PDA

View Full Version : Delphi for .NET

soroush_vs
پنج شنبه 15 تیر 1385, 23:54 عصر
یه راهنمایی: به نظر من کسانی که میخوان دنبال NET. رو بگیرن اصلا دنبال دلفی نرن
چون سر تاپا اشکال داره(پر از Error)
اما برای Win32 دلفی حرف اول و آخره
بعد از دلفی7 دیگه دلفی رو اصلا قبول ندارم فقط دلفی 7 وبس! دلفی 8و2005 و2006 همه وهمه اتلاف وقت هستند.
برای NET. انتخاب فقط یه چیزه اون هم #Microsoft C هست ونه C# Builder.
اگر کسی به این پست جواب میده خواهش میکنم بدون تعصب بیجا نسبت به دلفی باشه!

مهدی کرامتی
جمعه 16 تیر 1385, 09:54 صبح
این یه نظرسنجی است؟ بنظر بیشتر ابراز نظرات شخصی و امثال آن است.

یواشکی: نظر خود من هم همین هاست.

Delphi Skyline
جمعه 16 تیر 1385, 10:20 صبح
من فقط اونو که می گید دلفی 7 به بعد دیگه الکیه قبول ندارم . اگه از نظر ای دی یی می گید قبول ندارم . دلفی 8 و 2005 خیلی الکی بودن . اما 2006 نه سرعتش پایینه و نه امکاناتش و نه ای دی ییش الکی ریست میشه . از نظر برنامه نویسی دلفی برای دات نت جایی نداره .

ghabil
جمعه 16 تیر 1385, 13:30 عصر
سلام
متاسفانه دلفی 2006 هم گاها ریست میشه ، اما از اینا که بگذریم (که فکر میکنم حتما تو ویژوال استودیو هم از این حرفها هست ) دلفی 2006 و دلفی دات نت هم حرفهایی برای گفتن دارند ، حداقل اینکه کامپایلری هست که آبجکت پاسکال رو تو دات نت پیاده سازی میکنه خودش مهمه ، اما جدای از این در بعضی جاها اینکه دلفی مجبور شده بره سراغ کامپوننتهای دات نت کمی عقبگرد بوده ، مثلا من جدیدا یک برنامه با دلفی دات نت و ADO.Net نوشتم ، واقعا بعضی جاها بنظرم امکانات قبلی دلفی خیلی به این دات نت سر بود منتها از بعضی نظرها هم دات نت امکانات خیلی جدید رو اضافه کرده بود ، نکته ای که هست اینکه متاسفانه دات نت روز به روز پیشرفت خواهد کرد و کمبودهاش رو جبران خواهد کرد اما معلوم نیست که دلفی میخواد چی کار بکنه ! اگر یکبار دیگه بتونه یک پلتفرم قدرتمند و سوار بر دات نت بده ، مثل همونیکه برای وین32 داد حتما دوباره جای خودش رو باز میکنه اما اگر بخواد مثل این ورژنهایی که تا حالا داده فقط دنباله رو دات نت باشه و هی اینترفیس بده فقط امیدی زیادی به آیندش نیست .
اما تقریبا با اطمینان میگم در حال حاضر دلفی همچنان از نظر نوشتن برنامه های بزرگ و کاربردی بهترین IDE موجود هست ، اما در آینده! نمیدونم ...

soroush_vs
شنبه 17 تیر 1385, 07:04 صبح
دوستان! کاملا درسته Delphi 2006 خیلی بهتر از نسخه های قبلی( دلفی8و2005 )هست
سرعت بالا. خطاها خیلی کمتر!
اما هنوز خطا داره
اما با این تفاصیل حزفم رو درمورد اینکه دلفی 2006 ارزش وقت گذاشتن نداره پس میگیرم چون مشکلات اساسی نسخه های قبلی مرتفع شده

yashar666
یک شنبه 19 شهریور 1385, 20:35 عصر
سلام
به نظر من فقط دلفی 7

vesal
دوشنبه 20 شهریور 1385, 00:47 صبح
با اینکه بیشتر پروژه هام با دلفی 7 هستن ولی الان دیگه دلفی 2006 رو ترجیح میدم. البته از زمانی به دلفی 2006 علاقه مند شدم که برای ارتقائ سیستمم مبلغ قابل توجهی هزینه کردم. اما من کلا با .Net مشکل دارم. چون CLR اطلا به کتم نمیره و برام قابل قبول نیست. تازه IDE VS2005 از نظر سرعت که خیلی از نسخه های جدید دلفی پایین تره. به هر حال دلفی 2006 از نظر من قابل قبول تره ولی خوب سخت افزار مناسبی می خواد.

Mahyaa
دوشنبه 20 شهریور 1385, 09:48 صبح
تازه IDE VS2005 از نظر سرعت که خیلی از نسخه های جدید دلفی پایین تره
به نظر من اینطوری نیست !

سخت افزار مناسبی می خواد

موافقم . بعد از عوض کردن سخت افزار ، دیگه زیاد مشکل سرعت ندارم .

ahmad_ordi
دوشنبه 25 دی 1385, 16:13 عصر
دوست عزیز این نظر شخصی شماست
هر کسی با هر نرم افزاری که زیاد کار میکنه کار کردن با نسخه جدید اون براش مشکله
الان من دوستی دارم که هنوز با دلفی 5 کار میکنه
پس خواهشن با برنامه ای که به حد کافی باهاش کار نکردید این حرفهارو نزنین
چون دلفی 2006 واقعا عالیه

gbg
دوشنبه 25 دی 1385, 18:18 عصر
سلام
من میگم منتظر دلفی 2007 باشید
قراره دات نت 3 رو پیشتیبانی کنه با win64
و اما دلفی 2006 نسخه ای بسیار عالی هستش اما در کنارش من از دلفی 7 هم زیاد استفاده می کنم

حرفه ای
سه شنبه 26 دی 1385, 08:28 صبح
سوال خوبیه .Net یا دلفی VCL

من فردی هستم که از مایکروسافت بدم می آید ولی هر روز از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنم ، اینترنت را با اینترنت اکسپلرور جستجو می کنم از مجموعه Office استفاده می کنم و خیلی موارد دیگر

من دلفی رو اونهم نسخه 7 رو خیلی دوست داشتم و دارم به خاطر User Frindly بودن آن
اما با .Net کمی مشکل دارم .
البته اگر .Net را بفهمیم در میابیم که چقدر عالی است و کار ما را راحت می کند با توجه به اینکه از صمیم قلب دلفی معمولی را بر هزاران دات نت ترجیح می دهم .

اما باید با زمانه جلو رفت

Mohammad_Mnt
سه شنبه 26 دی 1385, 12:02 عصر
من فردی هستم که از مایکروسافت بدم می آید ولی هر روز از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنم ، اینترنت را با اینترنت اکسپلرور جستجو می کنم از مجموعه Office استفاده می کنم و خیلی موارد دیگر
اینترنت اکسپلورر => http://www.mozilla.com/en-US/firefox/
مجموعه آفیس => http://www.openoffice.org
آوت‌لوک => http://www.mozilla.com/en-US/thunderbird/

درضمن، از ماکروسافت هم بدت نیاد. ماکروسافت توی پیشرفت جامعه‌ی IT خیلی موثر بوده و خواهد بود :)

حرفه ای
چهارشنبه 27 دی 1385, 07:21 صبح
درضمن، از ماکروسافت هم بدت نیاد. ماکروسافت توی پیشرفت جامعه‌ی IT خیلی موثر بوده و خواهد بود :)
دوست خوبم ! :قلب:
بی شک هیچ انسان عاقلی منکر نقش مایکروسافت در پیشرفت صنعت IT نمی باشد و باز هم بی شک هیچ فردی بیل گیتس را انسانی کودن نخواهد خواند .
ناراحتی اهل IT از مایکروسافت توان مشاهده پیشرفت آن نیست بلکه انحصارطلبی این شرکت است و هر انحصار طلبی می توان عواقب نامطلوبی برای جامعه به همراه آورد :متفکر:

vesal
چهارشنبه 27 دی 1385, 12:27 عصر
دوست خوبم ! :قلب:
بی شک هیچ انسان عاقلی منکر نقش مایکروسافت در پیشرفت صنعت IT نمی باشد و باز هم بی شک هیچ فردی بیل گیتس را انسانی کودن نخواهد خواند .
ناراحتی اهل IT از مایکروسافت توان مشاهده پیشرفت آن نیست بلکه انحصارطلبی این شرکت است و هر انحصار طلبی می توان عواقب نامطلوبی برای جامعه به همراه آورد :متفکر:

چرا من منکر میشم!!! شما از بقیه دنیا خبر ندارید نه؟ یا فکر کردید همه دنیا ویندوز استفاده می کنند؟ طبق آخرین آمار شرکت مایکروسافت 40 میلیون کاربر رسمی داره و شرکت Apple چیزی بیش از 25 میلیون کاربر. حالا کاربرای لینوکس بماند ( البته همین سایت برنامه نویس هم روی لینوکس هاست شده بود اگه اشتباه نکنم ) مایکروسافت هم یه شرکته مثل بقیه شرکت ها. همین ماوس کامپیوتر که شما دارید ازش استفاده می کنید اختراع شرکت Apple. طرف دارهای چشم و گوش بسته مایکروسافت تو یه کشوری مثل ایران زیادن وگرنه شما یه جایی مثل آمریکا رو نگاه کن که بیشتر ادارات و سازمان ها و وزارت خونه ها از Apple استفاده می کنند. حالا فکر نکنید با این حرفا میخوام از Apple یا شرکت خاصی طرف داری کنم. بحث سر اینه که اینقدر کور کورانه نباید برای کسی تبلیغ کرد. تو کشور ما که یه کشور جهان سومی هستیم بخاطر یه سری عقب موندگی ها یه جورایی هممون مایکروسافت زده شدیم. البته اینکه اکثر به قریب جمیع برنامه نویسان ایرانی دنبال لقمه های جویده شده آماده به حضم میخوان و مفهوم هایی مثل تکنولوژی و این جور حرفا همش کشکه!!! در مورد Net. هم وقتی به کت من میره که شرکت هایی مثل Adobe, Macromedia, Autodesk, و خیلی های دیگه حاضر شدن حاضر شدن محصولات جدیدشون رو با Net. ارتقاء بدن. امیدوارم به کسی بر نخورده باشه. بیل گیتس هم اگه خیلی ادعاش میشه بیاد توضیح بده که از چرا اکثر امکانات Apple Mac رو تو ویندوز ویستا کپی زده ( چیزایی مثل Search Live و داشبورد یا همن گجت و یه کلی چیز دیگه )

saeed7007
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 10:16 صبح
من از دلفی 1 شروع کردم و تا دلفی 2011 کامل کار کردم...

هیچی به دلفی 2007 نمیرسه: CodeGear RAD Studio Delphi 2007 For Win32

IamOverlord
یک شنبه 30 مرداد 1390, 04:17 صبح
واقعا آدم حیرت زده می شه که نسخه ی جدید یه محصول تو دل کاربراش جا باز نکنه!
من هم نسخه های قبلی رو قبول دارم.
حالم از net. به هم می خوره.

Felony
یک شنبه 30 مرداد 1390, 05:05 صبح
من از دلفی 1 شروع کردم و تا دلفی 2011 کامل کار کردم...

هیچی به دلفی 2007 نمیرسه: CodeGear RAD Studio Delphi 2007 For Win32
بعد از 5 سال یک تاپیک رو بالا آوردی که نظر شخصیت که فاقد محتوای فنی هم هست رو بگی ؟