئیس خود من آدم پولداریه ولی واسه کاراش به من نیاز داره. علاقه هم داره بلد باشه خودش یه کارایی بکنه چون بارها نشون داده گفته و حسرت خورده گفته خواسته یاد بگیره. حالا از وقتی تبلت گرفته سرش با همون خوشه و تاحد زیادی ارضا شده یک حالی میکنه بیا و ببین :قهقهه:
دیگه نمیدونه بیش از این هم چقدر توانایی ها و لذت هست توی علم و فناوری و قدرت های اصیل و درونی.

اگر خوره باشی میفهمی که پول بهت همه چیز نمیده. خیلی کمتر از چیزهایی هم که واقعا میخوای بهت میده! آدم دوست داره خودش بدونه، بتونه، احساس ضعف و کمبود نکنه، فک نکنه دیگران ازش باهوش تر هستن چیزایی میفهمن میتونن که اون نمیفهمه نمیتونه.
یه خوره چیزهایی رو میخواد که در درون خودش تجلی پیدا میکنن، نه با چیزهای بیرونی و غیرمستقیم و دست دوم مثل پول. کرم از داخله :لبخند:

MMSHFE
یک شنبه 23 فروردین 1394, 08:30 صبح
رئیس خود من آدم پولداریه ولی واسه کاراش به من نیاز داره. علاقه هم داره بلد باشه خودش یه کارایی بکنه چون بارها نشون داده گفته و حسرت خورده گفته خواسته یاد بگیره. حالا از وقتی تبلت گرفته سرش با همون خوشه و تاحد زیادی ارضا شده یک حالی میکنه بیا و ببین :قهقهه:
دیگه نمیدونه بیش از این هم چقدر توانایی ها و لذت هست توی علم و فناوری و قدرت های اصیل و درونی.

رئیست هروقت اراده کنه، برای کسب درآمد و موقعیت اجتماعی بیشتر، میتونه ده نفر مثل تو رو اجاره کنه و ازشون بیگاری بکشه تا کارش راه بیفته. این یعنی قدرت در جامعه امروزی. امثال جنابعالی هم که خوره تحقیق و جستجو هستن، خواه ناخواه میشن ابزارهای دستش. البته این مسئله در تمام دنیا هم صدق میکنه. مثال بارزش استیو جابز که یه بیزینس من بود و دوست صمیمیش که برنامه نویسی میکرد و خیلیها حتی اسمش رو هم نمیدونن. یا حتی دنیس ریچی (خالق C) که اگه نبود، یونیکس و لینوکس و ویندوز و مک و اندروید و ایکس باکس و پلی استیشن و فتوشاپ و... نبود ولی آخرش هم در گمنامی و بی پولی مرد! درمورد تفاوتهای تشییع جنازه استیو جابز و دنیس مک آلیستر ریچی تحقیق کن!

freeman99
یک شنبه 23 فروردین 1394, 08:46 صبح
بله ولی این حس خورگی رو بهتره توی مسیری قرار بدیم که به درآمد و پیشرفت توی زندگی هم منجر بشه
اگر به این راحتی میشد که خب ما هم میکردیم. ولی خیلی وقتا به این راحتی نیست. خصوصا اگر خورگی شدید باشه!
مثلا من یه چیزایی رفتم یاد بگیرم بفهمم که توی ایران اصلا شناختی ازشون وجود نداشت اصلا کاربرد تجاری به اون صورت نداره، ولی خب علم پیشرفته و قدرتی هست واسه خودش.

وگرنه کلی دانش داشتن و به اجرا و درآمد نرسوندن، مفت نمی ارزه.
اجرا رو گذاشتی کنار درآمد!
اجرا میتونه شخصی باشه واسه کارهای شخصی باشه. لزوما نباید ازش درآمد یا درآمد بصورت مستقیم حاصل بشه که بگیم مفید بوده. ضمنا فراموش نکنیم اکثر انسانها بخش بزرگی از پول رو در نهایت صرف تفریح میکنن. خب بعضیا هم با علم و فناوری بصورت مستقیم تفریح میکنن نیاز به واسطه ای بنام پول ندارن اصلا پول در اینجا کارا نیست! حالا هرکس از یه چیزی خوشش میاد یه نوع تفریحی داره واسه خودش. یکی سگ نگه میداره یکی مسافرت میره یکی دوست داره بهترین غذاهای دنیا رو بخوره توی بهترین رستوران ها و غیره (حالا من تفریح های سالمش رو گفتم :لبخند:).

مطمئن باشین وقتی به سن امثال من و جناب Unique برسین، همین حس خورگی مثل خوره میفته به جونتون که چرا عمرم رو تو مسیری رفتم که به رشد زندگیم کمک نکرد.
مهندس منم سن کمی ندارما. قبلا مگه نگفته بودم نمیدونی چند سالمه؟ :متفکر:
شما چند سالتونه مگه؟

بگذار یکم بگذره تو خرج و مشکلات زندگی گیر کنی، اونوقت میفهمی خوره یعنی چی.
تاحالا که شکر خدا گذشته. بقیش هم یه فکری میکنیم.
بعدش خب خوره هم روز به روز قوی تر میشه همینطور درجا نمیزنه که. همون خورگی باعث میشه مدام چیزهای بیشتری یاد بگیری پایت قوی تر و گسترده تر بشه هر روز، که این برای آیندهء کار و درآمد هم خوبه خب. حالا یه گوشهء چشمی هم باید به آینده و درآمد داشت. منکه اصلا الان شغل و درآمدم به خورگیم بی ربط نیست، بخاطر اینکه نقش آچار فرانسه رو دارم که یه خوره ای مث من از پسش برمیاد. هنوز طرف برنامه نویسی بعنوان شغل نرفتم و زیاد هم تمایل ندارم، چون فکر میکنم نسبت به زحمت و دردسر و مسئولیتش نمی ارزه. الان درآمدم واقعا کمه ولی حداقل راحتی و سبکی داره و مسئولیت ندارم و دردسر و مشکل خاصی نداره خیلی راحتم خیلی آزادم.

وقتی خانواده تشکیل دادی و همسر و فرزندانت مثل خوره به جونت افتادن که پول بده و نداشتی، اونوقت معنی واقعی خورگی رو درک میکنی.
حالا کی گفته میخوام تشکیل خانواده بدم؟ مگه همه حتما باید تشکیل خانواده بدن؟
نه عزیز متوجه نشدی تاحالا که من آدم خاصی هستم؟! من از همون نوجوانی تصمیم گرفتم به این سادگی ازدواج نکنم تشکیل خانواده ندم حتی اگر تا آخر عمر هم فرصت و شرایطش پیش نیاد. روی این تصمیم هم سالهاست موندم و هیچوقت متزلزل نشدم منصرف نشدم پشیمان نشدم. بخاطر اینکه من یک زندگی درست و حسابی و ارزنده از دید خودم فقط بود که در نظرم ارزش داشت و حاضر نیستم زندگی های درپیت و پشمکی بکنم. نداشته باشم بهتر از اینه که از نوع پشمکی و درپیت باشه! البته تعریف پشمکی و درپیت هم از دید من فقط این نیست که پول نداشته باشی.

بعد میفهمی که اینهمه با جدیت و دقت رفتی دنبال اصول امنیت درحالی که کاربرد خاصی نداره (حداقل توی کشور ما)
البته کاربرد برای پول شاید نداشته باشه یا کم باشه و نصرفه، ولی کاربردهای غیر از اون میتونه داشته باشه.
بعدم مسئلهء دانستن است و خورگی چه میشود کرد؟ یعنی میشه یه خوره از این همه دانش ناب قدرت خفن بگذره؟!
مث اینکه بدونی اگر بری دنبالش وقت بذاری زحمت بکشی میتونی فیزیک کوانتم رو بفهمی سر از کار دانشمندان بزرگ این رشته دربیاری واسه خودت صاحب نظر بشی، ولی این کار رو نکنی بگی نه پول توش نیست کاربرد نداره واسم پس به دردی نمیخوره میخوام چکار از ساختار جهان هستی در این مقیاس سردربیارم!
حداقل دانش اینه که به شما بینش عمیق و احساس احاطه میده. و این بینش یه جاهایی که شاید از قبل حتی فکرش رو نمیکنی متجلی میشه و یجورایی بهت نیرو و ایده و بازدهی میده. حالا لازم نیست بازدهی حتما بصورت پول و کاربرد و درآمد مستقیم باشه. مثلا من خودم تجربه کردم که خیلی وقتا دانش باعث میشه آدم از خرافات و ترسها در امان بمونه! چون میدونی حقیقت چیه میدونی هرچیزی چطوری کار میکنه میدونی که بخوای و نخوای واقعیت چیه و دنبال راههای تخیلی و توهمات و تلاشهای بیهوده نمیری؛ بجاش میری دنبال مسیرهای دیگه که طبیعتا احتمال موفقیت اونا بیشتره.

freeman99
یک شنبه 23 فروردین 1394, 09:00 صبح
رئیست هروقت اراده کنه، برای کسب درآمد و موقعیت اجتماعی بیشتر، میتونه ده نفر مثل تو رو اجاره کنه و ازشون بیگاری بکشه تا کارش راه بیفته.
نخیر اینطورها هم نیست.
کسی مث من رو به این آسونی پیدا نمیکنه. من کلی کار بلدم کلی سواد دارم باهوش هستم بعد سالم هستم قابل اعتماد هستم، از اون طرف چندرغاز حقوق میگیرم :لبخند:
یکی مث منو به احتمال زیاد دیگه نمیتونه پیدا کنه.
بخاطر همین من واسه خودم کسی هستم تقریبا یه نیمچه رئیس هستم توی محیط کارم، هرجا هم میرم آخرش باید همین بشه چون نشه نمیشه جور نیست با شرایط و خصوصیات من. الان یه محل کار دیگه که میرم یه کاری کردم که هیچکس جرات نمیکنه بهم بگه بالا چشت ابروس! یه کاری کردم کارم یک پنجم قبل شده ولی همون حقوق رو میگیرم! چرا؟ چون کسی مث من گیر نمیارن امروزه روز آدم کارا و سالم و درست و حسابی به این سادگی پیدا نمیشه، از اونور منم آدمی نیستم کسی بتونه برای مدت زیادی دست کم بگیره خر حساب کنه.

این یعنی قدرت در جامعه امروزی. امثال جنابعالی هم که خوره تحقیق و جستجو هستن، خواه ناخواه میشن ابزارهای دستش. البته این مسئله در تمام دنیا هم صدق میکنه. مثال بارزش استیو جابز که یه بیزینس من بود و دوست صمیمیش که برنامه نویسی میکرد و خیلیها حتی اسمش رو هم نمیدونن. یا حتی دنیس ریچی (خالق C) که اگه نبود، یونیکس و لینوکس و ویندوز و مک و اندروید و ایکس باکس و پلی استیشن و فتوشاپ و... نبود ولی آخرش هم در گمنامی و بی پولی مرد! درمورد تفاوتهای تشییع جنازه استیو جابز و دنیس مک آلیستر ریچی تحقیق کن!

اینا که میگی همه سطحی هستن.
بحثش طولانی میشه و مناسب اینجا نیست، ولی زندگی و تفاوت آدمها از اینا خیلی گسترده تر و پیچیده تره.
شما همه چیز رو با جایگاه و مقام اجتماعی و درآمد و ثروت قیاس میکنی، که این درست نیست بنظر من!
معیار فقط اینا نیست. بستگی به هر آدمی داره که از زندگی چی بخواد تفریح و لذت هاش در چیا باشن چطوری فکر کنه خودش راضی باشه حال بکنه یا نکنه. میگن علف باید به دهن بزی شیرین باشه! چه اهمیتی داره که چند نفر تو رو بشناسن بیان تشییع جنازت؟ واسه منکه به خودی خودش اصلا مهم نیست! تازه اینجوری زندگی واسه آدم خیلی راحتتر میشه چون یک وابستگی به منابع بیرونی رو کاهش دادی خوشبختی و احساس رضایتت وابسته به این نیست که کسی تو رو بشناسه و بهت احترام بذاره دوستت داشته باشه یا نه.
بنظر من آدم قوی اونیه که درونا قوی و مستقل باشه. هرچی هم بیشتر بهتر.
مطمئن باش امثل استیوجابز هم همه چیز نداشتن و نمیتونن داشته باشن! همه چیز با پول و ثروت بدست نمیاد. همین جابز چرا آدم خشن و عصبی بوده؟ مشکلش چی بوده؟ در زندگیش چی نداشته چیو از دست داده بوده هزینه کرده بوده؟

البته تا این حد من قبول دارم که نباید آدم مجبور باشه بخاطر دو لقمه نون کار زیاد و سنگین بکنه. باید وقت آزاد واسه خودش داشته باشه بتونه به علاقمندی هاش برسه. حالا برای بعضیا البته کارشون در این راستا هم هست و در فیلد و علاقهء خودشونه، خب چه بهتر چون همزمان با کار تفریح هم میکنن و توی رشته و علاقهء خاص خودشون پیشرفت میکنن.
حالا یکی دانشمنده خب قرار نیست درآمد هنگفت داشته باشه ثروت زیادی جمع کنه. اون کارش ماهیتش علاقه و خصوصیاتش همونه که توی محیط علم و تحقیق کار کنه و لذت میبره ارضا میشه خودش راضیه وقتی احساس خوشبختی هم میکنه دیگه چه مشکلی هست؟

n0o0b_sina
یک شنبه 23 فروردین 1394, 12:41 عصر
رئیست هروقت اراده کنه، برای کسب درآمد و موقعیت اجتماعی بیشتر، میتونه ده نفر مثل تو رو اجاره کنه و ازشون بیگاری بکشه تا کارش راه بیفته. این یعنی قدرت در جامعه امروزی. امثال جنابعالی هم که خوره تحقیق و جستجو هستن، خواه ناخواه میشن ابزارهای دستش. البته این مسئله در تمام دنیا هم صدق میکنه. مثال بارزش استیو جابز که یه بیزینس من بود و دوست صمیمیش که برنامه نویسی میکرد و خیلیها حتی اسمش رو هم نمیدونن. یا حتی دنیس ریچی (خالق C) که اگه نبود، یونیکس و لینوکس و ویندوز و مک و اندروید و ایکس باکس و پلی استیشن و فتوشاپ و... نبود ولی آخرش هم در گمنامی و بی پولی مرد! درمورد تفاوتهای تشییع جنازه استیو جابز و دنیس مک آلیستر ریچی تحقیق کن!
عجب!!! من حتی اسمه خالق C رو نشنیده بودم!!! در حالی که ما الان از نرم افزار هر چی داریم مدیون این شخصیم!!!
---
نه من 18 سالم هنوز تموم نشده، و به دلیل علاقه شدیدم به برنامه نویسی حتی کنکورم رو ول کردم افتادم جونه این لب تاپ، خدارو شکر درآمدم خوب بوده میتونم بگم از خیلی ها که مثله من فریلنس کار میکنن خیلی بیشتر بوده و راضی هستم و همش از php بوده.
ایده هایی هم توی سرم هست که 90 درصدش به php مربوط میشه، 10 درصدش به دانش سرور و لینوکس که سرور و لینوکسو که هممون باید بلد باشیم و ربطی به زبان نداره
ولی به قوله جناب شهرکی جذابیت های زبان جدید بدجور منو میکشه طرف خودش، حتی گاها شده پروژه مشتریارو ول کنم برم مباحث متفرقه که ربطی به وب نداره مطالعه کنم خودمم نمیدونم به چه دردم میخوره :| بعد هم مشتری شاکی بشه چرا دیر کردی!!!! مثلا برای ارسال درخواست post توی جاوا 1 روز از زندگیم زدم :|
ولی مواقعی هم شده که سیستم مدیریت محتوای اختصاصی خودمو نوشتم که واقعا پروژه هایی که ممکن بود توی 1 ماه به زور به سر انجام برسونم تو 1 هفته جمع کنم (دلیل اصلی درآمدم هم همینه) البته بازم میخوام روش کار کنم و یه دسکتاپ کامل از توش در بیارم مشتری ببینه کف کنه و راضی و راضی تر بشه.
من الان از دو چیز شدید ناراحتم:
1- توی برنامه نویسی تنها بودنم که واقعا ناراحتم میکنه، همه ی دوستای هم سنه من به فکر علافی تو خیابونان یا ببخشید دنبال جنسه مخالفن!!! ولی من اهدافم خیلی بزرگه و وقت این کارارو ندارم، اگه یه نفر بود من برنامه های اندروید رو بهش میدادم مشتری رو از دست نمیدادم و مشتری میتونست تو هر کاری رو من حساب باز کنه خیلی خوب میشد. و یا من توی این دنیا نتونستم یه گرافیست پیدا کنم برام psd بزنه، همه کارو خراب میکنن بدون استثنا، یه آی وحید درست کار میکنه که اونم برای یه سایت ساده بالا 500 پول میخواد و واسه پروژه ساده من خودم 500 میگیرم!!! :|
2- همین حسی که یه چیزی میبینم میخوام یاد بگیرم """ دیروز نشستم واسه less با php یه کامپایل نوشتم که دستورات تو در تورو میریزه تو آرایه بعد css میکنه، چرا؟ چون یکی دو تا کامپایل دیدم از خودم نا امید شدم و نشستم یه روز کامل کد زدم چند بار خراب شد دوباره و دوباره آخر یاد گرفتم چطوری با php یه کامپایلر درست کنم و دست کشیدم رفتم سراغه پروژه هام، کلا دست خودم نیست هر چی میبینم میگم من باید بتونم!!! less خیلی میتونه توی طراحیمون سرعت بده ولی حیف که برا php نیست و کسی هم نمیخواد بنویسه اونایی هم که هست تقریبا غیر قابل استفاده یا عذاب آورن. (نظرتون چیه یه پروژه تو github باز کنیم گاها گسترشش بدیم؟ میدونم برا همه لازمه برا همه!!! بسم الله رو من گفتم)

برا من پول مهمه و دوست دارم از علاقم پول در بیارم ولی نمیتونم تا آخره عمرم از جیبه بابام بخورم درسته الان دستم تو جیبه خودمه ولی الان میتونم کد بزنم، 40 سالم شد چی؟! 50 چی؟ حتی بازنشستگی هم نداریم
والاه آره الان که بیشتر فکر میکنم میبینم داغم :|
پس بهتره داغ بودنو کنار بزارم و بشینم خورگیمو توی php و جاوااسکریپت (یعنی وب) و ایده ی خودم استفاده کنم :|
عجب روزگاری شده، هیچ کسم تو خونه و بیرون و کسایی که میشناسم نمیدونه اینترنت چیه چه برسه به راهنمایی من!!! خیلی خوبه که جناب شهرکی اجازه دادن این تاپیک تقریبا نا مرتبط در جریان باشه

n0o0b_sina
یک شنبه 23 فروردین 1394, 13:38 عصر
freeman99 (http://barnamenevis.org/member.php?229578-freeman99) بابا چه خبره اروم باش از خدا بگیر تا مخلوقشو با هم قاطی کردی :دی
حالا تورو نمیدونم من خیلی دوست دارم ازدواج کنم + به اهدافم برسم (الان همه میگن بچه هم بچه های قدیم :دی) ولی توام میتونی از علمه خودت واسه خودت یه کاری درست کنی 10 نفر مثله رئیستم پیشت پشه به حساب بیان
دوستان واقعا راهنمایشون کامل بود مخصوصا جناب شهرکی و Unique (http://barnamenevis.org/member.php?11933-Unique) عزیز که نمیدونم چرا گفتن همچین تاپیکایی رو باز نمیکنه، ولی به نظره من بهتره باز کنه و تجربیاتشو در اختیار کسایی مثله من بزاره تا خدایی نکرده راه رو اشتباه نرن حداقل ایشون 15 سال بیشتر از من توی این زمینه فعالیت کردن، دقیقا یک عمر بیشتر
من از صحبتای 2 دوست عزیزمون اینجوری برداشت میکنم:
اول دنبال علم باشیم بعد دنبال کارآفرینیش، اینطوری هم به کشور خدمت کردیم و براش قدمی برداشتیم و اینکه خودمون تو این جامعه دارای ارزش و احترام شدیم و همچین آدمایی که از صفر شروع کردن و با پاهای خودشون بالا رفتن زمین نمیخورن یا اگرم بخورن محکم تر بلند میشن و به راهشون ادامه میدن
من الان باید php و جاوااسکریپت خودمو تقویت کنم بعد ubuntu دسکتاپ و سرور رو یاد بگیرم بعد ایده ی خودمو رفته رفته پیاده کنم و روی پیشرفت و گسترش اون کار کنم و اگه خدا بخواد موفق میشم.

Unique
یک شنبه 23 فروردین 1394, 15:22 عصر
اگه یه نفر بود من برنامه های اندروید رو بهش میدادم مشتری رو از دست نمیدادم و مشتری میتونست تو هر کاری رو من حساب باز کنه خیلی خوب میشد.
تا دلت بخواد از این آدم ها هست ، توی توییتر و انجمن های مربوطه بگردی آدمش پیدا میشه.

ubuntu دسکتاپ و سرور رو یاد بگیرم
با این یکی خیلی موافقم. من یک مجموعه پست مرتبط به هم توی وبلاگم دارم که با http://www.geekfarsi.com/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%88%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87/79این پست شروع میشه و در آخر به مطلب بعدی لینک میشه. فکر کنم شروع خوبی باشه. (فقط خدا وکیلی موقع نصب مراقب هاردت باش که با پارتیشن بندی اشتباه نزنی کل کار ها را از دست بدی و قبل از هر کاری همیشه پشتیبان گیری بکن)

n0o0b_sina
یک شنبه 23 فروردین 1394, 15:58 عصر
تا دلت بخواد از این آدم ها هست ، توی توییتر و انجمن های مربوطه بگردی آدمش پیدا میشه.
آدم که بله زیاده ولی کاره خوب نه! خیلی کمه

با این یکی خیلی موافقم. من یک مجموعه پست مرتبط به هم توی وبلاگم دارم که با http://www.geekfarsi.com/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%88%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87/79این پست شروع میشه و در آخر به مطلب بعدی لینک میشه. فکر کنم شروع خوبی باشه. (فقط خدا وکیلی موقع نصب مراقب هاردت باش که با پارتیشن بندی اشتباه نزنی کل کار ها را از دست بدی و قبل از هر کاری همیشه پشتیبان گیری بکن)
نه من نصب کردم فقط کناره ویندوز ریختم مشکلی نداشتم تا به حال فقط کار کردن باهاش وقت گیره یکم
آقا یه انتقادم از وبلاگتون: من نشستم چند تا مقاله که نوشته بودید خوندم وقتی خواستم دیدگاه بدم نوشت زمان برای وارد کردن کد امنیتی تمام شده است این خیلی بده چون معمولا بعد از خوندن مقاله نظر میدن مردم که با اون جمله ی زیبا مواجه میشن :دی
آقا فقط یه سوال اگه نسخه جدید lts ubuntu اومد میتونیم به اون آپدیت کنیم یا مثله ویندوز باید از اول سیستم عامل نصب کنیم؟

freeman99
یک شنبه 23 فروردین 1394, 18:03 عصر
نوشتن و ارسال تصویر خیلی سادست چون 1 دونه عکسه، حرف روی ارسال تیکه تیکه ی ویدئو هست.
عزیزم ویدئو همون تصویرهای پشت سر همه!
اینطور نیست بگی میاد با یه برنامه فیلم برداری میکنه میفرسته. همون حالت اسکرین شات است که پشت سر هم میگیره و میفرسته و آپدیت میکنه. البته این در عمل پیاده سازیش میتونه خیلی جزییات و بهینه سازیها داشته باشه. بستگی به کیفیت و پیچیدگی برنامه هم داره. مثلا اگر بخوای روی پهنای باند/سرعت پایین اینترنت جواب بده، خب اینکه مثلا هر نیم ثانیه بخواد بیاد یه تصویر کامل از دسکتاپ رو بفرسته نمیشه که. واسه این کلی الگوریتم و ترفند داره که تا وقتی نیاز نشده کل تصویر ارسال نشه. بطور کلی معمولا دلتا رو میفرستن. یعنی تفاوت تصویر جدید با قبلی، نه کل تصویر. اونور سمت کلاینت اونوقت تصویر جدید از روی قبلی که در اختیار داره و دلتا محاسبه میشه. این روش پایه ای است که در فرمت های ویدئویی هم استفاده میشه، چون اگر بخوان به ازای هر فریم یک تصویر کامل بذارن که حجم ویدئو خیلی زیاد میشه. پس میان از متدهای پیشرفته و الگوریتم های پیچیده ای استفاده میکنن که بیشتر تصویرها به تصویرهای قبلی خودشون (و گاهی حتی تصویرهای بعدی!) وابسته هستن و اختلاف بین اونا محاسبه و انکد شده، نه کل تصویر بصورت مستقل.

نوشته همرو اگه کامل بخونی هست، میتونه تصویرم سیاه و سفید کنه تا برای اینترنت سرعت کم هم مناسب باشه.
خب معلومه تصویر سیاه و سفید (بهتره بگیم gray scale) اطلاعات کمتری داره و حجمش کمتره بنابراین سریعتر میشه ارسالش کرد و روی کانکشن هایی که سرعتشون کمه مناسبه. کار ساده ای هم هست با کتابخانه های تصویری اینطور تبدیلات مثل آب خوردن و با چند خط کده. حالا کجاش بنظر شما چه شاهکاری بوده من نفهمیدم! من خودم یوقتا مثلا سندی رو میخوام اسکن کنم ایمیل کنم، gray scale میکنم که حجم فایلش کم بشه. یکی رزولیشن تاثیر داره، یکی فرمت (مثلا jpg یا png هرکدام یجا میتونه مناسب تر باشه)، یکی هم همین قضیهء رنگ و اینا، خلاصه چندین پارامتر باهم هست که باعث میشه حجم دیتای تصویر زیاد و کم بشه.

این طرف به احتمال زیاد برنامش همینطوری داره کار میکنه که مدام تصویر دسکتاپ رو میگیره و ارسال میکنه. البته اگر برنامش این قابلیت نمایش زنده رو داشته باشه اصلا! چون منکه ندیدم جایی اشارهء صریح کرده باشه و بنظرم اسم از اسکرین شات آورده بود فقط.
اگر اومده باشه حالا برای این قضیهء ارسال مداوم تصویرها از اون ترفندها و الگوریتم های بهینه سازی و فشرده سازی هم که گفتم استفاده کرده باشه، برنامش یه قدم پیشرفته تر و باکیفیت تره. ولی شاید اصلا استفاده نکرده! برنامه نویس دات نت اینقدر هم سواد داشته باشه آدم میتونه تعجب کنه :قهقهه: شایدم کتابخانه ای کامپوننتی کد آماده ای چیزی واسه اینطور کارها گیر آورده استفاده کرده خب!

ضمنا مورد دیگه اینکه بازم واضح چیزی نگفته اما من بیشتر احتمال میدم برنامش ارتباط P2P نداره اصلا و تمام ارتباطها به واسطهء سرور صورت میگیرن. طبیعتا P2P بودن یک قابلیت مفید و پیشرفته ای است که مزایای خودش رو داره بجاش، ولی چون پیاده سازیش راحت نیست و نیاز به سواد و پیچیدگی خودش داره، احتمالا اینطوری درست نکرده. مگر اینکه بازم همون بحث کتابخانه و کد آماده و کامپوننت و این حرفا.

n0o0b_sina
یک شنبه 23 فروردین 1394, 18:17 عصر
عزیزم ویدئو همون تصویرهای پشت سر همه!
اینطور نیست بگی میاد با یه برنامه فیلم برداری میکنه میفرسته. همون حالت اسکرین شات است که پشت سر هم میگیره و میفرسته و آپدیت میکنه. البته این در عمل پیاده سازیش میتونه خیلی جزییات و بهینه سازیها داشته باشه. بستگی به کیفیت و پیچیدگی برنامه هم داره. مثلا اگر بخوای روی پهنای باند/سرعت پایین اینترنت جواب بده، خب اینکه مثلا هر نیم ثانیه بخواد بیاد یه تصویر کامل از دسکتاپ رو بفرسته نمیشه که. واسه این کلی الگوریتم و ترفند داره که تا وقتی نیاز نشده کل تصویر ارسال نشه. بطور کلی معمولا دلتا رو میفرستن. یعنی تفاوت تصویر جدید با قبلی، نه کل تصویر. اونور سمت کلاینت اونوقت تصویر جدید از روی قبلی که در اختیار داره و دلتا محاسبه میشه. این روش پایه ای است که در فرمت های ویدئویی هم استفاده میشه، چون اگر بخوان به ازای هر فریم یک تصویر کامل بذارن که حجم ویدئو خیلی زیاد میشه. پس میان از متدهای پیشرفته و الگوریتم های پیچیده ای استفاده میکنن که بیشتر تصویرها به تصویرهای قبلی خودشون (و گاهی حتی تصویرهای بعدی!) وابسته هستن و اختلاف بین اونا محاسبه و انکد شده، نه کل تصویر بصورت مستقل.
اینو همه میدونن!! خب شما با استفاده از همون روش بساز مام فیض ببریم، بدون استفاده از کتابخونه جدا

خب معلومه تصویر سیاه و سفید (بهتره بگیم gray scale) اطلاعات کمتری داره و حجمش کمتره بنابراین سریعتر میشه ارسالش کرد و روی کانکشن هایی که سرعتشون کمه مناسبه. کار ساده ای هم هست با کتابخانه های تصویری اینطور تبدیلات مثل آب خوردن و با چند خط کده. حالا کجاش بنظر شما چه شاهکاری بوده من نفهمیدم! من خودم یوقتا مثلا سندی رو میخوام اسکن کنم ایمیل کنم، gray scale میکنم که حجم فایلش کم بشه. یکی رزولیشن تاثیر داره، یکی فرمت (مثلا jpg یا png هرکدام یجا میتونه مناسب تر باشه)، یکی هم همین قضیهء رنگ و اینا، خلاصه چندین پارامتر باهم هست که باعث میشه حجم دیتای تصویر زیاد و کم بشه.

این طرف به احتمال زیاد برنامش همینطوری داره کار میکنه که مدام تصویر دسکتاپ رو میگیره و ارسال میکنه. البته اگر برنامش این قابلیت نمایش زنده رو داشته باشه اصلا! چون منکه ندیدم جایی اشارهء صریح کرده باشه و بنظرم اسم از اسکرین شات آورده بود فقط.
اگر اومده باشه حالا برای این قضیهء ارسال مداوم تصویرها از اون ترفندها و الگوریتم های بهینه سازی و فشرده سازی هم که گفتم استفاده کرده باشه، برنامش یه قدم پیشرفته تر و باکیفیت تره. ولی شاید اصلا استفاده نکرده! برنامه نویس دات نت اینقدر هم سواد داشته باشه آدم میتونه تعجب کنه :قهقهه: شایدم کتابخانه ای کامپوننتی کد آماده ای چیزی واسه اینطور کارها گیر آورده استفاده کرده خب!

ضمنا مورد دیگه اینکه بازم واضح چیزی نگفته اما من بیشتر احتمال میدم برنامش ارتباط P2P نداره اصلا و تمام ارتباطها به واسطهء سرور صورت میگیرن. طبیعتا P2P بودن یک قابلیت مفید و پیشرفته ای است که مزایای خودش رو داره بجاش، ولی چون پیاده سازیش راحت نیست و نیاز به سواد و پیچیدگی خودش داره، احتمالا اینطوری درست نکرده. مگر اینکه بازم همون بحث کتابخانه و کد آماده و کامپوننت و این حرفا.
آره اینجوری هم میشه، شایدم عکس میفرسته چیزه شاهکاری نیست همونطور که دوستان گفتن توی مبحث شبکه کاره ساده ای هست! به هر حال توی حوضه کاری من نیست، از خیرش گذشتم.

freeman99
یک شنبه 23 فروردین 1394, 18:30 عصر
عجب!!! من حتی اسمه خالق C رو نشنیده بودم!!! در حالی که ما الان از نرم افزار هر چی داریم مدیون این شخصیم!!!
C اومد چون زمان تولدش فرا رسیده بود، علم و امکانات به اون مرز خاص رسیده بود، نیازها در این زمینه دیده و دانسته شده بودن، و غیره! حالا اون موقع دنیس ریچی این موقعیت رو داشت این توان رو داشت زودتر از بقیه انجام داد، ولی این به معنای این نیست که اگر این کار رو نمیکرد علم کامپیوتر به پیش نمیرفت زبانهای برنامه نویسی خوب بوجود نمی آمدن. نه خب یکی دیگه بالاخره کمی دیرتر میامد و کار کم و بیش مشابهی میکرد حتی شاید ایده و زبان بهتری درست میکرد. البته در اینکه ایشون آدم دانشمند و فرد بزرگ و موثری بوده شکی نیست، ولی نباید فکر کنیم علم و پیشرفت فقط به چند نفر افراد خاص برای همیشه و درمورد همه چیز وابسته است و اگر اونا نبودن هیچی نمیشد! بیل گیتس نبود شاید دنیا الان این شکلی نبود، اما بالاخره علم و فناوری و تاریخ بشر راه خودش رو میره و احتمال زیاد یکی کم و بیش همون راه و شکل رو طی میکرد، شایدم کمی متفاوت، شاید زیادتر متفاوت، و شاید حتی بهتر، کسی چه میدونه! اگر استیوجابز نبود هم به همین شکل.
اما در این هم که شما اسمش رو ندونی و اکثریت مردم ندونن خب چه اهمیتی داره؟ خیلی دانشمندان بزرگ دیگه هم به همین شکل. اونایی که باید بدونن میدونن اکثرا! حالا عمه من خبر نداشته باشه خب که چی؟ مگه همه کس رو همه باید بشناسن؟ میشه؟ مهم اینه که توی تاریخ و مستندات ثبت شده و اونایی که تخصص و کار و سطحشون اونه میشناسن. حالا یوقت یکی مثل بروسلی میاد مثلا در دنیای هنرهای رزمی معروف میشه همه میشناسنش و شاید فکر کنن بدون شک برترین بوده، ولی شاید افراد متعددی بودن در اون حد یا حتی بالاتر که بصورت عمومی شناخته نشدن به دلایل مختلف. شاید اصلا براشون مهم هم نبوده! ولی اونی که میره تحقیق میکنه میره دنبال اینطور چیزا بصورت حرفه ای، اکثرا این موارد رو متوجه میشه.

همه کارو خراب میکنن بدون استثنا
اکثرا یا خیلی وقتا اینطوریه توی نه تنها برنامه نویسی، بلکه خیلی شغلهای دیگه.
بقول یارو میگه اگر میخوای کاری درست انجام بشه خودت انجامش بده!
البته اگر خیلی زرنگ باشی بعضیا تا حدی قابل اصلاح هستن میشه روشون کار کرد! مثلا رئیس من مطبخی رو که ازش غذا میگیریم به راه راست هدایت کرده غذاهایی که واسه ما میاره کیفیتش خیلی بهتر شده فقط هم واسه ما اینطوریه :قهقهه:
حالا من خودم بدبین بودم این چیزا رو بلد نبودم ولی بعدا فهمیدم که چطور بعضیا با مردم کار میکنن اونا رو به راه راست هدایت میکنن چطور باهاشون معامله میکنن و پولدار میشن بالاخره ویژگیهای خودش رو میخواد روش خاص خودش رو داره بعضیا هم مهارت و استعداد و علاقشون توی این چیزاست خب :چشمک:
اگر بخوای پولدار بشی خوب کار بگیری خوب موفق بشی فقط توانایی برنامه نویسی به تنهایی نیاز نیست. یا خودت باید همه فن حریف باشی یا چند نفر مناسب گیر بیاری باهاشون همکاری کنی تیمی شراکتی چیزی خلاصه.

والاه آره الان که بیشتر فکر میکنم میبینم داغم :|
منم چشم آب نمیخوره از تو خورهء واقعی دربیاد :متفکر:
در هر هزار سال چندتا خورهء واقعی بیشتر نمیاد که یکیش منم الان :لبخند:

n0o0b_sina
یک شنبه 23 فروردین 1394, 19:12 عصر
تیم کجا بود بابا دلت خوشه ها :دی
من تو تبریز برنامه نویس پیدا نمیکنم چه برسه به تیمو شراکتو و... :))
یکی از دوستام میخواست جاوا یاد بگیره، بدجور تو کف فروش اپ های مارکت "بازار" بود، 2 روز نشد به ... خوردن افتاد :))

freeman99
یک شنبه 23 فروردین 1394, 19:27 عصر
یکی از دوستام میخواست جاوا یاد بگیره، بدجور تو کف فروش اپ های مارکت "بازار" بود، 2 روز نشد به ... خوردن افتاد :))
یعنی منظورت اینه دنبال کلاس برنامه نویسی میگشته پیدا نکرده؟
یا اینکه میگی قدرت موتورش جواب نداده؟ :لبخند:

Unique
یک شنبه 23 فروردین 1394, 20:02 عصر
آقا یه انتقادم از وبلاگتون: من نشستم چند تا مقاله که نوشته بودید خوندم وقتی خواستم دیدگاه بدم نوشت زمان برای وارد کردن کد امنیتی تمام شده است این خیلی بده چون معمولا بعد از خوندن مقاله نظر میدن مردم که با اون جمله ی زیبا مواجه میشن :دی

مرسی از انتقادتتون ، روی ۵ دقیقه بود که کمه ! خودم دقت نکرده بودم. زمانش را بیشتر کردم. خیلی هم خوشحال میشم دیدگاهتون را در مورد مطالب بگین.

n0o0b_sina
یک شنبه 23 فروردین 1394, 20:36 عصر
آقا من الان اینارو چطوری بخونم؟ نمیشه خلاصه کنی؟ :لبخند:

MMSHFE
دوشنبه 24 فروردین 1394, 02:21 صبح
حمیدرضا نسخه سبک زندگی خودت رو برای بقیه نپیچ چون تو اشتباهاً افتادی توی قبیله انسانها. استارتر چندبار گفتن که دنبال کسب درآمد و البته زندگی اجتماعی هستن. پس قاعدتاً تعریفشون از موفقیت با جنابعالی یکی نیست. بهتره بحثهای حاشیه ای رو جمع کنی وگرنه اکانتت رو جمع میکنم. میدونم برات مهم نیست ولی باعث آرامش بقیه میشه.

MMSHFE
دوشنبه 24 فروردین 1394, 02:36 صبح
نخیر اینطورها هم نیست.
کسی مث من رو به این آسونی پیدا نمیکنه. من کلی کار بلدم کلی سواد دارم باهوش هستم بعد سالم هستم قابل اعتماد هستم، از اون طرف چندرغاز حقوق میگیرم :لبخند:...

فقط میتونم بگم خودت رو خیلی بزرگتر از اون چیزی که هستی میبینی. مطمئن باش امثال من و جنابعالی و حتی بزرگتر از ماها، توی همین دوروبرمون خیلی هستن. فقط بعضی وقتها کارفرما حال نداره دیگه بگرده و روی گزینه دیگه سوئیچ کنه. البته این موضوع هم تا یه جایی صدق میکنه و اگه کارد رو به استخونش برسونی، به راحتی تعویض میشی. امثال علی کریمی هم توی تیم ملی کم بودن ولی مربی وقتی دید نمیتونه کنار بیاد، از تمام مزایاش چشمپوشی کرد و حتی شده به قیمت کنار اومدن با بازیکنان سطح پایینتر، آرامش کاری رو برای خودش خرید و در دراز مدت هم به نتیجه مناسب دلخواهش میرسه. الان هم یکی مثل دژاگه رو پیدا کرده که دست کمی از علی کریمی نداره (اگه بالاتر نباشه).

راستی، اینقدر هم به قدرت بدنی و خشونت و این چیزات هم نناز چون همونطور که رئیست با حقوقی که بهت میده، تخصصت رو به خدمت خودش گرفته، اگه خیلی براش شاخ بشی میتونه با همین ابزار پول (که براش ارزشی قائل نیستی) دو نفر قلدرتر از تو رو استخدام کنه تا یکم ماساژت بدن.

پاورقی: فوتبالیهای عزیز بهشون بر نخوره، فقط خواستم مثال بزنم که قضیه جا بیفته.

freeman99
دوشنبه 24 فروردین 1394, 08:11 صبح
حمیدرضا نسخه سبک زندگی خودت رو برای بقیه نپیچ چون تو اشتباهاً افتادی توی قبیله انسانها. استارتر چندبار گفتن که دنبال کسب درآمد و البته زندگی اجتماعی هستن. پس قاعدتاً تعریفشون از موفقیت با جنابعالی یکی نیست. بهتره بحثهای حاشیه ای رو جمع کنی وگرنه اکانتت رو جمع میکنم. میدونم برات مهم نیست ولی باعث آرامش بقیه میشه.
شما بهتره خودت تفکر مخفی پستی که درمورد انسانها داری رو جمع کنی اول.
اینکه بگی طرف چون پولداره 10 تا مثل تو رو اجاره میکنه ازشون بیگاری میکشه نشون میده که امثال شما فقط یه ظاهر دارید و در باطنتون دربارهء انسانها چه معیارها و طرز تفکری دارید.

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 24 فروردین 1394, 08:47 صبح
راستی، اینقدر هم به قدرت بدنی و خشونت و این چیزات هم نناز چون همونطور که رئیست با حقوقی که بهت میده، تخصصت رو به خدمت خودش گرفته، اگه خیلی براش شاخ بشی میتونه با همین ابزار پول (که براش ارزشی قائل نیستی) دو نفر قلدرتر از تو رو استخدام کنه تا یکم ماساژت بدن.

سلام بر استاد بزرگ :لبخند: آقا ارادت کامله ولی با اینکه رئیس میتونه همرو اجراه کنه موافق نیستم ! یک برنامه نویس حرفه ای و واقعی هیچوقت اجازه این رو نمیده اجارش کنن و در نهایت یک برنامه نویس حرفه ای خودش آقای خودش و رئیس خودشه !!! بزرگترین مثالش همین بیل کوچولو :لبخند: یک برنامه نویس حرفه ای که در نهایت خودش رئیس هم هست... با مغزش همه این رئیس هایی که دارن همرو اجاره میکنن رو وابسته شرکت خودش کرده ! ولی نه با این دیدگاه که همه نوکریشو کنن خیر ! و اون افرادی که اشاره کردین ازشون یاد نمیشه مثل خالق C یا همین استیو جابز.... ! قرار نیست همه زنده بمونن و ازشون یاد بشه همین بیل کوچولو بعد اینکه بمیره کی میاد میگه بیل گیدس کی بود ؟! یااصلا خود من یا خود شما ؟! کی میاد میگه فلانی کی بود ؟ تنها چیزی که میمنونه آثاری هستند که ازمون باقی خواهد ماند نه ریاست طلبی و نه اجاره کردن افراد ! یک برنامه نویس میتونه از خودش یک اثر خوبی بجا بزاره ولی یک مدیر اگر اثری به جا گذاشته به کمک اون برنامه نویس بوده.

بنده بر اساس تجربه خودم که هم رئیس هستم و هم برنامه نویس این دیدگاه رو دارم شاید نظر ها متفاوت باشه , در نهایت برنامه نویس واقعی که یک عمر جون کنده و در رشته مهندسی کامپیوتر بار علمی مفیدی کسب کرده خودش رئیس و آقای خودشه نه زیر دست اینایی که شما مثال زدین اشخاصی هستند که چپ کلیک راست کلیک کردن رو بلدن نه کد زنی و ایده سازی ! برنامه نویس شخصیه که خلق میکنه :چشمک: رئیس شخصیه که خلق شده رو اجرا و به نمایش میزاره , حالا به نظر شما یک برنامه نویسی که میتونه خلق کنه دستش کجه که نتونه خودش ریاست کنه ؟

تو هی تلاش کن حالا بگی کسی که پول داره و رئیسه از تو برتره و این حرفا.
با آدمی طرف هستی که این تبلیغات و تفکرهای رئیس مابانه و کلام بازی های مخصوص بیزینسمن ها روش اثری نداره، چون هوش و سواد و بینش و قدرت درونیش بیش تر از این حرفهاست.

البته قبل از اینکه من حسابش رو برسم بهش صدمهء جدی بزنم! من اینقدر باهوش هستم قبل از اینکه اون بخواد کاری بکنه دخلش رو بیارم. نشون نمیدم ولی پشت صحنه خشم و تنفرم رو جمع میکنم و یه نقشه ای براش میریزم که از زدن طرف تا فرار توش برنامه ریزی شده باشه.
تازه هرکسی هم تخم این کارها رو نداره خیلی ها جراتش رو ندارن و عرضه میخواد همین استخدام کردن که طرف رو کتک بزنن. تازه فکر کردی چی، منو باید بکشن، چون کتک خالی فایده نداره بعد حالم خوب میشه اونوقت اون آدم دیگه خیال راحت نداره امروز نه فردا نه یک سال دیگه 10 سال دیگه بالاخره تلافی میکنم.

اینقدر رئیس بازی و پولدار بازی در نیار من امثال تو رو میشناسم فکر نکن پول داری حالا چه پخی هستی. همتون سر و ته یک کرباس هستید یک مشت کلاش منفعت طلب که آدمهای ضعیف و بی زبون میخواید فقط ازشون بیگاری بکشید خودتون برید بالا بعد اینقدر هم تبلیغات کنید.

دوست عزیز فکر نمیکنید لحن صحبت های شما کمی دور از ادبه ؟! من به شخصه با اینکه رئیس میتونه با پول کسیرو اجاره کنه موافق نیستم ولی هر چیزی یک روشی داره نباید با هر کلمه ای اقدام به پاسخ دادن کنید.
رئیسی که یک برنامه نویس رو برای خودش اجاره میکنه بویی از برنامه نویسی نبرده و نمیدونه علم چیه پس اگر شما هم واقعا یک برنامه نویس هستید روی پاهای خودتون وایستید و اینهمه دم از کتک کاریو بدبخت کردن نگین ! انسان ضعیف با زور بازو اقدام میکنه و انسان قوی با عقلش ! پس اگر شما برنامه نویس هستی یاد گرفتی که چطور از ابزار قدرتمندی که فقط متعلق به نسل بشر هستش رو بکار بگیری و اگر نه ...

به هر حال دوست عزیز اگر ابزاری مثل پول که چرکه دسته قدرت این رو داره که همه چیرو اجاره کنه... ابزاری به نام عقل هم داریم که همه چیز رو دگرگون کنه :چشمک: شما اگر توانایی استفاده از ابزار "عقل" رو نداشته باشی مسلما ابزاری مثل پول بر شما غلبه خواهد کرد.

موفق باشید.

MMSHFE
دوشنبه 24 فروردین 1394, 09:07 صبح
شما بهتره خودت تفکر مخفی پستی که درمورد انسانها داری رو جمع کنی اول.
اینکه بگی طرف چون پولداره 10 تا مثل تو رو اجاره میکنه ازشون بیگاری میکشه نشون میده که امثال شما فقط یه ظاهر دارید و در باطنتون دربارهء انسانها چه معیارها و طرز تفکری دارید.
بحث تفکر منفی نیست. بحث اینه که این موضوع که با پول میشه خیلی کارها (تقریباً همه کارها) رو توی کشور ما انجام داد، یه واقعیته که درسته که اخلاقی و انسانی نیست ولی وجود داره و شما و استارتر و من و سایر دوستان، به ناچار داریم توی این وضعیت زندگی میکنیم و نباید با خیالپردازی و توهماتی ازقبیل «نه من اینطور نیستم» و «من به تنهایی جلوی همه می ایستم» که ناشی از تماشای زیاد فیلمهای هندی و اکشنهای یکه بزن بهادر امریکایی و... است، نمیشه واقعیت رو تغییر داد و بهتره نگاه واقع بینانه ای به محیط پیرامونمون که داریم توش زندگی میکنیم داشته باشیم. این روزها یکی از مهمترین ابزارهای قدرت، پوله و کسی هم که میخواد توی این جامعه زندگی کنه، بهتره این موضوع رو بپذیره و اول به قدرت برسه و بعد اگه خواست دنیا رو عوض کنه، با ابزار قدرتی که داره، زندگی انسانی رو برقرار کنه. یک نفره نمیشه دنیا رو عوض کرد. لحن بیان من هم توی اون جمله، مؤدبانه نبود که بابتش عذرخواهی میکنم ولی واقعاً خواستم یه تلنگری بزنم به کسانی (منجمله خود شما) که فکر میکنن میتونن جلوی دیدگاه فعلی جامعه ایستادگی کنن (درحالی که هنوز ابزارهای قدرتی که توی این جامعه بکار میاد رو ندارن)، عوض بشه.

MMSHFE
دوشنبه 24 فروردین 1394, 09:27 صبح
سلام بر استاد بزرگ :لبخند: آقا ارادت کامله ولی با اینکه رئیس میتونه همرو اجراه کنه موافق نیستم ! یک برنامه نویس حرفه ای و واقعی هیچوقت اجازه این رو نمیده اجارش کنن و در نهایت یک برنامه نویس حرفه ای خودش آقای خودش و رئیس خودشه !!! بزرگترین مثالش همین بیل کوچولو :لبخند: یک برنامه نویس حرفه ای که در نهایت خودش رئیس هم هست... با مغزش همه این رئیس هایی که دارن همرو اجاره میکنن رو وابسته شرکت خودش کرده ! ولی نه با این دیدگاه که همه نوکریشو کنن خیر ! و اون افرادی که اشاره کردین ازشون یاد نمیشه مثل خالق C یا همین استیو جابز.... ! قرار نیست همه زنده بمونن و ازشون یاد بشه همین بیل کوچولو بعد اینکه بمیره کی میاد میگه بیل گیدس کی بود ؟! یااصلا خود من یا خود شما ؟! کی میاد میگه فلانی کی بود ؟ تنها چیزی که میمنونه آثاری هستند که ازمون باقی خواهد ماند نه ریاست طلبی و نه اجاره کردن افراد ! یک برنامه نویس میتونه از خودش یک اثر خوبی بجا بزاره ولی یک مدیر اگر اثری به جا گذاشته به کمک اون برنامه نویس بوده.

بنده بر اساس تجربه خودم که هم رئیس هستم و هم برنامه نویس این دیدگاه رو دارم شاید نظر ها متفاوت باشه , در نهایت برنامه نویس واقعی که یک عمر جون کنده و در رشته مهندسی کامپیوتر بار علمی مفیدی کسب کرده خودش رئیس و آقای خودشه نه زیر دست اینایی که شما مثال زدین اشخاصی هستند که چپ کلیک راست کلیک کردن رو بلدن نه کد زنی و ایده سازی ! برنامه نویس شخصیه که خلق میکنه :چشمک: رئیس شخصیه که خلق شده رو اجرا و به نمایش میزاره , حالا به نظر شما یک برنامه نویسی که میتونه خلق کنه دستش کجه که نتونه خودش ریاست کنه ؟

با نظر شما کاملاً موافقم. منتها برای بعضیها که مدام دم از قدرت درونی میزنن و توی هر پستی که میگذارن، ذهن کلی آدم رو بهم میریزن و مدام دیگران رو تحقیر میکنن، بد نیست هر از گاهی، چهره واقعی (هرچند زشت) جامعه نشون داده بشه. اون کسی که توان مدیریت داره، کاملاً اشتباهه که زیر دست کار کنه و بهتره ایده خودش رو اجرا و مدیریت کنه و به درآمد کافی برسه و اونوقته که برای لذت بردن از زندگی و تفریح و سفر و یادگیری موضوعات جدید و... وقت و سرمایه کافی خواهد داشت وگرنه باید مدام در حسرت چیزهایی باشه که رئیسش داره و اون فقط داره به رئیسش کمک میکنه که بیشتر داشته باشه. مطمئن باشین هیچوقت یه بیزینس من، نمیاد یکنفر رو استخدام کنه و بهش حقوق میلیونی بده، مگه اینکه خودش ازکنار تخصص اون آدم میلیاردر بشه.
چکیده تمام صحبتهای من هم از ابتدا توی این تاپیک این بوده که تا وقتی به درآمد ثابت و رفاهی که میخواین، ازطریق یک مهارت که توی اون استاد شدین، نرسیدین، دنبال این نباشین که توی اوقات فراغتتون یک زبان دیگه رو یاد بگیرین. الآن باید به تثبیت جایگاه خودتون بعنوان یک برنامه نویس حرفه ای (کسی که حرفه اش برنامه نویسیه و از این شغل میخواد کسب درآمد کنه) فکر کنید نه به پرکردن اوقات فراغتتون چون فعلاً اوقات فراغتی وجود نداره و هر تفریحی درحال حاضر، مساوی با کشتن زمانه که قابل جبران نیست. امثال این جناب حمیدرضا خان که بارها گفتن به برنامه نویسی به دید یک شغل نگاه نمیکنن، با تمام احترامی که براشون قائلم و سبک زندگیشون رو حداقل برای خودشون محترم میدونم، نمیتونن الگوی مناسبی برای کسانی باشن که میخوان این حرفه رو بعنوان یک شغل و منبع درآمد اصلی خودشون دنبال کنن. اگه حرف بدی میزنم بفرمایید تا دیگه صحبت نکنم.

j_naroogha@yahoo.com
دوشنبه 24 فروردین 1394, 09:33 صبح
چقد سخته پست های با نوشته زیاد رو دنبال کنی..... کاش میشد یه راه حل بهتری واسش داشت اگه مثل stckoverflow میشد comment گذاشت بهتر بود.....

Todco.ir
دوشنبه 24 فروردین 1394, 09:37 صبح
با سلام.
من هم تقریبا با دوست عزیزمون MMSHFE موافق هستم، چون چرخه مملکت رو الانه پول می چرخونه نه علم و معرفت، و خیلی از افراد متخصص لایق بایستی زیر دست خیلی از مدیران بیسواد کار کنند.
تمامی ما موردهای بارز این موضوع را در اطراف خود لمس کرده ایم، اما کاری از دست هیچکدام ما بر نمی اید و متاسفانه علم و تکنولوژی فدای پول و ثروت می شود.

MMSHFE
دوشنبه 24 فروردین 1394, 09:39 صبح
چقد سخته پست های با نوشته زیاد رو دنبال کنی..... کاش میشد یه راه حل بهتری واسش داشت اگه مثل stckoverflow میشد comment گذاشت بهتر بود.....

فرقی نمیکنه. اونجا هم اگه کامنتها طولانی باشه خیلیها نمیخونن. اگه دنبال یادگرفتن هستین، بهتره از الان به خوندن متنهای طولانی و بدون عکس :چشمک: عادت کنید.

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 24 فروردین 1394, 09:44 صبح
با نظر شما کاملاً موافقم. منتها برای بعضیها که مدام دم از قدرت درونی میزنن و توی هر پستی که میگذارن، ذهن کلی آدم رو بهم میریزن و مدام دیگران رو تحقیر میکنن، بد نیست هر از گاهی، چهره واقعی (هرچند زشت) جامعه نشون داده بشه. اون کسی که توان مدیریت داره، کاملاً اشتباهه که زیر دست کار کنه و بهتره ایده خودش رو اجرا و مدیریت کنه و به درآمد کافی برسه و اونوقته که برای لذت بردن از زندگی و تفریح و سفر و یادگیری موضوعات جدید و... وقت و سرمایه کافی خواهد داشت وگرنه باید مدام در حسرت چیزهایی باشه که رئیسش داره و اون فقط داره به رئیسش کمک میکنه که بیشتر داشته باشه. مطمئن باشین هیچوقت یه بیزینس من، نمیاد یکنفر رو استخدام کنه و بهش حقوق میلیونی بده، مگه اینکه خودش ازکنار تخصص اون آدم میلیاردر بشه.
چکیده تمام صحبتهای من هم از ابتدا توی این تاپیک این بوده که تا وقتی به درآمد ثابت و رفاهی که میخواین، ازطریق یک مهارت که توی اون استاد شدین، نرسیدین، دنبال این نباشین که توی اوقات فراغتتون یک زبان دیگه رو یاد بگیرین. الآن باید به تثبیت جایگاه خودتون بعنوان یک برنامه نویس حرفه ای (کسی که حرفه اش برنامه نویسیه و از این شغل میخواد کسب درآمد کنه) فکر کنید نه به پرکردن اوقات فراغتتون چون فعلاً اوقات فراغتی وجود نداره و هر تفریحی درحال حاضر، مساوی با کشتن زمانه که قابل جبران نیست. امثال این جناب حمیدرضا خان که بارها گفتن به برنامه نویسی به دید یک شغل نگاه نمیکنن، با تمام احترامی که براشون قائلم و سبک زندگیشون رو حداقل برای خودشون محترم میدونم، نمیتونن الگوی مناسبی برای کسانی باشن که میخوان این حرفه رو بعنوان یک شغل و منبع درآمد اصلی خودشون دنبال کنن. اگه حرف بدی میزنم بفرمایید تا دیگه صحبت نکنم.

در کل بحث یادگیری کدام زبان در کنار PHP اومد به جاهایی رسید که نباید میرسید ولی بد هم نیست چهره واقعیه جامعه چیزیه که شما اشاره کردین و نمیشه تغییرش داد ولی میشه باهاش کنار اومد به طوری که نه سیخ بسوزه نه کباب :لبخند:
, متاسفانه قشر برنامه نویسی در جامعه ما با یادگیری یه چند خط کد نویسی میره زیر دست مدیرهایی که واقعا نه انصاف دارن نه وجدان ! به هر حال چه بهتر روی توانایی های خودمون بیشتر تمرکز کنیم و اجازه ندیم چهره واقعیه جامعه موجب بشه کسی دلخور شه یا در نهایت به خاطر عدم نداشتن قدرت در مبارزه با ابزاری مثل پول کسی تحقیر و دل شکسته بشه که در نهایت خب انسان با لبریز شدن کاسه صبرش اقدام به هر کاری میکنه ! که نمونش پرخواش گری یا حتی برخورد فیزیکی مثل کتک کاریو اینجور چیزهاست.

به طور کلی و جمله آخر اینکه ما به جامعه حکمرانی کنیم یا زیر بار جامعه بریم هردو بستگی به نحوه استفاده از توانایی و مخصوصا عقل رو داره.

تاپیک رو پیشنهاد میکنم قفل کنید چون بحث اصلی داره به بیراهه میره.

MMSHFE
دوشنبه 24 فروردین 1394, 09:49 صبح
تاپیک قفل شد. علت: اعلام رسیدن به جواب موردنظر توسط استارتر و خارج شدن تاپیک از بحث اصلی