PDA

View Full Version : سوال: محدودیت ارسال پست کاربران در روز

tarsim
جمعه 21 فروردین 1394, 21:40 عصر
سلام بهترین روش برای گذاشتن محدودیت برای ارسال پست کاربران در روز چیه ؟ بانک اطلاعاتی sql server
lمثلا هر کاربر عضو بتونه فقط در هر 24 ساعت 5 پست ارسال کنه

Mousavmousab
جمعه 21 فروردین 1394, 23:34 عصر
توی جدول user باید یک فیلد از نوع int بگیری و هر پستی که کاربر می کنه ++ کنیش. اگر از تعداد مجاز بیشتر نشد اجازه بدین پپست کنه .
بعد می تونی یه job بنویسی توی SQL ران کنیش. جاب خیلی ساده باشه هر 24 ساعت فقط یک بار اجرا بشه و تمام جدول User این فیلد را هر چی هست (مثلا 5 هست) به صفر تبدیل کنه تا کاربر فردا دوباره بتونه پست درج نه. ( البته کاربرهایی هم هستند که اصلن شاید در روز پست نزارن و می تونی توی دستور job که می نویسی بگی هر کسی که پست نزده اصلاٌ لازم نیست آپدیت بشه و این طوری سربار کمتری هم داری) هرچقدر هم کاربر داشته باشی این دستور فقط یک بار اونم مثلاٌ 12 شب که خلوت تره اجرا بشه خیلی خوب میشه
موفق باشی
hoolity.com

keiv@n
شنبه 22 فروردین 1394, 11:43 صبح
این ویژگی برای نسخه express sqlServer غیر فعاله و باید نسخه کرکی رو نصب کنید ....

joker
شنبه 22 فروردین 1394, 13:11 عصر
توی جدول user باید یک فیلد از نوع int بگیری و هر پستی که کاربر می کنه ++ کنیش. اگر از تعداد مجاز بیشتر نشد اجازه بدین پپست کنه .
بعد می تونی یه job بنویسی توی SQL ران کنیش. جاب خیلی ساده باشه هر 24 ساعت فقط یک بار اجرا بشه و تمام جدول User این فیلد را هر چی هست (مثلا 5 هست) به صفر تبدیل کنه تا کاربر فردا دوباره بتونه پست درج نه. ( البته کاربرهایی هم هستند که اصلن شاید در روز پست نزارن و می تونی توی دستور job که می نویسی بگی هر کسی که پست نزده اصلاٌ لازم نیست آپدیت بشه و این طوری سربار کمتری هم داری) هرچقدر هم کاربر داشته باشی این دستور فقط یک بار اونم مثلاٌ 12 شب که خلوت تره اجرا بشه خیلی خوب میشه
موفق باشی
hoolity.com
فکر نمیکنم نیازی به job یا حتی جدول اضافه باشه ، به نظرم یک سلکت کانت کافیه تا تعداد پستهای کاربر را در تاریخ روز جاری را بشماره و موقع ارسال پست جدید یکبار این کوئری اجرا میشه محدودیت نام کاربری و تاریخ هم به کاهش سربار بسیار کمک میکنه و عملا مشکل این دوستمون حل میشه.

tarsim
شنبه 22 فروردین 1394, 13:46 عصر
تشکر از پاسخ همه . اما زیاد نمیخوام به بانک سلکت بزنم چون سایتم در حالت عادی سلکت های زیادی به بانک میزنه و اگر این کار رو هم انجام بدم فشار زیادی به sql server وارد میشه . برای همین از xml کمک گرفتم و نام کاربری و تاریخ ثبت پست و بار اول مقدار یک رو ثبت میکنم و هر بار یکی بهش اضافه میکنم فقط تنها عیب این روش اینه که باید به صورت دستی پست های غیر اون روز رو بعد یه مدتی پاک کنم که خوب این کار رو هم میکنم. بازم تشکر از پاسخ همه