PDA

View Full Version : دسترسی به source کد های بازی

ariaprogrammer
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 16:10 عصر
سلام. من برنامه نویس نیستم! هیچی هم نمیدونم. کارم انیمیشن سازی هست. واسه همین یک سوال داشتم.
من میخوام بدونم راهی هست که بازی beamNG که شبیه سازی تصادف داره رو میشه کد های اون رو باز کرد و به یک برنامه نویس داد برای ساخت پلاگین 3ds max ؟
من با شرکتش تماس گرفتم با email و بهم گفتن 1 میلیون دلار میگرن که اینکارو بکنن ولی من که ندارم همچین پولی!!
حالا کسی میتونه این بازی رو باز کنه و یک پلاگین برای 3ds max بسازه؟ پولش هم جور میکنم ولی من میلیاردر نیستم اینم در نظر بگیرید!
بنده یکی از انیمیشن ساز های مهم کشور هستم که اسم نمیبرم ولی اگر کسی بتونه همکارمون بشه اسمش همه جا میره، اول از همه در انیمیشن های بنده.
اگر توضیحی هم بدید ممنون میشم.

#target
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 18:21 عصر
در نهایت این کار با استفاده از مهندسی معکوس و بازنویسی کد انجام باید بشه
که کاری زمان بر است.

ariaprogrammer
پنج شنبه 20 فروردین 1394, 23:15 عصر
در نهایت این کار با استفاده از مهندسی معکوس و بازنویسی کد انجام باید بشه
که کاری زمان بر است.
این بازی حجمش 300 مگابایت هست که شاید برنامه نویسیش نصف این هم نباشه. من فقط برنامه نویسیه تصادفاتش رو میخوام که بدونه محاسبه بسرعت انجام میشه. حالا چقدر هزینه داره اگر کسی بتونه و بهم بگه که شدنیه با هم مذاکره میکنیم.

negative60
جمعه 21 فروردین 1394, 01:30 صبح
من بازيش رو دانلود کردم گيم پلی اصلاً چنگی به دل نميزنه و طبيعی نيست تنها قسمت جالبش تخريب پذيری ماشينش بود
شک نکنيد ساختن همچين چيزی آسونتر از مهندسی معکوس کردن بازی هست بهتره وقت و سرمايه اتون رو صرف ساختن امکانات دلخواه بازيتون کنيد

ariaprogrammer
جمعه 21 فروردین 1394, 12:48 عصر
من بازيش رو دانلود کردم گيم پلی اصلاً چنگی به دل نميزنه و طبيعی نيست تنها قسمت جالبش تخريب پذيری ماشينش بود
شک نکنيد ساختن همچين چيزی آسونتر از مهندسی معکوس کردن بازی هست بهتره وقت و سرمايه اتون رو صرف ساختن امکانات دلخواه بازيتون کنيد
من بازی ساز نیستم! بنده انیمیشن ساز هستم. یک نگاه به این پلاگین بندازید لطفاً
http://www.craftanimations.com/products/craft-director-studio
من با این پلاگین ماشین ها رو در برنامه 3ds max به حرکت در میارم مثل بازی، ولی بزرگترین مشکل اینجاست که تخریب پذیری نداره! حالا اگر کسی بتونه فقط تخریب پزیری اضافه کنه خیلی خوب میشه. مخصوصاً اگر با سیستم برنامه نویسی این بازی beamng باشه که محشره..
تمام کسانی که برای 3ds max پلاگین طراحی میکنند طبق گفته خودشون فقط ++C استفاده میکنند. خب برنامه نویس ++C هم کم نداریم تو مملکت! حالا کسی بخواد اینکارو بکنه چقدر پول میگیرن؟ یا اگر یک دوست پیدا کنم که بدون پول انجام بده چقدر زمان میبره؟

#target
جمعه 21 فروردین 1394, 15:56 عصر
برای نوشتن پلاگین برنامه نویس یودن فقط یک پیش نیازه
برنامه نویس در مرحله اول باید به امکانات پلاگین نویسی و نحوه نوشتن برای برنامه اشنا بشه و با SDK نرم افزار کار کنه
بعد از اون بررسی کنین برای تخریب پذیری چطور باید کد رو نوشت و از امکانات داده شده استفاده کرد
در نهایت الگوریتم تخریب رو به نحوه های مختلف مثلا نوشتن از پایه ایجاد کنین
و با استفاده از قوانین پلاگین نویسی پلاگین رو طراحی کنین

پس برنامه نویس باید اشنا با نحوه پلاگین نویسی در 3ds max باشه

ariaprogrammer
شنبه 22 فروردین 1394, 10:43 صبح
کسی بخواد انجام بده هزینش چقدر میشه؟