PDA

View Full Version : گذاشتن فاصله در کد ها

EDRIS0131
جمعه 21 فروردین 1394, 18:54 عصر
قبلا تو ی جا خونده بودم ک وقتی تو اچ تی ام ال کد می نویسید از گذاشتن فاصله های زیاد خودداری کنید تا تو لود شدن صفحات سرعت پایین نیاد
من عادت دارم تو برنامه نویسی اندرویدم فاصله زیاد میذارم بین خط ها
تا راحتتر بعد کدها رو ویرایش کنم
هم تو xml &java
ایا این کار تو سرعت اجرا تاثیر میذاره؟؟؟؟چقدر؟؟؟

skkhossein
شنبه 22 فروردین 1394, 02:15 صبح
گذاشتن فاصله در کد ها تاثیر نداره چون که کد ها و سورس های شما بعد از اینکه به فایل apk تبدیل شد خودش یه جورایی عمل فشرده سازی روش انجام میشه
و عملا اون فاصله ها برداشته میشه

pbm_soy
شنبه 22 فروردین 1394, 02:16 صبح
دلیل اینکه گفته میشه در HTML ویا جاوا اسکریپت فاصله کم بذارید این است که کل این فایلها از سرور به کامپیوتر کاربر دانلود میشود و سپس در کامپیوتر کاربر اجرا میشوند حال اگر فاصله های اضافی را حذف کنید مسلما حجم فایلهای شما کم میشود و در زمان کمتری به دستگاه کاربر دانلود میشود
به همین دلیل میتوان نتیجه گرفت که اینکار در سرعت اجرای کد تاثیر مستقیم ندارد (ولی در هر صورت تاثیر دارد حتی برنامه هایی وجود دارند که اتوماتیک فایل شما را بررسی میکنند و فاصله های اضافی را حذف میکنند مخصوصا برای فایلهای جاوا اسکریپت این نوع برنامه ها زیاد بودند)

درمورد کدهای جاوا آیا برنامه شما قرار است از جایی به جای دیگری کپی شوند؟ پس فاصله تاثیر میگذارد (ولی ناگفته نماند که برنامه های نوشته شده جاوا کامپایل میشوند و در مراحال کامپایل فکر میکنم کامپایلر آن فاصله ها را نادیده میگیرد) در هر صورت این قضیه برای برنامه های جاوا تاثیری ندارد!
ولی در مورد فایلهای اطلاعاتی مانند XML که معمولا در جای دیگری باشند (مانند یک WebService) بله فاصله های اضافی در سرعت دانلود شدنشون تاثیر خواهد گذاشت

EDRIS0131
شنبه 22 فروردین 1394, 06:56 صبح
با تشکر از همه شما بابت راهنمایی های مفیدتون