PDA

View Full Version : حرفه ای: جستوجو پیشرفته مثل گوگل

mahlake
جمعه 21 فروردین 1394, 14:45 عصر
با سلام
بنده نزدیک یک ماه هست که مشغول جستوجو هستم اما چیز به درد بخور و قابل فهمی برای من نبود
لطفا کمک کنید...
من یک تکست باکس دارم که میخوام کاربر با گذاشتن کاراکتر های خاص در اون بتونه عنواع سرچ رو انجام بده..
1-مثلا اگه کاراکتر خط تیره "-" گذاشت اون کلمه رو در سرچ مدنظر قرار نده: مثال: علی -محمد = نتایجی که محمد در آنها هست نشان داده نمیشود

2-و بتواند با پرانتز اولویت بندی کند.. مثال: ((علی -محمد) +(علی -امیر)) -حسن = ابتدا کل علی هایی که محمد در آنها نیست و کل علی هایی که امیر در آنها نیست را پیدا میکند و سپس آنهایی که حسن دارند را حذف میکند دقت کنید که با علامت جمع 2 تا عمل جستوجو جداگانه انجام میشه و نتایج با هم در یک جا نمایش داده میشه

3-و کلماتی که در دابل کتیشن قرار میگیرد را دقیقا همان را نشان دهد "علی"

4- حروفی که علامت سوال دارند مثلا ؟؟د؟ = کلیه کلمات 4 حرفی که حرف سوم آن دال هست را نمایش میدهد مثل: مادر -- بادی --ماده و ...

5- و علامت * که میگوید هر چیزی که بود پیدا کن مثلا عل* = علامه -- علی -- علا -- علم و ... اعتمال داره این ستاره هر جایی باشه مثل اول کلمه و یا وسط کلمه ی یا آخر کلمه

6- علامت یا که با "||" نمایش داده میشود که نتیجه یکی از دو جستو جو را نمایش میدهد...

اگر هر کس یک مورد را هم راهنمایی کند ممنون میشوم...:لبخند::لبخند::لبخند:: لبخند:

اگر توضیحاتم ناقص یا غیر قابل درک هست بگذارید پاید بی تجربه گی ام...:خجالت::خجالت::خجالت::خجا لت::خجالت:

اگه توضیحات بیشتری لازمه لطفن بگویید تا تقدیم شما مهندسین عزیز کنم:بوس::بوس::بوس::بوس::بوس:
پیشاپیش از کمک ها و راهنمایی های دلسوزانه شما مهندسین و برنامه نویسان محترم کمال تشکر را دارم...:قلب::قلب::قلب::قلب::قلب ::قلب:

mahlake
شنبه 22 فروردین 1394, 19:22 عصر
دوستان حداقل یک مورد رو راهنمایی کنید...

یا اگه سوالم ایراد داره بگید چطور باید بپرسم تا مهندسین عزیز لطف کنن و جواب بنده را بدهند؟
تو رو خدا کمک کنید کارم گیره......

mahlake
دوشنبه 24 فروردین 1394, 09:19 صبح
واقعا هیچ کس نمیتونه من رو راهنمایی کنه؟ حد اقل منبع معرفی کنید......
یه سنپل کد... یه اشاره...
کارم حسابی گیرههه....:گریه::گریه::گریه::گ یه::گریه::گریه::گریه::گریه:
این کد داره دیوونم میکنه هیچ کجا هیچ چیز درباره اش ننوشته :عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:: صبانی++::عصبانی++::عصبانی++::ع بانی++:
یک موردش رو هم بگید فعلا کافیه:ناراحت::ناراحت::ناراح ::ناراحت::ناراحت::ناراحت:

nice_boy_a
سه شنبه 25 فروردین 1394, 08:49 صبح
سلام.
دوست عزیز خودت که میگی مثل گوگل! گوگل که یک ماهه سرچ رو درست نکرد، ماه ها روش کار کرد!
این چیزی که گفتی به راحتی پیاده سازی نمیشه.

اولا باید نظریه زبان ها و ماشین ها بلد باشی.
دوما باید کد نویسیت قوی باشه(برای تبدیل نظریه زبان ها و ماشین ها به کد).
سوما هوش مصنوعی هم بلد باشی بد نیس!

mahlake
سه شنبه 25 فروردین 1394, 10:19 صبح
سلام.
دوست عزیز خودت که میگی مثل گوگل! گوگل که یک ماهه سرچ رو درست نکرد، ماه ها روش کار کرد!
این چیزی که گفتی به راحتی پیاده سازی نمیشه.

اولا باید نظریه زبان ها و ماشین ها بلد باشی.
دوما باید کد نویسیت قوی باشه(برای تبدیل نظریه زبان ها و ماشین ها به کد).
سوما هوش مصنوعی هم بلد باشی بد نیس!

مرسی از راهنمایی تون دوست عزیز واقعا ممنون...
سایت تنزیل هم یک چنین سرچی داره... www.tanzil.ir (http://www.tanzil.ir)
من تو فکرم بود که شاید بشه با استفاده از روش های ماکسترم و مینترم عبارت رو ساده کرد و اولویت ها رو از بین برد و سپس عبارت رو که شامل کاراکتر های خاص هست در یک آرایه بریزیم و بگیم خوب به جای منفی ها نات بزار و بجای اسپیس های قبل کلمات لایک و درصد بزار و اینطوری با رپلیس یه کد ado به دست بیارم اما خوب نمیدونستم چقدر درسته باسه همین گفتم بزار قبلش نظر مهندسین عزیز رو بدونم...
سنپل کد یا چیزی شبیه به این هم نیست؟ اگه یه سنپل هم باشه میتونم بفهممش... یا یه نظریه شخصی هم میتونه کمک کنه
بازم ممنون از راهنمایی ارزشمندتون