PDA

View Full Version : کنترلهای تلریک یا کنترلهای .net ؟

negar442
یک شنبه 23 فروردین 1394, 19:03 عصر
سوال من اینه که کنترلهای تلریک سایت رو سنگین تر می کنند یا کنترلهای پیش فرض خود .net ؟ ( فرض کنید نحوه کد نویسی یکسان باشد)

negar442
سه شنبه 25 فروردین 1394, 21:23 عصر
برای مثال کنترلهای آپدیت پنل و گریدویو

keiv@n
سه شنبه 25 فروردین 1394, 22:14 عصر
هیچکدومش !

kamranetemadi
سه شنبه 25 فروردین 1394, 22:20 عصر
فقط
HTML:قلب:
ajax:قلب:
appml:قلب:

negar442
شنبه 29 فروردین 1394, 09:17 صبح
هیچکدومش یعنی چی؟ یعنی از هیچکدومش استفاده نکنم یا هیچکدوش سایت رو سنگین نمی کنن؟

negar442
شنبه 29 فروردین 1394, 09:17 صبح
هیچکدومش !

هیچکدومش یعنی چی؟ یعنی از هیچکدومش استفاده نکنم یا هیچکدوش سایت رو سنگین نمی کنن؟

keiv@n
شنبه 29 فروردین 1394, 10:57 صبح
به دلیل برخی از محدودیت ها من خودم از تلریک استفاده نمی کنم : 1 - پشتیبانی محدود 2 - لایسنس دار بودنش 3 - عدم وجود منابع آموزشی در دسترس و ساده برای یادگیریش 4 - ایران تحریمه 6 - استفاده از تلریک باعث میشه آدم تمبل شه چون همه چیزو آماده کرده و فقط کافیه ازش استفاده کنید 7 - عدم اطلاع از اتفاقات پشت پرده که بر روی کنترل ها می افته شاید سایتو سنگین کنه ! ....
کنترل های پیش فرض خود دات نت هم بعضی وقتا خوبه مثلا وقتایی که آدم حوصله نداره یا کارش عجله ایه (ویو استیت باعث میشه سایت سنگین شه ، حالا شاید بعضی از دوستان بگن خوب enableViewState رو فالس می کنیم ، شاید هم درس بگن ، من یه سی ام اس دیدم (بلاگ انجین) اکثرا همین کارو کرده بود .... )
به نظر من !تا جایی که امکان داره از html استفاده کنید مگر اینکه مجبور شین از کنترلهای دات نت استفاده کنین

parsaei
یک شنبه 15 فروردین 1395, 06:04 صبح
با اینکه تاپیک قدیمی شده ولی گفتم تجربه ام را بگم.
استفاده از تلریک، کد نویسی را راحت و طراحی را زیباتر میکنه.
بعضی از کامپوننت هاش واقعا عالین مثه گرید، سرچ باکس، کومبو باکس و ...
خودم توی پروژه ام که با asp.net هست و کوچیک هم نیست ازش استفاده کردم و توی سرعت و کارایی هیچ مشکلی ندارم. حتی دیدم توی پروژه های ملی هم ازش استفاده شده.

sg.programmer
یک شنبه 15 فروردین 1395, 06:56 صبح
با اینکه تاپیک قدیمی شده ولی گفتم تجربه ام را بگم.
استفاده از تلریک، کد نویسی را راحت و طراحی را زیباتر میکنه.
بعضی از کامپوننت هاش واقعا عالین مثه گرید، سرچ باکس، کومبو باکس و ...
خودم توی پروژه ام که با asp.net هست و کوچیک هم نیست ازش استفاده کردم و توی سرعت و کارایی هیچ مشکلی ندارم. حتی دیدم توی پروژه های ملی هم ازش استفاده شده.

آیا کرکشون مشکل نداره و اگه میتونید قرار بدید تا دوستان هم ازشون استفاده کنند. و آیا با jquery ها مشکلی پیش نمیارن؟

maxpayn2
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 08:37 صبح
آیا کرکشون مشکل نداره و اگه میتونید قرار بدید تا دوستان هم ازشون استفاده کنند. و آیا با jquery ها مشکلی پیش نمیارن؟

سلام . من حدودا 5 ساله دارم از تلریک استفاده میکنم . کلا هم از همین نسخه های دزدی :لبخند: هیچ مشکلی هم نداشتم . jquery هم تو پروژه داشتم مشکلی نبوده . حجمش بالاس نمیشه اینجا ضمیمه کرد . من معمولا از رو سایت خودش میبینم آخرین ورژن چیه بعد از رپیدباز دانلود میکنم :چشمک:

fariba-2
چهارشنبه 18 فروردین 1395, 12:35 عصر
خوب منم واسه یه پروژه ساده از تلریک استفاده کردم و کارم خیلی راحت شد.
اینکه بگیم استفاده از این کامپوننتها ما رو تنبل میکنه مثل اینه که بگیم بهتره از اینجا تا شهر دیگه رو پیاده بریم و از وسایل نقلیه استفاده نکنیم چون آدمو تنبل میکنه.
تمام اپها و کمکهای نرم افزاری برای اینه که شما بتونید برنامه تون رو با حداقل کد باتمام برسونید و این مفهومش تنبلی نیست بلکه برنامه خوب برنامه ای هست که کمترین تعداد کد رو داشته باشه.
خوب تلریک و بسیاری از کمکها متاسفانه باید کرک بشن چاره ای نیست ولی ما هم دیگه بناچار از کرکها استفاده میکنیم.
موفق باشید